Kupovina novog procesora zaključana tema

poruka: 4
|
čitano: 1.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kupovina novog procesora

Pozdrav Svima

 

Uskoro cu imat neku lovu cirka 700kn odprilike i zelio bih nadograditi svoj sadasnji procesor novijim modelom. Trenutno imam AMD Athlon II X3 445 trojezgreni procesor (nemoze se otkljucati cetvrta jezgra pokusao sam) na 3.1 ghZ-a sve skupa. Zelio sam kupiti AMD Phenom II X4 980 BE procesor al receno mi je da su povuceni van prodaje skoro svugdje (osim oglasnika a to ne zelim). Htio bih kupiti neki novi proc za tih 700kn koliko cu imati da je cetverojezgreni, da ima izmedju 3.4-3.8 ghZ-a snagu (slicno kao gore navedeni Phenom kojeg se vise nemoze naci u trgovinama) i da odgovara mojoj maticnoj ploci. Moja maticna je Gigabyte GA-MA790XT-UD4P i mislim da podrzava AM3 Socket (nisam siguran 100% pretpostavljam da jest). Trazio sam po Google-u svakave varijante al nisam nasao nista slicno navedenom Phenomu a da se jos prodaje u trgovinama. Takodjer mi je recenom da mogu staviti na svoju plocu novi sesterojzegreni procesor al najeftiniji model je odprilike 1k kn a to mi je izvan cijenovnoga ranga koliko bih potrosio. Sto se tice procesora samoga tj izbora zelio bih da je AMD, ostatak moje konfiguracije jest (za slucaj da nekome treba) Corsair 400 watta napajanje, 8 GB-Rama, 1 TB HDD i GPU Asus Sapphire HD 6670 2 GB GDDR3. Shvacam da za 700kn nemogu ocekivati cuda al radije bih uzeo nesto novo (pod uvjetom da postoji neki proc sa 4 jezgre a da ide na moju plocu) nego ostavio ovako kako trenutno jest. Hvala unaprijed. {#} Svaki savjet il preporuka su i vise nego dobrodosli jer stvarno vise neznam sta ucinit po pitanju zamjene Proca novim modelom :/

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupovina novog procesora

dasypeltis hvala na brzom odgovoru al radije bih da je nest dirket bas iz ducana ako treba i da narucim, nemam kreditnu karticu tako da Ebay mi je i slicni servisi van ruke

14 godina
moderator
offline
Kupovina novog procesora
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice