S kojim komponentama nadograditi računalo

poruka: 6
|
čitano: 2.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
S kojim komponentama nadograditi računalo

Pozdrav, zaposlio sam se u kafiću i kaže meni gazda da vidim šta bi bilo dobro da se zamjeni na kasi da radi brže. Kad sam vidio da se radio o DELL optiplex 760 SFF iz 2008 godine (godinu sam izvukao po izlazku procesora) ostao sam bez rječi...
Dakle, Celeron e5200, 2x1gb ram, integrirana grafika, 80 gb hard disk... U sustavu ima dobar protok zraka i ne grije se puno. Znam da bi bilo najbolje zamjeniti kompletan sustav ali znate kakvi su gazde, pa je moje pitanje imali mu spasa sa nekakvom komponentom. Računalo striktno služi za kucanje na jednostavnom softwareu i stream radija, radi na windows 7.



muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwich....
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: S kojim komponentama nadograditi računalo

Reci mu da mu je disk prestar i ako vrisne ostat će bez svih podataka iz kase a to će mu biti ogroman problem. Za 1500kn se kupi kutija s nekakvim najjeftinijim procesorom, 4GB RAMa i 120GB SSDom.

15 godina
odjavljen
offline
S kojim komponentama nadograditi računalo

Malo RAM-a (ako ga uopće ima kupiti za tu mašinu) i SSD su jedine moguće nadogradnje koje će malo pogurati te mašine. Pitanje je koliko je isplativo, ipak je to 13 godina staro.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
S kojim komponentama nadograditi računalo

SSD mi je prvi pao na pamet pa me brinulo da možda stara matična ili procesor ga nece podržavati ili da će oni biti i dalje bottleneck... Pa si mislim bolje da priupitam ako netko ima iskustva.

muskarci imaju dvije emocije:napaljen i gladan...ako ga vidis bez erekcije, napravi mu sandwich....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: S kojim komponentama nadograditi računalo

Ako ima SATA priključak, što bi 2008 ipak spadalo u osnovnu opremu, osim ako je to nešto izvučeno sa lagera staro i kad je bilo novo. Kako vjerojatno ima SATA II, SSD neće raditi punom brzinom, pa ne treba ni bacati novce na neke bolje, nego entry level, samo da nije neki škart proizvođač.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: S kojim komponentama nadograditi računalo

Prema ovom manualu treba da ima 2x SATA II konektora, tako da kako kažeš najjeftinije bi bilo probati neki jeftini SSD, eventaulno dodati još memorije, ali i bez toga će Win7 32 bit sa 2GB memorije letiti na SSD-u (ako bude kompatibilian).

 

Evo ovdje su potvrdili da može SSD u 760 SFF.

https://www.dell.com/community/Desktops-General-Read-Only/Adding-a-SSD-to-Dell-Optiplex-760-SFF/td-p/4173163

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice