Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

poruka: 22
|
čitano: 5.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Kao sto naslov pita , koju bi uzeli prije od ove dvije graficke , dvoumim se pa ne znam ako moze pomoc iz iskustva korisnika,pozzz

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

580 ti je bolja.

Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
zte3 kaže...

Kao sto naslov pita , koju bi uzeli prije od ove dvije graficke , dvoumim se pa ne znam ako moze pomoc iz iskustva korisnika,pozzz

 -koristiš nešto? to što trebaš-koristiš određuje reuirementse, tj moj izbor nema veze s tvojim potrebama.. kao što sad desetak forumaša može izabrati a-b i to nema veze s tvojim korištenjem-potrebama.

-npr igre, pogledaš requirementse, cpu-ram-gpu-hdd.. i tad znaš, jednako za ostale app.. + ako trebaš npr cuda tad nemaš izbor itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Kad sam kupovao (januar prethodne godine), te dve kartice su bile vrlo, vrlo izjednačene, a 580-icu samo mogao dobiti povoljnije, pa sam uzeo nju. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

rx580.

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
ihush kaže...
zte3 kaže...

Kao sto naslov pita , koju bi uzeli prije od ove dvije graficke , dvoumim se pa ne znam ako moze pomoc iz iskustva korisnika,pozzz

 -koristiš nešto? to što trebaš-koristiš određuje reuirementse, tj moj izbor nema veze s tvojim potrebama.. kao što sad desetak forumaša može izabrati a-b i to nema veze s tvojim korištenjem-potrebama.

-npr igre, pogledaš requirementse, cpu-ram-gpu-hdd.. i tad znaš, jednako za ostale app.. + ako trebaš npr cuda tad nemaš izbor itd.

 Ma ja bi to najradije 70% obicno koristenje recimo iptv preko vlc-a i tako ponesto drugo i recimo 30% gaming eto tako nekako :)

 

15 godina
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

-ti odlučuješ i ti moraš imati kriterij, npr cijena (radeonke su uvjek malo jeftinije od slične điforsice), svaka može traženo dok neke app traže cuda i sl. dok traženo može i duplo slabija/jeftinija + integruša.

-ti biraš, za sebe dok ja za sebe uzmem nvidiju (to ne znači da je nešto bolje nego je to moj izbor za mene i nema veze s tvojim izborom-potrebama-željama..).

-da je kriterij cijna, tad bi neka treća bila zadovoljavajuća i jeftinija. U performansama je vjerojatno radeonka u maloj prednosti osim kad trebaš nvidiju ali tad tražiš konkretnu gpu i nemaš izbora pa ni ovakvu temu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
ihush kaže...

-ti odlučuješ i ti moraš imati kriterij, npr cijena (radeonke su uvjek malo jeftinije od slične điforsice), svaka može traženo dok neke app traže cuda i sl. dok traženo može i duplo slabija/jeftinija + integruša.

-ti biraš, za sebe dok ja za sebe uzmem nvidiju (to ne znači da je nešto bolje nego je to moj izbor za mene i nema veze s tvojim izborom-potrebama-željama..).

-da je kriterij cijna, tad bi neka treća bila zadovoljavajuća i jeftinija. U performansama je vjerojatno radeonka u maloj prednosti osim kad trebaš nvidiju ali tad tražiš konkretnu gpu i nemaš izbora pa ni ovakvu temu.

 Vidi sta imam u mojoj kutiji:

 

CPU:Intel Core i7 4790S @ 3.20GHz Haswell 22nm Technology
Storage: SSD Samsung 860 EVO 500GB
Voeding: Seasonic Focus SFX Gold 650-Modulair
RAM:16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
Motherboard : HP 2B2C
Graphics: SyncMaster (1920x1080@60Hz), 4095MB NVIDIA GeForce GT 730 (MSI)
Optical Drives : hp HLDS DVDRW GUD0N
Microsoft Virtual DVD-ROM

 

Koju bi ti nvidiju ili sta vec ,ja bi da se ne sikiram hocul igrati ili gledati na pc-u....

15 godina
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

-traženo tvoje računalo već može + za jači gaming ipak treba jača gpu, granica je br.50 tj tvoja 730 je ispod gaming kriterija, počinje od npr 1050ti-jače (duplo od tvoje..) i svaka iduća je grubo duplo jača-skuplja pa koliko želiš-platiš.

-to je za nvidiju, kruške-jabuke.. (uspoređivati isto).. dok je radeonka jeftinija alternativa no sve ti je u 10% cijene pa možda više ovisi o trgovini ili kao nađeš polovno (nema pravila, može biti jače-jeftinije itd..).

npr ako su cijene za nove 500-1000-2000kn, tvoja sadašnja je 500.. i cijena ti prikazuje omjer snage, ali za sad ne trebaš, dok za igre imaš navedene requirementse pa ovisi koju igru želiš-pročitaš, minimum-preporučeno (dok je sve jače poželjno.. ali kažeš nije za gaming ili namjuensku app-acad-video pa je besmisleno, npr nešto 2080 ili tesla..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Sve je to OKey hvala na sugestijama , gledam nesto sto se prodaje pa vidim ovako : RX 570 8Gb Nova se prodaje za 120Eura i odmah ispod nje se prodaje RX 580 8Gb za 140Eura,sta bi vi uzeli? Ja bi ovu 570 Novu,novo je novo jel ..,grijesim li?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Ja sam uzeo polovnu RX 580 RedDevil za 100€ i nemam problem poslije čišćenja, promjene paste, pregleda thermal padova i bios reflasha jer je bio mining.

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Sve je to slicno. Sve to lagano danas ulazi pod minimalni req. Ako jedna zakaslje i druga ce. Uzmes onu koja je jeftinija. nVidiju ces vjerojatno lakse preprodati, ali kako rekoh vrijeme ih lagano gazi.

EDIT: osobna observacija/misljenje. Novo je novo, ali ovo je bolje uzeti polovno. Jos je Marija Terezija na njima igrala tetris .  Bolje skupiti jos malo para i uzeti nesto bolje. Ili polovno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 17:10 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
zte3 kaže...

Sve je to OKey hvala na sugestijama , gledam nesto sto se prodaje pa vidim ovako : RX 570 8Gb Nova se prodaje za 120Eura i odmah ispod nje se prodaje RX 580 8Gb za 140Eura,sta bi vi uzeli? Ja bi ovu 570 Novu,novo je novo jel ..,grijesim li?

 da griješiš :)

jer ti biraš i ti moraš znati kriterij za odluku. Snaga cijena jamstvo... a opisana potreba ne traži ništa konkretno pa snaga nije osnovni kriterij.

inače grafičke i izbor se svode na kolko para tolko muzike ili koliko snage traži neka igra-apps pa iz toga cijena ili kompromis. ako nema kriterija snage tad je svejedno dok cijenu opet plaćaš ti .. možeš birati i brand marku model u istoj seriji .. ili po boji crveno zeleno.. biraj ili navedi kriterij tj prpvjeriš igru-apps što traži.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
zte3 kaže...

Sve je to OKey hvala na sugestijama , gledam nesto sto se prodaje pa vidim ovako : RX 570 8Gb Nova se prodaje za 120Eura i odmah ispod nje se prodaje RX 580 8Gb za 140Eura,sta bi vi uzeli? Ja bi ovu 570 Novu,novo je novo jel ..,grijesim li?

 Pogledaj pa odluči:

 

U zahtjevim igrama rx580 dobro sašije ovu nevidijku koja je 9G a tvoja je 6G

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 21:11 (dery).
8 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Rx580 uvijek, jos ako je Nitro.....

 

Rx570 je slabija, pa je pokusaj izbjeci....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 21:29 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
Damir22 kaže...

Rx580 uvijek, jos ako je Nitro.....

 

Rx570 je slabija, pa je pokusaj izbjeci....

 jwsu li ove RX 580 Nitro uvijek plave boje ?ova boja nekakva udara u oci...

15 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Postoji i plava varijanta, štaviše, na stranici koju si linkao stoji i link ka njoj.  link

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 13:20 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 22:08 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
Damir22 kaže...

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

 Ja nadzo ovu : Sapphire Nitro+ RX580 8GB polovnu a kaze skoro ko nova za 120Eura i evo sad sam dogovorio za nju za 2dana nadam se da je kod mene ,vrlo me zanima kako ce se pokazati dosad sam uvijek imao nvidie ,nadati se dobrom :) ,javicu utiske svakako , hvala na sugestijama naravno

9 godina
neaktivan
offline
Re: Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G
zte3 kaže...
Damir22 kaže...

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

 Ja nadzo ovu : Sapphire Nitro+ RX580 8GB polovnu a kaze skoro ko nova za 120Eura i evo sad sam dogovorio za nju za 2dana nadam se da je kod mene ,vrlo me zanima kako ce se pokazati dosad sam uvijek imao nvidie ,nadati se dobrom :) ,javicu utiske svakako , hvala na sugestijama naravno

 Gledam kako da drijvere mogu skinuti sa njihove ofic. stranice ,kad tamo nema za windows 8.1 koji ja imam nego stoji za 7cu i windows 10 ,ima li za ovo kakvo rjesenje?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 23:01 (zte3).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice