U koju gimnaziju ici?

poruka: 49
|
čitano: 32.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
U koju gimnaziju ici?

Ovako, kuzim da Bug Forum nije bas za to, al ono, ocajna sam. Iz Zagreba sam, osmi sam razred i imam dilemu oko gimnazija. Imat cu 61 bod, voljela bih upisati dobru gimnaziju, ali ne pretesku. Moj favorit bila je VIII., ona Titusa Brezovackog, ali mi se ne bi dalo svaki dan penjat iznad Kamenitih vrata. Svidjela mi se i V., sve je super, ali nisam spremna toliko uciti.Po mogucnosti opca, ali moze eventualno i matematicka. Hvala unaprijed na savjetima!

15 V. gimnazija
7 Gimnazija Lucijana Vranjanina
1 VIII. gimnazija
1 VII. gimnazija
3 II. gimnazija
monikicaa
13 godina
offline
U koju gimnaziju ici?

 

jesi mozda razmisljala o 10. ? nije lagana ali te nit ne forsiraju ako nemozes/ nezelis

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
14 godina
neaktivan
offline
U koju gimnaziju ici?

moj ti je savjet da se kloniš gimnazija. ja sam 3.godina i svaki dan se kajem

13 godina
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
mesomeone kaže...

moj ti je savjet da se kloniš gimnazija. ja sam 3.godina i svaki dan se kajem

zasto? zato sto nezelis uciti svaki dan eto zasto se kajes, ali ako ima te neke navike nevidim zasto ne u gimnaziju ali uvijek na prvom mjestu je volja!

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
12 godina
neaktivan
offline
U koju gimnaziju ici?

Gimnazije su super za sve osim za one koji su apsolutno sigurni da zele nekakvu elektrotehniku ili nesto sl jer daju dovoljno siroku bazu za pristup bilo kojem visem ucilistu i definitivno stavljaju svoje ucenike u bolju poziciju od ostalih skola. Nema nijedne druge skole koja te moze tako dobro spremit za faks kao gimnazija, jedina iznimka je taj elektrotehnicki smjer i slicne stvari (ni ne znam sta sve postoji) za koje je mozda bolje zavrsit nekakvu elektrotehnicku.

13 godina
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
Sunburn kaže...

Gimnazije su super za sve osim za one koji su apsolutno sigurni da zele nekakvu elektrotehniku ili nesto sl jer daju dovoljno siroku bazu za pristup bilo kojem visem ucilistu i definitivno stavljaju svoje ucenike u bolju poziciju od ostalih skola. Nema nijedne druge skole koja te moze tako dobro spremit za faks kao gimnazija, jedina iznimka je taj elektrotehnicki smjer i slicne stvari (ni ne znam sta sve postoji) za koje je mozda bolje zavrsit nekakvu elektrotehnicku.

ja ciljam 10. pa na fer...mislim prosle godine ih je 11 iz 10. upalo na fer

Gamers Don't Die, They Respawn. 1,001 posts and counting...
12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?

Ovako, zivio sam 4 godine u domu ucenickom i mogu ti reci da je MIOC, 15. gimn. najjaca od gimnazija i najbolje te spremi za sve, ali mislim bas za sve..od kemije i biologije do tehnicara za racunalstvo...i ja da nisam imo cistu viziju sto zelim, upiso bi je..i da, dovoljno te spremi i za fer, makar ne dobro ko tehnicka skola, ali to se lakse nadoknadi nego sve ostalo...

12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?

Ma ok, ja govorim iz Rijeckog iskustva. I naravno da se i sa gimnazijom moze na bilo koji faks - ukljucivo tehnicke. Samo znam da je u Ri vecina ovih iz elektroteh sta su bili super u skoli bez problema upisivalo bilo koji faks tehnicke orijentacije.

13 godina
neaktivan
offline
U koju gimnaziju ici?

MIOC, najbolja najbolje te spremi za fax

LoL acc THCJoshi
14 godina
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
Jonja kaže...

MIOC, najbolja najbolje te spremi za fax

Kako si došo do tog zaključka? Tako što ti ideš u nju?

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
13 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
Boze ljudi, ja sam cura i necu ici na FER! Naravno da cu ic u gimnaziju, pa pobogu, cemu sam se onda trudila ovih osam godina, ako necu u gimnaziju!?
monikicaa
14 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?

Pa što te zanima?Gimnazija ima mali milijun;opće,matematičke,klasične,jezične...

Što misliš dalje studirati?Imaš li nekakve interese?

Ako nemaš,upiši opći smjer.Tu su ti većinom sve gimnazije dobre.Ako ti je favorit 7.gimnazija upiši ju.Međutim peta je tu najjača koliko sam čuo,deseta je dosta popularna,a i lucijanka je isto dobra.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 0:11 (dncrmt).
14 godina
protjeran
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
FiCoO kaže...
mesomeone kaže...

moj ti je savjet da se kloniš gimnazija. ja sam 3.godina i svaki dan se kajem

zasto? zato sto nezelis uciti svaki dan eto zasto se kajes, ali ako ima te neke navike nevidim zasto ne u gimnaziju ali uvijek na prvom mjestu je volja!

Daj fico:D pa ja idem u gimnaziju isto pa se kajem svaki dan, učim masu dosadnih i nepotrebnih predmeta(biologija kemija geografija) koje nikad neću u životu koristit, i svaki dan se kajem šta sam je upiso a nisam u elektrotehničku išo -.-

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
16 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
CutiePie kaže...
Boze ljudi, ja sam cura i necu ici na FER! Naravno da cu ic u gimnaziju, pa pobogu, cemu sam se onda trudila ovih osam godina, ako necu u gimnaziju!?

ccc...većina učenika ima potpuno iskrivljenu sliku u glavi.

Šta ti misliš ako upišeš bilokoju školu osim gimnazije da ćeš biti propalitet? :DD

Ja sam na upisu imao više bodova od tebe, svi su mi govorili da idem u gimnaziju, ali ja sam otišao za elektrotehničara i drago mi je da sam to odabrao.

Dosta njih koji su u gimnaziji se kaju.

I nije ti gimnazija bolja priprema za faks, gimnazija ti daje bolje mogučnosti za pripremu za faks, na tebi je dali ćeš iskoristiti. (najviše tu ciljam na državnu maturu)

 

Uostalom,  poučavam par prijatelja (gimnazijalaca).

 

Izvinite na offtopicu, ali ono...

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan. Ako se netko potrudi da ti da odgovor na pitanje, pa bar mu možeš stisnuti HVALA.
14 godina
protjeran
offline
U koju gimnaziju ici?

Ma gimnazija je oprostite jedan veliki KU*AC! pogotovo ako misliš poslje na nešto vezano uz informatiku.

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
15 godina
neaktivan
offline
U koju gimnaziju ici?

Ja preferiram bolje tehničke smjerove , završio sam za drvnog tehničara , nisam upao na fax , al mi je žao što nisam išao za arhitektonskog tehničara , sestra(završila opću gimnu) mi je agronomskom , i uče autocad , teh . crtanje , tako da svakako preporučujem bolje teh. škole.

http://soksa.3dhr.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 2:55 (nixXxa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
Okej, zelim studirat pravo ili politicke znanosti, a poogu, mislim da to nema veze s tehnickim skolama!
monikicaa
14 godina
offline
U koju gimnaziju ici?

XV, Mioc ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
13 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

XV, Mioc ?

mISLIM DA JE TO PREVISE ZA MENE...

monikicaa
12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
CutiePie kaže...
perkoxcar kaže...

XV, Mioc ?

mISLIM DA JE TO PREVISE ZA MENE...

ovako, ako ti je mioc previse onda ce ri i pravo bit puno previse...vjeruj mi..mioc ce te najbolje pripremit :D 

14 godina
offline
U koju gimnaziju ici?

Sumnjam da je previše jer ti je V. puno jača u matematici, XV. nije uopće ništa puno teža od V., samo je to sve napuhano.

 

Btw. @ekipa_gore  One fore da ste s preko 61 bod išli za električare, dimnjačare si možete pričat maloj djeci u vrtiću ! {#}

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Sumnjam da je previše jer ti je V. puno jača u matematici, XV. nije uopće ništa puno teža od V., samo je to sve napuhano.

 

Btw. @ekipa_gore  One fore da ste s preko 61 bod išli za električare, dimnjačare si možete pričat maloj djeci u vrtiću ! {#}

kao prvo, mioc je najjaci u matematici i tezi je od V. gimn. a kao drugo ne seri okolo jer sam ja sa 60 bodova oso u elektrotehnicku skolu..

14 godina
protjeran
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Sumnjam da je previše jer ti je V. puno jača u matematici, XV. nije uopće ništa puno teža od V., samo je to sve napuhano.

 

Btw. @ekipa_gore  One fore da ste s preko 61 bod išli za električare, dimnjačare si možete pričat maloj djeci u vrtiću ! {#}

Al si ga s ovime usro, ako neko oće ić poslje u informatičke vode normalno da će ić u elektrotehničku(osim mene ja sam budala) ne za električara nego elektrotehničara potpuno dvije različite stvari. Za koji vrag će ovima kojih zanima inf šta će njima biologija, geografija, kemija i tako to. ETŠ te jedno 15 puta više pripremi za infromatičke fakultete nego gimnazija.

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
14 godina
offline
U koju gimnaziju ici?

Da, ok, elektrotehnička te puno bolje pripremi za te vode, ali  kako ćeš ti s tim položit maturu za taj fakultet ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 15:53 (perkoxcar).
12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Da, ok, elektrotehniča te puno bolje pripremi za te vode, ali  kako ćeš ti s tim položit maturu za taj fakultet ?

 

hehe..matematiku visu razinu preko 80%, hrvatski isto tako ali osnovnu, fiziku i 2 strana jezika rasturio..eto kako...

14 godina
protjeran
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Da, ok, elektrotehnička te puno bolje pripremi za te vode, ali  kako ćeš ti s tim položit maturu za taj fakultet ?

Ne budi smješan.

Ako ideš npr. na FER na maturi ti treba hrvatski, engleski i matematika obavezno, a fizika i informatika izborno(to ti treba ako misliš FER ili nešto vezanu uz inf)

 

Hrvatski- Potpuno isti program ko i u gimnaziji

Engleski- e to zavisi od škole do škole, čuo sam da je u Rijeci lakši nego u gimnaziji ali isto tako da u Zagrebu je pretežak

Matematika- imaš više sati matematike tjedno nego u gimnaziji i imaš pojačan program

Fizika- ista stvar ko i sa matematikom.

Informatika- u 2. ili 3. razredu se djeli na 3 različita predmeta i uči se jedno 6 puta opširnije nego u gimnaziji

 

 

Eto ti uz to još imaš radioničke vježbe i to i osposobljava te da poslje srednje nešto možeš radit.

 

 

Jednostavno ima previše predrasuda prema toj elektrotehničkoj i svi misle da tamo idu zadnji klošari i da je to samo zajeb*ancija. Neznam nisam nikad probo, ja idem u gimnaziju i svaki dan žalim šta sam to upiso.

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 16:01 (gjurki).
14 godina
offline
U koju gimnaziju ici?

Jesi ili budeš, ništa te nisam skužio, ali priznaj, iz gimnazije kada dođeš na fakultet biti će ti 40% lakše.

 

Ove retzultate kaj si napisao, stvarno neznam vrijednost toga i neznam kako pišu ljudi iz gimnazija, ali bilo bi zgodno usporediti.

 

@gjurki, Znači ti tvrdiš  da je u toj školi isti program kaoi u gimnazijama, ne budi smiješan.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2011 16:03 (perkoxcar).
14 godina
protjeran
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Jesi ili budeš, ništa te nisam skužio, ali priznaj, iz gimnazije kada dođeš na fakultet biti će ti 40% lakše.

 

Ove retzultate kaj si napisao, stvarno neznam vrijednost toga i neznam kako pišu ljudi iz gimnazija, ali bilo bi zgodno usporediti.

Sve ti zavisi individualno o osobi, ako neko iz ETŠ se potrudi nauči sve može napisat bolje od bilo kojeg gimnazijalca isto tako neko iz ETŠ može mozak na pašu i niš ne proć, ista stvar vrijedi sa gimnazijom.

ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO Ante Gotovina --- HEROJ
12 godina
neaktivan
offline
Re: U koju gimnaziju ici?
perkoxcar kaže...

Jesi ili budeš, ništa te nisam skužio, ali priznaj, iz gimnazije kada dođeš na fakultet biti će ti 40% lakše.

 

Ove retzultate kaj si napisao, stvarno neznam vrijednost toga i neznam kako pišu ljudi iz gimnazija, ali bilo bi zgodno usporediti.

ovo su rezultati ovogodisnji...eto, ljudi iz ostalih skola, medicinskih i sl. imaju dosta slabije rezultate nego su ovi moji..a miocani imaju matisu malo bolju i informatiku ali za fer informatika nije potrebna, nego za tvz..i da, prvu godinu im je lakse, matematika samo, a ostatak predmeta ih pojedu ovi iz tehnickih skola...vjeruj mi..

15 godina
offline
Re: U koju gimnaziju ici?

Ja sam glasovao za Lucijanku, ja sam ju završio, moja sestra ju je završila ove godinei oboje bi ju preporučili svima. Treba se učit, ali nije preteška, a jako dobro spremi svoje učenike za dalje. Iz moje generacije ne mogu se sjetit nikoga tko nije upisao što je želio.

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice