Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.641.681
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Može malo o tome sta i gdje se treba dodatno namjestati u win 10?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa eto, za početak deinstalacija smeća preko PowerShella. Onda isključivanje reklama/oglasa, tweakanje postavka privatnosti, ograničavanje WU, namještanje notifikacija i slično. Naravno, to sve ovisi o tvojim potrebama; ako je tebi Windows 10 dobar out-of-the-box, tko sam ja da ti sudim. Meni konkretno nije, pa volim pregledati sve postavke i namjestiti prema svojim potrebama.

 

Također i nakon svake nadogradnje pogledam sve postavke i listu instaliranih aplikacija; ni malo ne vjerujem Microsoftu. Znamo što se događalo prije... 😉

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 19:29 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

I sam radim na tweakanju Windowsa jer nisam zadovoljan.

Maknuo sve apps preko Powershell-a, namjestio brze postavke preko O&O shutUp, ugasio Win Defender ali mi se i dalje njegov proces MsMpENG.exe upali i stoji upaljen.

 

Imali lijeka za to, da ga se potpuno ugasi ili ne?

U GPE sam stavio Antivirus na "Disable"

 

EDIT:
Nasao jedan portabilni program koji cini se uspijesno ukljanja WD - Defender Control

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2020 23:07 (djigibao).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Imaš tu neke dobre savjete:

LINK

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Format pa instalacija windowsa od nule je meni noćna mora, pogotovo kad sve prilagodiš onako kako ti odgovara. Ja sam zadnji clear install napravio 2016. godine na jesen kad sam promijenio matičnu ploču i CPU, ali i tada sam bio 4 godine mlađi i zdraviji. Više nemam namjeru to raditi, a i nadogradnju hardvera nemam u planu, bar dogledno vrijeme. Imam dva sistemska backup-a. Onaj "djevičanski" i drugi koji svakih mjesec dana obnavljam. Uz to radim i backup registry baze jednom mjesečno i to mi je sve skupa neka preventiva od ne daj Bože potrebe za nekim clear installom. Uz to sam izvezao i postavke svih aplikacija koje imaju tu mogućnost, a spremio sam i postavke onih koje se nalaze u Users/xxxx/appdata folderu. Npr, samo za podesiti svježe instaliran Foobar je posao od minimalno pola sata, a ne želim ga nikad mijenjati, jer je nenadjebiv po kvaliteti zvuka, a od nakaznog sučelja napraviti lijepi player treba i vremena. Pluginove da i ne spominjem, a ima ih... (ovo sam uzeo kao primjer). Defender mi radi i ne zanovijeta me, osim što ima blesavi običaj da mu se baza definici nadograđiva preko WU. kako mi je WU "pod kontrolom" kroz GP editor, za svaku nadogradnju, umjesto da je odradi automatski, javlja mi da imam ažuriranje. Probao sam onu fintu kroz Task Sheduler, da traži definicije svaki par sati preko cmd scripte, ali mi ne funkcionira, nisam istraživao zašto.

Evo dolje moj izgled Foobara...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Zato ja koristim sve portabilne programe tako da ih uvijek imam spremne na D disku.

Jako lijepo sređen Foobar, mozes mozda poslat tu konfiguraciju?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Javim ti se večeras kad upalim PC.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

Format pa instalacija windowsa od nule je meni noćna mora, pogotovo kad sve prilagodiš onako kako ti odgovara. Ja sam zadnji clear install napravio 2016. godine na jesen kad sam promijenio matičnu ploču i CPU, ali i tada sam bio 4 godine mlađi i zdraviji. Više nemam namjeru to raditi, a i nadogradnju hardvera nemam u planu, bar dogledno vrijeme. Imam dva sistemska backup-a. Onaj "djevičanski" i drugi koji svakih mjesec dana obnavljam. Uz to radim i backup registry baze jednom mjesečno i to mi je sve skupa neka preventiva od ne daj Bože potrebe za nekim clear installom.

Reinstalacija Windowsa mi nije ni najmanji problem, ali da bi je radio svako malo, ne bih. Zadnja reinstalacija (na mom laptopu) bila je prije godinu ili dvije. I to ne zbog nekog problema, nego isključivo zato jer sam htio malo "osvježiti" računalo, a i imao sam nešto slobodnog vremena.

 

Ako se dobro spremim za reinstalaciju, ona je bezbolna pa nemam problema s tim. Sve važno ide na Google Drive; tamo čak prije instalacije spremim i listu instaliranih programa. Ne znam koliko mi se već puta dogodilo da sam napravio reinstalaciju, išao instalirati programe i zaboravio neki koji ne koristim često, pa sam ga morao ići instalirati kad mi je zatrebao i gubio vrijeme bez veze.

 

Što se backupa tiče, ja imam običan System Image, System Restore i backup u oblak. Iako nemam puno stvari na računalu, pa nemam ni toliko toga za spremanje. Razmišljam o tome da se prebacim na neko backup rješenje (recimo, AOMEI), ali nikako da se to provede. Možda kad me Microsoft natjera i izbace staro rješenje, možda se onda prebacim. Iako mi je ovo rješenje idealno jer imam na USB 2u1; instalacija Windowsa koja po potrebi može služiti i za restore.

BlackMoon kaže...

Uz to sam izvezao i postavke svih aplikacija koje imaju tu mogućnost, a spremio sam i postavke onih koje se nalaze u Users/xxxx/appdata folderu. Npr, samo za podesiti svježe instaliran Foobar je posao od minimalno pola sata, a ne želim ga nikad mijenjati, jer je nenadjebiv po kvaliteti zvuka, a od nakaznog sučelja napraviti lijepi player treba i vremena. Pluginove da i ne spominjem, a ima ih... (ovo sam uzeo kao primjer).

Nemam tih problema. Za mene je kvaliteta MP3 320 kb/s i više nego dovoljna; ne patim za FLAC, pa mi je Groove Music koji dolazi s Windows 10 definitivno najbolji i najdraži player. Nema puno postavki i jednostavan je za korištenje.

 

Ne volim programe koji zahtjevaju puno vremena za namještanje i takve izbjegavam u širokom luku.

BlackMoon kaže...

Defender mi radi i ne zanovijeta me, osim što ima blesavi običaj da mu se baza definici nadograđiva preko WU. kako mi je WU "pod kontrolom" kroz GP editor, za svaku nadogradnju, umjesto da je odradi automatski, javlja mi da imam ažuriranje. Probao sam onu fintu kroz Task Sheduler, da traži definicije svaki par sati preko cmd scripte, ali mi ne funkcionira, nisam istraživao zašto.

Evo dolje moj izgled Foobara...

Jedno pitanje — zašto ti je WU pod kontrolom kroz GPE? Ja sam ga prije držao, ali otkako je Microsoft promijenio politiku vezanu za WU sada je na zadanim postavkama. Instalira se sam kad hoće, a mene samo obavijesti da je ažuriranje instalirano i da restartam računalo kada želim. Od tada, WU mi još ni jednom nije izazvao nikakav problem; ponajviše zbog toga što se ažuriranja sada instaliraju sa zakašnjenjem, kada budu dobro testirana.

 

Vezano za nadogradnje Defendera, u GPE imaš opciju da se provjerava ažuriranja svakih sat vremena. Još sam si namjestio da mi pri svakom pokretanju odmah napravi provjeru ažuriranja i sve dobro radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.8.2020 12:24 (Marko :D).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Puno je sati utrošeno na "face lifting" mojih windowsa i na podešavanje aplikacija, tako da bi instalacija od nule bila ravna vremenskoj i mojoj vidnoj katastrofi. WU mi je zauzdan, zato što ne želim da se na računalu ništa instalira bez moje dozvole, pa makar se radilo i o apdejtovima. To mogu dozvoliti samo AV definicijama. Ja sam šef ovdje, a ne MS!. Provjeriti ću ove postavke za traženje definicija svaki sat, ali ako me i dalje bude gnjavio da imam novi update, samo zbog definicije, vratiti ću na staro.

 

Groove je običan rudimentalan player, pun nedostataka. nema neke osnovne opcije, npr kao crossfader, ne podržava wasapi, ne čita id3 tagove iz muzičkog fajla, stvara svoj osnovni metadata folder, sam skida covere i tagove za pojedini album, pjesmu, pjevača itd...To radi do bola sporo u pozadini i često puta pogrešno, a podaci za hrvatsku glazbu za njega i ne postoje. O nemogućnosti dodataka pluginova da i ne govorim, a uz sve to, još je UWP aplikacija. Ništa drugo, nego malo ušminkaniji Windows Media Player. Moguće da su ga malo unaprijedili, jer sam ga davno testirao, ne znam...

 

Savjetovao bi ti da ukloniš tu hrpu MS-ovog brzo i loše sklepanog UWP koda i ako težiš jednostavnosti, dadeš priliku ovom ljepotanu: Dopamine player. Kćer mi više drlja po mobitelu nego po PC-ju. pa sam njoj na računalo već odavno instalirao upravo Dopamine i nisam požalio i zadovoljna je za ono koliko ga koristi.

 

Inače, svo to MS-ovo mutimedijalno UWP smeće poslao sam u ropotarnicu povijesti, uključujući i onu aplikaciju Filmovi i Video, kao i onaj užas za pregledavanje fotografija. Tu sam aktivirao Windows Photo Viewer, promijenio mu skin i super je...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.8.2020 5:01 (BlackMoon).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

Puno je sati utrošeno na "face lifting" mojih windowsa i na podešavanje aplikacija, tako da bi instalacija od nule bila ravna vremenskoj i mojoj vidnoj katastrofi. WU mi je zauzdan, zato što ne želim da se na računalu ništa instalira bez moje dozvole, pa makar se radilo i o apdejtovima. To mogu dozvoliti samo AV definicijama. Ja sam šef ovdje, a ne MS!. Provjeriti ću ove postavke za traženje definicija svaki sat, ali ako me i dalje bude gnjavio da imam novi update, samo zbog definicije, vratiti ću na staro.

To je tako kad pretjeruješ s time; ostaviš kako je inače i to je to. Davno sam ja prerastao customiziranje svega, mijenjanje tema i naučio da sve to obilaženje mimo postavki Windowsa može samo uzrokovati problema. Stoga, od Windows 7 koristim isključivo zadane teme, i kao što sam rekao, programe koji ne zahtjevaju sate na namještanje.

 

Kako si u GPE namjestio WU? Pošalji screenshot.

BlackMoon kaže...

Groove je običan rudimentalan player, pun nedostataka. nema neke osnovne opcije, npr kao crossfader, ne podržava wasapi, ne čita id3 tagove iz muzičkog fajla, stvara svoj osnovni metadata folder, sam skida covere i tagove za pojedini album, pjesmu, pjevača itd...To radi do bola sporo u pozadini i često puta pogrešno, a podaci za hrvatsku glazbu za njega i ne postoje. O nemogućnosti dodataka pluginova da i ne govorim, a uz sve to, još je UWP aplikacija. Ništa drugo, nego malo ušminkaniji Windows Media Player. Moguće da su ga malo unaprijedili, jer sam ga davno testirao, ne znam...

Ja u njemu ne vidim nikakve nedostatke. Ima sve što meni treba; lista pjesama, sortiranje, izrada playliste, tipične kontrole, equalizer, tamnu temu, shuffle. Čita tagove najnormalnije, pa i one ID3. Postavka da sam automatski skine album art i metadata mi je uključena, ali nigdje ne vidim tu mapu gdje on skida metadatu, niti vidim da mi je na nekoj pjesmi promijenio podatke. To radi samo na onim pjesmama koje nemaju već ugrađene te podatke nego su prazne, onda on skida te podatke. Ako pogriješi, ne gledam na to negativno (Mp3Tag).

 
 

Plugini mi uopće nisu potrebni i ne fale mi. Nikada nisam koristio ni Winamp ni Foobar jer kod mene je pravilo što jednostavnije za namjestiti to bolje. I ne smeta mi što je UWP aplikacija; ako je stvarno dobra i obavlja svoj posao nemam ništa protiv iste.

BlackMoon kaže...

Savjetovao bi ti da ukloniš tu hrpu MS-ovog brzo i loše sklepanog UWP koda i ako težiš jednostavnosti, dadeš priliku ovom ljepotanu: Dopamine player. Kćer mi više drlja po mobitelu nego po PC-ju. pa sam njoj na računalo već odavno instalirao upravo Dopamine i nisam požalio i zadovoljna je za ono koliko ga koristi.

 

Inače, svo to MS-ovo mutimedijalno UWP smeće poslao sam u ropotarnicu povijesti, uključujući i onu aplikaciju Filmovi i Video, kao i onaj užas za pregledavanje fotografija. Tu sam aktivirao Windows Photo Viewer, promijenio mu skin i super je...

Dosta sam tih UWP aplikacija uklonio, ali Groove Music, Movies & TV i Mail & Calendar sam zadržao. Groove Music i Mail & Calendar su mi odlične aplikacije, baš ono što sam tražio. S druge strane, Movies & TV je u redu aplikacija, ali živcira me što kada se prozor maksimizira automatski pokreće video u punom zaslonu. To se naravno, ne može isključiti, pa mi ta aplikacija stoji tu ako nešto VLC ne želi pokrenuti (što je vrlo, vrlo rijetko)...

 

Photos aplikacija je najveće smeće što su proizveli. To sam, uz sponzorirane aplikacije, prvo torpedirao s računala i vratio Windows Photo Viewer. U zadnje vrijeme pojavili su se planovi da i njega torpediram i zamijenim besplatnim, open source programom ImageGlass.

8 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Reinstaliram windowse pa trebam savjet šta staviti od sigurnosnih stvari:

 

Antivirus: Kaspersky cloud free ili Bit defender free

Pasivni skeneri: Malwarebytes, SuperAntispyware

Browser dodatci: Adguard ili ublock, HTTPS Everywhere, Privacy Badger, Disconnect, noscript, cookie auto delete, Browsec, Decentraleyes  - šta izbaciti od ovoga svega

Search engine da nije google?

Treba li nešto za gašenje windows telemetrije i sličnog?

 

Sve mora biti free.

 

Nisam neki security freak ali čitao sam zadnjih par dana malo o tome pa rekoh da kad već reinstaliram windowse da postavim nekakvi sigurnosni zid. Još nešto uz ovo gore?

 

Hvala unaprijed

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Harbringer kaže...

Reinstaliram windowse pa trebam savjet šta staviti od sigurnosnih stvari:

 

Antivirus: Kaspersky cloud free ili Bit defender free

Pasivni skeneri: Malwarebytes, SuperAntispyware

Browser dodatci: Adguard ili ublock, HTTPS Everywhere, Privacy Badger, Disconnect, noscript, cookie auto delete, Browsec, Decentraleyes  - šta izbaciti od ovoga svega

Search engine da nije google?

Treba li nešto za gašenje windows telemetrije i sličnog?

 

Sve mora biti free.

 

Nisam neki security freak ali čitao sam zadnjih par dana malo o tome pa rekoh da kad već reinstaliram windowse da postavim nekakvi sigurnosni zid. Još nešto uz ovo gore?

 

Hvala unaprijed

 1. Ostaviti Windows defender

 2. AdwCleaner portable

 3. Sve osim ublocka-a ili AdGuarda. koji god staviš od ta dva, nećeš pogriješiti.

 4. Duck Go Go

 5. Probaj ShutUp 10, ali pazi što radiš.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
11 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Harbringer kaže...

Reinstaliram windowse pa trebam savjet šta staviti od sigurnosnih stvari:

 

Antivirus: Kaspersky cloud free ili Bit defender free

Pasivni skeneri: Malwarebytes, SuperAntispyware

Browser dodatci: Adguard ili ublock, HTTPS Everywhere, Privacy Badger, Disconnect, noscript, cookie auto delete, Browsec, Decentraleyes  - šta izbaciti od ovoga svega

Search engine da nije google?

Treba li nešto za gašenje windows telemetrije i sličnog?

 

Sve mora biti free.

 

Nisam neki security freak ali čitao sam zadnjih par dana malo o tome pa rekoh da kad već reinstaliram windowse da postavim nekakvi sigurnosni zid. Još nešto uz ovo gore?

 

Hvala unaprijed

 1. Ostaviti Windows defender

 2. AdwCleaner portable

 3. Sve osim ublocka-a ili AdGuarda. koji god staviš od ta dva, nećeš pogriješiti.

 4. Duck Go Go

 5. Probaj ShutUp 10, ali pazi što radiš.

 Što fali adguardu? Kmam ga kao ekstenziju u chromeu.

Kovačić
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Nista ne fali Adguard-u.
Blackmoon mu je rekao da ostavi (odabere) jedan od dva (Adguard ili uBlock Origin) i da nece pogrijesit.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Krivo sam skuzio, taman iz nocne doso, sve 5. Hvala

Kovačić
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Što vi ekipa koristite za zaštitu svog računala? Može neke preporuke?

 

Ja godinama koristim nod32, malwarebytes, AdwCleaner tu i tamo, te ekstenzije za browser poput: disconnecta, ghosterya, https everywhere, ublock origin.

 

Što biste vi dodali/izbacili iz ove moje liste i da li se više uopće isplati koristiti antivirus(ako da, koji?) ili je dovoljan windows defender? 

 

Tnx 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 2:46 (Baldurion).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ako nisi rizičan juzer i imaš zrno soli u glavi, tada ti je dosta i win.defender + uBlock (ili sl. ) na browseru 😉

Some people are so poor... all they have is money!
5 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...

Ako nisi rizičan juzer i imaš zrno soli u glavi, tada ti je dosta i win.defender + uBlock (ili sl. ) na browseru 😉

 A ako se puno vremena provodi na erotskim Ruskim sajtovima? pitam za prijatelja .

14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Nek si "prijatelj" bolje nađe curu  

Some people are so poor... all they have is money!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Riot kaže...
andi.cro kaže...

Ako nisi rizičan juzer i imaš zrno soli u glavi, tada ti je dosta i win.defender + uBlock (ili sl. ) na browseru 😉

 A ako se puno vremena provodi na erotskim Ruskim sajtovima? pitam za prijatelja .

 

 ...onda neka si stavi Sandboxie i pokrece browser u njemu za gledanje takvih stranica....

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pozdrav ekipa,

 

instalirao sam Sandboxie na Win 10 i Defender javlja da je pronašao Trojan:Win32/Ymacco.AA95.

False positive ili???

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Sandboxie nije besplatan. Šta si petljao?
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Koliko je meni poznato, Sandboxie je već godinu dana freeware, od verzije 5.31.4 (mislim da ga je Sophos preuzeo).

Koristio sam ga i prije toga i nikad nije bilo problema.

 

Što misliš pod "petljao"? Instalirao software kao i bilo koji drugi...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 22:38 (DylanDog).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DylanDog kaže...

Pozdrav ekipa,

 

instalirao sam Sandboxie na Win 10 i Defender javlja da je pronašao Trojan:Win32/Ymacco.AA95.

False positive ili???

 

 

BTW: ako nisi (niste) znali ima opcija u samim Windowsima gdje se moze namjestiti da se Edge pokrece izoliran (slika).

Mozda bi to bila bolja/sigurnija opcija...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
DylanDog kaže...

 

BTW: ako nisi (niste) znali ima opcija u samim Windowsima gdje se moze namjestiti da se Edge pokrece izoliran (slika).

Mozda bi to bila bolja/sigurnija opcija...

 Hvala za info, no ne zanima me Sandboxie za browsing, već za pokretanje aplikacija u izoliranom okruženju...

16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

https://github.com/sandboxie-plus/Sandboxie/issues/52

 

Tu pišu da je stvar u leakanom certifikatu kojim je Sandboxiev driver potpisan...ima li to vama smisla?

7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

DylanDog , to mora da su neke mračne sile na djelu...

😜
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Je, i vani se smračilo...

11 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ako netko naleti na giveaway za Shadow Defender nek obavjesti ovdje...uzeo sam novi laptop pa bi si samo SD stavio na njega.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Tu je bila prije cca mjesec dana pa vidi da li je jos uvijek u funkciji...

 

https://www.comss.ru/page.php?id=4488

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice