Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.640.430
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Sto virtualka nece da radi aj ok, ma mislio sam da ti kao znalac nece i drugi os praviti problem, pa malo se informiraj pa napravi dual boot s winsima da ga nebrises sada....

Sta je linx nemaju pravo glasa a sto je sa jabucarima jeli to mozda mrznja na sve sto nije windows i nezarazuje se lako.
neznam za OsX pa ako tko ima trenutno Hakintos(nedavi se meni)
pa neka malo info kolika je mogucnost zaraze idali njemu treba antivirusni posto se i njemu proizvode jednako stavljaju novije igre i programi dosta cesto kao vindowsima,(2 ako netreba kako znas da si popio koji virus ako ni neprave antivirusne za njeg???)
P.S.
eh kada razmislim zalim sto mi je prodavac uvalio winse kad bio mali a imao konzole za igre, ..navlakusa...
zar su jedino windowsi losi u tome sto imaju toliko slabu sigurnost tj samo obranu protiv svacega da moraju imati alate trece strane instalirane da blokiraju pristup nepozeljnome...
TD collector
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ili najbolje:

 

"Pokreni Baidu Antivirus prilikom pokretanja računala"

 

Ne vjerujem da bi "staratnje" bio neki ok izraz za ovakvu vrstu prijevoda. 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 11:40 (win32).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ovaj novi Malwarebytes mi se čini bolji nego u prijašnjoj verziji jer skenirao sam računalo i našao je nekoliko trojanaca koje sam uklonio bez problema i nije pitao za restart, što je po meni super.

Captain Mutant
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@silwncer

 

A koji imaš antivirus na tom stroju na kojem ti mbam nalazi trojance  ?  

 

.

10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@silwncer

 

A koji imaš antivirus na tom stroju na kojem ti mbam nalazi trojance  ?  

 

.

Ma Avast, pošto se bavim malo programiranjem u C++ pa našao u mojem Dropbox folderu.

Captain Mutant
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...

Ovaj novi Malwarebytes mi se čini bolji nego u prijašnjoj verziji jer skenirao sam računalo i našao je nekoliko trojanaca koje sam uklonio bez problema i nije pitao za restart, što je po meni super.

da i karantena je pod history, poludio trazeci u postavkama misleci da automatski brise sve sto nade.... mislim da bas nema razlike iz trial i premium dobijes self-defense modul

ali mi se svida sad pri minimize vise ti nestoji u taskbaru nego ti stoji u notifikacijama u desnome dijelu nice{#}

TD collector
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Killua kaže...
Lovac kaže...

Speaking of Qihoo....jučer maknuo, očistio registry stavio Avast...Uninstalliram Avast - od nigdje iskoči Qihoo!! Uredno pokazuje dane kao da ga nisam ni maknuo (..napravljen uninstall i reg clean)

Vidis sto se lovcu dogada... najjednostavnije je na winsima raditi reinstall pa sve kao novo bude.. {#}

zbog tih zaostataka winsi krepivaju sto vise mjenjas programa i imaju te famozne efekte usporavanja da nekazem sto jos{#}

Svaki OS ima svoje prednosti i mane pa ni Linux nije besprijekoran!

Kad ga počneš koristiti, imaš osječaj da moraš nanovo proći vrtić i osnovnu i srednju i fax!!!

Sa druge strane, na winse su ljudi navikli i znaju kako raditi sa njima,znaju kako obaviti što im treba i unatoć windowsovim nedostacima, ostaju na njima jer nemaju niti vremena niti živaca niti volje prolaziti nanovo cjelokupno obrazovanje!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.3.2014 19:07 (andi.cro).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Captain Mutant
16 godina
offline
Comodo Internet Security 7 - video test

Uhvatih danas vremena pa sam napravio video o instalaciji, testiranju na sinteticke programe pa zatim i testiranje na Phishing i malware linkove.

 

Ukratko: - test na phishing linkove Comodo nije blokirao niti jednu stranicu {#}.

              - test na malware linkove je recimo 75% bio blokiran

              - test na folder s 344kom malware-a, skeniranje na zahtjev je pronaslo oko 90%, ostatak je pokrenut i Comodo je vecinu stavio u sandbox.

              - provjera s MBAM i HitmanPro; HitmanPro nije pronasao nista, a MBAM je pronasao dva skrivena fajla koja nisu u mogucnosti napraviti stetu.

 

Sve u svemu Comodo je prosao standardno dobro.

Razocarenje je malo na Phishing linkove (mislim da Web filter nije jos bas full u funkciji), takodjer sam se razocarao kada sam pokrenuo Proces Hacker i krenuo manualno gasiti Comodo-ve procese i to sam napravio vrlo uspjesno, a Comodo nije ponovno pokrenuo niti jedan proces  (video 2) {#}.

 

Comodo Internet Security 7 - Part 1 (Installation & First Look) = 6:50min

 

Comodo Internet Security 7 - Part 2 (Synthetic Test) = 6:55min

 

Comodo Internet Security 7 - Part 3 (Malware & Phishing Test) = 15:25min

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 21:15 (djigibao).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

@djigi

 

Sad bu comodo klan bacio kletvu na tebe...

Trkom kod lokalne vračare po amajlije   ....

 

{#}

16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Što se Comoda 7 tiče, svaka čast na besplatnom i ima stvarno dobru detekciju, lagan je i da se fino uštimavati. No u današnje vrijeme ipak treba kvalitetnija web zaštita. Moram priznati da sam malo razočaran.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunkermax kaže...

 

@djigi

 

Sad bu comodo klan bacio kletvu na tebe...

Trkom kod lokalne vračare po amajlije   ....

 

{#}

 

Ma nece...to su sve simpa ljudi {#}, pa i sam koristim Comodo (trenutno samo firewall).

 

Lovac kaže...

Što se Comoda 7 tiče, svaka čast na besplatnom i ima stvarno dobru detekciju, lagan je i da se fino uštimavati. No u današnje vrijeme ipak treba kvalitetnija web zaštita. Moram priznati da sam malo razočaran.

 

Taj web filter ce se s vremenom popravit.

@Hary je stavio dobar link na tutorijal kako ubaciti popis stetnih web adresa u Comodov filter - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

E to, hvala ;) Ću da probam.
Gdje najbolje skinuti sedmicu? Official i dalje nudi 6.3.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

MBAM 2.0 radi 10x brže nego prijašnje verzije koje su se prilikom skeniranja smrzavale.

10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.3.2014 21:29 (bunkermax).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Lovac kaže...

E to, hvala ;) Ću da probam.
Gdje najbolje skinuti sedmicu? Official i dalje nudi 6.3.

 

Ja ga skidam odavde, a i na videu sam instalirao tu verziju koja u sebi nema GeekBuddy-a i Comodo Dragon {#}.

 

Homepage –http://www.comodo.com

Size: 91.8 MB

Download COMODO Internet Security 7 for Windows 32bit

Download COMODO Internet Security 7 for Windows 64bit

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HitmanPro 3.7.9 Build 214


Changes in HitmanPro 3.7.9 Build 214 (2014-03-26):
ADDED: Detection for compromised Start Page en Search Engines in Google Chrome
ADDED: Initial support for HitmanPro.Alert 3 integration
FIXED: Application termination during Remnant scan
FIXED: Scan stuck at 99% classification caused by a malformed Firefox prefs.js
IMPROVED: Potentially Unwanted Programs (PUP) scanner for Internet Explorer, Firefox and Google Chrome
IMPROVED: Google Chrome now automatically closes gracefully when deleting cookies
IMPROVED: Removal of malware hijacking web browser shortcuts
IMPROVED: Detection of profile location of Firefox
IMPROVED: Auto resizing display resolution when screen is smaller than 800×600
IMPROVED: Windows Task Scheduler 2.0 support
CHANGED: Potentially Unwanted Programs (PUPs) are now default set to Delete (was previously set to Ignore). This due to overwhelming number of helpdesk questions.
UPDATED: End User License Agreement 1.2. Conditions for use of the Free License have changed.

 

Homepage –http://www.surfright.nl

Size: 9.62 MB

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Aj baš da vidim kako će Comodo na Linux, nije da mi treba ali ajd, nek se nađe...ako ništa drugo onda barem zbog sentimentalnosti {#}

 

Neće ;(

 

Čuj preporučenu vrijednost za HDD prostor?!?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 1:07 (andi.cro).
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

Comodo i linux

 

@andi 

 

Comodo se na linux instalira istim onim postupkom kako sam ti u pm poslao tutorijal za bitdefendera:

 

antivirus- download deb, otvoriti mapu kao root, omogućiti
u svojstvima da je izvršna, pokrenuti u terminalu,prihvatiti
licencu sa accept,instalirati, sa y prihvatiti gui, na mail zatražiti free key,
nakon pokretanja upisati key i napraviti update pa scan - vrijedi za bitdefender a sličan postupak je za većinu ostalih av

 

Ovih 40 gb je greška, jer proizvodjaci hardwera i softwera ne ulažu previše ni truda ni znanja ni para u os koji je u desktopu zastupljen sa manje od  2 % korisnika.  Na slicne manjkavosti ćeš cesto naici u linuxu i na to oguglaj, jer je tamo besplatno sve i nitko ne dobija plaću za pomaganje korisnicima pa si osudjen na open source zajednicu. A ćud te zajednice vidim da sve više osjećaš na vlastitoj koži. A da nevelim o efikasnosti te zajednice koja taj bug u comodu za linux nebu godinama ispravila...

 

Načelno, trebalo bi na linuxu imati antivirus, jer bez toga ta računala mogu širiti zarazu prema windows računalima, a sve su cesci i virusi i sigurnosni problemi na linuxu. 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 15:17 (bunkermax).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Problem zaraze su programi tj aplikacije, primjer onaj adobe propust u kojem su bil ranjivi svi osovi sa flash playerom instalirani do zakrpe bar.
ili primjer sada ovaj s .rtf kako vec nastavak spisa spis koji sadrzi virusni kod zarazi winse lako jer ima odmah neogranicen pristup cin ga otvoris s MS officom pa sad da li bi on radio pod linux-om u open ili libre office gdje nema spis toliko ovlasti kada se otvori.
To sad neznaci da sad nije sigurno i android mozes zaraziti sam stavljajuci aplikaciju koju mislis da ti je kalkulator a ona trazi citanje pisanje i brisanje o.p.a po mobu gledanje citanje racuna kontakata itd.
Da i sada proizvodaci OS-ova misle da nas stite tako da ti zatvaraju pristup u sistem i drze nas u neznanju sto radi i kako, a mozes legitimnu aplikaciju staviti i dati joj sistemske ovlasti da ti preuzme ili zarazi PC, i tu je korisnik kriv jer nezna sto ta aplikacija tocno radi.... pa treba vjerovati developeru Muzinu iz Kine....
TD collector
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

MBAM 2.0 radi 10x brže nego prijašnje verzije koje su se prilikom skeniranja smrzavale.

Da, to sam i ja primjetio. Prije bi full scan trajao više od sat vremena sad završi za 15-ak minuta. Još imam i premium. {#}

13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Imam i ja premium ključ koji sam davno pronašao na internetu. Evo ga radi već jedno 5 godina :)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Comodo Internet Security 7 - video test
djigibao kaže...

takodjer sam se razocarao kada sam pokrenuo Proces Hacker i krenuo manualno gasiti Comodo-ve procese i to sam napravio vrlo uspjesno, a Comodo nije ponovno pokrenuo niti jedan proces {#}.

Što se toga gašenja procesa tiče dosta ljudi je za to pitalo na njihovom forumu, službeni odgovor je kao da ako korisnik sam odluči ubiti proces da ga Comodo ne spriječava (ne štiti od korisnika nego od malwarea) ali ako bi neki maliciozni program pokušao ubiti Comodo onda bi ga Sandbox, HIPS ili što već ionako zaustavilo. Također mi se čini da je netko rekao i da kad je ugašen ostaje u pozadini i blokira i dalje, trebalo bi probati ubiti ga pa onda probati koji malware pokrenuti da se vidi što se bude dogodilo.

 

Meni je isto čudno što daje da se ugasi samo tako ali to je općenito malo dublji problem. Da bi uspješno blokirao (ili uklonio) malware koji te želi ugasiti trebao bi biti niže od njega tj. što bliže samom procesoru (closer to the metal). Teško da je moguće iz user moda blokirati nešto što ima kernel mod razinu).

Sve što se izvodi na procesoru podjeljeno je u tkz. sigurnosne prstenove (najniži je ring0 s najvećim pravima a najviši ring3 s najmanje prava). Svi programi (browseri, office, igre...) trebali bi se izvoditi u ringu 3, dok se istovremeno recimo kernel vrti u ringu 0. Isto tako AV bi trebali biti u ring3 ali preko drivera i APIa koji MS daje imati i pristup do ringa0.

Pošto tvorce malwarea ne birne što ne igraju po pravilma koje je MS dao obično nađu način da se dobe čim veća prava (ono što bunkermax spominje da pogledate instalirane drivere). Da bi AV bili uspješni onda oni koriste razne trikove osim ovih APIa koje je MS za takve stvari namjenio a to često znači prtljati duboko po sistemu što opet donosi moguće nestabilnosti...

Za one koje više interesira link, link, powerpoint prezentacija.

Zanimljive stvari za proučiti.

 

Što se prostora preporučenog prostora tiče mislim da su mislili na komplet mjesta potrebnog za radi (linux + programi + Comodo) a ne prostor potreban za instalaciju.

 

Don't believe what you're told. Double check.
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Da bili smo već razglabali o samozaštiti AV-a i Comodo uistinu dozvoljava da ga juzer ugasi ako to želi ali ako bi neki malware to želio uraditi, CIS bi ga spriječio u tome i zaštitio se!

 

Trebamo neki malware koji gasi procese AV-a da bi testirali ovu tvrdnju, na njihovom forumu vele tako pa valjda onda i je tako!

 

Kaj se tiće AV-a za Linux (Comodo Forum):

 

"Unless you are connected to windows computers via a server or sharing service then i see no reason to have an av running in the background in linux and before people say you need one well i say you dont.
I use linux as my main os now and i dont share with anything and i only download software from the repositries."

 

btw: Maknuo sam CAVL ne samo zbog dotične logike nego i zato kaj nikak nije htio proraditi kak treba! Mogao sam ga updejtat i skenirat i sve ostalo ali bacao je neke greške koje se nisu mogle riješiti unatoć sljedbi točne procedure...

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 22:10 (andi.cro).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja ne kužim što je to kod Comoda "On access" ili "Stateful". Dok sam imao Comodo bio je na Stateful i viruse nije detektirao dok ih nisam pokrenuo, a kada sam postavio na on access po preuzimanju je prijetnju odmah blokirao. Za što to uopće služi? Hvala.

11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Odgovorio ti sam sebi na pitanje

TD collector
10 godina
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

 

- kako nam slikice mogu inficirati pc:

 

malo novosti sa avastovog bloga gdje objašnjavaju kako nas slikice mogu zeknuti...

 

http://blog.avast.com/2014/02/27/sex-lies-and-videotapes-aka-celebrity-scams/

 

 

-MBAM 2

 

nemam hr jezik ponuđen u opcijama, pa neznam jesam ja to nekaj prebrzo klikal ili još nema hr opcije.....

-brz je, ali vidim da neda brzi scan u free verziji

mbam1 mbam1
mbam2 mbam2
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 17:52 (bunkermax).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jel mi može netko reći, je li u MBAM-u 2.0 smanjena potrošnja RAM-a? Mislim dok je upaljen Real-Time, naravno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo kakvo je stanje kod mene sa Malwarebytes 2.

MBAM 2 Realtime MBAM 2 Realtime
Don't believe what you're told. Double check.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Jel mi može netko reći, je li u MBAM-u 2.0 smanjena potrošnja RAM-a? Mislim dok je upaljen Real-Time, naravno.

Ja ga koristim samo za scan. Nemam baš GB-te Ram-a na bacanje.
Da li ga uopce valja imati upaljenog sa Avastom i kad se stavi iznimka da skeniraju jedan drugoga?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Hary kaže...

Evo kakvo je stanje kod mene sa Malwarebytes 2.

Hm, isto dosta...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice