Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.657.064
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Da, jer je facebook onda bio dostupan.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

U temi sa linka lik je očistio zarazu i nije mogao pristupiti fejsu. Ovaj malo trojanac poslije nema veze s tim.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...
Da, jer je facebook onda bio dostupan.

Ne preporučam to jer se zna desiti da Sistem Restore vrati i viruse, predlažem ti da obrišeš sve restore točke i namjestiš ga na 1% ( ja sam ga skroz ugasio ).

 

Očistio si kažeš sa Hitmanom,MBAM-om,CCleanerom,provjerio hosts datoteku...Možeš još pogledat šta ti se sve pokreće sa winsima i ako nađeš neki malware, killaj ga i napravi si "repair" winsa da budeš ziher da ti win.folder nije inficiran ili promjenjen!!!

 

 

Jel tako-tako je !!!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
mind_challenge kaže...
Da, jer je facebook onda bio dostupan.

Ne preporučam to jer se zna desiti da Sistem Restore vrati i viruse, predlažem ti da obrišeš sve restore točke i namjestiš ga na 1% ( ja sam ga skroz ugasio ).

 

Očistio si kažeš sa Hitmanom,MBAM-om,CCleanerom,provjerio hosts datoteku...Možeš još pogledat šta ti se sve pokreće sa winsima i ako nađeš neki malware, killaj ga i napravi si "repair" winsa da budeš ziher da ti win.folder nije inficiran ili promjenjen!!!

 

 

  Pa i htio sam vratiti na vrijeme kada je rogue još vladao. Sada sam pokrenuo SAS, pa ćemo vidjet što će on reći. Kasnije ću startupe pogledat, i napraviti repair.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...

   Pa i htio sam vratiti na vrijeme kada je rogue još vladao. Sada sam pokrenuo SAS, pa ćemo vidjet što će on reći. Kasnije ću startupe pogledat, i napraviti repair.

imaš još jedan moćan alat na raspolaganju,dr web curelt ,  samo ako ideš na kompletno skeniranje pripremi se za noćno bdijenje i na bombardiranbje reklamama da ga kupiš
nije ga potrebno instalirati kao antivirus
zadnji update sa softpedie ,prouči malo pa ako si dovoljno očajan...

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 19:07 (seneka).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...

Jedini problem je što se nikako nemože spojiti na facebook stranicu niti iz jednog browsera.

U Command Prompt upiši ping www.facebook.com. Kakav je rezultat?

Od skenera još imaš Emsisoft Emergency Kit, Norton Power Eraser i Comodo Cleaning Essentials.

 

EDIT: Možeš i flushat DNS:

ipconfig /release

ipconfig /renew

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2011 19:35 (deadman).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
mind_challenge kaže...

    Pa i htio sam vratiti na vrijeme kada je rogue još vladao. Sada sam pokrenuo SAS, pa ćemo vidjet što će on reći. Kasnije ću startupe pogledat, i napraviti repair.

imaš još jedan moćan alat na raspolaganju,dr web curelt ,  samo ako ideš na kompletno skeniranje pripremi se za noćno bdijenje i na bombardiranbje reklamama da ga kupiš
nije ga potrebno instalirati kao antivirus
zadnji update sa softpedie ,prouči malo pa ako si dovoljno očajan...

  Evo sada sam ga pokrenuo. Sam je krenuo raditi full scan svega živoga. Užasno je spor, pa ću ga ostaviti da radi. Ako on ne pomogne formatiram disk i instaliram friške windowse.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Imate info ili ste mozda koristili ovaj program:

 

RemoveIT Pro 4 SE

 

Slucajno sam naletio na link u rss-u pa rekoh da vas pitam o cemu se radi?

 

 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
win32 kaže...

Imate info ili ste mozda koristili ovaj program:

 

RemoveIT Pro 4 SE

 

Slucajno sam naletio na link u rss-u pa rekoh da vas pitam o cemu se radi?

Mislim da smo taj program već spomenuli u ovoj temi i zaključili da je, u najmanju ruku, nepouzdan. Ima previše FP-a.

 

Evo što kažu korisnici WOT-a: http://www.mywot.com/en/scorecard/incodesolutions.com#comment-list

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo Dr.Web je završio scan. Našao je jedan .exe i to neki ProbablyTrojan. Obrisao ga, resetirao i sada radi. Hvala na prijedlogu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
mind_challenge kaže...

   Pa i htio sam vratiti na vrijeme kada je rogue još vladao. Sada sam pokrenuo SAS, pa ćemo vidjet što će on reći. Kasnije ću startupe pogledat, i napraviti repair.

imaš još jedan moćan alat na raspolaganju,dr web curelt ,  samo ako ideš na kompletno skeniranje pripremi se za noćno bdijenje i na bombardiranbje reklamama da ga kupiš
nije ga potrebno instalirati kao antivirus
zadnji update sa softpedie ,prouči malo pa ako si dovoljno očajan...

Koliko je isti uspješan u uklanjanju gamadi? Vidim da je ova situacija uspješno riješena,no kakva su inače iskustva s njim npr.U slučaju kada pc nije bootabilan?

Piracy lives forever!!!
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
softwaremaniac kaže...
seneka kaže...
mind_challenge kaže...

    Pa i htio sam vratiti na vrijeme kada je rogue još vladao. Sada sam pokrenuo SAS, pa ćemo vidjet što će on reći. Kasnije ću startupe pogledat, i napraviti repair.

imaš još jedan moćan alat na raspolaganju,dr web curelt ,  samo ako ideš na kompletno skeniranje pripremi se za noćno bdijenje i na bombardiranbje reklamama da ga kupiš
nije ga potrebno instalirati kao antivirus
zadnji update sa softpedie ,prouči malo pa ako si dovoljno očajan...

Koliko je isti uspješan u uklanjanju gamadi? Vidim da je ova situacija uspješno riješena,no kakva su inače iskustva s njim npr.U slučaju kada pc nije bootabilan?

  Kada nije bootabilan, postoji njegov rescue CD. Inače ovaj Cure it ima nešto kao Hitmanov force breach, i uspješno radi kod rogueova.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
@mind
Za ciscenje racunala i poslijedice nakon njega pitaj korisnika total.
Sto se toga tice, ima veliko znanje.
av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
kingmedo kaže...
@mind
Za ciscenje racunala i poslijedice nakon njega pitaj korisnika total.
Sto se toga tice, ima veliko znanje.

  Da, primjetio sam iz njegovih postova. Uspješno sam rješio i ovako. Ako ubuduće naletim na nešto još gore, obavezno ću se njemu obratiti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pitanje u vezi sandboxie-a: Kako da namjestim da se browser automatski otvara u sandboxu i može li se program koristiti i nakon što istekne trial jer vidim da ga dosta vas koristi?

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
GigaGirl kaže...

Pitanje u vezi sandboxie-a: Kako da namjestim da se browser automatski otvara u sandboxu i može li se program koristiti i nakon što istekne trial jer vidim da ga dosta vas koristi?

U free verziji jedino defaultni browser mozes otvoriti pomocu one ikonice Run Web browser sandboxed, ali ce se nakon 30 dana poceti pojavljivati i pop-up na koji treba kliknuti.

Moze se koristiti kao free, ali je ogranicen na samo jednu sandbox zonu i nema mogucnosti podesavanja automatskog pokretanja programa u sandboxu, kao i vec pomenuti pop-up. Bez obzira na to, jaako koristan program za surfanje sumnjivim stranicama i pokretanje sigurnosno sumnjivih aplikacija.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...
kingmedo kaže...
@mind
Za ciscenje racunala i poslijedice nakon njega pitaj korisnika total.
Sto se toga tice, ima veliko znanje.

  Da, primjetio sam iz njegovih postova. Uspješno sam rješio i ovako. Ako ubuduće naletim na nešto još gore, obavezno ću se njemu obratiti.

edit{#}
brisati

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2011 7:23 (seneka).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
mind_challenge kaže...
kingmedo kaže...
@mind
Za ciscenje racunala i poslijedice nakon njega pitaj korisnika total.
Sto se toga tice, ima veliko znanje.

  Da, primjetio sam iz njegovih postova. Uspješno sam rješio i ovako. Ako ubuduće naletim na nešto još gore, obavezno ću se njemu obratiti.

edit{#}
brisati

  Je li dosta 2 puta hvala? Mislim da nije potrebno 50. Da nisi kukavički editirao post, nebih ništa rekao, jer nisam ni primjetio da nisam pukao hvala tebi. Nije u redu to raditi, kada već nešto kažeš stani iza toga kao čovjek.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...

  Je li dosta 2 puta hvala? Mislim da nije potrebno 50. Da nisi kukavički editirao post, nebih ništa rekao, jer nisam ni primjetio da nisam pukao hvala tebi. Nije u redu to raditi, kada već nešto kažeš stani iza toga kao čovjek.

oprosti mi hrabri čovječe,moralni autoritetu, što te je jedna bijedna kukavica kao ja uznemirio iskoristivši legitimnu opciju editiranja poruke

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pozdrav svim na forumu.Molim savjet ,imam instaliran Avast I S 6,ali bi ga malo pojačao pošto mu fali (po mome)HISP ili nešto sl.

Imam licencu od Mamutu i Zemanu AntiLogger.Vaše mišljenje,koji bi se bolje sljubio sa Avastom,i dali u tom slučaju trebe mijenjati koju postavku u Avastu.Pozdrav i unaprijed hvala na savjetu.!

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
boby bob kaže...

Pozdrav svim na forumu.Molim savjet ,imam instaliran Avast I S 6,ali bi ga malo pojačao pošto mu fali (po mome)HISP ili nešto sl.

Imam licencu od Mamutu i Zemanu AntiLogger.Vaše mišljenje,koji bi se bolje sljubio sa Avastom,i dali u tom slučaju trebe mijenjati koju postavku u Avastu.Pozdrav i unaprijed hvala na savjetu.!

  Kako to pojacao? Mislis da menjas Avast sa drugim IS-om? Ako je tako i zelis (HIPS) onda od placenih skoro svi imaju HIPS (Norton, Kaspersky...) a od besplatnih imas Comodo koji iako ima naporan HIPS (kao i svaki drugi) odlicno obavlja posao.

Kod Nortona HIPS je defaultno iskljucen

 

Inace [nek me torrente ispravi] I Mamutu i Zemana mogu zivjeti zajedno mirno.

 

torrente?

Relation to the original topic decreases with every single post
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Lazarus Long kaže...

  Kako to pojacao? Mislis da menjas Avast sa drugim IS-om? Ako je tako i zelis (HIPS) onda od placenih skoro svi imaju HIPS (Norton, Kaspersky...) a od besplatnih imas Comodo koji iako ima naporan HIPS (kao i svaki drugi) odlicno obavlja posao.

Kod Nortona HIPS je defaultno iskljucen

 

mialim da pita koji hips da stavi uz avast,mamutu ili zemanu,pošto ima licence
mamutu

16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
boby bob kaže...

Pozdrav svim na forumu.Molim savjet ,imam instaliran Avast I S 6,ali bi ga malo pojačao pošto mu fali (po mome)HISP ili nešto sl.

Imam licencu od Mamutu i Zemanu AntiLogger.Vaše mišljenje,koji bi se bolje sljubio sa Avastom,i dali u tom slučaju trebe mijenjati koju postavku u Avastu.Pozdrav i unaprijed hvala na savjetu.!

 

Mislim da ti ne treba nikakvo pojacanje uz Avast IS jer ces si samo "zatrpat" komp.

Avast vec ima u sebi nekakav Zero-day đir (slika):

Ako mislis stavljat jedan od ta dva onda iskopcaj ona prva dva sa slike.

Lazarus Long kaže...
Kako to pojacao? Mislis da menjas Avast sa drugim IS-om? Ako je tako i zelis (HIPS) onda od placenih skoro svi imaju HIPS (Norton, Kaspersky...) a od besplatnih imas Comodo koji iako ima naporan HIPS (kao i svaki drugi) odlicno obavlja posao.

Kod Nortona HIPS je defaultno iskljucen

 

Inace [nek me torrente ispravi] I Mamutu i Zemana mogu zivjeti zajedno mirno.

 

torrente?

 

Misli dodavat na postojeci IS jos Mamutu ili Zemanu sto je po meni nepotrebno.

http://av-gurus.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
boby bob kaže...

Pozdrav svim na forumu.Molim savjet ,imam instaliran Avast I S 6,ali bi ga malo pojačao pošto mu fali (po mome)HISP ili nešto sl.

Imam licencu od Mamutu i Zemanu AntiLogger.Vaše mišljenje,koji bi se bolje sljubio sa Avastom,i dali u tom slučaju trebe mijenjati koju postavku u Avastu.Pozdrav i unaprijed hvala na savjetu.!

Dodaj Mamutu i iskljuci Behavior shield u Avastu.

Lazarus Long kaže... 

Inace [nek me torrente ispravi] I Mamutu i Zemana mogu zivjeti zajedno mirno.

 

... i raditi savrseno i to bez potrebe za exclusions.

Izvinjavam se na jezicne pogreske! Makedonaccc
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Dali je ovo fals od Avire ili možda i nije.Kada se ode na stranicu http://www.spywareterminator.com/ poznatog nam terminatora i klikne na Download oglasi se Avirin web guard.To mi se prije nije događalo.Ili Avira krivo shvatila ili ima nešto...hm{#}

http://slikaricaliky.weebly.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
TonyM kaže...

Dali je ovo fals od Avire ili možda i nije.Kada se ode na stranicu http://www.spywareterminator.com/ poznatog nam terminatora i klikne na Download oglasi se Avirin web guard.To mi se prije nije događalo.Ili Avira krivo shvatila ili ima nešto...hm{#}

http://www.urlvoid.com/
http://www.virustotal.com/
vjerovatno je lažna uzbuna

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
seneka kaže...
TonyM kaže...

Dali je ovo fals od Avire ili možda i nije.Kada se ode na stranicu http://www.spywareterminator.com/ poznatog nam terminatora i klikne na Download oglasi se Avirin web guard.To mi se prije nije događalo.Ili Avira krivo shvatila ili ima nešto...hm{#}

http://www.urlvoid.com/
http://www.virustotal.com/
vjerovatno je lažna uzbuna

I meni se čini da je lažno.Kada sam ugasio Web Guard skinio taj mali programčić uplodao na virustotal sve ok.Izgleda da Avira malo pobrkala ali ništa za to{#}

http://slikaricaliky.weebly.com/
16 godina
online
Ultimativna antivirus tema - P&O

{#} {#}

 

Imam jednu (za)molbu vezanu za Outpost FREE.

 

Ako je netko koristio ili koristi ili ima nekakva iskustva ili mozda neki opis od prije u arhivi, da podijeli svoje iskustvo sa ostalima i napise par recenica (ili da da link do neke arhive sa ove teme) koje bi se stavile na blog.

 

Manje-vise smo recenzirali sve FREE programe koji nesto vrijede osim Outpost-a, a bilo bi steta njega ne spomenut.

Eto, ako ima koja dobra dusa sa viskom vremena neka se javi ovdje ili na Av-gurus temi ili na PM.

 

THX {#}

http://av-gurus.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
mind_challenge kaže...

Evo Dr.Web je završio scan. Našao je jedan .exe i to neki ProbablyTrojan. Obrisao ga, resetirao i sada radi. Hvala na prijedlogu.

Koliko god nelogično zvučalo da se samo fejs ne može otvoriti ispada da je neki od prije isprobanih removal tool-ova nešto poremetio prilikom brisanja.

DrWeb Cureit je to odradio o.k.

Inače koje su debilane ti automatski restore-i od Windowsa, i samo se u njih pouzdati. Bezveze je držati restore upaljen, pogotovo na taj automatic način na koji radi. To je Microsoft napravio za one koji nimalo ne razmišljaju da bi nešto moglo poći po zlu, inače za znalce ne treba ništa automatic. O.k. ne ništa, ali restore stvari su bitne i njih je najbolje raditi kad se zna da je sve o.k.

GigaGirl kaže...

Pitanje u vezi sandboxie-a: Kako da namjestim da se browser automatski otvara u sandboxu i može li se program koristiti i nakon što istekne trial jer vidim da ga dosta vas koristi?

3.46 je najnovija verzija prije nego li su promjenili metodu licenciranja, pa se sad bolje štite od prekomjerne upotrebe identičnih aktivacijskih licenci. Za Sandboxie do te verzije uključujući i tu možeš pronaći ključ na netu bez beda, ako ne možeš javi mi se na PM. Odgovarajuću verziju možeš skinuti sa FileHippo mislim.

 

Što se tiče i free verzije ništa značajno u njoj nije zakinuto. Automatsko pokretanje sandboxiranog programa je sitnica jer ga možeš pokrenuti sa desni klik i run sandboxed, više sandboxova je nepotrebno, barem meni nije trebalo, to je za one koji testiraju dosta toga pa im u drugom sandboxu paše da su drugačija pravila ponašanja za sandboxirane programe nego u glavnom sandboxu....a i ono za reklame je nešto totalno neupadljivo. Tako da je i free verzija predobra.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2011 11:01 (ALVIN).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
TonyM kaže...
I meni se čini da je lažno.Kada sam ugasio Web Guard skinio taj mali programčić uplodao na virustotal sve ok.Izgleda da Avira malo pobrkala ali ništa za to{#}

Ah...{#}, Avira ko Avira, odavno je prati glas da ima puno "falsića" i to se do dan-danas nažalost nije promjenilo {#} 

Jel tako-tako je !!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice