Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.137
|
čitano: 400.018
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Evo išao sam iz pogledati memoriju na svoj S21+, sustav 63 GB...
Tak da nije to da je OS toliko "težak". To je odavno tako na android telefonima i koliko sam skužio u pitanje je app cache
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zuper kaže...
Evo išao sam iz pogledati memoriju na svoj S21+, sustav 63 GB...
Tak da nije to da je OS toliko "težak". To je odavno tako na android telefonima i koliko sam skužio u pitanje je app cache

Evo na mojem Xiaomi 12T Pro sustav je 13,66GB, tako da nije 60GB za sustav na svim android uređajima kao na Samsung uređajima.

Razlika od 47GB nije zanemariva, nije od presudne važnosti, osim za one od 128GB uređaje koji su onda na Samsung uređajima u banani jer automatski izgube polovicu memorije, što je stvarno bezobrazno od Samsunga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 12:14 (MasterOfDisaster).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nije to, Samsung ne podrzava A/B particije ilitiga Seamless updates. Nego doslovno hrpa bloatware-a
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
zuper kaže...
Evo išao sam iz pogledati memoriju na svoj S21+, sustav 63 GB...
Tak da nije to da je OS toliko "težak". To je odavno tako na android telefonima i koliko sam skužio u pitanje je app cache

Evo na mojem Xiaomi 12T Pro sustav je 13,66GB, tako da nije 60GB za sustav na svim android uređajima kao na Samsung uređajima.

Razlika od 47GB nije zanemariva, nije od presudne važnosti, osim za one od 128GB uređaje koji su onda na Samung uređajima u banani jer automatski izgube polovicu memorije, što je stvarno bezobrazno od Samsunga.

 

Na mom S22U nakon godinu dana i bez brisanja ičega u međuvremenu je ovakvo stanje.

System je 38GB, a 24GB su appsi. Kad pogledaš da appsi i najobičniji troše po 100MB, a često i 200-300MB onda se začas zbroji do 24GB s podacima.

 

Mislim da taj disk space neću nikad potrošiti. 

A sad još za preorder daju duplo više memorije. 

 

Svakako bi bilo dobro da je u specifikacijama naglašeno koliko je i free space na novom uređaju, a ne samo koliko je ugrađeno.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 12:23 (Bitanga).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Evo reset uređaja i sad je 35GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zoka kaže...

Zna li možda neko na koji način se može prijaviti za besplatne Galaxy Buds 2 slušalice, u Members aplikaciji mi ne nudi ništa?

Hvala

 

 

***Za ostvarivanje prava na poklon potrebno je da nakon preuzimanja kupljenog Uređaja, a najkasnije do 01.03.2023. godine, kupac putem Samsung Members aplikacije na kupljenom Uređaju izvrši uspješnu prijavu za sudjelovanje u predmetnoj promociji, navodeći pritom svoju e-mail adresu koju je prethodno prijavio za praćenje „Samsung Galaxy Unpacked“ događaja.

 Meni nudi, ali mi ne prihvaća broj mobitela jer javlja grešku da mora biti format (+385)xxxxxxxxx...i kako god upišem, ne prolazi, a broj moba pak apsolutno nema veze sa reganim mailom...

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Purger155 kaže...
zoka kaže...

Zna li možda neko na koji način se može prijaviti za besplatne Galaxy Buds 2 slušalice, u Members aplikaciji mi ne nudi ništa?

Hvala

 

 

***Za ostvarivanje prava na poklon potrebno je da nakon preuzimanja kupljenog Uređaja, a najkasnije do 01.03.2023. godine, kupac putem Samsung Members aplikacije na kupljenom Uređaju izvrši uspješnu prijavu za sudjelovanje u predmetnoj promociji, navodeći pritom svoju e-mail adresu koju je prethodno prijavio za praćenje „Samsung Galaxy Unpacked“ događaja.

 Meni nudi, ali mi ne prihvaća broj mobitela jer javlja grešku da mora biti format (+385)xxxxxxxxx...i kako god upišem, ne prolazi, a broj moba pak apsolutno nema veze sa reganim mailom...

 Je li ti i sim kartica u mobu? Znam da do toga zna bit u members aplikaciji...

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
snake44 kaže...
Purger155 kaže...
zoka kaže...

Zna li možda neko na koji način se može prijaviti za besplatne Galaxy Buds 2 slušalice, u Members aplikaciji mi ne nudi ništa?

Hvala

 

 

***Za ostvarivanje prava na poklon potrebno je da nakon preuzimanja kupljenog Uređaja, a najkasnije do 01.03.2023. godine, kupac putem Samsung Members aplikacije na kupljenom Uređaju izvrši uspješnu prijavu za sudjelovanje u predmetnoj promociji, navodeći pritom svoju e-mail adresu koju je prethodno prijavio za praćenje „Samsung Galaxy Unpacked“ događaja.

 Meni nudi, ali mi ne prihvaća broj mobitela jer javlja grešku da mora biti format (+385)xxxxxxxxx...i kako god upišem, ne prolazi, a broj moba pak apsolutno nema veze sa reganim mailom...

 Je li ti i sim kartica u mobu? Znam da do toga zna bit u members aplikaciji...

 Naravno. Cak sam razmisljao da je prebacim u tray2..ali nekako si mislim da to nema veze.

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Meni proslo u obliku: 9583.... Znaci, bez 385 i bez 0, počinješ s 9
mag.inf
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
bugi.kc kaže...
Meni proslo u obliku: 9583.... Znaci, bez 385 i bez 0, počinješ s 9

 Svaka cast! Proslo i meni, hvala puno :)

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Znači, svi koji uzmemo Samsung S23 seriju još gratis idu i sluske?
Ili je da bi to bilo aktivno trebalo nešto prethodno napraviti?
Pošto nigdje na netu ne vidim da piše ta promocija, samo vidim da piše dupli storage po cijeni osnovnog.
Pitam jer sam mislio pričekati s kupnjom dok se ne pojavi par mjeseci rabljeni S23 model, ali ovo bi moglo mi vagnuti ako se da dobiti nešto za te sluske. A vidim da ih već ima po njušci.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nema slusalica u ovoj promociji. Samo duple gige.

 

 

Preferirate li više brzo ili obično punjenje moba?

jedan je život
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

...

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Brźe i ovih 45w je baš taman imho.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Trenutno imaju bug kod registracije, nemožeš stavku mobilog telefon ostavit kako god unio (+385)xxx ne šljaka pokusao par puta, sve provjerio ubio ali kod te stavke stalno šteka.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
4mal kaže...

Trenutno imaju bug kod registracije, nemožeš stavku mobilog telefon ostavit kako god unio (+385)xxx ne šljaka pokusao par puta, sve provjerio ubio ali kod te stavke stalno šteka.

 Isto kod mene, nebi se čudio da su to namjerno napravili da ne moraju dijeliti slušalice.. 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Nadam se da je samo teh. greška, probat cu sutra...

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ivicask kaže...
4mal kaže...

Trenutno imaju bug kod registracije, nemožeš stavku mobilog telefon ostavit kako god unio (+385)xxx ne šljaka pokusao par puta, sve provjerio ubio ali kod te stavke stalno šteka.

 Isto kod mene, nebi se čudio da su to namjerno napravili da ne moraju dijeliti slušalice.. 

 

Do sad apsolutno svaki put kod registracije za poklon sam imao probleme već godinama.

Čak i prije dok se nije preko members aplikacije to radilo nego preko weba.

A sad je još gore popunjavat sva ta sranja i uploadat račun i slike preko mobitela.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
4mal kaže...

Trenutno imaju bug kod registracije, nemožeš stavku mobilog telefon ostavit kako god unio (+385)xxx ne šljaka pokusao par puta, sve provjerio ubio ali kod te stavke stalno šteka.

 Rješenje za taj problem je par postova iznad..

16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Uspio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ovaj obicni s23 mi se cini kao idealan mob za sve nas koji ne volimo cigle.

Cekam neke prve prave, ne placene, recenzije da vidim bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Baš čitam nešto po redditu i ekipa tamo baš hvali bateriju. Navodno je osjetna razlika u trajanju u odnosu na prošlogodišnje modele. Ima i nekih youtube videa 'battery drain test' i stvarno izgleda da je, barem Ultra model dosta napredovao, skoro izjednačen u trajanju baterije sa 14 pro max. Ako je to istina onda je samsung napravio dobar posao sa baterijama gdje su do sad kronično bili loši.
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Za sad u ovih 6 dana koristenja Ultre, ja sam pre zadovoljan.

Od baterije pa sve ostalo.

jedan je život
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Jedina stvar za koju su apsolutno nezadovoljan, uspram starog s21 vibracija je tolko slabija da ako zaboravim isključiti bešumno, telefon doslovno na metar od mene vibrira na stolu ja ga NE ČUJEM. Stari je budio žive i mrtve kolko se stol treso, vidim da je i na s22 isto..

 

U postavkama su dodali opciju da simulira dodatno vibraciju kroz sam zučnik (proizvodi duuuuuuuuu zvuk iz donjeg zvučnika), pa to malo pomaže...al eto bezveze.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ivicask kaže...

Jedina stvar za koju su apsolutno nezadovoljan, uspram starog s21 vibracija je tolko slabija da ako zaboravim isključiti bešumno, telefon doslovno na metar od mene vibrira na stolu ja ga NE ČUJEM. Stari je budio žive i mrtve kolko se stol treso, vidim da je i na s22 isto..

 

U postavkama su dodali opciju da simulira dodatno vibraciju kroz sam zučnik (proizvodi duuuuuuuuu zvuk iz donjeg zvučnika), pa to malo pomaže...al eto bezveze.

 

Do sad je svaki mobitel koji sam imao već godinama redovito imao lošiju, slabiju i drugačiju vibraciju od prethodnog. Pogotovo za haptic feedback.

No to me toliko ni ne smeta, jer je vibracija za pozive i notifikacije prva stvar koju gasim na novom uređaju. Jednostavno mi je nepotrebna. Ne želim da mi nešto vibrira.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Imao sam Note 20 Ultra, S21 Ultra, S22 Ultra i mogu samo reć da ovak fluidan Samsung ko S23 Ultra u životu nisam vidio. Prvi dan se družimo i fasciniran sam navedenim..
 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Prvo puno punjenje, izdržao praktički 2 dana uz nešto više od 8 sati screen on.

 

Za sad baterija odlična! 

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ako je netko uzimao preko HT-a, koliko im je trebalo da obrade narudžbu i da dođe uređaj do Vas?

Senior IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
GreenDevil kaže...

Ako je netko uzimao preko HT-a, koliko im je trebalo da obrade narudžbu i da dođe uređaj do Vas?

 

Znači predstavljanje mobitela je bilo 2. u 19 sati, ja sam u 20 sati naručio preko HT preko Live chata, 3.narudzba obradjena, 4.stigao mob preko HP, ja sam u šoku ostao, nikada ništa mi brže nije stiglo.

jedan je život
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Odmah drugi dan preko HP-a tocnije prošlu subotu stiglo prije 12h 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice