Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra izdvojena tema

poruka: 1.203
|
čitano: 504.856
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ima netko rješenje za usb-c na 3.5mm? Jer očito niti jedan adapter ne radi iz nekog samo samsungu mutavog razloga (probao jedno 3,4 komada)... Kaže mi žena u city centru tamo u nekoj radnji da samo originalne samsung slušalice koje već jesu na usb-c rade ako sam je dobro shvatio
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Od prvog dana  akg samsung slušalice s najeftinijim adaptorom u linksa rade bez greške.

damgrbes
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Od prvog dana  akg samsung slušalice s najeftinijim adaptorom u linksa rade bez greške,slušalice su dobivene s samsung s 10 imain 3 godine .

damgrbes
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Evo upravo san adapter spojo na slušalice dobivene s samsung alfom  stare  bar 6 godina i rade bez greške.

damgrbes
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

i tako orgigi samsung mora bir starost slušalica neigra ulogu ali akg u kacigi na bajku se nemogu držat pojačane dokraja a ove od alfe su sridnja žaost.

damgrbes
16 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Uz prosli HUawei P20 pro sam dobio onaj adapter USB-C na 3.5mm i sada isprobao i sa samsungovim org. slusalicama (dosle uz S7 edge nekada davno) i Sennheiser slusalicama i ne radi niti sa jednim, izgleda da je do adaptera. 

 

Ali ni USB-A na USB-C sa prethodnog P20 pro nije htio da poveze mob sa PC-em vec je samo punio mob. Tek kada sam spojio sa orginalnim kablom onda ga je prepoznao PC. Malo su poceli kenjati previse sa ovim stvarima ali eto to su neki novi standardi. 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Prije par dana mi stigao sa amazona razer kishi i mogu reći da je super stvar. Iako ne radi npr. sa call of duty mobile, a baš sam se nadao da ću to moći igrati jer upravljati preko touchscreena je stvarno mazohizam. Nekima je i igranje fps-a sa stickovima nepojmljivo ali touchscreen fps...patnja.

Uglavnom, jako dobro funkcionira u igrama koje to podrzavaju (dakle ne blutooth nego direktna usb konekcija). Npr. Fortnite. Nikad nisam igrao tu igru do prije par dana kad sam ju instalirao na S21U. I stvarno se uz kontroler puno više uživiš. Probao sam i na touchscreenu ali kao sto rekoh...patnja. A uz razer kishi doslovno zaboravim da sam na mobitelu. Dojam je kao da igram na plejki samo sa malim ekranom.

Isto vrijedi i za utrke. Milina.

 

Probao sam sad na tv-u preko Samsung Dexa Fortnite bežično ali lag je preveliki. Nemam trenutno usb-c - hdmi kabel. Pretpostavljam da preko kabla laga nema. 

 

Rade i gta igre sa razerom ali ne i sa Samsungom...Nisam znao za taj problem,kupio igru i tek kad sam isao guglati zasto se rusi odmah nakon pokretanja shvatio sam da gomila ljudi ima problem. Nadam se da ce se rijesiti. Refundirali su mi novce ali bas mi je zao sto GTA igre ne rade.

 

Sad cekam da mi konacno sa mall. hr stignu smarttag+ i s-pen. Smarttag već imam ali vidio sam na mallu smarttag+ po cijeni po kojoj sam u ducanu kupio obicni smarttag pa naručih i to.

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Moja baterija na S21+, ne znam da li je iko od vas primjetio slično ali meni baterija tipa od 100% do nekih 95% brzo se isprazni i tek onda počne da drži, isto tako kad punim od 95% do 100% napuni jako brzo čak i na računaru kad je spojen, ja sam isključio brzo punjenje pa mi je to još čudnije. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Dr. Vicko kaže...
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.

 3h i 20min Sota je smješno. Skoro pa mobitel nisi ni koristio.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.

 3h i 20min Sota je smješno. Skoro pa mobitel nisi ni koristio.

 Pa obzirom da ga nisam punio dva i po dana, da je sigurno koristen jedno 4 sata minimalno u kombinaciji sa Tidalom koji radi u pozadini sa zakljucanim ekranom uparen sa BT sluskama, da mi je refresh rate podesen uvijek na max 120 HZ i koristim full rezuluciju i sa ovakvim SoT-om je po meni impresivan rezultat. BT uvijek upaljen i povezan sa satom, WiFi nikada ne gasim i mobilni su uvijek ukljuceni.

Bolje od ovoga bi jedino izvukao mob sa istim kapacitetom baterije a losijim ekranom i slabijim SoC-om. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.

 3h i 20min Sota je smješno. Skoro pa mobitel nisi ni koristio.

 Zar se mobitel samo može koristiti sa upaljenim ekranom? :)

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
ivicask kaže...
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.

 3h i 20min Sota je smješno. Skoro pa mobitel nisi ni koristio.

 Zar se mobitel samo može koristiti sa upaljenim ekranom? :)

 Možeš koristit mobitel i kao otvarač za pivu ako znaš.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
R36 kaže...
ivicask kaže...
R36 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Skinuo sa punjaca u petak ujutru oko 6 i 30, poslijepodne otisao staroj i zaboravio punjac i evo ga jos ima malo struje u njemu.

Istina nisam ga bas specijalno ni koristio ali idalje impresivan rezultat.

 3h i 20min Sota je smješno. Skoro pa mobitel nisi ni koristio.

 Zar se mobitel samo može koristiti sa upaljenim ekranom? :)

 Možeš koristit mobitel i kao otvarač za pivu ako znaš.

 :D

 

BTW okinuo fotku mjeseca, malo izoštrio I pojačao detalje u Google photos, bolestan rezultat za jedan mobitel. 

4 godine
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Evo vec par mj imam s21 i nisam skidao onu zaštitnu foliju dole do pred par dana kad je stvarno bila jako izgrebana već. Ekran je grozan što se tiče prašine, konstantno je gore prašina koju nemoš  očistit nego se samo vuče po ekranu, znači ili koristiti sa tom prvom folijom ili odma gore zaštitno staklo jer ovo je užas..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
evo, ja bas imam suprotan dojam... skroz sam zadovoljan i s oleofobicnim premazom
jesus_tm1
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Nakon dugo vremena ponovno sam uzeo Samsung,

S21 ultra i moram reći da sam prilično razočaran.

Samsung je i dalje cimav, trzav i tak... Loše za mobitel te 

cijene. Baterija mi izdrži od jutra do navečer i to je to, istina da je ljeto ali...

Još bi i problem sa baterijom bio ok ali povremeno cimanje me razočaralo.

Ranije sam koristio Xiaomi i Iphone i tamo trzuckanja nema.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

prebaci na 120hz, na 60hz je stvarno trzuckav na sve strane i po tom pitanju je losiji od konkurencije srednje klase

 

Uz to, za jedno dva-tri tjedna ce se sve "sjesti" na svoje mjesto pa ce biti fluidniji i baterija ce dulje trajati.. kad odradi sve analize i optimizacije

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 16:54 (digitall).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
digitall kaže...

prebaci na 120hz, na 60hz je stvarno trzuckav na sve strane i po tom pitanju je losiji od konkurencije srednje klase

 Koristim 120hz i svejedno trzucka povremeno.
Da ne bi ispalo da imam nesto protiv ultre ja sam se stvarno veselio povratku na Samsung ali 

kao sto sam napisao, sve ok ali za te pare...

Otuzno je da Iphone  star par godina radi fluidnije a da ne kazem Xiaomi srednje klase.

Procitao sam toliko review prije nego sto sam uzeo ultru a ispada da su jedino oni bili u pravu sto se trzanja tice: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s21_ultra_long_term-review-2288.php

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Taman nisi vidio edit moje poruke.

Btw po pitanju surfanja nemoj koristiti chrome jer to najvise trzucka, moja preporuka je samsung internet s adblock-om, ni najmanjeg trzaja s njim

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2021 17:32 (digitall).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja ga koristim evo dva mjeseca i do sada nisam primjetio nikakva trzanja.

 

De malo pojasni u kojim situacijama i kakva tacno trzanja si iskusio ??

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Trzanja se javlja u različitim situacijama, nema pravila, ponekad kod otvaranja/ zatvaranja aplikacija, ponekad kod skrolanja u Chrome a ponekad u otvaranju mailova (Samsung client). Nadam se da je kolega digitall u pravu te da ce se stanje normalizirati. Kakva su vaša iskustva? Da li kod vas sve radi fluidno?

 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
@Franzek, ista situacija kao kod tebe. Animacije nisu konzistentne. Trzulja u nekim aplikacijama prilikom skrolanja. A rad s kamerom je priča za sebe. Pogotovo u ljetnim mjesecima kad se mobitel zagrije pa ponekad treba sekunda, dvije dok se sve pokrene. Šteta što S serija opet ima iste probleme jer su moćni uređaji i u principu imaju odličan hardver i vode na dosta polja (zaslon npr.). iPhone je definitivno puno fluidniji uređaj sa svojih 60Hz u odnosu na ovih 120Hz što imamo ovdje.

I da. Puno korisnika ili ne zna za bolje ili zatvara oči pred ovim očiglednim nedostacima tako da će sigurno biti dosta reakcija kako je sve savršeno i kako neki nemaju apsolutno nikakvih problema.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Znači ništa se nije promijenilo, Samsung jednostavno ne zna ili ne želi ispolirati software.

Izlazi novi Pixel na Samsung komponentama pa ćemo vidjeti...

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Sil kaže...
@Franzek, ista situacija kao kod tebe. Animacije nisu konzistentne. Trzulja u nekim aplikacijama prilikom skrolanja. A rad s kamerom je priča za sebe. Pogotovo u ljetnim mjesecima kad se mobitel zagrije pa ponekad treba sekunda, dvije dok se sve pokrene. Šteta što S serija opet ima iste probleme jer su moćni uređaji i u principu imaju odličan hardver i vode na dosta polja (zaslon npr.). iPhone je definitivno puno fluidniji uređaj sa svojih 60Hz u odnosu na ovih 120Hz što imamo ovdje.

I da. Puno korisnika ili ne zna za bolje ili zatvara oči pred ovim očiglednim nedostacima tako da će sigurno biti dosta reakcija kako je sve savršeno i kako neki nemaju apsolutno nikakvih problema.

 Meni je note 20 ultra konzistentniji uređaj, od kamere pa na dalje... Nisu to neke velike razlike, praktično gotovo nikakve, ali nema baš tolikog pregrijavanja kod korištenja kamere, trzuckanja nije da full nema ali mi se čini da ga je manje općenito i dešava se samo u određenim aplikacijama, al ništa strašno da bi smetalo toliko.. btw na svakom ćeš naći da tu i tamo u ponekoj aplikaciji izgubi koji frame

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ja koristim S21U od kad je izasao, jer sam prednarucio i nema trzanja kod mene uopce. 120hz i 2k rez cijelo vrijeme
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Pozdrav,

 

bi li se dala s21 ultra 256 gb naći za cca 5500 kn nova. Za naše tržište.

Razmišljam riješiti se p40 pro i vratit se na Android s Google servisima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.8.2021 9:48 (voci).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Moja najveca zamjerka na S21 Plus je pored tek jedva zadovoljavajuce baterije jest svjetlina ekrana. Znaci radim kao skiper, cesto sam na direktnom suncu, strasno je koliko malo mobitel zapravo moze bit na max brightnessu (svega par min) dok se ne zatamni. I da, ukljucen mi je adaptive brightness jer bez toga ekrsn bi bio jos tamniji. 

 

U isto vrijeme svi oko mene sa iPhone nemaju nikakvih slicnih problema i puno su svjetliji i konzistentniji uredjaji po tom pitanju. Citao sam i eto navodno Samsung to radi zbog prevencije ostecenja displaya, ali jebemu da ne moze 15 min barem biti iznad 800nita, uredjaj od 1000+ eura.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Isto mogu reći i za iPhone 12 Pro. Bio uključen hotspot cijelo vrijeme za vrijeme ljetovanja i puno se grijao te je zaslon bio nečitljiv zbog te zaštite kad se zatamni. Jedan od razloga zašto sam opet na S seriji.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

To je normalno da se zatamni zbog temperature uređaja.

Kad vani ne bude 45 stupnjeva na suncu nece se zatamniti

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice