Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra izdvojena tema

poruka: 1.203
|
čitano: 505.689
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...
pozz jarani!

kupio i ja S21plus.
sa svime sam zadovoljan, sve je kao na recenzijama sto sam ih pogledao... ali baterija me ubija :((
prosao sam s Mate 10Pro i malo sam razocaran s trajanjem. ovaj mob definitivno nece trajati 2 dana.
osim ako se nekim slucajem nakon analiziranja koristenja situacija drasticno popravi (u nadi je spas)
mob se zna dosta ugrijati, ali to se podrazumijeva s obzirom na performanse.
Mi11 se jace grije i brze zdere bateriju. htio sam OP9, ali plastika me odbila. nebres trazit te pare za plastiku...

S21+ je inace bomba, generalno zadovoljan 😎

 Polako daj mu par dana da i on sam u pozadini odradi svoje i popravit ce se trajanje baterije. 
Kod mene je Ultra prva dva dana cuclala bateriju i bio sam ono wtf ali evo sada je top, jutros u 7 skinuo sa punjaca, koristim ga umjereno od jutros i trenutno je na 85% sto je fenomenalno.  

 

Ako ti je trajanje baterije bas bitno stavi ekran na 60Hz i sigurno ces si vidno produziti trajanje baterije.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
to i ja nesto gruntam da je do uhodavanja i upoznavanja.

a zaslon je jedan od jacih razloga sto sam odabrao S21, necu ga sada voziti na pola snage zbog šugave baterije...

vidjet cemo sto ce biti.

adapt and overcome 😇
jesus_tm1
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...
to i ja nesto gruntam da je do uhodavanja i upoznavanja.

a zaslon je jedan od jacih razloga sto sam odabrao S21, necu ga sada voziti na pola snage zbog šugave baterije...

vidjet cemo sto ce biti.

adapt and overcome 😇

 Uzeo ultra model prije par dana, prva 2 ili 3 dana je bio na "učenju korištenja baterije" i uredno sam dobio minimalno 6 sati SOT-a do max 7:38 sati.. Doduše radim od kuće i 90% vremena je spojen na wifi tako da računam pad na kakvih 5 sati kad dobije više mobilne mreže.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja ultru imam 3 mjeseca..max na wi fi oko 10.30 sota ..kombinirano oko 8.30 do 9..a samo mobilna mreza max 6.30 sota

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
mob ima fenomenalan zvuk, i na zvucniku i na wired slusalicama 😈

a jbg, ja radi posla imam 2 kartice, 4 maila i ostala drustveno-mrezna govna.
5G jos nisam isprobao kad ga kod mene nema.

pitanje, vi koji koristite bezicni punjac, koji koristite i koji preporucate?

gledam naruciti nesto s Ali-a, pa da se puni preko noci da ne shebem konektor od stalnog ustekavanja
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...
mob ima fenomenalan zvuk, i na zvucniku i na wired slusalicama 😈

a jbg, ja radi posla imam 2 kartice, 4 maila i ostala drustveno-mrezna govna.
5G jos nisam isprobao kad ga kod mene nema.

pitanje, vi koji koristite bezicni punjac, koji koristite i koji preporucate?

gledam naruciti nesto s Ali-a, pa da se puni preko noci da ne shebem konektor od stalnog ustekavanja

 Koristim mobitele oko 20 godina, od Nokie 3210 i nikada nisam dozivio da sjebem konektor za napajanje, a praksa mi je da mob svaku noc stavim na punjac pred spavanje nebitno da li je na 15% baterije ili 55, znaci ne vidim razlog da se brines oko toga. 

 

Sto se tice punjenja ja bih uvijek preporucio iskljucivo orginalne punjace firme od koje imas mob, ja sam sebi odmah kupio onaj orginalni punjac od Samsunga za svoj S21 i iskljucio opciju brzog punjenja jer ga ionako punim dok spavam.

 

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...
mob ima fenomenalan zvuk, i na zvucniku i na wired slusalicama 😈

a jbg, ja radi posla imam 2 kartice, 4 maila i ostala drustveno-mrezna govna.
5G jos nisam isprobao kad ga kod mene nema.

pitanje, vi koji koristite bezicni punjac, koji koristite i koji preporucate?

gledam naruciti nesto s Ali-a, pa da se puni preko noci da ne shebem konektor od stalnog ustekavanja

 meni je baš bežično punjenje zeznulo konektor za punjenje, jer ga nisam valjda godinu dana ukapčao, pa je oksidirao...pa sad kad ga hoću žicom spojiti, trebam naći određeni položaj da radi kako treba, a malo ako ga mrdnem, prekida se konekcija...nosio sam ga i u serivis da ga "očiste", ali su mi rekli da ne vide što imaju čistiti i da ga samo mogu zamijeniti...a o toga sam odustao ;)

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

kakvo je zagrijavanje S21 ultre

 

mijenjam za par dana poslovni telefon sa S20+ 5G na S21 Ultru

 

ovaj S20+ je nazalost katastrofa po pitanju zagrijavanja, trajanje baterije mi je iskreno nebitno al ovo sto nakon malo 9gag il listanja tiktoka postane nuklearni reaktor me strasno iritira.

 

Imate li tih problema sa S21 Ultrom???

 

da placam svojim kesom neb uzimao uopce samsung vise nego xiaomi sa SD 888 ali et samsung nam sponzor pa nam daju Ultru i buds pro svima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Manje se zagrijava od sd888..meni se zagrije sam kad igram nesto ali nije pretjerano.i kod koristenja kamere nesto...bit ce ti preporod nakon s20 serije..manje se grije nego stari exynos...i ak nebus zadovoljan lako ga zamjenis za neki xiaomi ili nekaj drugo s sd888...ja sam mislio mjenjat za mi11 ultru ali sam odustao..isto ko i na mi11 se pregrijava i curi bayetija po reviewima..tak da ostajem na ultri...neznam zakaj ali ove godine je 888 podbacio a exynos se uzdigao i poboljsao..bas me zanima kaj ce bit s novim exynosom i amd u kooperaciji

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.6.2021 16:46 (mariolla79).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
mariolla79 kaže...

Manje se zagrijava od sd888..meni se zagrije sam kad igram nesto ali nije pretjerano.i kod koristenja kamere nesto...bit ce ti preporod nakon s20 serije..manje se grije nego stari exynos...i ak nebus zadovoljan lako ga zamjenis za neki xiaomi ili nekaj drugo s sd888...ja sam mislio mjenjat za mi11 ultru ali sam odustao..isto ko i na mi11 se pregrijava i curi bayetija po reviewima..tak da ostajem na ultri...neznam zakaj ali ove godine je 888 podbacio a exynos se uzdigao i poboljsao..bas me zanima kaj ce bit s novim exynosom i amd u kooperaciji

 hvala na infu, gaming me ne zanima niti visim u kamera aplikaciji ovaj S20 se pregrije cak kad radi sitnice glupost ziva...

13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Meni se S21+ zagrije vani kad je ekran na max auto osvjetljenju. U kombinaciji sa vrućim i sparnim vremenom, znojni dlanovi su neizbježni.
Ali to je očekivano obzirom na uvjete
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
mersimh kaže...

kakvo je zagrijavanje S21 ultre

 

mijenjam za par dana poslovni telefon sa S20+ 5G na S21 Ultru

 

ovaj S20+ je nazalost katastrofa po pitanju zagrijavanja, trajanje baterije mi je iskreno nebitno al ovo sto nakon malo 9gag il listanja tiktoka postane nuklearni reaktor me strasno iritira.

 

Imate li tih problema sa S21 Ultrom???

 

da placam svojim kesom neb uzimao uopce samsung vise nego xiaomi sa SD 888 ali et samsung nam sponzor pa nam daju Ultru i buds pro svima.

 Ja jos nisam primjetio neko bitnije zagrijavanje, a znao sam baciti i koju partiju Mortal Kombat-a na njemu. U svakodnevnom radu je super za sada, sve fluidno i bez problema. 

 

Naravno kako je ugrijalo se preko ljeta ocekuje da je malo topliji ali nista sto ce smetati. Odlican posao su ove godine uradili sa Exynos-om i slobodno ga uzmi i koristi, pogotovo kada je besplatan. 

9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

kamera ga najvise grije, cak i kad je hladno vani, sad pogotovo

note20 ultra isto povremeno prilikom koristenja kamere, ali osjetno manje od s21u

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Stigao novi update 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Pozdrav
Evo imam u planu kupit s21 ultra i svega i svacega sam tu procitao
Zanima me misljenje korisnika 21ultre koji ga koristi barem 2 mjeseca pa da mi moze reci prave informacije
Da li se uređaj zagrijava kod normalnog koristenja?
Zagrijavanje kod koristenja kamere me ne zanima bas jer okinem 10 slika mjesecno
Kolko se moze izvuc ukljucenog zaslona na max postavkama (max rezolucija, 120hz itd...)
Kako se uređaj ponasa opcenito u radu?
Ako moze netko dat normalne informacije, tj osoba koja ima taj mob barem 2 mjeseca a ne 2 dana...
Hvala!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja imam ultru jedno 4mj. Kod nomralnog korištenja, nisam primjetio nikakvo grijanje. Kod dugotrajnijeg se osjeti toplina, ali mislim da je to ok.

Postavke su mi, FHD+, 120hz, ručni Brightness (u prosjeku 50%), lokacija mi stalno upaljena, kao i bluetooth (zbog automobila, iako tijekom dana ga ne koristim mnogo, ali je stalno ON), AOD mi je složen da se pali samo kada dođe koja obavijest (aodNotify), sinkronizacija jednog e-maila, fotograffija, koristim wifi/5G/4G. Mobitel mi isključivo koristi na internet, i to za e-mail, web preglednik, društvene mreže najviše (video), viber i sl.

Zna se dogoditi, da mobitel izdrži i do 2 dana (od7h ujutro, do 21h drugi dan), a najčešće je to obično 1dan i navečer imam još nekih 30%. Najviše što je bilo SOT je 7,48h kroz jedan dan. Prosjek mi je nekih 5,5-6h SOT kroz 1 dan, a kroz 2 dana negdje 4,5-5,5h.

 

Jedini problem je tzv. problem s wakelockovima koja je povezana sa kamerom, koji se aktiviraju kada je mobitel u pokretu. Iako Samsung to karakterizira kao "feature", baterija se dosta više potroši kad si u pokretu:

https://www.sammobile.com/news/walking-around-may-be-draining-galaxy-s21-ultra-battery

 

Iz iskustva, ako sam kod kuće i ako uzmem mobitel sa punjača i koristim ga bez prekida u ruci, dobijem 1h SOT uz pad baterije od 10%. U protivnom, uz manje korištenje + kretanje dopodne na poslu, 1h mi je tek negdje kod 80%.

 

 

mag.inf
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2021 19:37 (bugi.kc).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ljeto je i temperature su do 35°C. Ako ćeš koristiti mobitel vani čak i pri normalnom korištenju poput surfanja iz max auto svjetlinu ekrana, mob će se zagrijati svakako i osjetit ćeš. Ako staviš masku malo manje, ali svakako očekujte "topao" uređaj tokom ljeta.
Ali tome nije imun ni jedan jači uređaj drugih proizođača
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja sam kupio samsung s21 mobitel i kad sam vidio da ima samo 12mp glavnu kameru bio sam razočaran,jeftini modeli imaju više megapiksela.Me možete  barem malo utješit.Hvala i pozdrav.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Imaš sekundarnu 64mpx kameru koja te može utješiti jer ima isto solidno velik senzor.
U dobrom osvjetljenju radi jako dobre fotke sa mnoštvo detalja za crop ako ti je to đir.
Glavna je s razlogom "samo" 12 jer ima velike pixele za bolji low light
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Od jucer i ja vlasnik S21 ultra. I vec dva problema imao.

Prvo, nekoliko puta tijekom par sati mob izgubi konekciju na net preko wifi. Ostane spojen na wifi ali bez neta. Wifi off/on i onda proradi. Guglao sam i izgleda da je problem čest. Navodno pomaze forget network pa ispocetka. Pitanje do kad.

A drugo, u aplikaciji kamere pod photo su mi nestale ikone zooma tj. objektiva. Vratile se tek nakon resetiranja postavki kamere. 

Sta se jos moze ocekivati od djecjih bolestina?

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Pozdrav, šta mislite s21 ili s21+ dilema za everyday use bez igrica? s21+ mi se na prvu cini ekstremno velik naspram mog P10, kolika je razlika između običnog i plus varijante u tih 800mAh? 

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ja sam baš maloprije uzeo S21... Zadnje 2 godine sam na MI9t. Ttažio sam manji mobitel jer imam službeni A71 i neda mi se nosit dva ogromna mobitela.
Što se tiče baterije nadam se da će izdurat do navečer, kao što je netko već rekao isti mi vrag ostalo 15 ili 37 posto prije punjenja jer ću ga tako i tako punit svaku noć.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ezio kaže...

Od jucer i ja vlasnik S21 ultra. I vec dva problema imao.

Prvo, nekoliko puta tijekom par sati mob izgubi konekciju na net preko wifi. Ostane spojen na wifi ali bez neta. Wifi off/on i onda proradi. Guglao sam i izgleda da je problem čest. Navodno pomaze forget network pa ispocetka. Pitanje do kad.

A drugo, u aplikaciji kamere pod photo su mi nestale ikone zooma tj. objektiva. Vratile se tek nakon resetiranja postavki kamere. 

Sta se jos moze ocekivati od djecjih bolestina?

 JA eto nisam imao niti jedan od ta dva problema koja si naveo ali mene izludi fingerprint ispod ekrana. Ako je prst malo vlasniji, prljaviji ili ko zna sta postaje prava patnja za otkljucati telefon. 

Filip720 kaže...

Pozdrav, šta mislite s21 ili s21+ dilema za everyday use bez igrica? s21+ mi se na prvu cini ekstremno velik naspram mog P10, kolika je razlika između običnog i plus varijante u tih 800mAh? 

 

lp

 Ja sam presao sa Huawei P20 pro koji ima 6.1 inch ekran i iskreno neki dan uzeo stari mob da nesh prebacim i iznenadio sam se koliko mi je taj ekran sada mali iako na papiru je razlika skoro pa nikakva. Zacas se naviknes na veci ekran i veci mob i ja ne primjecujem da mi je mob prevelik. 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Dr. Vicko kaže...
Ezio kaže...

Od jucer i ja vlasnik S21 ultra. I vec dva problema imao.

Prvo, nekoliko puta tijekom par sati mob izgubi konekciju na net preko wifi. Ostane spojen na wifi ali bez neta. Wifi off/on i onda proradi. Guglao sam i izgleda da je problem čest. Navodno pomaze forget network pa ispocetka. Pitanje do kad.

A drugo, u aplikaciji kamere pod photo su mi nestale ikone zooma tj. objektiva. Vratile se tek nakon resetiranja postavki kamere. 

Sta se jos moze ocekivati od djecjih bolestina?

 JA eto nisam imao niti jedan od ta dva problema koja si naveo ali mene izludi fingerprint ispod ekrana. Ako je prst malo vlasniji, prljaviji ili ko zna sta postaje prava patnja za otkljucati telefon. 

 Eto. Mozda ovisi i o routeru. Utješilo me kad sam vidio da se i drugima događa jer ne bih htio da ga odmah moram na servis slati. Evo jučer navečer sam napravio forget network i za sad nije izgubio vezu na net.

I koristio sam danas kameru dosta, a nije se ponovio ni taj problem sa ikonama. Čini mi se da je u ažuriranju koje sam skinuo jučer navečer bilo i nešto vezano uz kameru, pa mozda se riješio problem.

Uglavnom , kamera je super. taj optički 10x zoom je vrhunska stvar. Konačno mogu i zanimljivije video kadrove raditi sa mobitelom.

PSN - darklydexter
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ezio kaže...
Dr. Vicko kaže...
Ezio kaže...

Od jucer i ja vlasnik S21 ultra. I vec dva problema imao.

Prvo, nekoliko puta tijekom par sati mob izgubi konekciju na net preko wifi. Ostane spojen na wifi ali bez neta. Wifi off/on i onda proradi. Guglao sam i izgleda da je problem čest. Navodno pomaze forget network pa ispocetka. Pitanje do kad.

A drugo, u aplikaciji kamere pod photo su mi nestale ikone zooma tj. objektiva. Vratile se tek nakon resetiranja postavki kamere. 

Sta se jos moze ocekivati od djecjih bolestina?

 JA eto nisam imao niti jedan od ta dva problema koja si naveo ali mene izludi fingerprint ispod ekrana. Ako je prst malo vlasniji, prljaviji ili ko zna sta postaje prava patnja za otkljucati telefon. 

 Eto. Mozda ovisi i o routeru. Utješilo me kad sam vidio da se i drugima događa jer ne bih htio da ga odmah moram na servis slati. Evo jučer navečer sam napravio forget network i za sad nije izgubio vezu na net.

I koristio sam danas kameru dosta, a nije se ponovio ni taj problem sa ikonama. Čini mi se da je u ažuriranju koje sam skinuo jučer navečer bilo i nešto vezano uz kameru, pa mozda se riješio problem.

Uglavnom , kamera je super. taj optički 10x zoom je vrhunska stvar. Konačno mogu i zanimljivije video kadrove raditi sa mobitelom.

 Ja kada sam uzima mob sam mislio da je 10x zoom ono cisto opcija za nabijanje cijene i ono da mozes da se ku*cis medju ljudima ali sam onda skuzio da mi je veoma korisan pogotovo kada slikam svoje pse koje je inace nemoguce uslikati iz blizine u odredjenim situacijama jer cim se ja njima priblizim eto ih da se maze 

 

Jedina mana je sto sada sex u javnosti slabije prakticiram, sve kontam odakle bi me tko mogao zoomirati 

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Inače i 30X je sasvim upotrebljivo.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Jel ima kod nas gdje za kupiti s-pen bez maske u paketu?

Sviđa mi se samsungova maska koju sam kupio i ne bih htio neku glomazniju. A i ne mislim plaćati 600-700 kn masku koja mi se ni ne sviđa.

S-pen je na samsungovoj stranici 40 usd.

Jel naručivao netko? Ne znam od kud je shipping. Da mi ne ukradu uhljebi još tih 180 kn ili koliko se već krade od 1.7.

 

edit: vidim da ima na Mallu

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 14:58 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Jel imao netko mozda s21u i mi11u da mi moze iz prve ruke reci koji ima bolju kameru? Gledam testove i zakljucak je ni vrit ni mimo... Na jednom testu s21u katastrofalan u nocnim uvjetima,na drugom mi11u. Isto vrijedi za video(stabilizaciju) itd...
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Vlasnici Ultre kakve držače mobitela imate u autu? Mobitel je težak i trenutni stalak jednostavno popusti pod težinom.

Također na staklo ili na ventove?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Koliko dugo mogu odgoditi update koji je stigao preko ota update-a. Kliknuo sam na later, da li će se bez obzira na to, samo od sebe instalirati tokom noći ili tokom neaktivnosti korištenja uređaja.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice