Plinski bojer i termostat

poruka: 15
|
čitano: 15.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Plinski bojer i termostat

Pozdrav,

 

trebam spojiti plinski bojler na sobni termostat.

Na slikama se vidi shema termostata i priključci bojlera.

 

Znam da je bojler Vaillant, ali ne znam koji je model. Pronašao sam neku shemu sa slike, koja bi mogla odgovarati tome bojleru.

 

Ne znam tko je prije spajao bojler ni zašto su kratko spojeni priključci 3 i 4, koji su valjda za DC termostat, a na ovome piše 220V, dakle AC.

 

Ima li netko kakvu ideju?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
ja imam Buderus bojler.
Termostat koristi Opentherm komunikacijski protokol.
Maknuo briku i spojio dvožilni kabel, radi. Polaritet nije bitan...
14 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
ja imam Buderus bojler.
Termostat koristi Opentherm komunikacijski protokol.
Maknuo briku i spojio dvožilni kabel, radi. Polaritet nije bitan...
14 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
ja imam Buderus bojler.
Termostat koristi Opentherm komunikacijski protokol.
Maknuo briku i spojio dvožilni kabel, radi. Polaritet nije bitan...
14 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
ja imam Buderus bojler.
Termostat koristi Opentherm komunikacijski protokol.
Maknuo briku i spojio dvožilni kabel, radi. Polaritet nije bitan...
14 godina
offline
Plinski bojer i termostat

sorry na 4x postu, mobitel...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plinski bojer i termostat

Isto tako sam i ja s Vailantom napravio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Plinski bojer i termostat

Kaj nebi termostat trebao otvarati samo ventil/pumpu ???

 

Eventualno da se prekidać složi za paljenje gašenje bojlera ???

 

Nisam u toj struci,ovo gore je pitanje/odgovor možda za nekog instalatera ...

 

Eto prvo pišem,onda gledam slike ...

 

Brika 3 i 4 je sobni termostat,iliti prekidač koji okida najvjerojatnije paljenje bojlera (samim time i grijanje/toplu vodu),a pin 5 je termički senzor/otpor koji kad dođe do neke podešene temperature prekine relej ili napajanje na bojler (podešene termostatom) ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 7:28 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
nbdy32 kaže...

Kaj nebi termostat trebao otvarati samo ventil/pumpu ???

 

Eventualno da se prekidać složi za paljenje gašenje bojlera ???

 

Nisam u toj struci,ovo gore je pitanje/odgovor možda za nekog instalatera ...

Nisam instalater, ali ovako:

Sve ovisi o sistemu koji imas.

Moguce je imati boiler iz kojeg direktno ide topla voda u radiatore i sustav koji grije kotao s vodom koja se onda koristi kao akumulacija energije i u tom slucaju se pali samo pumpa kad okine termostat.

Druga stvar je onda topla voda koja isto moze ici direktno iz boilera(protocni boiler) ili akumulacija(kombinirani boiler)

Postoji detaljnije vise izvedba koja rade razne kombinacije sustava za toplu vodu i za grijanje prostora.

Treba imati na umu da su to 2 odvojena sustava iako se nalaze u istom kucistu(ne mora biti)

4 godine
offline
Preporuka digitalnog sobnog termostata

Pozdrav forumašima!

 

Da li neko može preporučiti digitalni sobni termostat ya plinsko grejanje do 400kn? U planu mi je zamjeniti stari analogni termostat koji je več požutio, a i digitalni imaju više funkcija nego analogni. Može bilo koji, samo da je Vaillant-ov (jer je i bojler Vaillant, pa da se uklapa s bojlerom). Oni sa touchscreenom su još preskupi.

 

Pozdrav.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Plinski bojer i termostat

Dobar dan i poštovanje svima...imam pitanje u veti termostata...imam Vaillant eco TEC pro kondenzacijski bojler,i na termostatu imam složenu dnevnu 24 stupnja i nočna 17 stupnja...sad me zanima ovako,imam na termostatu složeno da grije od 10 h do 21 h,ali sam primjetio da on zna grijati i prije tih 10 h kad bi trebala biti uključena "nočna temp" a temperatura je debelo iznad 17 stupnja...je li to normalan rad i on mora podgrijavati  ili je problem u termostatu i bojleru i bilo bi dobro zvati servisera??? Tek nedugo smo se prebacili iz krutih goriva na plin pa nisam upoznat s radom takvog bojlera...svaka pomoč je dobrodošla

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Plinski bojer i termostat

To je normalno. Grijanje se uključuje nešto ranije, tako da bi u 10h bila temperatura od 24 °C

www.petvolta.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
To možeš i ugasiti pa će ti se grijanje paliti i gasiti točno onako kako si i podesio - ako imaš aplikaciju, pronađi "Heating prediction" i odaberi "No".
2 godine
neaktivan
offline
Plinski bojer i termostat

Mozda sam se krivo izrazio...ja imam onaj uređaj koji mjeri temp i slazem programe (njih9) kako mi odgovara...nisam to spajao na mobitel niti na pc jer neznam,a niti ne vidim utor di bi mogao spojit nešto...kad su slagali plin,došao čovjek sa laptopom i spojio je to nekako nisam to pratio....znači ili nazvati servisera za upit ili jednostavno to zanemariti i ostaviti kako je

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Plinski bojer i termostat
bertRo92 kaže...

Mozda sam se krivo izrazio...ja imam onaj uređaj koji mjeri temp i slazem programe (njih9) kako mi odgovara...nisam to spajao na mobitel niti na pc jer neznam,a niti ne vidim utor di bi mogao spojit nešto...kad su slagali plin,došao čovjek sa laptopom i spojio je to nekako nisam to pratio....znači ili nazvati servisera za upit ili jednostavno to zanemariti i ostaviti kako je

Ne zovi servisera jer će te bezveze oguliti za nešto što možeš odraditi sam u par minuta. Za spajanje ti ne treba nikakav utor, inicijalno uparivanje se odrađuje preko bluetootha, a daljnja komunikacija između mobitela i bojlera ide preko WiFi-a.

Znači:

  1. Instaliraj aplikaciju na mobitel - možeš je skinuti ovdje: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vaillantgroup.vaillant.thermostat&hl=hr&gl=US
  2. Upari mobitel i bojler - opis je ovdje (tebi je potreban samo opis od 3:20 jer pretpostavljam da ti je serviser odradio sve prije tog trenutka): 
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice