Gdje kupiti modelarsko drvo

poruka: 15
|
čitano: 6.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Pozdrav,

 

Unaprijed isprika za temu koja nije baš iz IT sektora, ali ovdje se često nađe znalaca koji su od velike koristi, pa se nadam da neće tema previše remetiti forum. :) 

 

Uglavnom, u potrazi sam za pločama drveta koje bi mogle ići na lasersko rezanje.
Tražim nekakve ploče/daske koje su barem 14cm širine, pa u dužinu koliko već ide.

A da su debljinom negdje u rasponu 4 - 6mm.

U Bauhausu samo pronalazim šperploču i lesonit ploče...no niti jedno nema baš neki estetski izgled.

Tako da se traži nešto što bi imalo privlačnu teksturu, puno drvo samo po sebi je puno privlačnije od šperploče.

P.S. drvo mi treba za izradu estetskih poklon kutija, koje usto trebaju biti relativno i lagane. (Balsa ipak nije prihvatljiva :) )


Hvala za bilo kakvu sugestiju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

Drvo koje ima zadovoljavajuću čvrstoću na tu debljinu će biti i teško. Ako želiš da bude takno, čvrsto i lagano, šperploča ti je najbolja opcija, ali i njih imaš različitih - na nekima skužiš da je šperploča tek kad gledaš rub.

 

Mislim da bi tikovina možda odgovarala toj namjeni, pogotovo ako bi kutije bile korištene u vlažnom okruženju (tipa poklon paket kozmetike), samo je pitanje i cijene, te obrade.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

pogledaj u furniru, iverpanu, frischeies

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Ok, hvala vam.

 

@MrBlc, jasno da neće biti baš lagano ko od Balze :) . Ali ono, čim je debljine 3-4mm već je u prosjeku lakše od one letve koja je debela 6+ mm.

 

Baš gledam ponovno lesonit, ima on i lijepih uzoraka...cjenovno prihvatljiv i ima ga u 3mm. Za šperploču nisam siguran što sve mogu dobiti...ono što sam vidio, baš je ružno izgledala. Potražit ću onda još šperploče na uvid. :) 

 

A čvrstoća nije presudna... vjerujem da će sve uglavnom biti dovoljno čvrsto pošto se radi o malim kutijicama dimenzije 14cm x 14cm x 2cm.

 

Bitnije mi je da može ići na laser, a još nisam siguran što ide a što ne na laser. Lesonit valjda ide...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

 Ne znam koje je drvo ali nije sperploca u klasicnom smislu jer izgleda da je jedan sloj samo. Ali tanko rezan.....

11 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Kupiš gotove kutije u OFFERTISSIMI probereš da je dobra gornja površina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2020 16:40 (ICT).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

Nije losa ideja za manje potrebe, ali dosta toga bi se pravilo i trebaju bit što veće ploče radi jednostavnosti rada na laseru. Što manje zamjena materijala.

6 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Zašto ne tanka šperploča ako je za laser? Lijepo se reže i napraviš dizajn bez ljepljenja, neka pantiće iz Kine ili od kud već jeftino i stvarno lijepe kutijice možeš napraviti. Naravno ako se radi o CO2 laseru ,a ne onim igračkama bez radne plohe.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

Nemam ja nista protiv nje...samo ne znam gdje ju kupiti?

12 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Pogledaj frischeis u Velikoj Gorici, moraju imati sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

ima tu kod nas u VG jedna firma no moram provjeriti ime.

imas ti mozda kakvih saznanja kome bi se mogao prodati
poprilicno veliki orah, prvo sam ga planirao dati srusiti
medutim slucajno sam preko poznanika saznao da

se moze prodati za okej novce, sto mi nije lose
jer mi ga je zao u potpunosti "unistiti" da tako kazem.

9 godina
offline
Gdje kupiti modelarsko drvo

Konačno sam potegnuo do Frischeis u Velikoj Gorici koji je imao šperploču od 3mm od topole, što je mrak materijal. Fasciniran sam. :) 

 

Hvala svima na pomoći. ;)

 

 

 

P.S. Ako mene pitaš za orah, nemam pojma. Ne kužim u kakvom bi se obliku prodao orah? Da ga netko otpila sebi za drvo? Njuškalo možda? 

 

Pozz.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo
bozoou kaže...

Konačno sam potegnuo do Frischeis u Velikoj Gorici koji je imao šperploču od 3mm od topole, što je mrak materijal. Fasciniran sam. :) 

 

Hvala svima na pomoći. ;)

Koja je cifra po kvadratu?

I kakav je rez? Zadovoljan?

Mislili smo ja i frend neke projekte sad za božić, ali još je zastoj, između ostalog baš zbog materijala.

 

A za orah, da, to se inače da prodat za namještaj, obično žele samo ravni dio trupca i ako ima lijepih grana, ali nekak danas to slabo otkupljuju.

Najbolje pogledati po oglasnicima ili se raspitati po nekim lokalnim oilanama.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2020 18:44 (fer-de-lance).
9 godina
offline
Re: Gdje kupiti modelarsko drvo

Rez mi djeluje baš fino precizan: https://photos.app.goo.gl/wHHuoeE1TtpMsb5x8

 

Naravno, debljina reza je tu... kao i kod pleksiglasa. Tesko mi je reći jel ovdje deblji, nisam još to mjerio. 

 

Donju stranu laser skuri refleksijom, jer drvo po defaultu nije zaštićeno folijom ko pleksi... ali to se lako presvuče jedna strana da se pripremi za rezanje.

 

Za drvo još me znam kakva je čvrstoća u praksi, saznat ću. Meni ionako ne treba da bude nešto čvrsto. No drvo me očaralo kako je naoko lagano i sasvim solidno čvrsto za tu spec. težinu.

 

Cijena je isto odlična: 55kn/ m2  :) 

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice