Farbanje sphere - zakrivljene plastične površine

poruka: 5
|
čitano: 2.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Farbanje sphere - zakrivljene plastične površine

Pozdrav, 

 

zanima me koje su mi sve opcije za farbanje zakrivljene plastične površine koja je oblika polu-kugle i promjera 40mm.

Otisak nebi bio kompliciran, nešto puput ovih crvenih kapilara na slici: https://media.istockphoto.com/vectors/red-eye-vector-id685792994?k=6&m=685792994&s=612x612&w=0&h=zNc7z0pjoqUpXzKalLoz67OXT-cdx_fY2rK8slv0ZiU=

 

 

Printanje bi bilo idealno, ali to sumnjam da je ikako izvedivo bez pokretanja nekakve extra tehnologije. 

Pa što ostaje od opcija?

 

- ručno nekakvim temper bojama i kistom ili markerom...te osobom koja ima mirnu ruku  (Vjerujem izvedivo, ali radilo bi se više toga...pa je malo nategnut ovaj pristup. A i kvaliteta je onda poprilično rezumiranja i upitna.)

- sprejom preko neke šablone (Sumnjam također u kvalitetu ovog pristupa, čini mi se da će ovo gore izgledati nego ručno crtanje...)

 

Propuštam li što god?

Pada mi na pamet da bi bilo možda dobro i kada bi se otisak mogao prvo printati na nekakav papir, pa da se taj print peglom prenosi na proizvod. Nešto na onu foru kako se onaj print sa papira prenosio na majice. Ali nemam ideju od kuda bi krenuo tražiti bilo što ovog tipa...

 

Biti ću zahvalan za svaki savjet.  ;) 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Farbanje sphere - zakrivljene plastične površi
Template od folije, farbanje airbrushem.....

Najbrze i najjednostavnije.

Druga opcija, proguglaj "decal paper", printas na taj papir, izrezes, smocis i jednostavno zaljepis.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 23:01 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Farbanje sphere - zakrivljene plastične površi

Mnogo korisne opcije, hvala puno!

 

Ovaj "decal paper" mi se pogotovo sviđa, jer onda mogu ići i sa detaljima. :) 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Farbanje sphere - zakrivljene plastične površi
Hydro dipping možda
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Farbanje sphere - zakrivljene plastične površi

Hydro dipping je zanimljiva tehnika ... ali mislim da ovdje ne može nikako parirati u traženoj preciznosti. 

Velike zahvale još jednom kolegi koji je sugerirao decal papir, odradio je posao odlično. :)  https://photos.app.goo.gl/aUmFqkh8Vr93DZdSA

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice