Pomoć za OneDrive

poruka: 9
|
čitano: 4.949
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć za OneDrive

Pozdrav svima. Da započnem... Imao sam do nedavno Windows 8.1, sa svim updateima itd. I bio sam oduševljen OS, integriran OneDrive i sve to. No, međutim zbog problema sa driverima, uvijek nakon clean instalacije OSa nakon mjesec dana krenu razni errori, do te mjere da se OS ne može koristiti, a pošto je laptop stariji, nema baš svih drivera za sve uređaje za Windows 8.1. Tako da sam se vratio na 7. I naravno, pošto jako često koristim OneDrive, instalirao sam odgovarajući program za to. Service pack nabacio i sve update instalirao. No ovdje nastaje muka. U 8.1 je OneDrive u Exploreru radio tako što mi je samo POKAZIVAO sve fileove, sve foldere i po potrebi skinuo, i ako se ne koriste duže vremena sa lokalnog HDDa izbrisao, to mi se sviđalo... Poanta Clouda je da ne moram lokalno imati te fajlove, a pošto su uglavnom slike i dokumenti u pitanju, nije mi problem sačekati par sekundi da skine kad kliknem na neki file.

U 7 radi na ovaj način:
"Odaberite koje foldere i filevoe da sinkroniziramo." I ja sam odabrao sve, misleći da radi na isti način kao u 8.1 Ali... Zapravo je sve to krenuo skidati lokalno... Onda sam to prekinuo i odabrao "Nemoj ništa sinkronizirati" Misleći da će samo indexirati sve lokalno, ali zapravo fetchati fileove po potrebi. Ne, OneDrive folder u exploreru je prazan. Moje pitanje je kako ću na sedmici npraviti da radi kao u 8.1 Hvala unaprijed.

PS Neke dijelove programa sam slobodno preveo, i da pročešljao sam settings u OneDrive aplikaciji, nema ništa što bi moglo biti povezano sa ovim problemom.

The great thing about multitasking is that several things can go wrong at once.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 8:42 (nixnixnixnt).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć za OneDrive

Mozda bi ti pomoglo da vidis OneDrive kao mrezni disk, znaci jos jedan disk u Exploreru (ali nije lokalni vec na mrezi/cloudu). Imas ovdje opis programa kojim to mozes napraviti:

 

http://www.bug.hr/program/netdrive-210/96934.aspx

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć za OneDrive

Čak sam sad išao na oficijelni Microsoft support, spajali su me sa onim remote control stvarima, ni oni nisu znali napraviti kako treba. Evo upravo sam probao taj program, i moram reći da sam prezadovoljan. Radi točno kako želim, skida samo po potrebi, tj cachira fajlove. Malo je paprena cijena, ali je zaista dobar, tako da će se u budućnosti sigurno isplatiti. Hvala na preporuci {#}

The great thing about multitasking is that several things can go wrong at once.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.7.2014 10:32 (nixnixnixnt).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć za OneDrive

Pozdrav,

 

da ne otvaram novu temu budem ovdje pisao. Preko vikenda sam nesto montirao i sve prebacio u folder Onedrive. Bio sam offline. Kad sam dosao doma spojio sam se na net i krenuo je upload. To je bilo u nedjelju. Danas jos uvijek imam 9 videa za upload. Najveci je 1GB a najmanji 400MB. Ukupna velicina datoteka je 4,2GB. Problem je sto mi je laptop upaljen 24 sata a upload nikako da zavrsi. Provider je VIP 12/1 D/U.

 

Ima li netko ideju kako da ubrzam odnosno zavrsim upload?

 

Svaki savjet je dobrodosel.

 

 

Thx

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć za OneDrive

imao sam aktivirano besplatnih 100 gb prostora na onedriveu i slucajno sam se prijavio na 2 mobitela odjednom... i sad su mi maknuli tih 100 gb i ostao sam na prvotnih 30 i daje mi poruku da mi je ponuda istekla, da mogu biti prijavljen samo na 1 uredaju... s ostalih uredaja sam se odjavio al mi i dalje daje tu poruku, ne kuzim, sta moram napraviti jos?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Pomoć za OneDrive

Očito ti je ponuda istekla samom prijavom drugim mobitelom. Game over. Možeš plaćati 13 kuna mjesečno za 100 GB.

14 godina
offline
Re: Pomoć za OneDrive
mbaksa kaže...

Očito ti je ponuda istekla samom prijavom drugim mobitelom. Game over. Možeš plaćati 13 kuna mjesečno za 100 GB.

 Gdje je ta opcija točno... Vidim samo za 44 kn 1tb

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Pomoć za OneDrive
maxy0 kaže...
mbaksa kaže...

Očito ti je ponuda istekla samom prijavom drugim mobitelom. Game over. Možeš plaćati 13 kuna mjesečno za 100 GB.

 Gdje je ta opcija točno... Vidim samo za 44 kn 1tb

3 godine
neaktivan
offline
Pomoć za OneDrive

kako sam instalirao nove windows 10, nakon par dana točnije jučer onedrive me je pitao za personal vault da ga postavim i kako sam ga postavio sve datoteke koje je onedrive spremio sa bivsih windowsa stavio mi ih je na desktop.i sad kako da ih maknem a da mi i dalje ostanu u onedrive-u?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice