Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

poruka: 17
|
čitano: 17.799
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Ovakva je situacija, dakle imam malu mrežu u uredu od 5-6 računala, te na 3 računala imam instalirane printere.

 

Svi printeri su dijeljeni na mreži i sva računala su uredno spojena osim jednog laptopa, koji ne mogu nikako spojiti sa printerima. Ne mogu se sjetiti da li je prije radio normalno (čini mi se da je) i ne znam u čemu je problem. Kad sstavim add printer on pronađe sve na mreži, ali kad se probam spojiti, javi se error da se ne može spojiti i da provjerim da li je printer uključen...

 

Molim vas za pomoć i ugodan dan svima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač
Electroroll kaže...

Ovakva je situacija, dakle imam malu mrežu u uredu od 5-6 računala, te na 3 računala imam instalirane printere.

 

Svi printeri su dijeljeni na mreži i sva računala su uredno spojena osim jednog laptopa, koji ne mogu nikako spojiti sa printerima. Ne mogu se sjetiti da li je prije radio normalno (čini mi se da je) i ne znam u čemu je problem. Kad sstavim add printer on pronađe sve na mreži, ali kad se probam spojiti, javi se error da se ne može spojiti i da provjerim da li je printer uključen...

 

Molim vas za pomoć i ugodan dan svima :)

Bitan podatak ti je koji OS imaš na računalima. Kod windows 7 moraš kreirati kućnu mrežu i ostala računala dodati u tu mrežu koristeći lozinku koju si dobio ili sam kreirao, označiti mrežu kao kućnu i isljučiti password protected sharing. Ali općenito ti treba radna grupa biti ista.

14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Win 7. Kreirana mi je kućna mreža i funkcionira na svim računalima u redu. Ovaj laptop je također dodan u mrežu, kad otvorim postavke dijeljenja, stoji da se sve dijeli i ista je radna grupa...

 

14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Zapravo jedno od računala je bilo na nekoj uredskoj mreži, a sad sam ga vratio na kućnu mrežu, Dakle, sva računala su mi povezana na kućnu mrežu i istu radnu grupu, ali opet se ne mogu spojiti...

 

14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Otvori jedan od ta 3 kompjutera koji su ti u mrežnoj grupi na kojem je instaliran printer, desni klik i odaberi mu connect, ponudit će ti da li želiš instalirat drajver

 

 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 10:52 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

probao, opet isto:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 12:09 (Electroroll).
15 godina
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Imaš li uključen kakav firewall na tom laptopu? Meni je ESS radio probleme kod povezivanja sa printerom na jednom laptopu.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Da li znas mreznu adresu printera? Ako ne provjeri na racunalu na kojem normalno radi. u "Printer propetisima"/ "port" dodijeli port za vezu s printerom "add port", odaberi standard "TCP/IP port"

 

Klasicno sheranje printera funkcionira kad je printer spojen na jedno racunalo u mrezi ali ako je (a siguran sam da je) taj tvoj printer mrezni printer koji je spojen na router a ne USB-om njega se ne moze sherati nego mu se mora direktno pristupiti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2013 14:02 (BlueMax).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač
Adoon kaže...

Imaš li uključen kakav firewall na tom laptopu? Meni je ESS radio probleme kod povezivanja sa printerom na jednom laptopu.

firewall, antivirus i defender isključeni...

14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Printer je spojen USB-om na PC i 5 drugih računala se normalno spajaju na njega, kad sam ga instalirao, samo sam išao add new printer, odabrao ga iz liste ponuđenih i to je to bilo otprilike.

15 godina
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Jesi probao prvo instalirati drivere od tog printera na laptopu pa tek onda ići na add printer? Isto tako, ako imaš instalirane drivere od nekog drugog printera, prvo ih sve obriši pa onda instaliraj samo za taj koji ti treba.

Uh, što volim ovaj režim - drugi rade a ja ležim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Instalirao sam nove drivere, ali mislim da niej problem u njima, pošto se ne mogu na niti jedan od 3 mrežna pisača spojiti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Poštovani, dali ste probali ugasiti print spooler na Vašem lokalnom računalu i ponovno ga upaliti, znači start (run) ili search services.msc i pronađete print spooler kažete stop i ponovno ga upalite, barem je meni na taj način riješio sličan problem sa printerom na mreži :-)

12 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač
Electroroll kaže...

Printer je spojen USB-om na PC i 5 drugih računala se normalno spajaju na njega, kad sam ga instalirao, samo sam išao add new printer, odabrao ga iz liste ponuđenih i to je to bilo otprilike.

Onda to nije mrezni printer nego printer spojen na racunalo u mrezi.

14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Opcija 'File and printer sharing' pod postavkama mrežnog adaptera, da li je dodana?

Ako može screenshot cijelog prozora 'Ethernet Properties'.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač
newbuy kaže...

Poštovani, dali ste probali ugasiti print spooler na Vašem lokalnom računalu i ponovno ga upaliti, znači start (run) ili search services.msc i pronađete print spooler kažete stop i ponovno ga upalite, barem je meni na taj način riješio sličan problem sa printerom na mreži :-)

 

Nisam, probat ću, ali mislim da spooler nema veze sa spajanjem računala na printer?

BlueMax kaže...
Electroroll kaže...

Printer je spojen USB-om na PC i 5 drugih računala se normalno spajaju na njega, kad sam ga instalirao, samo sam išao add new printer, odabrao ga iz liste ponuđenih i to je to bilo otprilike.

Onda to nije mrezni printer nego printer spojen na racunalo u mrezi.

Točno, ali i dalje se svi normalno spajaju na njega, tako je bilo već godinama.

 

takozvani kaže...

Opcija 'File and printer sharing' pod postavkama mrežnog adaptera, da li je dodana?

Ako može screenshot cijelog prozora 'Ethernet Properties'.

 

Ovo ne razumijem, na laptopu morm ić na mrežni adapter i provjeriti to?

 

Uglavnom sad sam kratak sa vremenom al čim stignem mogu probati ove stvari još...

14 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na mrežni pisač

Spooler služi za loadanje fileova u memoriju  printera, a ne za spajanje na printer, svejedno sam probao i ništa.

 

Sve opcije shareanja su uključene, evo kkao to izgleda u dodatnim opcijama, ali i u svim ostalim:

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice