Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

poruka: 37
|
čitano: 11.975
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Pozdrav.

 

Danas smo brat i ja prikopčali novi modem dobiven od A1 povodom produljenja ugovora.

Modem je neki Technicolor kojem se Wi-Fi aktivira dugmetom s prednje strane.

Brat je nekidan dobio isti modem i rekao je da mu treba vremena da se "pokrene".

E sad, dok se modem "bootao", ja sam na mobitelu (Xiaomi Redmi 8) unio Pasword - rezultat: Mobitel prepoznaje mrežu, piše "Povezano" - Naziv mreže - "Spremljeno" ali nema pristupa internetu (nema onog simbola za jakost Wi-Fi signala).

I stoji crtež lokota kao i kod mreža iz susjednih kuća...

Probali smo na mobu "Zaboravi mrežu" ali nije pomoglo.

Brat se normalno povezao mobom ali nakon što se modem "pokrenuo".

 

Help, pliz...

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Ušao sam u modem i promijenio naziv mreže i Password ali ne pomaže to...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

da ti modem nije u 5ghz režimu wifi-ja, a mob ti ne podržava 5ghz (napamet bubam)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
60nine kaže...

da ti modem nije u 5ghz režimu wifi-ja, a mob ti ne podržava 5ghz (napamet bubam)

 Mislim da modem radi na obje frekve. A i bratov mob je prastari Cubot s kraja 2016-te...

Idem pogledati...

 

EDIT: Prikazuje obje i 2,4 i 5

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 17:46 (Spiridon).
10 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

meni je lg g2 iz 2014. pa je tad imao 5ghz wifi dok ga još ni u stanu nisam imao, a ni na nekim novijim mobitelima isto :)

 

vidi da ti bandwidth wifija možda nije "preširok" za taj tvoj mob (meni neki stariji uređaji ne hvataju ako stavim 80mhz pa držim na 40mhz)

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
60nine kaže...

meni je lg g2 iz 2014. pa je tad imao 5ghz wifi dok ga još ni u stanu nisam imao, a ni na nekim novijim mobitelima isto :)

 

vidi da ti bandwidth wifija možda nije "preširok" za taj tvoj mob (meni neki stariji uređaji ne hvataju ako stavim 80mhz pa držim na 40mhz)

 Onaj 2,4 GHz je na 40, 5 GHz je na 80... Kako to promijeniti?

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Spiridon kaže...

Pozdrav.

 

Danas smo brat i ja prikopčali novi modem dobiven od A1 povodom produljenja ugovora.

..

Brat je nekidan dobio isti modem i rekao je da mu treba vremena da se "pokrene".

..

 -u takvoj situaciji treba 'sat vremena'.. tj server-centrala-aktivacija, update-firmware i tko zna što sve ne.. a na kraju završi tako da baš ništa ne trebaš ukucavati, postavke mreže-wlan-pass su tu (isti naziv-pass).. i uređaji se spoje bez da kreiraš novu vezu.

-samo treba sačekati da se to odradi, automatika-server.. a to ne znaš kad će, tj ako u tom međuvremenu kreneš podešavati imat ćeš čudne probleme.. odnosno ponekad je potrebno zvati agenta koji tad pokrene profl.. jer je netko to zaboravio ili koji već razlog, ..

-lokot, je oznaka da je mreža 'sigurna', tj sve vidljive mreže bi morale imati taj simbol (i čak je kažnjivo imati bez tj vlasnik snosi posljedice neovisno tko napravi nešto nepoćudno.. ili mora nekako dokazati da nije on a tad je on prvi odgovoran). lokot dakle nije problem, normalno.

-simbol jakosti? to je stvar wlan-drivera, nema veze s modemom, tj kad si spojen lan-žicom nema, kad si wlanom može biti dodatni util-app kao nekad ili win-ikona tj služi kao vizualna razlika indikator da smo spojeni preko žice ili bežično tj indikator signala je praktična oznaka ali nema veze s modemom, no pošto spominješ možda je neki drugi-treći problem, npr wlan ako ne vidi modem ide na idući poznati signal, recimo sherani mob-internet pa i susjed.. ili pokušava redom i odustane pa treba recimo refreshati da win automatika pokuša ponovo.

-koji problem može biti kad spojiš mob na modem.. moguće da još povlači postavke, proradit će, tj da je to već obavljeno prvi savjet je ugasi-upali, ali ako radi update firmwarea tad ga treba pustiti + ako ga server rekonfigurira (inače backup postavki modema-eeproma traje po koju minutu-dvije, često je brojač od cca 100sec.. npr za restart-reboot-reset uređaja, tj to su 'spori' uređaji + obavljaju redom inicijalizaciju svega pa treba po koja minuta da to obave i ako u tom trenutku nešto čačkaš-mijenjaš tad prisiljavaš na ponavljanje svega ili usporavaš-blokiraš izmjene.. treba pričekati recimo 5min.. ili imaš kvar, neispravan modem, nije neobično tj poneki korisnik dobije vraćeni-neispravan koji je možda prošao površno pregled i sl ...).

 

-ako si do sad riješio sve, tad nije kvar, neispravno, vrlo vjerojatno da je sve obavljeno.. pa ostalima, sačekati, gledati led-lampice, dok szk realno malo o tome zna pa poziv može biti beskoristan tj više se sazna kad se ugovara usluga jer često to radi iskusnija osoba koja kaže kad-kako će uređaj stići, što napraviti, kako vratiti stari uređaj itd.. to su stariji iskusniji agenti, savjeti su im ok.

 

-ako ne radi, ugasiti-upaliti i pričekati 5min.. ako lampice miruju, tek tad zvati szk i pokušati objasniti problem kao i to da je moguće neispravan uređaj ili da s druge strane nije uklučena linija-profil-nešto.. i da tad u pozivu agent to odradi ali moža ne kaže, prešuti i pravi se mutav.. tj to su trebali odraditi prije-automatikom ili misli da je on odgovoran pa šuti-prešuti.. no tad obično proradi a to znači da do tad nije ni bilo uključeno (puštena linija-signal-profil..).

 

edit.. i tako u nastavku vidim da je glavni problem mobitel-wlan tj 2.4-5ghz.. to je tad problem mobitela, smetnji, slobodnog-zauzetog kanala (susjedi i ostali uređaji..) a ovisno o tome podesi se recimo promjena kanala ili izbor 2.4 mreže, uži kanal (20-40) itd.. tj ono što može mob, ostali uređaji dok smetnje ovise o svakoj lokaciji i nema pravila kako će nekome raditi wlan ovisno o armaturi-zidovima ili susjedima..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 22:09 (ihush).
10 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Spiridon kaže...
60nine kaže...

meni je lg g2 iz 2014. pa je tad imao 5ghz wifi dok ga još ni u stanu nisam imao, a ni na nekim novijim mobitelima isto :)

 

vidi da ti bandwidth wifija možda nije "preširok" za taj tvoj mob (meni neki stariji uređaji ne hvataju ako stavim 80mhz pa držim na 40mhz)

 Onaj 2,4 GHz je na 40, 5 GHz je na 80... Kako to promijeniti?

 

u wifi opcijama routera valjda, ne znam napamet (ako ti je to uopće omogućeno da možeš mijenjati)

 

ja recimo na svom Ubeeu nikako ne mogu 2.4ghz prebaciti sa 20 na 40mhz bandwidth (prebaci kao, ali vrati natrag na 20 nakon sejvanja)

12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

ihush 

 

Ali brat se spoji kad se sjeti... Navratio je navečer, nakon što sam ja promijenio Password i opet se spojio ko od šale...

Sad sam spojio tablet bez problema...

Problem je u mobitelu, čini se... Xiaomi Redmi 8...

Zablokirao se ili šta već...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

60nine 

 

Uspio sam u Settings postaviti na 20 MHz obje frekve (2,4 i 5)...

Spojio sam maloprije i tablet na Wi Fi bez problema (brat navečer navratio i opet se spojio nakon što sam promijenio Pass).

 

Čini se da se mobitel zablokirao... Xiaomi Redmi 8.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob

obriši postojeću postavku-wlan u mobitelu (brisanje-zaboravljanje kako već piše .. ili kanta za smeće) .. i kreiraj novo po redu, ponekad je tako (nešto zblentano).

-ako to ne pomogne, tad je problem mobitel.. ali bilo bi neobično da je kvar upravo sad.

-kreni od nižih-sporijih postavki, 2.4, uži pojas u mhz, kod svake promjene par minuta i tek tad probaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
ihush kaže...

obriši postojeću postavku-wlan u mobitelu (brisanje-zaboravljanje kako već piše .. ili kanta za smeće) .. i kreiraj novo po redu, ponekad je tako (nešto zblentano).

-ako to ne pomogne, tad je problem mobitel.. ali bilo bi neobično da je kvar upravo sad.

-kreni od nižih-sporijih postavki, 2.4, uži pojas u mhz, kod svake promjene par minuta i tek tad probaš.

 Ima opcija "Zaboravi ovu mrežu" ali to ne pomaže...

Može li se šta sa statičkom adresom? Sad je DHC ili tak nekako.

Nisam ja ništa prčko.
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob

-to ti ne može pomoći.. tj dhcp je automatika, ručno je ručno.. rezultat može biti samo da radi ako su točne postavke a preko dhcp su točne, odnosno kad imaš nešto netočno u ručnom npr gateway tad ti ne radi recimo interenet..

 

-iduće što možeš probati je spustiti sve što možeš, brzine-standarde, npr na 54mbps ili širinu pojasa na 20.. krenuti od najmanjeg i to 'mora' raditi .. pa se podiže i kad ne radi znaš granicu.

-ako ništa ne radi, tad je kvar-mobitel-nešto.. ili neki malware koji zadržava pristup, neka 'zaštita' antivirus i sl. koja neovisno o postavkama ne želi s novim.. možda da napraviš reset mobitela na tvorničke postavke (gubiš sve, podatci-adresar..).. ako si koristio neki vpn, ako kroistiš neki addbloker.. bilo što što ima veze s mrežom može biti uzrok blokiranju promjene tj treba promjeniti-obrisati i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Kako da spustim na 54 Mbps?

Ne koristim Adblocker niti VPN...

Pripremam se za factory reset, spojio sam kablom mob i PC, nešto ronda, prebacuje...

Navodno (prema uputama s neta) prebacuje fotke...

Kako prebaciti video snimke? Ne snalazim se baš...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob

-ni ja.. to moraš smisliti sam, odnosno većinom se koristi recimo sync preko googlea gdje pokupi sve i backupira online pa povučeš nazad (na novi ili resetiran mob..) ali tad i problem, možda povučeš i problem-uzrok tj opet isti rezultat.. tj to se radi kad mijenjaš novi mob, u ovom slučaju se moraš snaći.. neki filemanager ili u app kojom koristiš snimke, odnosno, obriši ih ako si ih skinuo s interneta, skinut ćeš ih ponovo .. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Ok...

Koliko vremena treba za nekih 40 GB slika (sranja) preko USB 2.0, kablom? Ono, otprilike...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Spiridon kaže...

Ok...

Koliko vremena treba za nekih 40 GB slika (sranja) preko USB 2.0, kablom? Ono, otprilike...

 to ti je u novim američanskim mjernim jedinicama, treba cca dvostruko od 20 ili četverostuko od 10gb.. približno :)

-ok, za istač, vjerojatno usb može do 20MBps, sporije memorije 5-10MBps.. što će reć, za 20gb oko 1000sec kao idelano, tom matematikom trebaš cca +1sat.. a može biti nekoliko puta duže.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Novost...

 

Našao sam stari TP-Link "modem" i prikopčao ga na novi Technicolor (ovaj https://www.tp-link.com/us/home-networking/wifi-router/tl-wr741nd/)...

 

Njega sam koristio dok mi je provajderov modem bio bez Wi-Fia...

 

Sad mobitel vidi naziv stare mreže ali sam zaboravio Password...

 

Kako da uđem u taj Tp-Link i postavim novi Password?

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Novost 2...

 

Postoji neka Guest mreža... Naziv u stilu Thc_4_2_3, dao sam joj Pasword i mobitel ju čita ali se ne spoji isto kao što neće da se spoji na Technicolor (početak problema)...

 

Novo pitanje: Imaju neke App za prebaciti videa na PC... Koliko je to pouzdano, user friendly?

 

Počeo sam prebacivati videa preko Gmaila pa ću ih sačuvati na PC-u...

 

i, ultimativno pitanje, kako napraviti Factory reset na Xiaomi redmi 8?

 

Help, pliz...

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
za tp link napravi factory reset pa na naljepnici bi ti trebao biti defaultni password...factory u postavkama sigurnosti i mreže
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
online
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Ne kužim što sad pokušavaš napraviti s telefonom. Napravi u postavkama telefona pc backup. Napravit će ti kompletan file za prebacit na komp. Ako radiš reset jer misliš da je do toga problem spajanja na mrežu, onda vjerojatno nepotrebno to radiš jer neće ništa promijeniti.
Traži dalje u postavkama routera.
Nadam se da se šališ s idejom o prebacivanju video materijala preko gmaila. To se ne radi niti se ikada radilo tako.
Usmjeri me ako sam namjere krivo shvatio.
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
dax-lax kaže...
Ne kužim što sad pokušavaš napraviti s telefonom. Napravi u postavkama telefona pc backup. Napravit će ti kompletan file za prebacit na komp. Ako radiš reset jer misliš da je do toga problem spajanja na mrežu, onda vjerojatno nepotrebno to radiš jer neće ništa promijeniti.
Traži dalje u postavkama routera.
Nadam se da se šališ s idejom o prebacivanju video materijala preko gmaila. To se ne radi niti se ikada radilo tako.
Usmjeri me ako sam namjere krivo shvatio.

 Kako da napravim PC backup? Mob je Xiaomi Redmi 8...

 

EDIT: Ruter je ok, bratov mob i moj tablet se spoje bez problema...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 10:14 (Spiridon).
13 godina
online
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Settings - about phone - backup an restore - compiter backup.

Hoću ti samo reći da ti tvorničke postavke najvjerojatnije neće riješiti problem jer bi ga riješio i reset mrežnih postavki da je u mobu greška.
14 godina
offline
Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Problem

Bok,

 

Ako nisi do sada, na novim technicolor modemima u A1 defaultno je postavljena WPA3 enkripcija, pa ju probaj spustiti na WPA2 pa vidi hoce se onda spojiti i imati pristup internetu

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
dax-lax kaže...
Settings - about phone - backup an restore - compiter backup.

Hoću ti samo reći da ti tvorničke postavke najvjerojatnije neće riješiti problem jer bi ga riješio i reset mrežnih postavki da je u mobu greška.

 Ovo ne mogu naći na mobitelu...

 

Mob je spojen kablom na PC ali ništa ne mogu (u Control panelu ga PC vidi ali ništa ne mogu).

Nisam ja ništa prčko.
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Nisam pronašao da li se možeš spojiti na mrežu kod brata ili bilo koju/čiju mrežu? Ako ne, mobitel je kriv.
Ista ti je stvar kad ne možeš spojiti žičani uređaj: promjeni kabel, pikni u drugu utičnicu, provjeri drugi uređaj sa tim kabelim na toj utičnici.
I za kraj, izgataj iz soca od crne kave, turske...😁
I za USB i mob: mob te pita da li puniš, seliš datoteke i još je treća opcija mislim.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 23:01 (Badjo_5).
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Badjo_5 kaže...
Nisam pronašao da li se možeš spojiti na mrežu kod brata ili bilo koju/čiju mrežu? Ako ne, mobitel je kriv.
Ista ti je stvar kad ne možeš spojiti žičani uređaj: promjeni kabel, pikni u drugu utičnicu, provjeri drugi uređaj sa tim kabelim na toj utičnici.
I za kraj, izgataj iz soca od crne kave, turske...😁
I za USB i mob: mob te pita da li puniš, seliš datoteke i još je treća opcija mislim.

 Mob se nije htio spojiti kad sam od starog Tp-Linka napravio Guest Wi Fi (ok, to opet ide u osnovi na A1 Technicolor).

 

Probat ću kod susjeda, u kafiću... Ne da mi se do brata gegati...

 

Spoj kablom na PC -> mob ne pita ništa... Koliko vidjeh...

 

EDIT: Ponudi prebacivanje ali na Google drive i Google photos... Drive je već na 11 GB napunjen (od 15 GB). A što je Google photos??

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2023 23:23 (Spiridon).
13 godina
online
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Google photos je galerija slika s koje možeš sinkronizirati slike na google disk. Pošto nemaš još puno mjesta, zaboravi tu opciju.
Kad spojiš komp i mob, trebalo bi ti ponudit na mobu dopuštenje za spajanje. Ako toga nema, provjeri da li ti je usb konektor čist i ispravan
12 godina
offline
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
dax-lax kaže...
Google photos je galerija slika s koje možeš sinkronizirati slike na google disk. Pošto nemaš još puno mjesta, zaboravi tu opciju.
Kad spojiš komp i mob, trebalo bi ti ponudit na mobu dopuštenje za spajanje. Ako toga nema, provjeri da li ti je usb konektor čist i ispravan

 Prebacio sam na Google photos... Google disk mogu osloboditi tako da obrišem mailove koji godinama stoje...

 

I, postavio sam modem na WPA2, bio je postavljen WPA2/WPA3... Tu je mobitel dao neke znakove života -> pokazao je povezanost (slika) ali je pisalo "Povezan, nema interneta"

Moram vidjeti kod susjeda ili u kafiću...

 

EDIT: Evo ss...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2023 9:46 (Spiridon).
13 godina
online
Re: Wi-Fi "Povezano" Naziv mreže "Spremljeno" Prob
Spiridon kaže...
dax-lax kaže...
Google photos je galerija slika s koje možeš sinkronizirati slike na google disk. Pošto nemaš još puno mjesta, zaboravi tu opciju.
Kad spojiš komp i mob, trebalo bi ti ponudit na mobu dopuštenje za spajanje. Ako toga nema, provjeri da li ti je usb konektor čist i ispravan

 Prebacio sam na Google photos... Google disk mogu osloboditi tako da obrišem mailove koji godinama stoje...

 

I, postavio sam modem na WPA2, bio je postavljen WPA2/WPA3... Tu je mobitel dao neke znakove života -> pokazao je povezanost (slika) ali je pisalo "Povezan, nema interneta"

Moram vidjeti kod susjeda ili u kafiću...

 Sad samo restartaj modem jer se moguće razrondao dhcp u nekom trenutku pa ti ne može dodijeliti adresu za telefon. Znači, i dalje neka od router postavki ne odgovara telefonu. 

 

Kaj se tiče google photosa, po meni je nepotreno brisat mailove na silu kad tako i tako ne koriste previše prostora. Naravno, osim ako ne šalješ video materijale na mail često.

Jednostavno se sad spoji na google takeout i napravit će ti kompletan file s diska koji ćeš moći skinut dolje u komadu a ne 500 po 500 kak je u photosima limitirano. Ako se odlučiš na takeout, znaj da će priprema filea od 10-ak GB trajati sati ili više, a nakon toga imaš tjedan(?) dana za skinut taj file dolje. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice