Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

poruka: 9
|
čitano: 34.977
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

Bi li netko mogao ovdje napisati postupak kako najjednostavnije mogu spojiti 2 laptopa (na svakome je Windows 7 64bit) da mogu prebacivati podatke s jednoga na drugi.

Igrao sam se dosta dugo, ali nisam uspio. Drugi mi je prepoznao prvoga, ali kad sam mu htio pristupiti, tražio me username i password pa nisam znao gdje pronaći te podatke. Postoji li kakva caka sa Home grupom ili slično?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7
oobo kaže...

Bi li netko mogao ovdje napisati postupak kako najjednostavnije mogu spojiti 2 laptopa (na svakome je Windows 7 64bit) da mogu prebacivati podatke s jednoga na drugi.

Igrao sam se dosta dugo, ali nisam uspio. Drugi mi je prepoznao prvoga, ali kad sam mu htio pristupiti, tražio me username i password pa nisam znao gdje pronaći te podatke. Postoji li kakva caka sa Home grupom ili slično?

Oke ovako.... ja cu probat .... dakle idemo sa pretpostavkom da si spojio dva laptopa kabelom.... kod Win7 i novijih mrežnih nije potrebno da bude baš cross kabel.... nakon toga namjestiš IP adrese dakle neka ti jedan bude 192.168.0.1 a drugo neka bude 192.168.0.2

Network and sharing center >>> Change adapter setings >>> Local Area Connection >>> desni klik Properties >>> IPv4 pa properties >>> Use the folowing IP address tu upišeš IP adrese i klikneš na Subnet mask nakon toga ce ti se i tu pojavit brojevi to zatvoriš.

 

Sad opet desni klik na Network and sharing center >>> Change advanced sharing settings >>> Turn on network discovery >>> Turn on file and printer sharing... nakon toga u Network and sharing center i kreiraš homegroup stavi pasword neki i to ti je to ( na jednom kreiraš homegroup a na drugom joinaš) "folder" desni klik share with homegroup i šerano ti je ... sry brzo sam pisao moram na rucak ak neuspiješ PMaj me pa cemo korak po korak :)

Life suck's and then you die.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 13:11 (asasi).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7

Dodatno, racunala moraju imati razlicita imena

i moraju biti u istoj grupi (i mrezi naravno).

http://www.informatika.buzdo.com/s753.htm

Da bi bez problema prebacivali podatke dobro je na

oba racunala izraditi korisnika s istim imenom i zaporkom.

Crossover kabel nije standardni kabel i treba

ga kupiti ili izraditi prema shemi na stranici

http://www.informatika.buzdo.com/s485.htm

Pozdrav

Have a nice day - Compa
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2010 13:22 (drradic).
15 godina
offline
Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

Hvala na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7
oobo kaže...

Hvala na odgovorima.

jesi uspio ???

Life suck's and then you die.....
14 godina
neaktivan
offline
Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

Ja pokušavam sličnu stvar, ali moj problem je da je prvi pc

win2008 R2 a drugi Win7 da li netko zna kako da njih spojim crossower kablom.

 

Hvalai pozdrav

D
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

ja pokušavam spojiti jedan komp sa win 7 i jedan sa vistom i nemogu nikako

ka na sedmici kreiream homegroup na visti ga nemogu naći a na visti nemogu naći di da kreiram "small home oor office network"

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7
Web tutoriali za početnike, Visual Basic, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network
12 godina
neaktivan
offline
Povezivanje 2 računala crossover kablom (Win 7)

Molim da mi netko tko se razumije u povezivanje dva računala 1 pc win 7 a drugi win vista. Sve sam napravio i uspio umrežiti, vidim sve particije na jednom i drugom kompu ali kad kliknem u particju napiše mi prozorčić "nije dozvoljen pristup" i ponudi mi dvije opcije potvrdi i As administrator. Kako to odblokirati.  Hvala unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2011 0:22 (sirserezzo).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice