Čudan problem sa zvukom

poruka: 16
|
čitano: 1.202
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa zvukom

Pozdrav ljudi

Zadnjih desetak dana počeo mi se pojavljivati jedan problem kojeg prije nisam imao. Zvuk na PC-u spojen mi je preko HDMI kabla (iz grafičke u kompu do monitora), koristim dakle zvučnike od monitora, sve je godinama radilo bez ikakvih problema, ali sad odjednom dolazi do problema, naime samo od sebe ne stane zvuk. Problem se sam riješio nakon nekog vremena i onda opet ispočetka.

Već danima pokušavam riješiti stvar, ali bez uspjeha. Isprobao sam gotovo svaku opciju, 'guglao' do mile volje, ali ništa ne pomaže. Jedina stvar koju sam pokušao, a nije uspjelo, u nekoliko uputa savjetuje se da putem BIOS-a treba uključiti opciju Onboard Audio. Međutim, problem je što u mom BIOS-u te opcije nigdje nema. Matična ploča je od proizvođača MSI. Sve sam pretražio, ali nigdje nema opcije.

Grafička kartica je od Nvidije i do sada mi je uvijek pokazivalo kako koristim NVIDIA High Definition Audio, i dalje mi u Device Manageru kao i u opciji Sound stoji da je sve ispravno iako kad pokušam testirati zvuk vidim da sustav reagira, ali zvuka i dalje nema.

Pokušao sam updejtati drivere, pa vratiti na stare verzije, baš ništa ne pomaže. Grafička kartica je inače GeForce GTX 970.

Zaista ne znam što bih više isprobao, pa ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan.

Hvala unaprijed.

Pukovnik
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2020 22:53 (Pukovnik).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Nisi napisao na što puštaš zvuk, pretpostavljam na monitorove zvučnike? U tom slučaju bi trebalo eliminirati monitor kao problem, probati na drugom kompu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Identican problem sam imao prije par mjeseci, ali s amd karticom....

 

Na kraju se ispostavilo da su windowsi gurnuli neki svoj apdejt drajvera, prepisali ove "original" i napravili cijelu zbrku....

 

Deinstaliranje amd-ovih drivera, kao i tog apdejta, te ponovna instalacija amd drivera za graficku su rjesili problem.

 

Neznam koliko ti ovo pomaze, ali eto...mozda da i to pokusas, ako vec nisi....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Lil Dice kaže...

Nisi napisao na što puštaš zvuk, pretpostavljam na monitorove zvučnike? U tom slučaju bi trebalo eliminirati monitor kao problem, probati na drugom kompu.

 

Hvala, ubacio sam taj podatak.

Pukovnik
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan problem sa zvukom

Hm....da, u device manageru imam neke Realtek drivere za Audio. Probat ću to deinstalirat pa ovako kako si napisao.

Pukovnik
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Damir22 kaže...

Identican problem sam imao prije par mjeseci, ali s amd karticom....

 

Na kraju se ispostavilo da su windowsi gurnuli neki svoj apdejt drajvera, prepisali ove "original" i napravili cijelu zbrku....

 

Deinstaliranje amd-ovih drivera, kao i tog apdejta, te ponovna instalacija amd drivera za graficku su rjesili problem.

 

Neznam koliko ti ovo pomaze, ali eto...mozda da i to pokusas, ako vec nisi....

 

Nije uspjelo nažalost.

Pukovnik
8 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Nazalost, onda neznam...

 

Reinstalacija os-a kao zadnje rjesenje, ukoliko vec i to nisi probao?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan problem sa zvukom

Uh....razmišljam o tome, ali to mi je baš zadnja opcija jer stvarno nemam živaca sve silne stvari koje imam ponovno reinstalirati.

 

Mislim da ću na kraju kupiti neke manje USB zvučnike i spojiti ih na komp.

Pukovnik
8 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Ja sam isto vec bio lud, ali eto uspio sam..... mozda vise na srecu, no vec mjesecima nemam nikakvih problema sa zvukom....

 

Naravno, s ddu-om sam disejblao da windowsi povlace apdejte drivera....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Pukovnik kaže...

Uh....razmišljam o tome, ali to mi je baš zadnja opcija jer stvarno nemam živaca sve silne stvari koje imam ponovno reinstalirati.

 

Mislim da ću na kraju kupiti neke manje USB zvučnike i spojiti ih na komp.

 I dobro ti kolega damir kaže, 99% da je kriv Windows update - meni se dogodio isti problem s driverima od grafičke i usb wifi sticka.

Za wifi stick lako, ali kad se nekaj sjebe u driverima od grafe to ti je cijelodnevni posao za osposobit da radi kak spada.

Na kraju sam odustao, reinstalirao windowse i drivere i sve super.

I onda mi je jednom update kompletno onesposobio windowse, ni repair nije pomogao, i onda sam opet reinstalirao i poisključivao apsolutno sve updateove u windowsima (services.msc i group policy editor) i od tad konačno imam konstantno funkcionalno računalo.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2020 13:20 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Pukovnik kaže...

Pozdrav ljudi

Zadnjih desetak dana počeo mi se pojavljivati jedan problem kojeg prije nisam imao. Zvuk na PC-u spojen mi je preko HDMI kabla (iz grafičke u kompu do monitora), koristim dakle zvučnike od monitora, sve je godinama radilo bez ikakvih problema, ali sad odjednom dolazi do problema, naime samo od sebe ne stane zvuk. Problem se sam riješio nakon nekog vremena i onda opet ispočetka.

Već danima pokušavam riješiti stvar, ali bez uspjeha. Isprobao sam gotovo svaku opciju, 'guglao' do mile volje, ali ništa ne pomaže. Jedina stvar koju sam pokušao, a nije uspjelo, u nekoliko uputa savjetuje se da putem BIOS-a treba uključiti opciju Onboard Audio. Međutim, problem je što u mom BIOS-u te opcije nigdje nema. Matična ploča je od proizvođača MSI. Sve sam pretražio, ali nigdje nema opcije.

Grafička kartica je od Nvidije i do sada mi je uvijek pokazivalo kako koristim NVIDIA High Definition Audio, i dalje mi u Device Manageru kao i u opciji Sound stoji da je sve ispravno iako kad pokušam testirati zvuk vidim da sustav reagira, ali zvuka i dalje nema.

Pokušao sam updejtati drivere, pa vratiti na stare verzije, baš ništa ne pomaže. Grafička kartica je inače GeForce GTX 970.

Zaista ne znam što bih više isprobao, pa ako netko ima kakav savjet bio bi zahvalan.

Hvala unaprijed.

 -kažeš već duže koristiš.. i prvi mogući odgovor je tad klasičan kvar. Drugi, postavke, moitor-ulaz, izlaz s računala.. ili driver.

-kad koristiš hdmi, tad je vga (grafička) ta koja generira audio, ne audio-zvučna (zasebna ili onborad) .. tad nema nikakve korsiti od postavki onborad-mbo-bios jer nema veze tj druga audio kartica. (osim prvih-prastarih nvidia koje nisu imale avoj driver nego prolazni sa zvučne..).

-po tome je ili crkao ulaz na monitoru-zvučnici-chip.. ili izlaz na vga-hdmi.. a 50% da je uzrok driver, tj instaliraj kompletan driver za vga u kompletu je i audio.. + podesi u opcijama izlaz tj omogući ga kao i u win mixer tj koji audio želiš koristiti jer kad imaš više od jedog tad postoji izbor, npr balalo, možda je mutan-utišan..

-ako je neki update zbrljavio, install drivera bi trebao popraviti stvar ali može ostati neka nasljeđena opcija-postavka, tad tražiš u konttrolnom panelu vga postavke izlaza zvuka, omogućen i sl.

 

-ako je kvar na monitoru tad dodatni novi zvučnici, ali prije tog provjeri ako možeš na nekom drugom monitoru-tv.. tad ćeš znati što je uzrok, pc ili monitor pa kako dalje fixati.

-ako je promlem u moitoru-zvučnicima, možda ne radi smao hdmi-digitalni ulaz, možda radi analogni (ako ga imaš) i tad spojiš sa zvučne stereojackom.. + podesiš na računalu da koristi taj izlaz na mixeru.

-ako kupuješ zvučike, mogu biti za stereojack ili usb, audio kablom spajaš zvučnu i tad ona daje zvuk, usbom je to nova zvučna tj uređaj-driver tj to bi bila treća zvučna i tad to podesiš kao izvor itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Čudan problem sa zvukom

Hm...zanimljiva stvar.

 

Našao sam neke stare Phillips slušalice koje imaju samo onaj crni činč priključak koji sam spojio na utor u monitoru...i slušalice rade. U postavkama zvuka koristi se isti onaj audio device kao i kad nisam koristio slušalice, Nvidia Audio. To bi trebalo značiti da je zvuk na monitor u redu, a ostaje problem zašto ne čujem ništa kad su slušalice isključene.

Pukovnik
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Baš jučer sam primjetio neki veliki update mi je desetka radila, nemam pojma šta, ali ostavio sam preko noći. Može lako bit povezano.

 

Sad prvo (ako već nisi) odi na nVidia stranice, skini zadnji driver za tvoju GRAFIČKU i to instaliraj. Ništa Realtek nema veze s tvojim zvukom, niti on-board u BIOSu, kao što ti je kolega poviše napisao, ti koristiš nVidia grafičku kao zvučnu.

 

Ovdje ljudi to baš i ne vole, ali ja volim CCleanorom počistit history i skenirat registry. Svašta se zna pročistit tako.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Pukovnik kaže...

Hm...zanimljiva stvar.

 

Našao sam neke stare Phillips slušalice koje imaju samo onaj crni činč priključak koji sam spojio na utor u monitoru...i slušalice rade. U postavkama zvuka koristi se isti onaj audio device kao i kad nisam koristio slušalice, Nvidia Audio. To bi trebalo značiti da je zvuk na monitor u redu, a ostaje problem zašto ne čujem ništa kad su slušalice isključene.

 A možda ti je monitor onda pa-pa, odnosno, samo zvučni dio monitora.

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čudan problem sa zvukom
Filox kaže...

Baš jučer sam primjetio neki veliki update mi je desetka radila, nemam pojma šta, ali ostavio sam preko noći. Može lako bit povezano.

 

Sad prvo (ako već nisi) odi na nVidia stranice, skini zadnji driver za tvoju GRAFIČKU i to instaliraj. Ništa Realtek nema veze s tvojim zvukom, niti on-board u BIOSu, kao što ti je kolega poviše napisao, ti koristiš nVidia grafičku kao zvučnu.

 

Ovdje ljudi to baš i ne vole, ali ja volim CCleanorom počistit history i skenirat registry. Svašta se zna pročistit tako.

 

Nevjerojatno....inače komp od 'sranja' čistim putem BleachBita, a CCleaner nisam dugo koristio. Imam ga instaliranog, i mislim si idem probat, nisam čistio history već samo Registry, našlo mi je 334 stavke koje treba obrisat ili ispravit...odradim taj dio posla, restartam komp i proradio zvuk.

 

Sad koliko će dugo trajat, ali barem znam da je moguće rješenje čišćenje registrija iako sam to uvijek izbjegavao jer imam loša iskustva.

 

Uglavnom, hvala svima na vremenu što ste utrošili i pokušali mi pomoći i na savjetima.

Pukovnik
8 godina
offline
Čudan problem sa zvukom

Da, najcesci hardverski kvar su windowsi..... 

 

U neka davna vremena, kad nesto ne radi, prvo se temeljito provjeravao sav hardware..... reinstall windowsa je bio zadnja opcija, koja najcesce nista nije pomogla, jer je hardwer bio u vjecnim lovistima...

 

Danas.... svaki hardverski kvar prvo pokusas rjesiti reinstalacijom software-a, ako to ne upali, onda provjeravas hardware.... 

 

In the mirror darkly....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice