Spor explorer windows 10

poruka: 9
|
čitano: 1.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Windows 10 spor explorer

Pozdrav svima!

Kupio sam novo računalo i automatski prešao s winsa 7 na desetku. Svi programi apsolutno uredno rade, internet je uredan, igrice rade savršeno.

Problem je u užasno sporom exploreru kod preimenovanja fajlova. Recimo, imam 30 mp3-ca i želim im dodati redne brojeve. Prvih par prođe bez problema i tada počinje usporavati pa se javlja poruka "radimo na tome". Za svaki dajl mi treba desetak sekundi. Na sedmici nikad nisam imao tih problema.

Pokušao sam sve što sam našao na forumima: cache, indeksiranje, optimizacija diskova (ssd i hdd-oba provjerena i rade odlično), probao sam i iskljuciti windows search te cortanu. Ništa ne pomaže.

Jel imao možda netko sličan problem ili zna što bi ga moglo uzrokovati? Hvala unaprijed!

 

Ps.ryzen 5 1600, asus prime mbo, 2x8gb ram 3200, gtx1650, ssd samsung 480gb,hdd toshiba 7200

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 23:53 (Smoke007).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 spor explorer
Smoke007 kaže...

Pozdrav svima!

Kupio sam novo računalo i automatski prešao s winsa 7 na desetku. Svi programi apsolutno uredno rade, internet je uredan, igrice rade savršeno.

Problem je u užasno sporom exploreru kod preimenovanja fajlova. Recimo, imam 30 mp3-ca i želim im dodati redne brojeve. Prvih par prođe bez problema i tada počinje usporavati pa se javlja poruka "radimo na tome". Za svaki dajl mi treba desetak sekundi. Na sedmici nikad nisam imao tih problema.

Pokušao sam sve što sam našao na forumima: cache, indeksiranje, optimizacija diskova (ssd i hdd-oba provjerena i rade odlično), probao sam i iskljuciti windows search te cortanu. Ništa ne pomaže.

Jel imao možda netko sličan problem ili zna što bi ga moglo uzrokovati? Hvala unaprijed!

 

Ps.ryzen 5 1600, asus prime mbo, 2x8gb ram 3200, gtx1650, ssd samsung 480gb,hdd toshiba 7200

 Jel koristis original winse ili neku drugu verziju? 

14 godina
offline
Re: Windows 10 spor explorer
Smoke007 kaže...

Pozdrav svima!

Kupio sam novo računalo i automatski prešao s winsa 7 na desetku. Svi programi apsolutno uredno rade, internet je uredan, igrice rade savršeno.

Problem je u užasno sporom exploreru kod preimenovanja fajlova. Recimo, imam 30 mp3-ca i želim im dodati redne brojeve. Prvih par prođe bez problema i tada počinje usporavati pa se javlja poruka "radimo na tome". Za svaki dajl mi treba desetak sekundi. Na sedmici nikad nisam imao tih problema.

Pokušao sam sve što sam našao na forumima: cache, indeksiranje, optimizacija diskova (ssd i hdd-oba provjerena i rade odlično), probao sam i iskljuciti windows search te cortanu. Ništa ne pomaže.

Jel imao možda netko sličan problem ili zna što bi ga moglo uzrokovati? Hvala unaprijed!

 

Ps.ryzen 5 1600, asus prime mbo, 2x8gb ram 3200, gtx1650, ssd samsung 480gb,hdd toshiba 7200

 Fino reinstall kompa, ne spajat na mrezu prilikom instalacije samih windowsa, da ne povuce drivere od komponenti s windows updejta. Skinuti sve drivere na stick i poinstalirati iste. Ja bi probal tak, frend je imal slican problem tvom, jos ak je b450 ploca...

 

lp

Ne vjeruj računalu kojeg ne možeš baciti kroz prozor!!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Windows 10 spor explorer

Frend koji je sastavljao komp je stavio winse i aktivirao. 

9 godina
offline
Spor explorer windows 10

Windows 10 je smeće 

Moj PC  
0 6 hvala 0
5 godina
offline
Spor explorer windows 10

Moze biti svasta. Prvo sam posumnjao u indeksaciju. Zatim u onedrive (probaj ga iskljuciti cisto za probu).

Kada ti se uspori jesi otisao u taskmanager da vidis koji ti process zakucan (ako je) ?!?!

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Spor explorer windows 10
SamoPitam3 kaže...

Moze biti svasta. Prvo sam posumnjao u indeksaciju. Zatim u onedrive (probaj ga iskljuciti cisto za probu).

Kada ti se uspori jesi otisao u taskmanager da vidis koji ti process zakucan (ako je) ?!?!

 Probao, ništa posebno osim win. explorera koji nešto malo skoči 

6 godina
offline
Spor explorer windows 10

ako imas neki shotcut na mrežu (share-ani folder ili nesto zna radit probleme)

 

Probaj disable LAN-a pa ces odmah znat ako je to :D

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spor explorer windows 10
VladRi kaže...

ako imas neki shotcut na mrežu (share-ani folder ili nesto zna radit probleme)

Ovo je istina i svakako treba probati.

Smoke007 kaže...

Pozdrav svima!

Kupio sam novo računalo i automatski prešao s winsa 7 na desetku.

Zato je najbolje fino instalirati svježu kopiju Windowsa 10, ne nadograđivati ništa i ako ništa ne pomogne, svježa instalacija mora pomoći sigurno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 17:24 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice