Računalo ne prepoznaje slušalice

poruka: 14
|
čitano: 2.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Računalo ne prepoznaje slušalice

Nakon instaliranja windowsa na novom pc-u probao sam uključiti slušalice u računalo ali ne rade. Zvuk na monitoru mi radi (spaja se preko hdmi-a na gtx 1660 ghost grafičku). Kada instaliram realtek drivere ne pokazuju se nigdje samo se pokazuju da ih mogu deinstalirati. Ako ima netko da zna riješiti ovaj problem?

Koliko sam shvatio, driveri za zvuk su od Nvidie.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 20:46 (gamer5494).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Računalo ne prepoznaje slušalice

Malo više podataka bi bilo poželjno.

Koji Windows-i?

Koja matična ploča?

Slušalice USB ili 3,5mm jack? Koje slušalice?

Priključuješ slušalice iza (na matičnu) ili naprijed na kućištu?

Najvjerojatnije rješenje: Win 10 - na programskoj traci (task bar) desni klik na ikonu zvučnika, otvaranje postavki zvuka, pa odaberi izlazni uređaj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

Windows 10

B450M DS3H

Slušalice su jack 3.5. Probao sam steelseries artics 3 i logitech 332. 

Probao sam obje opcije, i iza i naprijed na kučištu.

To sam probao naravno, izlazni uređaj postoji samo jedan. 

Kada instaliram realtek drivere koje skinem na stranici od matične ploče uopće ih nema nigdje. Ni u control panelu, ni u device menageru etc. Mogu ih samo deinstalirati.

14 godina
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

gle, trenutni Raltek HD driveri s stranica proizvođača matične su oko 20 MB veliki...

 

skini ih i instaliraj - prvo će ti deinstalirati stare, restartati PC i zatim instalirati nove... možda će ti povući i UWP (metro) app za zvučne efekte

 

za nVidia grafiku, ne samo klikati next-next - idi na custom instalaciju, ostavi samo drivere, nvidiaControl panel, PhysX i te HD audio drivere za grafu (tj. zvuk preko digitalnih izlaza) - instalacija će ti napisati postojeće inačice pa možeš vidjeti ima li napretka za svaki od tih elemenata...

 

zatim, klik na onu Windows ikonu za zvuk pored sata ti iskače mali prozor i na vrhu ti piše koji je trenutno aktivni izlaz, provjeri da li je pravi postavljen, klik na naziv daje ti padajući meni i možeš odabrati izlaz koji želiš....

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

i ja imam taj problem

zvuk ne radi,samo preko hdm-ia..Sad piknul slušalice na usb i sve ok!

nova ploča,moram ju zamijenit

15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice
Stric_Jura kaže...

...

 Sve sam napravio od navedenog i ništa ne funkcionira. Doslovno mi ne postoji realtek na računalu kada ga instaliram. Postoji samo opcija za unistall.

10 godina
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice
gamer5494 kaže...

Nakon instaliranja windowsa na novom pc-u probao sam uključiti slušalice u računalo ali ne rade. Zvuk na monitoru mi radi (spaja se preko hdmi-a na gtx 1660 ghost grafičku). Kada instaliram realtek drivere ne pokazuju se nigdje samo se pokazuju da ih mogu deinstalirati. Ako ima netko da zna riješiti ovaj problem?

Koliko sam shvatio, driveri za zvuk su od Nvidie.

 Imao sam taj problem na Ryzen platformi s r5 2600 i na kraju je ispalo da cpu nije dobro sjeo u soket (to je utvrdio servis kad sam reklamirao ploču)

Nema mi baš mnogo logike al uglavnom sada radi uredno.  

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
14 godina
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice
gamer5494 kaže...
Stric_Jura kaže...

...

 Sve sam napravio od navedenog i ništa ne funkcionira. Doslovno mi ne postoji realtek na računalu kada ga instaliram. Postoji samo opcija za unistall.

 kako ti prikazuje u Device Manageru, kad proširiš Sound devices klasu - samo HD audio (možda 2x) ili Realtek audio + nVidia HD audio?

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

Prikazuje mi samo Nvidia High Definition Audio. 

 

14 godina
offline
Računalo ne prepoznaje slušalice

u BIOSu / UEFIu nije onemogućena Realtekica?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice
gamer5494 kaže...

Prikazuje mi samo Nvidia High Definition Audio. 

 

- da bi uređaj bio prikazan u devicemanageru mora postojati, biti omogućen u biosu i tek tad win nešto vidi + tek tad možeš instalirati driver, ako je ispravno.

-vga s tim nema veze tj neovisan zvuk koji ne nudi druge ulaze-izlaze pa tako ni nema veze sa slušalicama (ali ako imaš monitor sa zvukom, tad na njemu može biti priključak za slušalice i tad je jedini monitor koji to regulira, ne win-driver-uređaj..)

kad je uređaj ispravan + driver tad u win možeš podesiti i testirati zvuk, mic može biti isključen do testa dok su zvučnici-slušalice neovisno o oznaci ista stvar osim što zvučnici mogu biti i npr 5.1 dok su slušalice 2.0-stereo pa tako i opcije + glansoća ali radi jednako. ..

-ponekad je potreban full driver tj tad obično imaš popup meni koji reagira kad spojiš nešto i traži potvrdu-izbor jesu li to slušalece, mic itd. i tad ovisno o izabranom tako radi, ali zbog više zvučnih zvučna+vga u mixeru tad možeš-moraš izabrati koji audio koristiš, zvučna ili vga.. itd.

 

edit: + .. naravno ovisi i o kućištu tj interni audio kabel kao usb koji je spojen na frontpanel uz pravilan raspored i opcije kao ac97 ili hda tj ovisi koja zvučna i koje konektore ima kućište, ako je pogrešno spojeno može raditi problem zvuku.. itd.

 

edit: + audio driver prvo traži na str proizvođača mbo, ovisno o starosti i supportu imaš za xp-w7-8-10 .. a za w10 još za 1703-1909.. po buildovima, važno, najnoviji win=2004. Ako je pogešan driver ne napravi ništa, ako je za drugu zvučnu itd. tj tebi je nešto slično ili je isključena ili pokvarena ili pogrešan driver (ali tad bi vidio barem nepoznati uređaj, + 99% da bi imao generički win audio i zato je vjerojatnije kvari ili isključeno).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 22:20 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Računalo ne prepoznaje slušalice

U biosu sam našao samo opciju:

HD Audio Controller- Enabled

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

-ok, nije bios.. možda kvar, možda pogrešno spojeni kablovi za frontpanel (na kućištu).

-win device manager bi morao vidjeti neki uređaj, audio ili multimedija ili nepoznato... tek tad se može instalirati driver (koji mora biti 'pravi' za audio chip i verziju win. Ako tog nema realnije je neki kvar jer audio win uredno prepozna i instalira..).

-driver potražiš na str proizvođača mbo, za win koji koristiš, dok realtek ne želi davati support (to rade OEMi) posljednje drivere koje normalno nađeš su stari cca 5-više godina .. i za starija računala je često najnoviji driver već u win-installu-bazi tj ne treba ništa sve odradi automatika, osim što tad možeš zbrljaviti nešto pogrešnim-starijim driverom.. .. tad obrišeš sve od uređaja-audio driver, pustiš da win detektira i sam instalira.. nakon par minuta vidiš ili radi ili javi da nema drivera .. ili je kvar).

-pazi, kod deinstalla drivera, RLT-realtek može biti audio ali i mreža..

-win ti ne dozvoljava install starije verzije ako postoji novija (koju win ima) + ako nije certificiran driver + pogotovo posljednjih par godina od kad su promjene u win i driver mora biti za verziju-build. Tad install ne napravi ništa tj moraš u poseban 'F7-reboot mod' (držiš shift dok restartaš, držiš.. ne puštaš i pojavi se meni ..)

 

+ ako iz bilo kojeg razloga ne radi zvučna, tad jedino možeš spojiti na monitror ako ima priključak (za to ne treba driver jer to ne radi pc nego monitor) jer VGA nema drugi izlaz za slušalice.

- ili dodati zvučnu karticu (isključiti u biosu integriranu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 7:07 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Računalo ne prepoznaje slušalice

Poslao sam racunalo nazad u shop u kojem sam ga kupio jer je najvjerovatnije neki kvar na maticnoj, pa cemo vidjeti. 

 

EDIT: Bio je kvar na maticnoj.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 6:36 (gamer5494).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice