Novi komp odjednom neće upaliti

poruka: 33
|
čitano: 6.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Konfiguracija:

 

Corsair 850W HX 
Asus P8Z68-V Pro
i7 2600k + Thermalright Silver Arrow
16GB DDR Corsair (4x4gb)
Radeon HD6970
SSD OCZ 240gb
WD green 2tb

 

Radio 2 dana super, jučer ga našao ugašenog iako sam ga ostavio upaljenog (sleep i sl. opcije su bile isključene). Upalim ga, piše mi boot failure, mogu u BIOS. Restartam, ovaj put piše overclocking failed (iako nisam uopće dirao opcije za overclockanje, tak da ne razumijem čemu taj error), mogu u BIOS. Vidim da su sve opcije po defaultu, restartam ponovo i gotovo, ventilatori se zavrte ali se ništa ne dešava. Nema beepa. Svijetli VGA LED crvena lampica kod PCI-E utora. 

 

Probao sam: bez grafičke, odspojit pa spojit sve kablove, s jednom, s dvije, s tri i četiri memorije, bez SATA uređaja, bez ičega spojenog, clearat CMOS. Uvijek isto, nema beepa, svijetli VGA LED. 

 

Tražio rješenje po forumima satima, nema ga. Jedino na temelju svega toga mislim da mi je matična riknula. Ima ko kakvu ideju?

 

Sad idem izvadit sve iz kućišta i ponovo spojiti, pa javim ak je nekim čudom proradilo, ali čisto sumnjam.

 

Edit: izvadio sve i vratio natrag (sve ispočetka, i cpu i cooler), izvadio bateriju, ispuhao memorijske slotove i opet ista stvar. :/ Help.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 20:27 (gmiko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti

Imao sam isti problem samo sto sam ja bio stavio pokvarenu grafu u PC. Stavi neku 2 grafu unutra ili stavi na integriranu pa CLRCMOS. meni je rjesilo problem jer mi je bila grafa crkla.... Jeli mozda grmilo tu noc kad ti se ugasio komp ili sta? sam od sebe nije mogao crknut

13 godina
odjavljen
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

imaš li ikoga da ti posudi matičnu pa da probaš s njom?

 

ima li matična garanciju?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 21:37 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
IroniX kaže...

Imao sam isti problem samo sto sam ja bio stavio pokvarenu grafu u PC. Stavi neku 2 grafu unutra ili stavi na integriranu pa CLRCMOS. meni je rjesilo problem jer mi je bila grafa crkla.... Jeli mozda grmilo tu noc kad ti se ugasio komp ili sta? sam od sebe nije mogao crknut

Probao sam s integriranom grafom + clear CMOS, ali ista stvar.

Nije grmilo, to je bilo ovu noć, sam od sebe.

12 godina
protjeran
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

ma šta se patiš,ak je novi komp imaš garanciju odvedi na popravak :D

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
MARKOZD15 kaže...

imaš li ikoga da ti posudi matičnu pa da probaš s njom?

 

ima li matična garanciju?

 

Nemam nikoga da mi posudi.

Ima garanciju, naravno, prije koji dan sam sve kupio u Linksu. Problem mi je što mi računalo treba za posao, odmah sutra i moram imat tu mašinu sklopljenu pod hitno. Hoće mi dat sutra zamjensku matičnu (ak uopće je u njoj problem ali sam 95% da je), ak mi nedaju mozda da riskiram i kupim novu pa ovu prodam kad dobim zamjensku? Ne znam kak funkcioniraju servisi i kolko su brzi. Ak neko zna za Links u Varaždinu kak to radi, slušam..

12 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...
MARKOZD15 kaže...

imaš li ikoga da ti posudi matičnu pa da probaš s njom?

 

ima li matična garanciju?

 

Nemam nikoga da mi posudi.

Ima garanciju, naravno, prije koji dan sam sve kupio u Linksu. Problem mi je što mi računalo treba za posao, odmah sutra i moram imat tu mašinu sklopljenu pod hitno. Hoće mi dat sutra zamjensku matičnu (ak uopće je u njoj problem ali sam 95% da je), ak mi nedaju mozda da riskiram i kupim novu pa ovu prodam kad dobim zamjensku? Ne znam kak funkcioniraju servisi i kolko su brzi. Ak neko zna za Links u Varaždinu kak to radi, slušam..

kolko si platio komp?

16 godina
protjeran
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Ček jel ti prikaže sad sliku i bios? ili samo crn ekran i ventovi rade bez bip zvuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...
MARKOZD15 kaže...

imaš li ikoga da ti posudi matičnu pa da probaš s njom?

 

ima li matična garanciju?

 

Nemam nikoga da mi posudi.

Ima garanciju, naravno, prije koji dan sam sve kupio u Linksu. Problem mi je što mi računalo treba za posao, odmah sutra i moram imat tu mašinu sklopljenu pod hitno. Hoće mi dat sutra zamjensku matičnu (ak uopće je u njoj problem ali sam 95% da je), ak mi nedaju mozda da riskiram i kupim novu pa ovu prodam kad dobim zamjensku? Ne znam kak funkcioniraju servisi i kolko su brzi. Ak neko zna za Links u Varaždinu kak to radi, slušam..

najbolje ujutro nazvat i pitati, ako ti nedaju odmah sutra kreni sa pričom treba mi za posla hitno,ovo,ono... meni je uspjelo;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
solvente kaže...

kolko si platio komp?

 

Ocito previse. {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
hellbyte0 kaže...

Ček jel ti prikaže sad sliku i bios? ili samo crn ekran i ventovi rade bez bip zvuka?

 

Ne, ništa. Monitor se odma ugasi, crni ekran, ventovi rade, nema beepa. I u oči bode VGA LED na matičnoj koja svijetli crveno.

16 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...
hellbyte0 kaže...

Ček jel ti prikaže sad sliku i bios? ili samo crn ekran i ventovi rade bez bip zvuka?

 

Ne, ništa. Monitor se odma ugasi, crni ekran, ventovi rade, nema beepa. I u oči bode VGA LED na matičnoj koja svijetli crveno.

S obzirom da si sve ponovno vadio i ponovno stavljao, te radio clear CMOS i sad nema slike niti ničeg meni se čini da je matična ili grafička u pitanju. S obzirom da nemaš grafu da posudiš od nekog onda najbolje da sutra to odneseš u links.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 22:01 (hellbyte0).
12 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...
solvente kaže...

kolko si platio komp?

 

Ocito previse. {#}

kad neznaš marku prepoznat

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti

 

S obzirom da si sve ponovno vadio i ponovno stavljao, te radio clear CMOS i sad nema slika niti ničeg meni se čini da je matična ili grafička u pitanju. S obzirom da nemaš grafiu da posudiš od nekog onda najbolje da sutra to odneseš u links.

 

Ali ne može biti grafička, jer ploča ima i integriranu grafičku i opet ne radi kad iskopčam Radeona. Zato i sumnjam prvenstveno na matičnu, jer ukopčani su sad samo, matična, memorija i procesor. Memoriju sam probao sve pločice, nemoguće da sve krepaju, procesor sumnjam tak da mi je glavni osumnjičeni matična. A pošto sumnajm u brzinu servisa, bojim se da ću morat riskirat i kupit novu. :/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
solvente kaže...

kad neznaš marku prepoznat

 

Bez offtopica molim.

12 godina
protjeran
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

a i ko da nemaš laptop,ak si poslovni čovjek moraš ga imat...

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Napajanje?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...

 

S obzirom da si sve ponovno vadio i ponovno stavljao, te radio clear CMOS i sad nema slika niti ničeg meni se čini da je matična ili grafička u pitanju. S obzirom da nemaš grafiu da posudiš od nekog onda najbolje da sutra to odneseš u links.

 

Ali ne može biti grafička, jer ploča ima i integriranu grafičku i opet ne radi kad iskopčam Radeona. Zato i sumnjam prvenstveno na matičnu, jer ukopčani su sad samo, matična, memorija i procesor. Memoriju sam probao sve pločice, nemoguće da sve krepaju, procesor sumnjam tak da mi je glavni osumnjičeni matična. A pošto sumnajm u brzinu servisa, bojim se da ću morat riskirat i kupit novu. :/

Ah sorry zaboravio sam da si probao i integriranu, da onda je matična  problem vjerojatno. Gle nemoj kupovat novu (znam da ti hitno) nego odi u links i traži da ti odmah provjere i zamjene ako imaju na lageru.

Jer samo da probaju drugu matičnu da se vidi jel ona u pitanju, netraje dugo provjera vremenski. Mislim da bi ti trebali to napravit jer si ipak ostavio popriličan iznos kod njih a i imaš garanciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
solvente kaže...

a i ko da nemaš laptop,ak si poslovni čovjek moraš ga imat...

 

Imam, upravo pišem na njemu, i imam drugo računalo pokraj, ali ne mogu radit na njima, preslabi su za to što radim tak da ništ od toga.

12 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...
solvente kaže...

a i ko da nemaš laptop,ak si poslovni čovjek moraš ga imat...

 

Imam, upravo pišem na njemu, i imam drugo računalo pokraj, ali ne mogu radit na njima, preslabi su za to što radim tak da ništ od toga.

čime se baviš?

14 godina
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Kakve su ti temperature, meni je bilo slično kad mi se hladnjak otkvačio

Volim jabuke :) | bugcraft.info
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
power_user kaže...

Kakve su ti temperature, meni je bilo slično kad mi se hladnjak otkvačio

Nemože vidjet jer nema slike niti na radeonu niti na integriranoj.

14 godina
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
hellbyte0 kaže...
power_user kaže...

Kakve su ti temperature, meni je bilo slično kad mi se hladnjak otkvačio

Nemože vidjet jer nema slike niti na radeonu niti na integriranoj.

Mislio sam da proba rukom s druge strane matične pa kaže da li je toplo, vruće ili opekotine 2. stupnja

Volim jabuke :) | bugcraft.info
16 godina
protjeran
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
power_user kaže...
hellbyte0 kaže...
power_user kaže...

Kakve su ti temperature, meni je bilo slično kad mi se hladnjak otkvačio

Nemože vidjet jer nema slike niti na radeonu niti na integriranoj.

Mislio sam da proba rukom s druge strane matične pa kaže da li je toplo, vruće ili opekotine 2. stupnja

Ma mislim da bi čovjek primjetio visoku temperaturu jer je radio sve i svašta kolko vidiš. Ja mu i dalje preporučujem odlazak u links sutra.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2011 22:41 (hellbyte0).
13 godina
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti

Ili npr da ti se grafa tako grije da moras pocekat 5 min nakog gasenja kompa da se ohladi kako bi ju mogao izvadit xD

14 godina
odjavljen
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Samo odi u Links i reci da ti odmah pregledaju, ok su prodavači i shvatit će te. Meni su uvijek bili jako ljubazni.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Maticna je bila problem. Kupio novu (nisu mi dali zamjensku odmah jer je neka sitna ogrebotina nebitna bila na njoj i to cu jos lijepo rijesit s njima) i sad radi.

 

ALI: Jucer mi se restartao komp (BSOD), pisalo je Overclocking failed! OPET! (iako nije bilo nikakvog overclockanja!!! wtf?), nakon cega sam restartao opet, da bi se komp nekoliko puta sam upalio i izgasio tijekom boot procesa i nakon par puta upalio normalno i dalje radi normalno. Sto je to bilo sad?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Novi komp odjednom neće upaliti
gmiko kaže...

Maticna je bila problem. Kupio novu (nisu mi dali zamjensku odmah jer je neka sitna ogrebotina nebitna bila na njoj i to cu jos lijepo rijesit s njima) i sad radi.

 

ALI: Jucer mi se restartao komp (BSOD), pisalo je Overclocking failed! OPET! (iako nije bilo nikakvog overclockanja!!! wtf?), nakon cega sam restartao opet, da bi se komp nekoliko puta sam upalio i izgasio tijekom boot procesa i nakon par puta upalio normalno i dalje radi normalno. Sto je to bilo sad?

Si uzeo istu matičnu? Možda imaju neku serijsku grešku, ili ako ima na sebi switch za automatsko overclockiranje, pogledaj u kom je položaju. Uglavnom prolistaj malo manual.

13 godina
neaktivan
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

ah bas zalosno...ta tvoja konfa to si samo kuciste platio sigurno 10 somova i da ne radi kak treba.ako ti je isti problem i s novom maticnom onda nije u njoj problem

xfire:toni0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Novi komp odjednom neće upaliti

Nije ista maticna i nije isti problem. Sad radi normalno sve. Nema nikakvog switcha za automatsko overclockanje. Samo se to jednom dogodilo, da se par puta palio i ugasio sam od sebe pri bootanju (dakle ventilatori se zavrte, pa se ugase, pa se zavrte, pa ugase x3) i onda se dalje normalno upalio i dalje radi normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice