Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

poruka: 14
|
čitano: 10.344
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Znaci ovako

 

Prvi dan:

upalim PC cuje se u njemu da se krece palit i nakon par sekudi se ugasi, a svijetlo a tipci za paljaje i dalje svijetli.

Pokusam ga par puta resetirat opet isto.

Iskljucim sve kablove iz njega ostavim samo napajanje i resetiram bios i upalim i radi sve normalno mogu igrat igre bez problema.

 

Drugi dan:

Upalim PC i opet isto, upali se i nakon par sekundi opet se ugasi, opet ponovim sve sa prvog dana i još uvijek PC nece da se upali.

Ostavim ga upaljenog al ugašenog (tipka za paljanje svijetli ) i nakon par sati i 50 resetartiraja i 10tak resetrianja BIOSa PC se pokrene.

I dok sam pokretao igricu resetirao mi 4-5 puta al nakon toga radio je 6 sati bez ikakvih problema i bez resetiranja.

 

I evo ga treci dan(danas):

Upalim PC i opet ista stvar, radi i ne radi. Ostavim ga 4 sata upaljenog, ugašenog (svijetlo od tipke za paljenje svijetli), resetiram ga 50tak puta, ocistim BIOS 10tak puta i kompjuter jos uvijek ne radi.

 

Što duze kompjuter stoji upaljen-ugašen(tipka od pokretanja dok svijetli) to sljedeci puta dok ga palim par sekundi ce duze radi (ventilatori se vrte i cuju zvukovi ) dok se opet ne ugasi

 

 

Jel mozda zna itko do cega moze biti, kad ga uspijem upalim PC radi sve normalo, tako da vjerovatno nije do napajaja

 

 

Pokusao sam:

Usisati komp

Skidanje i ponono spajanje kablova na maticnoj

Skinuti HDD

Izvaditi RAMe, mjenjati pozicije

 

i opet ista stvar

 

 

Video: 

 

https://bit.ly/2ksAac6

 

Imam integriranu graficku tak da ne mislite da fali

 

 

Na videu vidite da ventilatori se prestanu vrtiti, ali ovo svijetlo od tipke za paljenje ostane upaljeno i na to mislim kad kazem upaljeno al ugašeno

 

 

Kad se upali, ako se upali, planiram ponovno instalirat windows mozda to pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 21:35 (Cimi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

neke dijagnostičke LEDice nemaš?

 

imaš onaj mali zvučnik spojen na kontrolni panel matične? neki beepovi?

 

koja je matična, proc?

 

do sada je sve radilo?

 

što si zadnje mijenjao?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Da, taj zvučnik malo bi ti sad baš dobro došao. Trebao bi bit u kutiji od matične ti. Ako ga nemaš, možda možeš posuditi od koga.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Zvuci kao problem s napajanjem, koje napajanje imas?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

šta je u kompu, novo- staro, jesi nešto radio šta nisi inače prije događaja

kradem mine iz minskog polja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi
Stric_Jura kaže...

neke dijagnostičke LEDice nemaš?

 

imaš onaj mali zvučnik spojen na kontrolni panel matične? neki beepovi?

 

koja je matična, proc?

 

do sada je sve radilo?

 

što si zadnje mijenjao?

 

nemam nikakve LEDice za dijagnostiku, jedino to što vijetli na front panelu

 

nemam taj zvucnik, pokušat cu ga nabaviti pa vidit jel ima kakvih beepova

 

Matična: ECS A75F2-M2

Procesor: AMD A8 5600K

 

Do sada je sve radilo normalno, i kad ga uspijem upaliti i onda radi normalno

 

Nisam nikad nista mjenjao na njemu, nikad prije nisam ni skidao nikakve komponente u njemu, ne kuzim se bas u te stvai tako da ih nisam ni dirao.

 

 

Apocalypso722 kaže...

Da, taj zvučnik malo bi ti sad baš dobro došao. Trebao bi bit u kutiji od matične ti. Ako ga nemaš, možda možeš posuditi od koga.

 

Pokusat cu ga nabaviti pa vidit jel ima kakvih zvukova

 

 

Minneyar kaže...

Zvuci kao problem s napajanjem, koje napajanje imas?

 

http://prntscr.com/p1ms6e

A mislim da nije do napajanja, jer da je do napajanja kompjuter bi se skroz ugasio, a meni ostanu LEDice na tipci za paljenje upaljenje i kad ga zelim ponovno upaliti ne mogu stisniti tu tipku, ne reagira nista samo nastavi svijetliti, moram mu iza napajanje ugasiti-upaliti da bi pa mogao ponovno upaliti

 

 

dery kaže...

šta je u kompu, novo- staro, jesi nešto radio šta nisi inače prije događaja

 

komp je sastavljen prije 5 godina i nikad nisam  nista mjenjao u njemu

 

 

evo lista svi komponenti: https://prnt.sc/p1mvp7

 

 

 

I evo danas dan 4. stoji upaljen komp vec 20 sati, ponekad ga ugasi/upalim na kutiji i pokusam ga ponovno pokreiti i opet ista stvar samo se par sekundi vrte ventilatori i stanu, izgleda da je odahnuo

 

 

 

 

I da kada mu prebacim one jumpere za resetiranje BIOS na 2. i 3. i pokusam ga upaliti, kompjuter se upali, ventilatori se vrte i ne gasi se, ali nema slike ni nicega jer je to resetiranje BIOSa, i kad ga vratim na 1. i 2. (normalno stanje) opet ista prica ugasi se nakon 4-5 sec

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:21 (Cimi).
15 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Vidim da imaš neko no name napajanje 400W, to prvo mijenjati iako ti nije neka zahtjevna konfiguracija. Uzeti neko kvalitetnije tako da ako nije do njega ostat će ti za novi komp znači nije bacanje love. Može bit da je mbo otkazala može svašta biti.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Komponentu po komponentu provjeriti..

Nema tu filozofije..

Eventualno probati staviti linux, ali vjerojatno nije do softvera..

 

Kako kažu ovdje na bug.hr, posudi komponente za koje si sguran da su ispravne od ekipe iz razreda pa mijenjaj dok ne utvrdiš koja šteka..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Napajanje ne mora potpuno crknuti, ali moze imati velike oscilacije u struji i na 100 nacina bit sjebano... imam dosta poznanika koji su imali šrot napajanja pa su stalno imali slicne probleme, misteriozna crkavanja drugih komponenti svako malo itd... napajanje je okosnica sistema i nesto na cemu se ne isplati stediti nikako. Ugl ja i dalje mislim da ti je najvjerojatnije problem, da je u icem drugom, ne bi se povremeno uspjelo upalit. A i sam kazes da se uspije upalit nakon sto na napajanju ukljucis/iskljucis.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 13:05 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Probaj staviti neko drugo napajanje, ako imaš od frenda, posudi pa spoji. I onda vidiš dali je do napajanja. Po svemu sudeći, kako si opisao je napajanje mada ne mora biti!

Ja uvijek govorim da je napajanje temelj i stabilnost svakog kompjutera, dosta ljudi štedi na napajanju, ali ne rijetko ispadne skuplje.

I nemoj više paliti komp sa tim napajanjem jer ako je neispravno, vjerojatno napon varira može ti uništiti sve komponente.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 13:49 (CPU).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

Problem ti je 99% u napajanju ...

 

Kondenzatori su ti napuhani,jednom od 100 oni ulove i sve ti radi normalno ...

 

Otvoriti napajanje,zamjeniti kondiće i sve bu u redu ...

 

Ili kupiti novo napajanje ...

 

Javi se na PM

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

znam da zvuci glupo ali probaj da ti mis i tipkovnica nisu ukopcani u usb 3.0 portove

10 godina
offline
Re: Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi
Cimi kaže...
 

I da kada mu prebacim one jumpere za resetiranje BIOS na 2. i 3. i pokusam ga upaliti, kompjuter se upali, ventilatori se vrte i ne gasi se, ali nema slike ni nicega jer je to resetiranje BIOSa, i kad ga vratim na 1. i 2. (normalno stanje) opet ista prica ugasi se nakon 4-5 sec

 

 Kad su mostići za clr CMOS na 2-3 računalo  se nesmije uključivati na mrežni napon jer se može uništiti .

8 godina
offline
Kompjuter se upali i nakon par sekundi ugasi

U 99% slučajeva ako prebaciš pinove na 2-3 za CLCMOS komp se nebi smio upaliti ni malo ...

 

Nekaj kod tebe ne štima .... ali na veliko,provjeri i matičnu uz napajanje ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice