Gdje ukljuciti vodeno hladenje

poruka: 22
|
čitano: 3.215
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Vodeno je lc 120 lico ,a maticna je x570 A pro, procesor ryzen 5900x.. i nisam siguran da li sam dobro spojio... ventilator sam stavio na cpu fan ,a pumpu na pump fan.. i temperatura mi je idle oko 55, a srednji load 85c.. cini mi se previse.. u nekim trenucima dode do 89c... imam otvoreno kuciste skroz , puno zraka i sobna temperatura je niska.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
njuskac kaže...

Dobro je spojeno sve, problem leži u nečem drugom.

ps. kućište zatvori pa probaj onda vidjeti temperature, možda vodeno blok nije dobro pričvršćen za procesor, provjeri.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 18:52 (Valentin17).
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

blok je dobro pricvrscen sve je dobro sjelo.. da li u biosu treba nesto podesavati za tu pumpu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Jesi li skinuo plastičnu foliju sa baze bloka hlađenja? I provjeri brzinu vrtnje pumpe i ventilatora na radijatoru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 19:32 (Izzy).
10 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje

skinuo sam foliju, brzina pumpe je 7500,a ventilatora 1500..  citam na netu i vecina pumpu spaja na cpu fan ,a ventilator na obican fan prikljucak.. ne znam zasto je temp tako visoka.. nisam nis klokao sve je stock... pastu sam stavio par mm po sredini kao i inace na zracni hladnjak.. temperatura mi zna skocit na 95.. zanimljivo u cinebencu sve jezgre na 100% i temp je 75-78  ,a dok radim nesto drugo di je cpu na 50-60% onda je temp 85-95c.. ovo mi je prvi vodeni hladnjak

3 godine
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Dobro si spojio,i sad ti dolaze dvije solucije:nije dobro sjelo ali ako tvrdiš da je onda mijenjaj hlađenje jer je preslabo(120 na 24core proc je debel zalogaj)
Da je 240 ajde de ali 120-možda ipak preslab hladnjak..Ustvari daj slikaj kak je to složeno

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 0:56 (renato1977).
15 godina
online
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
Onda se možda treba podesiti krivulja ovisnosti brzine pumpe i ventilatora o temperaturi ili čak ako je moguće i prema opterećenju procesora. Jer kažeš da je pri nižem opterećenju temperatura viša, što možda ukazuje na to da program previše popusti parametre vodenog hlađenja kada je slabije procesor opterećen. I zbog toga raste temperatura.
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

graf sam podesio da se na 70c pali na 100%.. i nista... onda sam u ryzen masteru stavio core na manual na 3.7 i 1.15v i sad je temperatura 70-75c u full load... ali mi se racunalo resetira samo od sebe nakon nekog vremena.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Slika 

Slika Slika
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

ryzen 5900x i lc120mm, bolje da si stavio zracni hladnjak od 100kn nego to sranje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
Boris grozni kaže...

ryzen 5900x i lc120mm, bolje da si stavio zracni hladnjak od 100kn nego to sranje.

 imam i zracni hladnjak mogu ga stavit nije problem ali sam imao ovo viška mislio sam da ce bit dosta

3 godine
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
njuskac kaže...
Boris grozni kaže...

ryzen 5900x i lc120mm, bolje da si stavio zracni hladnjak od 100kn nego to sranje.

 imam i zracni hladnjak mogu ga stavit nije problem ali sam imao ovo viška mislio sam da ce bit dosta

 Prodaj to sve i kupis si bilo koje vodeno od Arctic-a, najisplativiji je 240mm model, i svaki drugi model je prakticki apsloutni grand prix u perfomansama za svaku kategoriju, mala razina buke i pristupacna cijena im pak donosi i best-buy nagradu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 12:37 (Boris grozni).
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

mozda nije nesto dobro spojeno ili mi voltaza divlja.. ne da mi se nis prodavat.. stavit cu ovo vodeno na drugo slabije racunalo.. ali 95c mi je previse za ovaj hladnjak.. to nesto ne stima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
njuskac kaže...

mozda nije nesto dobro spojeno ili mi voltaza divlja.. ne da mi se nis prodavat.. stavit cu ovo vodeno na drugo slabije racunalo.. ali 95c mi je previse za ovaj hladnjak.. to nesto ne stima..

Ovo je stari i prastari model, možda je dao svoje, mijenjaj to.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Najbolje Arctic freezer 240mm ( za 10 dana izlazi verzija sa RGB ventilatorima) mislim da kosta 90e na Amaoznu se moze prednarucit.Osim Arctica mi se svida Sliverstone Permafrost 240mm.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 19:41 (MGloc).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
njuskac kaže...

Vodeno je lc 120 lico ,a maticna je x570 A pro, procesor ryzen 5900x.. i nisam siguran da li sam dobro spojio... ventilator sam stavio na cpu fan ,a pumpu na pump fan.. i temperatura mi je idle oko 55, a srednji load 85c.. cini mi se previse.. u nekim trenucima dode do 89c... imam otvoreno kuciste skroz , puno zraka i sobna temperatura je niska.. 

 Pumpa ti je otišla

10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Pumpa je potpuno nova nikad koristena

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje
njuskac kaže...

Vodeno je lc 120 lico ,a maticna je x570 A pro, procesor ryzen 5900x.. i nisam siguran da li sam dobro spojio... ventilator sam stavio na cpu fan ,a pumpu na pump fan.. i temperatura mi je idle oko 55, a srednji load 85c.. cini mi se previse.. u nekim trenucima dode do 89c... imam otvoreno kuciste skroz , puno zraka i sobna temperatura je niska.. 

 Naguzio si na procesor od 500€ vodeno od 50€ svaka ti cast brate, to nemoze hladiti ni 1600 kako treba.Tko ti je samo radio preporuku da mi je ga upoznati.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 22:49 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Treba zvat vodoinstalatera da pogleda.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 21:57 (MGloc).
14 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

 Ma daj ovo je jad i bijeda!!!

 

 edit: prvo kupio online Be quiet pure loop 120mm u linksu na akciji i svatim u cca 2 sata, pa to je preslabo za moj cpu i onda iz ianta kraken x63 i opet zajeb skužim da mi hladnjak ne stane i uzmem na kraju  kraken x53 i opt bi volio da je bolje al... super je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 22:05 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Kupio sam artic freezer II 360 i jedan fan se ne vrti.. sad ne znam da li je to tvornicki kvar ili se to treba negdje podesiti..? temperature na cinebencu ide preko 85c pa ugasim.. druga dva venta rade.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje ukljuciti vodeno hladenje

Ako ti ta dva nemogu hladiti onda sigurno neće ni taj treći, ocito te je neki loš primjerak procesora zaspao.Prijatelj ima 5900x hladi ga sa crossair h115i ako se ne varam i 76°C mu je max. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 23:31 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice