Delay of sekundu nakon paljenja PC-a

poruka: 6
|
čitano: 1.599
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Delay od par sekundi nakon paljenja PC-a

Naime opisat cu ukratko nesto sta sam danas skuzio da mi se desava. Imam HAF X kuciste od coolermastera, napajanje antecovo 620 gamer edition gigabaytovu maticnu i windows 10 x64.

 

Naime kad ugasim PC normalno na shut down, znaci dokraja, ne sleep mode ili hibernacija niti ista takvo, on se normalno ugasi i sve, e sad desava se da kad pritisnem tipku za panjenje na kucistu nakon pritiska hard disk i zelena lampica se upale na pola sekunde, onda ugase, i onda nakon sekunde-dve PC se pocne normalno palit. Gledao sam u biosu power up settings, sve normalno, p anekuzim zasto se to desava, jer nakon pritiska dugmeta za paljenje on se pocne palit i to na mozda pola  sekunde, lampice se upale, ventovi i sav pc se pocne palit u tih pola sekunde, da bi onda se sve "ugasilo" stalo, i onda opet nakon sekundu dve lampice i sve ostalo bi se normalno pocelo palit.

 

Napajanje da vec odlazi? Staro je 4 mj, kao i sve u PC-u. Konektor od tipke za paljenje da nije otisao ili negdje odvojio? Planiram napravit da mi se PC iz shut downa pali na tipkovnicu ili mis, da vidim da cel se onda to isto desit. Ako ima tko od vas ideju kakvu ili imao isti slican problem nek opise, jer ja kakav jesam picajzla svaku sitnicu vidim.

Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 22:44 (TheDarkSide).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Delay od par sekundi nakon paljenja PC-a

Rijeseno, moze se zatvorit :)

Origin ID: ReaLazio
15 godina
odjavljen
offline
Delay of sekundu nakon paljenja PC-a

Bilo bi korektno da napišeš što je bilo, za buduće generacije.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Delay of sekundu nakon paljenja PC-a

Ja imam sličan problem,kad pokrenem pc zavrti sve cincilatore,sve 5 ali se ugasi na sekundu i onda opet upali,to isto me hebalo na 775 ali radi OC-a,a sad je sve na stocku i tako se ponaša,zadnji bios

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Delay of sekundu nakon paljenja PC-a
MrBlc kaže...

Bilo bi korektno da napišeš što je bilo, za buduće generacije.

 Problem je napajanje i OC, radi svojih zastita to radi, jer prvi put pali po defaultu da vidi dal je sve ok, onda gasi, dize voltazu i opet upali. Da imam neko jeftino napajanje nebi se desilo jer bi napajanje palilo po voltazi od clocka bez da ista provjerava.

Origin ID: ReaLazio
15 godina
odjavljen
offline
Re: Delay of sekundu nakon paljenja PC-a
TheDarkSide kaže...

 Problem je napajanje i OC, radi svojih zastita to radi, jer prvi put pali po defaultu da vidi dal je sve ok, onda gasi, dize voltazu i opet upali. Da imam neko jeftino napajanje nebi se desilo jer bi napajanje palilo po voltazi od clocka bez da ista provjerava.

Ako pod napajanjem misliš na PSU, prije će onda biti problem da ti je PSU na granici. Napajanje procesora koje ovisi o podešenoj voltaži je na matičnoj ploči. Napajanje daje konstantne napone, ali ako je na granici, može se dogoditi da prilikom prvog pokušaja paljenja ugasi power good signal, pa se računalo restarta prije nego se uopće počelo paliti.

 

S druge strane, neke matične to uvijek rade - točnije zavrte ventilatore koje kontroliraju na max, pa ih smanje na min, pa onda opet na radne okretaje. Kako inicijalno startanje ventilatora nadglasa ostale uređaje u računalu, onda djeluje kao da se na trenutak sve ugasilo.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice