BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

poruka: 10
|
čitano: 1.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Ovako situacija:

 

- Acer laptop, novi Aspire A315-54

- Windows 10

- Nije prikljucen mis  / isto ponašanje kada je prikljucen

 

Kada stavim laptop u Sleep on se probudi i odmah baci BSOD - critical process died

 

 

 

Što sam radio da vas sačuvam onih default microsoft helpdesk odgovora:

 

 - stavio nove windowse - nema razlike

 - disableo hibernate - nema razlike

 - probao sa driverima - nema razlika

 

Što nisam radio:

 - updateo BIOS, mogućnost sjebavanja garancije ja mislim, nije moj laptop, prerisky i ne znam hoce li pomoci

 - pokušao na silu instalirati nove intel drivere - kada skinem nove drivere za graficku kaze nešto this driver was not designed for this machine bla bla

 

Ideja možda:

 

 - skinuti nekakav driver updater, ne volim osobno te programe pa probati preko toga

 

 

 

 

Što sam još primjetio: Dok se laptop nije spojio na Internet i skinuo nešto u pozadini, uopce nisam imao sleep opciju nego samo turn off i restart.

 

Nisam isključio da je problem hardverski ali zaista ne zelim čekat 3 tjedna da se laptop vrati.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: BSOD Nakon buđenja iz Sleepa
nhooydz kaže...

Ovako situacija:

 

- Acer laptop, novi Aspire A315-54

- Windows 10

- Nije prikljucen mis  / isto ponašanje kada je prikljucen

 

Kada stavim laptop u Sleep on se probudi i odmah baci BSOD - critical process died

 

 

 

Što sam radio da vas sačuvam onih default microsoft helpdesk odgovora:

 

 - stavio nove windowse - nema razlike

 - disableo hibernate - nema razlike

 - probao sa driverima - nema razlika

 

Što nisam radio:

 - updateo BIOS, mogućnost sjebavanja garancije ja mislim, nije moj laptop, prerisky i ne znam hoce li pomoci

 - pokušao na silu instalirati nove intel drivere - kada skinem nove drivere za graficku kaze nešto this driver was not designed for this machine bla bla

 

Ideja možda:

 

 - skinuti nekakav driver updater, ne volim osobno te programe pa probati preko toga

 

 

 

 

Što sam još primjetio: Dok se laptop nije spojio na Internet i skinuo nešto u pozadini, uopce nisam imao sleep opciju nego samo turn off i restart.

 

Nisam isključio da je problem hardverski ali zaista ne zelim čekat 3 tjedna da se laptop vrati.

 

 

 

 

 

 

Da li BSODa u bilo kojem drugom trenutku, ili samo nakon sleepa? Mislim, možeš uvijek ugasit sleep, ali problem je neki, očito, bilo bi dobro skužit što je.

 

Od driver updatera ja sam više puta koristio DriverBooster i pokazao se jako dobar. Od bar 20 kompova i laptopa, samo na jednom laptopu mi je uzrokovalo BSOD, valda povuklo krive drivere, pa sam morao restorat sve. Ne preporučam, ali ako želiš isprobat, probaj DriverBooster, meni je dobro radio.

 

Zašto bi update BIOSa prekinuo garanciju, jesi li siguran za to? Zna li netko ovo sigurno?

 

Evo što kaže jedan korisnik, sa istim problemom, nakon dugog dopisivanja s Microsoftom... 

 

As I suspected, it is a problem under Windows 10 1709.
The graphics driver from Intel can not work with 1709.
See information from asrock support below:
(the MB is one year old!)

 

Lako moguće, po ovome, da ti najnovija verzija windowsa radi problem s nekim driverom ili obrnuto. I u ovom slučaju je bio problem s Intel grafikom i driverom. Probaj sve updateat, probaj s DriverBoosterom sad za test, lako ćeš reinstalirat sve, sad je ionako nova instalacija ako sam dobro shvatio.

 

Ako DriverBooster ne pomogne, ako windows updateovi nisu pomogli prije DriverBoostera, probaj se vratit na neku od starijih verzija windowsa.

 

EDIT:

Na kraju posta je ovo bio zaključak korisnika:

 

"Problem solved:
The boot disk hung on the AMSMedia ASM1061 Sata controller.
Obviously he has a problem.
The disk hanged on the direct Sata controller, all right!"

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.1.2020 11:35 (Filox).
9 godina
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Samo nakon sleepa, nikakvim drugim aktivnostima nisam uspio forsirati BSOD.

 

Moja neka logika jest da se nešto ne moze iscitati iz memorije ili slično budući da ga budim iz sleepa.

 

Za garanciju nisam 100% siguran, nije moj laptop pa se ne bi zajebavao s time, ali kao neki last resort i mogu.

 

Uh, ja sam s tim driver booster imao par šokova, prestanak rada tipkovnice etc etc, ali eto, kakva je situacija.. samo taj program se plaća, ne znam jel još ima na PB za skinuti (koristio sam ga stalno na starom poslu).

 

Budem probao updateat drivere s time, pa onda bios. Hvala na replyu :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: BSOD Nakon buđenja iz Sleepa
nhooydz kaže...

Samo nakon sleepa, nikakvim drugim aktivnostima nisam uspio forsirati BSOD.

 

Moja neka logika jest da se nešto ne moze iscitati iz memorije ili slično budući da ga budim iz sleepa.

 

Za garanciju nisam 100% siguran, nije moj laptop pa se ne bi zajebavao s time, ali kao neki last resort i mogu.

 

Uh, ja sam s tim driver booster imao par šokova, prestanak rada tipkovnice etc etc, ali eto, kakva je situacija.. samo taj program se plaća, ne znam jel još ima na PB za skinuti (koristio sam ga stalno na starom poslu).

 

Budem probao updateat drivere s time, pa onda bios. Hvala na replyu :D

 

 

 Polako... Program se ne plaća, ima trial verzija i dosta ti je jedan dan za isprobat. 

 

Zaboravio sam na taj detalj, da, UVIJEK OBAVEZNO gasit update za tastaturu i touchpad ako se update-a laptop. Sve radi dobro taj program, osim tastature i touchpada, to najčešće zezne i sruši windowse.

 

https://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Free Download

 

Logika ti je dobra, ali vidit ćemo hoće li pomoći ovo.

Live long and prosper.
7 godina
protjeran
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Iskljuci sleep i stavi hybernate, rijesio si problem,

baterija ce ti trajati duze, i manje su mogucnosti da ce doci do gubitka podataka.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Iz nekog razloga ne radi ni hibernate kada je uključen, laptop se samo ugasi ako je namješten hibernate na npr preklop ekrana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

-prije instalacije bilo kojeg OSa, provjeri se ispravnost, podesi bios prema potrebama (ili kompatibilno). Tek tad se instalira OS.

-kad imaš problem kao ovaj, tad ok, provjeriš bios, pročitaš changelog-izmjene tj fixeve i možda otkriješ da upravo rješavaju tvoj problem tj odlučiš hoćeš li updateati ..

-update biosa nije nešto problematično za jamstvo, tj predviđeno-dozvoljeno od proizvođača koji to jedino i može dozvoliti kao i izvor skidanja novijeg biosa, tako da se tog ne treba bojati.. zbog jamstva.

... ali ako nešto napraviš pogrešno, tad imaš 'ciglu' (nefunkcionalno-pokvareno računalo) i to moraš znati kako se radi, spojen na struju i sl. nikad gasiti ako nije prošlo.. pošto te strah, ostavi to za kraj ili rekamaciju.

 

-pribaviš čist-originalan win, interenet-google, ms stranca, mstool, čitaš-biraš-klikaš next.. i nakon nekog vremena imaš usb stikić s win, možda dobar možda ne, to ćeš otkriti kad probaš bootati s njega. Kompatibilnost, postavke biosa, bios-stikić-disk trebaju biti u istom modu npr ili uefi-gpt ili legacy-mbr ili-ili.. a stikić može biti u oba moda i možeš birati kako će se bootati (uobičajeno CMS-Ftipke nrp ESC-F8.. i sl tj piše u POSTu ili google..). preporuka win10x64-pro-hr..

 

-kad bootaš sa stikića, pošto je već nešt rađeno s diskom, prvo sve obriši, particije.. sve, jer sve će install što treba napraviti (najkonkretnije diskpart clean, cmd= shirft+F10), ili to preskočiš, .. preporuka odbi sve dodatke, lako kasnije dodaš po želji, npr cortana i ostalo..

 

-kad se instalira i prvi put upali.. tad još automatika ima posla, update, driveri.. treba vremena dok sve povuče i instalira, par restartova, do tad pc nije gotov tj tad ga još ne ostavljaš u sleep-hyberu jer je na pola nedovršen i naravno da ne može raditi ako nema npr driver. To vrijeme iskoristiš za podešavanje svega, isključi trenutno nepotrebno, obavi update-provjeru, gledaj uređaje u syspanelu .. jesu li svi driveri instalirani, chipset, vga, audio, mreža.. radi li sve, ..

jer driver je ono što powermanageru kakže kako paliti-gasiti uređaj. Od UEFIja je sve povezano, bios-os (driver) pa postavke u biosu i driveru mogu jednako utjecati na rad, npr gašenje ili mod powermanagmenta, npr C1-C6..

tek kad je sve gotovo, ugasi-restartaj.. ne sleep-hyber nego pravo gašenje ili restart.. i tad podesi power ako je potrebno npr minute za gašenje ekrana i sl. + podesi button za paljenje-gašenje (brže-lakše nego kroz startmeni) tj što tim buttonom želiš, gašenje (pravo) ili hyber-sleep.. i tek tad nakon restarta i provjere dirvera probaj radi li. Defaulti nisu baš optimum, prođi sve menije bar pročitaj i podesi kako želiš gašenje kao i ostale stvari npr kontrast svjetlina ili glasnoća.. povremeno klikni update-ažuriranje, restartaj (i pazi, nije isto sleep, restart ili gašenje.. sleep/hyber nije ni restart ni gašenje nego nastavljaš s radom a u početku su potrebni restartovi dok se sve instalira i podesi)

 

-ništa drugo dodatnog instalirati, nikave apps, utilsi (pogotovo driverbusteri i sl.) tj pošto je relativno novo postoje driveri i ne trebaš ništa tražiti, odnosno ako nešto fali skineš i instaliraš (ali moraš razlikovati npr vga driver jer je to povezano s cpu celeron-pent-i3.. i winver npr 1703-1809-1909.. različiti driver za različite verzije, zato imaš onu poruku, pogrešan driver tj cpu ili winver. Win-automatika povuče pravi, intel-hd-broj.. i često je to novije nego što možeš sam pribaviti.

 

-ako je i tad isti problem, tad reklamiraj neispravno, tad će možda servis updateati bios i sl. ili imaju neku insidersku info za fix ... pa i nazovi ih i pitaj, možda već znaju za problem i kako fixati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Evo, rješeno - čisto da znaju ljudi za ubuduće.

 

ovako je išlo:

 

 - update bios

 - manual update svih drivera

 - micanje nekakvog Intel storage management drivera te stavljanje novog sa njihove stranice manualno (browsanje lokacije)

 

I sada radi.

 

Thanks svima :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
BSOD Nakon buđenja iz Sleepa

Ok, otkad sam updateo bios sve je jebeno usporeno. Znači laptop se pali gore nego da je hdd (imam ssd), gasi se isto 1 minutu i više, usporen je u radu. 

 

Trebam li nakon updatea biosa chipset updateat ili nešto? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: BSOD Nakon buđenja iz Sleepa
nhooydz kaže...

Ok, otkad sam updateo bios sve je jebeno usporeno. Znači laptop se pali gore nego da je hdd (imam ssd), gasi se isto 1 minutu i više, usporen je u radu. 

 

Trebam li nakon updatea biosa chipset updateat ili nešto? 

 

 

 Da, updateaj chipset drivere.

 

Provjeri da se nije nešto glupo poremetilo, kao AHCI mod, ako još to ima u BIOSu. Neki comatibility mod, nešto takvo. Ne znam koliko je star laptop... Možda ima neku glupu opciju koja je krivo postavljena u BIOSu, sad od kad je novi.

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice