Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less...

poruka: 9
|
čitano: 1.863
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
BSOD kako riješiti?

 Dragi moji forumovci, 

 

Imam računalo sljedeće konfiguracije:

AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor 

Radeon RX 580 Series

Gigabyte B450M DS3H 

KINGSTON SA400S37240G

 

Konstantno mi se događa da mi računalo ode u BSOD i to sa errorom: 

 

The computer has rebooted from a bugcheck.

 

The bugcheck was: 0x0000000a (0xfffff78000400014, 0x00000000000000ff, 0x0000000000000000, 0xfffff80763a4581b). A dump was saved in: C:\Windows\MEMORY.DMP.

 

Report Id: eeec69fc-fa79-4577-8377-691711c7a69f.

 

Ima li tko kakav savjet kak ovo riješiti? Važno je spomenuti da se error događa random u svim programima...

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BSOD kako riješiti?

Windowsi su novijeg datuma i još nema mnogo toga instalirano?

Ako da, sve formatiraj i snimi ponovno.

Ako se i dalje događa, onda je problem u nekom od drivera ili hardveru. Sve ištekaš i ponovno uštekaš - memorije, diskove, kablove...

Drivere snimiš najnovije sa stranice proizvođaća.

 

A ako hoćeš dosadnijim putem, onda provjeriš ovaj dmp fajl :)

https://support.microsoft.com/en-us/help/315263/how-to-read-the-small-memory-dump-file-that-is-created-by-windows-if-a

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less...

guglanje (što si mogao i sam) donosi dva moguća uzroka: problem windowsa s nekakvim bugom u procesu i/ili memorijskim pločicama. činjenica je da se iz pitajbogakojih razloga windows bolje "slaže" s intelovim procesorima (a matične, pak, s nekim memorijama) te da intelovi i amd procesori nisu "isti q" (kao što ni procesori/memorije, čak iz iste serije istog proizvođača, nisu nužno potpuno jednaki), dok windows jest. većina uredno zanemaruje činjenicu da je računalo, kao konjbinancija hardvera i softvera, iznimno komplicirana/pipava/složena zadaća za međusobno usklađivanje, tako da nikad nije dosadno. nije to baš sastaviti figuricu iz kinderovih jajca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less...

Hvala na odgovorima. 

 

Probao sam ova rješenja s interneta i nije išlo... 

 

Napravio sam novu instalaciju Windowsa jer na ranijoj verziji se nije htio update neki instalirati te se opet pojavljivao BSOD... XD 

 

Kad sam pokusao s Driver Verifierom na log in ekranu me stalno bacalo u BSOD uz opis da je do procesora, ali sam stavio s njihove stranice najnoviji driver i opet se događa. Imam dojam da se najčešće dogodi kad imam otvorenih nekoliko tabova pa aktiviram video na youtube XD 

 

Trudio sam se pri sastavljanju da provjeravam jesu li komponente adekvatne xD očigledno da nisam uspio...

 

A, ništa pati se ili prodaji komponente i ubaci druge izgleda :-D

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less...

Nekompatibilnost RAM-a vrlo lako moguce.

 

Nadogradit BIOS, istestirati RAM, probati sa drugim RAM-om,

eventualno promjeniti plocu za neku stabilniju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BSOD kako riješiti?
bojanoo7 kaže...

Ako imaš više modula RAM memorije, isprobaj jedan po jedan modul.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
protjeran
offline
Re: Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less
bojanoo7 kaže...

Hvala na odgovorima. 

 

Probao sam ova rješenja s interneta i nije išlo... 

 

Napravio sam novu instalaciju Windowsa jer na ranijoj verziji se nije htio update neki instalirati te se opet pojavljivao BSOD... XD 

 

Kad sam pokusao s Driver Verifierom na log in ekranu me stalno bacalo u BSOD uz opis da je do procesora, ali sam stavio s njihove stranice najnoviji driver i opet se događa. Imam dojam da se najčešće dogodi kad imam otvorenih nekoliko tabova pa aktiviram video na youtube XD 

 

Trudio sam se pri sastavljanju da provjeravam jesu li komponente adekvatne xD očigledno da nisam uspio...

 

A, ništa pati se ili prodaji komponente i ubaci druge izgleda :-D

 otvori device manager i vidi fali li kakav driver ili je obilježen žutim uskličnikom, na ovoj stranici nađi driver za b450 čipset i RX 580 grafičku i preko windows updatea instaliraj sve uključujući i eventualne preostale drivere.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 19:59 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
offline
Re: Bez ideje kako riješiti - bsod i irql not less
Čitatelj kaže...

Nekompatibilnost RAM-a vrlo lako moguce.

 

Nadogradit BIOS, istestirati RAM, probati sa drugim RAM-om,

eventualno promjeniti plocu za neku stabilniju.

 Neka sa memtestom testira memoriju. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
14 godina
offline
Re: BSOD kako riješiti?

Pozdrav,

 

skini si BlueScreenView ili WhoCrashed programe...

 

nakon BSODa i restarta, pokreni ih kao admin i analiziraj zadnji BSOD, možde će ti neko usmjerenje kao dalje gledati...

 

iako, što kolege vele, RAM je često zajeban igrač, pa si skini Hirens Boot CD - pukni ga na USB stick, imaš tutorijal i oderi te memory testove, stik po stik....

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice