Što radite i koliku plaću imate?

poruka: 30
|
čitano: 25.228
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Pozdrav društvo, 

 

kako sam između (nadam se) mjenjanja poslova, zanima me koji vam je prvotni opis posla bio, gdje ste dogurali što radite, s kolikom ste plaćom počeli i koliko ste zadovoljni? Mislim da bi svima bilo lakše uz pomoć ove teme procijeniti odgovor na famozno pitanje "Koliku plaću očekujete?" 

 

Moj primjer: IT support - on site/remote, konfiguracija - instalacija opreme kod klijenta (serveri, routeri, mreže, pc, mobitel i ostale gluposti),održavanje infrastrukture kod klijenta,  strukturno kabliranje, dostava robe,  programiranje nekih jednostavnijih aplikacija (zadnje je bilo skladišni program), sastanci s klijentima, savjetovanje i pomoć oko spajanja sa trećim sustavima i prodaja...

 

Jep informatičko svaštarenje, mala smo firma pa tako to funkcionira, plaća prava sitnica 4999 hrk

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
x3mania kaže...

Jep informatičko svaštarenje, mala smo firma pa tako to funkcionira, plaća prava sitnica 4999 hrk

 

 

Ne znam dali se salis ili ne ( nisam skuzio ), ali sve sto si nabrojao mi se cini too much za placu kakvu primas.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?

ne ne šalim se...a samo da ne nabrajam sve tehnologije i oprema koji se koriste....

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2012 8:34 (x3mania).
14 godina
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Na kraju krajeva, neki ljudi nemaju ni posla tako da bolje ista nego nista jel {#}

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Fake_Alert kaže...
x3mania kaže...

Jep informatičko svaštarenje, mala smo firma pa tako to funkcionira, plaća prava sitnica 4999 hrk

 

 

Ne znam dali se salis ili ne ( nisam skuzio ), ali sve sto si nabrojao mi se cini too much za placu kakvu primas.

 to je (nažalost) normalan opis posla u manjim firmama

ps - radnik koji to prođe na kraju balade ima jako puno iskustva i znanja te zna cijeniti prelazak na bolje radno mjesto

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Trenutno nezaposlen. a pun znanja.

Kompovima se bavim 5 godina popravak kompova i mobitela.

zavrsio skolu za elektronicara ( servis)

jos u slobodno vrijeme se bavim mehanikom.

i uz sve to nemogu nac posao jer evo fali mi pecat za racunalstvo itd u knjizici hahahahah

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
x3mania kaže...
Some random text...

 

 

Postoji tema koja je usko vezana za poslove i IT branši. Ovo što si ti nabrojao je svakodnevnica u RH, a ono što me posebno začuđuje je upravo tvoj opis poslova, no hard feeling, ali možda je to upravo razlog zašto imaš tako malu plaću, prema zadacima koje svakodnevno odrađuješ. Što točno znači programiranje nekih jednostavnijih aplikacija?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Lacko kaže...

Trenutno nezaposlen. a pun znanja.

Kompovima se bavim 5 godina popravak kompova i mobitela.

zavrsio skolu za elektronicara ( servis)

jos u slobodno vrijeme se bavim mehanikom.

i uz sve to nemogu nac posao jer evo fali mi pecat za racunalstvo itd u knjizici hahahahah

 

Što znači pun znanja? "Kompovi"? {#} Razlikovanje utora na matičnoj ploči? Ukoliko pod ovim pečat za računalstvo smatraš prednošću, onda si debelo u krivu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
alankish kaže...
Postoji tema koja je usko vezana za poslove i IT branši. Ovo što si ti nabrojao je svakodnevnica u RH, a ono što me posebno začuđuje je upravo tvoj opis poslova, no hard feeling, ali možda je to upravo razlog zašto imaš tako malu plaću, prema zadacima koje svakodnevno odrađuješ. Što točno znači programiranje nekih jednostavnijih aplikacija?

 

alankish kaže...

Što znači pun znanja? "Kompovi"? {#} Razlikovanje utora na matičnoj ploči? Ukoliko pod ovim pečat za računalstvo smatraš prednošću, onda si debelo u krivu.

 

Vidim da su se neki našli povrijeđeni mojim postom, vjerojatno budem morao staviti u svoj potpis disklajmer u kojem eksplicitno navodim da namjera mojih postova nije nikoga povrijediti ili uvrijediti, zato sam i u prvom postu nadodao no hard feeling. Razlog mojih umjereno sarkastičnih postova leži u tome da sam i sam prošao taj put u potrazi za poslom, a svojedobno sam imao i prilike vidjeti kako to sve izgleda iz perspektive  poslodavca®.

Opet, da ne upirem u nikoga posebno prstom, takvih koji nešto znaju u Windowsima, znaju koje su trenutno desktop platforme aktualne, i što je must have, znaju što je AD, Group Policy, znaju kako instalirati .apk na Android mobilni telefon, znaju što je QoS, Windows CAL, susreli su se s MacOS-om, znaju u terminal naspisati sudo get..., upoznati su sa .NET-om, SQL, s čim sve ne, ima jako puno, i da ne zaboravim znaju kako funkcioniraju motori s unutarnjim izgaranjem. Sa takvim znanjem možeš prodavati računalne komponente, ili biti katica za sve i objedinit IT odjel u manjem d.o.o.-u i ustrajati u pokušaju dokazivanja svoje ekspertnosti nadređenom. To je nažalost tako. Do bolje plaćenih i cijenjenijih radnih mjesta se dolazi samo radom, trudom i naravno, ekspertizom u pojedinom području. Informacije(znanje) su svima dostupne i svatko može poloviti osnove osnova, no nažalost na taj način se ostaje na dnu "hranidbenog" lanca.

 

U podforumu Radna iskustva ima dovoljno zanimljivih tema koje se na sličan način dodiruju sa gore spomenutom problematikom, a teško da će svi biti iskreni što se tiče njihovih primanja.

14 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

ne ne mislim razlikovanje maticnih utora na maticnoj. znam da to vecina zna iako u puli vjerujte mi malo ljudi zna xD

znaci pod kompove mislim.

rad na linuxu i windowsima

popravak maticnih ploca.

spasavanje mrtvih hardova.  naravno onih kojima je zgorio cache. je da je tesko jer morate nac identican hard ali uspije se.

Izvlacenje izgubljenih podataka il izvlacanje podataka sa mrtvog harda. ako nije totalno zgorio.

konfiguriranje interneta i wlana.

Programiranje radim nes malo u basicu ali dugo nisam i nisam imo volje nazalost. tog mi je zao.

S mobitelima. spasavanje birckanih mobitela..

popravljanje razbijenih mobova ( iako nije neka famozno zananje. ali do sad sam skoro vratio svaki mob u zivot. osim galaxy s2 koji je pao u more i stajao 2mj u ladici. nije mu bilo spasa.

 

Sta je najgore dozivio sam iz prve ruke. da puno ljudi neznaju posao cak iz poslovnica.

Frend od brata je nosio komp na popravak u chipoteku. i rekli mu d aje komp star i da se nema sta popravljat da je maticna i procesor zgoren. sta je mene zacudilo. uzo sam komp kod sebe.

Popravak kompa 10kn

moro sam zamjenit dva kondenzatora jedan na napajanju an 12v railu i jedan na maticnoj. poslje tog komp dan danas radi.

takoder sam dozivio u chipoteci. da prodaju krive stvari. ali ipak su korektni ljudi i samo zamjene ako su fulali bar nesto.

rijec je bila o molex to sata konektoru koji dode 15kn ali ipak to je 15kn :P

 

Tako da ne smatram se iskusnim znalcem u racunala kao neki koji su zavrsili visoke IT skole. ali smatram se izmedu.

 

Gledo sam vecernje skole za infrormatiku tocnije servisiranje racunala. kad sam gledo malo plan rada. shvatio sam da skoro sve ja to radim svakodnevno. i da mi se ne isplati dat 6000kn il 5000kn koliko je vec bilo za nesto sta ja znam vec..

 

Naravno nisam htio nikog uvrijedit il nesto.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
alankish kaže...
x3mania kaže...
Some random text...

 

 

Postoji tema koja je usko vezana za poslove i IT branši. Ovo što si ti nabrojao je svakodnevnica u RH, a ono što me posebno začuđuje je upravo tvoj opis poslova, no hard feeling, ali možda je to upravo razlog zašto imaš tako malu plaću, prema zadacima koje svakodnevno odrađuješ. Što točno znači programiranje nekih jednostavnijih aplikacija?

Nisam te razumio ovo "prema zadacima koje svakodnevno odrađuješ"

 

A ovo programiranje nekih jednostavnijih aplikacija - klijent ima potrebu nešto automatizirati pa mu se to riješi na dva tri klika miša... bilo je svega da ne ulazim u problematiku priče.

 

Vidio sam da postoji tema, ali cilj ove teme je da se povežu opisi poslova i plaće da se dobije slika cijele priče.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
alankish kaže...
alankish kaže...
Postoji tema koja je usko vezana za poslove i IT branši. Ovo što si ti nabrojao je svakodnevnica u RH, a ono što me posebno začuđuje je upravo tvoj opis poslova, no hard feeling, ali možda je to upravo razlog zašto imaš tako malu plaću, prema zadacima koje svakodnevno odrađuješ. Što točno znači programiranje nekih jednostavnijih aplikacija?

 

alankish kaže...

Što znači pun znanja? "Kompovi"? {#} Razlikovanje utora na matičnoj ploči? Ukoliko pod ovim pečat za računalstvo smatraš prednošću, onda si debelo u krivu.

 

Vidim da su se neki našli povrijeđeni mojim postom, vjerojatno budem morao staviti u svoj potpis disklajmer u kojem eksplicitno navodim da namjera mojih postova nije nikoga povrijediti ili uvrijediti, zato sam i u prvom postu nadodao no hard feeling. Razlog mojih umjereno sarkastičnih postova leži u tome da sam i sam prošao taj put u potrazi za poslom, a svojedobno sam imao i prilike vidjeti kako to sve izgleda iz perspektive  poslodavca®.

Opet, da ne upirem u nikoga posebno prstom, takvih koji nešto znaju u Windowsima, znaju koje su trenutno desktop platforme aktualne, i što je must have, znaju što je AD, Group Policy, znaju kako instalirati .apk na Android mobilni telefon, znaju što je QoS, Windows CAL, susreli su se s MacOS-om, znaju u terminal naspisati sudo get..., upoznati su sa .NET-om, SQL, s čim sve ne, ima jako puno, i da ne zaboravim znaju kako funkcioniraju motori s unutarnjim izgaranjem. Sa takvim znanjem možeš prodavati računalne komponente, ili biti katica za sve i objedinit IT odjel u manjem d.o.o.-u i ustrajati u pokušaju dokazivanja svoje ekspertnosti nadređenom. To je nažalost tako. Do bolje plaćenih i cijenjenijih radnih mjesta se dolazi samo radom, trudom i naravno, ekspertizom u pojedinom području. Informacije(znanje) su svima dostupne i svatko može poloviti osnove osnova, no nažalost na taj način se ostaje na dnu "hranidbenog" lanca.

 

U podforumu Radna iskustva ima dovoljno zanimljivih tema koje se na sličan način dodiruju sa gore spomenutom problematikom, a teško da će svi biti iskreni što se tiče njihovih primanja.

Rado bi čuli tvoju priču i btw koliko zarađuješ NHF, iskreno

11 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Ja sam mrezar, po uzoj specijalizaciji sigurnosni mrezar. Placa - 57k. 

Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Bastardo kaže...

Ja sam mrezar, po uzoj specijalizaciji sigurnosni mrezar. Placa - 57k. 

Na mjesečnoj ili godišnjoj bazi?

Samsung Galaxy SII crew.
14 godina
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
sudy_freak kaže...
Bastardo kaže...

Ja sam mrezar, po uzoj specijalizaciji sigurnosni mrezar. Placa - 57k. 

Na mjesečnoj ili godišnjoj bazi?

I cega? Eura? Kuna? Dolara?

I would love to change the world, but they won't give me the source code
13 godina
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
captain_soap_McTawish kaže...
sudy_freak kaže...
Bastardo kaže...

Ja sam mrezar, po uzoj specijalizaciji sigurnosni mrezar. Placa - 57k. 

Na mjesečnoj ili godišnjoj bazi?

I cega? Eura? Kuna? Dolara?

Dotični nas drži u neizvjesnosti {#}

Samsung Galaxy SII crew.
12 godina
offline
Što radite i koliku plaću imate?

WordPress support - $380 mjesečno, 2h rada radnim danima.

 

Za vanjsku firmu naravno.

ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV || ŽELJKO BJELIĆ JE LOPOV |
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?

Na mjesecnoj bazi naravno. Cifra je u hrvatskim kunama iako to nije valuta u kojoj primam osobni dohodak. A sto radim? Komunikacije i sigurnost. Znaci recimo ugrubo nadzor, development i odrzavanje routera, switcheva, firewalla, VPN koncetratora, ANTISPAM i mail infrastrukture kao i VoIP petljanije u internacionalnom korporativnom okruzenju od 2500+ ljudi.

 

 

*pod mail infrastrukturom mislim samo na MX servere i vanjske DNS servere. MS Exchange ne diram ni usranim stapom :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.10.2012 18:32 (Bastardo).
11 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Bauštela

Alati: Lopata, Kramp i Žlica

Plaća: 5500 kn

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Bastardo kaže...

Na mjesecnoj bazi naravno. Cifra je u hrvatskim kunama iako to nije valuta u kojoj primam osobni dohodak. A sto radim? Komunikacije i sigurnost. Znaci recimo ugrubo nadzor, development i odrzavanje routera, switcheva, firewalla, VPN koncetratora, ANTISPAM i mail infrastrukture kao i VoIP petljanije u internacionalnom korporativnom okruzenju od 2500+ ljudi.

 

 

*pod mail infrastrukturom mislim samo na MX servere i vanjske DNS servere. MS Exchange ne diram ni usranim stapom :)

koju skoku si zavrsio tj gdje si naucio obavljat svoj posao?

11 godina
online
Što radite i koliku plaću imate?

Samostalni operater-programer na C'N'C strojevima. Trenutno nezaposlen, a plaća je bila 4000kn (malo-premalo...).

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.11.2012 16:27 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Teh-rac, zastitar, trenutno nezaposlen. Inace kad sam radio (izbacivao ljude iz klubova, pratio novce i imal sam pravoga pistaca) mislim da je bila oko 2500. Prije sam delal kao kolega gore - baustela... lopata, mesalica, plocice, cigle itd.

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
mar123 kaže...
Bastardo kaže...

Na mjesecnoj bazi naravno. Cifra je u hrvatskim kunama iako to nije valuta u kojoj primam osobni dohodak. A sto radim? Komunikacije i sigurnost. Znaci recimo ugrubo nadzor, development i odrzavanje routera, switcheva, firewalla, VPN koncetratora, ANTISPAM i mail infrastrukture kao i VoIP petljanije u internacionalnom korporativnom okruzenju od 2500+ ljudi.

 

 

*pod mail infrastrukturom mislim samo na MX servere i vanjske DNS servere. MS Exchange ne diram ni usranim stapom :)

koju skoku si zavrsio tj gdje si naucio obavljat svoj posao?

Elektrotehnicku i prometnu skolu u Osijeku za elektrotehnicara, probao studirati na ETF-u - to tek nije bilo za mene pa sam radio u jednoj firmici u Osk mrezu za carinu, policiju, servisirao kompove itd. Zivotne prilike me odvele van Hr. Ne mogu reci da sam puno oko komunikacija naucio u skoli. Veliku vecinu sam samostalno svladau u letu dok su za jedan dio zasluzni i certifikati/strucna doskolovavanja. Vani sam poceo 2006 u ISP firmi kao tehnicar, pa malo po malo preskocio na inzinjersko mjesto. Iz te firme sam presao u sadasnju nakon 5g iskustva sa mreznom opremom (cisco, watchguard, juniper,...). Ovdje sam u zadnje 2g pokupio dosta znanja tako da sam poprilicno zadovoljan.

Raduje me ovaj ulazak Hrvatske u EU. Shvacam da ce Hrvatsku kao zemlju to oslabiti ali ce bar nasi mladi ljudi imati priliku poceti zivot negdje dalje gdje se vrednuju sasvim razlicite stvari nego kod nas u Hr.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
alankish kaže...
Lacko kaže...

Trenutno nezaposlen. a pun znanja.

Kompovima se bavim 5 godina popravak kompova i mobitela.

zavrsio skolu za elektronicara ( servis)

jos u slobodno vrijeme se bavim mehanikom.

i uz sve to nemogu nac posao jer evo fali mi pecat za racunalstvo itd u knjizici hahahahah

 

Što znači pun znanja? "Kompovi"? {#} Razlikovanje utora na matičnoj ploči? Ukoliko pod ovim pečat za računalstvo smatraš prednošću, onda si debelo u krivu.

 Danas svaki klinac zna razlikovati utore na matičnoj ploči i instalirati windowse pa ne znaći da je informatičar ili računarac.

 Ja znam promijeniti svjećice na auto, jesam li zato automehaničar?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
x3mania kaže...

Rado bi čuli tvoju priču i btw koliko zarađuješ NHF, iskreno

Sad vidim ovaj post, premlad sam iskreno za neku priču, zarađujem dovoljno da mogu sam podmirivati svoje obaveze i da mi ostaje dovoljno za normalan život sličniji zemljama u EU nego preživljavanju ovdje u RH. NHF

15 godina
neaktivan
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Ima li tko iskustva ili saznanja o M SAN grupi,radno mjesto Tehnicar u proizvodnji racunala i televizora?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Što radite i koliku plaću imate?

brutto 36.000 € i nista ne radim, tu i tamo neki bug fix. Toliko je malo posla da sam odlucio otici iz firme, jer mi je dosadno. Trenutno pregovaram sa drugom tvrtkom (treca u svijetu u svojoj bransi)

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Nix kaže...

brutto 36.000 € i nista ne radim, tu i tamo neki bug fix. Toliko je malo posla da sam odlucio otici iz firme, jer mi je dosadno. Trenutno pregovaram sa drugom tvrtkom (treca u svijetu u svojoj bransi)

 Ovo kad sam napravio rekli su mi da nisam normalan. Jbg ne volim kad ne radim nista a radim. Sry na offtopic 

16 godina
offline
Što radite i koliku plaću imate?

Pa i meni govore, suti sjedi, jesi li normalan. Niko ne razumije da se osjecam glupo sjedeci za kompom i nista korisno ne raditi. Ja sam osoba koja slijedi svoje snove i ciljeve, pa kud puklo da puklo.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.2.2020 23:29 (Nix).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Što radite i koliku plaću imate?
Nix kaže...

Pa i meni govore, suti sjedi, jesi li normalan. Niko ne razumije da se osjecam glupo sjedeci za kompom i nista korisno ne raditi. Ja sam osoba koja slijedi svoje snove i ciljeve, pa kud puklo da puklo.

 

Razumijem te. Odkad su me prije dvije godine zaposlili kod jednog tadasnjeg klijenta na mjesto Applications managera, imam isti takav osjecaj. Tamo sam dva dana u tjednu, placaju me 2.500 na mjesec za ta dva dana (30 tisuca godisnje + Urlaubsgeld + Bozicnica), ali imam osjecaj, da otkad ne radim na satnicu, kao frilenser, da je posla za neki sat ili dva na dan, sve ostalo brezsmislice. Isto tako razmisljam, da se povucem od tamo, jer me jednostavno "ubija".

May the source be with you.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2020 18:27 (F.R.C.).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice