Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.064
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kolegica iz firme (ima 55 godina),nakon 10 godina rada pustila posao i otišla u Irsku.

2 soma eura plača,plačen smještaj i hrana.Radi na poslovima čiščenja luksuznih dvoraca.

U godinu dana rada,uštedjela je više od 100 tisuča kuna. Uštedjet 100 somova u Hrvatskoj..minimalno 10 godina rada,uz realnu prosječnu Hrvatsku plaču od 4500-5000 tisuča kuna.

 

Nisam siguran koliko godina mora odradit da dobije neku penziju iz Irske.

Jedino sam siguran da ako odradiš 30-40 godina u Hrvatskoj za minimalac,nemoj očekivat veču penziju od 1000 kuna (ako bude i toliko kad mi idemo u penziju (za 20-30 godina)).

Nema kod nas života..samo preživljavanje i upitno preživljavanje kad odemo u penziju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
danko99 kaže...

Kolegica iz firme (ima 55 godina),nakon 10 godina rada pustila posao i otišla u Irsku.

2 soma eura plača,plačen smještaj i hrana.Radi na poslovima čiščenja luksuznih dvoraca.

U godinu dana rada,uštedjela je više od 100 tisuča kuna. Uštedjet 100 somova u Hrvatskoj..minimalno 10 godina rada,uz realnu prosječnu Hrvatsku plaču od 4500-5000 tisuča kuna.

 

Nisam siguran koliko godina mora odradit da dobije neku penziju iz Irske.

Jedino sam siguran da ako odradiš 30-40 godina u Hrvatskoj za minimalac,nemoj očekivat veču penziju od 1000 kuna (ako bude i toliko kad mi idemo u penziju (za 20-30 godina)).

Nema kod nas života..samo preživljavanje i upitno preživljavanje kad odemo u penziju.

 

10 godina staza treba za mirovinu ovdje.

Masa nasih radi takve poslove i nacelno su ljudi zadovoljni ako imaju zadovoljavajuc smjestaj

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Kuca ima solarne panele da bi dobila najvisi energetski razred ali solarne panele su mu stavili na sjevernu stranu kuce. Znaci posve im je svejedno kako ih stave i kako ce funkcionirati - bitno je da ih kuca ima radi energetskog razreda. E tako irci rade...

 odmah se sjetim onih pipa s početka teme, odvojeno jedna za vruću i jedna za hladnu vodu, pa ti miješaj u lavabou ako hoćeš mlaku 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

Kuca ima solarne panele da bi dobila najvisi energetski razred ali solarne panele su mu stavili na sjevernu stranu kuce. Znaci posve im je svejedno kako ih stave i kako ce funkcionirati - bitno je da ih kuca ima radi energetskog razreda. E tako irci rade...

 odmah se sjetim onih pipa s početka teme, odvojeno jedna za vruću i jedna za hladnu vodu, pa ti miješaj u lavabou ako hoćeš mlaku 

 

Dosta nasih prijatelja ima takve slavine u kupaonama. To je takva komedija... I ajde sto su odvojene topla i hladna - vec nekako operes ruke sa hladnom vodom, nije problem. Ali toliko su kratke te slavine da zapravo preko unutarnjeg ruba umivaonika vire mozda 2-3 centimetra. Jednostavno ne mozes ruke oprati nego moras sa desnom rukom "bacati" vodu na lijevu ruku i obratno. Bas onak si pomislis "pa koji je vama kurac bio dok ste ovo smisljali?".

 

Ali tu se onda opet povlaci pitanje njihove higijene. Prije par mjeseci kad je krenuo povratak u urede za ljude koji su tijekom pandemije radili od kuce slusao sam na radiju neku emisiju. I prica voditelj kako su eto sada svi iziritirani jedni drugima jer su se kod kuce opustili previse. Izmedju ostalog kaze "eto, nekima smeta sto im kolege ne peru ruke nakon WC-a ali sta da radimo kad su ljudi dugo radili od kuce i jednostavno nemaju vise tu naviku". Znaci jasno i glasno priznanje da kod kuce apsolutno nikad ne peru ruke nakon WC-a nego eto u firmi ako se sjete ponekad operu. Strasno, dodje ti da se ispovracas. Cast izuzecima ali kao nacija su prljava i neodgojena stoka bez premca...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

 

 

Petko nas se vratio, ...to je dobra stvar.

Dobro došao nazad. Mislim na forum. U HR se vraćaju samo oni kaj ne uspiju vani.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Mr.ddevil kaže...

Petko, daj neku čitabu, što ima u Irskoj. Baš mi se čita i u zadnje vrijeme razmišljam o odlsaku.

 

Pa nema nista posebno kod mene. Nisam bio u HR od ljeta. Sa klinkama smo se dogovorili da cemo ici na Tenerife iza Uskrsa pa onda tek na ljeto opet u HR. Tako smo i napravili i svi mislimo da smo pogodili. Tenerifi su zapravo vrlo povoljni za ono sto nude i bilo nam je prekrasno.

Za tocno tjedan dana krecemo u HR. Idemo opet autom - trajekt iz Dublina do Cherbourga u Francuskoj i onda voznja bez odmora do HR. Ovaj puta sa nama ide i macka pa ce biti "zabavno". Ostajem u HR do 11.07 pa dolazim na tjedan dana u Irsku i onda opet idem u HR (moram srediti malo stvari u kuci i oko kuce i moram odraditi jedan dan mjesecno u uredu)

Nemoj dolaziti ako si sam. Odnosno - nemoj dolaziti ako si sam i neces zaradjivati bas poprilicno puno jer smjestaj je izuzetno tesko naci i skup je van svake pameti. Cime se bavis?

 Fino si ti to isplanirao, ubije li te duga vožnja, minjaš li se sa ženon svako neko vrime. Ja kad vozim ST-ZG, ne idem ispod 200km/h samo da prije stignem.

 

A što se tiče mojih planova o odlasku, nema ih više, radim remote devOps u jednoj poznatoj firmi i imam neki side income uz to, tako da živim ko ministar samo što za razliku od njega ja radim.

Dođeš li južnije slobodno se javi za popit pivu i pojest štogod :D

Trust nobody, become the best !
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
De ti smanji, da glava bude na ramenima, ministre 😆
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mr.ddevil kaže...

 Fino si ti to isplanirao, ubije li te duga vožnja, minjaš li se sa ženon svako neko vrime. Ja kad vozim ST-ZG, ne idem ispod 200km/h samo da prije stignem.

 

A gle, ne moze te ne ubiti voznja od 24 sata u komadu. Ja to stvarno volim i uzivam u samoj pomisli na taj put ali to je cisti mazohizam. Prosle godine kad smo isli nazad iz HR za Irsku od 24 sata ja sam vozio nekih 21 ako se ne varam. Zena mi je jako dobar vozac ali problem je u tome sto je meni jako tesko zaspati u autu. I onda se zamjenimo uglavnom kasno popodne kad vozimo tako da ja malo zmirnem prije nego padne mrak jer ona ne zeli voziti po noci.

Tako ce biti i ovaj puta vjerojatno. Izlazimo sa trajekta oko podneva i vjerojatno cu voziti tamo negdje do 7 navecer, probati malo odmoriti dok padne mrak pa onda opet preuzeti da odradim noc. Prosle godine je to super bilo - ja sam vozio od Liverpoola do Njemacke, zena je preuzela na nekih 2 sata, onda smo se opet zamjenili pa sam ja vozio kroz noc do austrijsko-slovenske granice gdje je ona preuzela i vozila skroz do slavonije. Bilo nam je super, zajebavali smo se u autu. Cak sam sjeo iza umjesto najstarije kceri koja je sjela naprijed na suvozacko mjesto.

Ali opet napominjem - to je stvarno za one koji to bas jako vole i u stanju su izdrzati. Pogotovo ta ruta preko Liverpool-a jer nam je trebalo 26 sati do slavonije. To je kao od Osijeka do Zuricha i odmah nazad pa jos onda do Zagreba.

Najgore od svega je sto se po danu putuje kroz Francusku koja je uzasno dosadna a Njemacka i Austrija su po noci.

Freak Show Inc.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Na kojoj strani ti je volan?
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
silvio3105 kaže...
Na kojoj strani ti je volan?

 

Na desnoj. I nije uopce problem voziti se tako bez obzira sta ljudi misle. Ovdje u Irskoj imamo i nas auto iz HR sa volanom na lijevoj strani. Sve smo prosli, nista nije problem. Ako si na nekoj losoj cesti pa trebas obici nekoga onda zna biti malo nezgodno ali generalno - vozis najnormalnije i sve vidis.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Benefiti? Nema ovdje benefita za ljude koji rade i imaju djecu. Benefite dobiju samo oni koji ne zele raditi. Njima ce drzava platiti smjestaj, davat ce im socijalu, placati djeci sve za skolu, itd...

Mi koji radimo - mi dobijemo srednji prst (htio sam napisati kurcinu ali necu prostaciti na forumu). Djeca od 3 godine starosti imaju pravo na 3 sata vrtica dnevno dok ne krenu u skolu. I to se moras prijaviti za mjesto prije nego upoznas svoju buducu zenu - idealno prije nego zavrsis osmi razred osnovne.

Ako hoces placati vrtic za dijete dok radis - racunaj na trosak od oko 1000 eura mjesecno.

 Točno, a pogotovo ovo se isplati za žene koje se pijane poseksaju random sa prolaznicima na ulici. Razina benefita koje u Irskoj možete dobiti kao single parent je nevjerojatna. Otvorena vrata apsolutno svim socijalama, od potpuno plaćene rente do toga da besplatno dobiješ kuću nakon par godina, i kad dođeš na listu čak možeš izabrati 3 kuće koje ti se najviše sviđaju da ih uzmeš sebi. Za ludnice

U irskoj je najbolje ako imaš klince razvesti se od žene (na papiru) i na revenue se prijaviti kao single parent, apsolutno sve imaš, a obrnuto nemaš ništa

 

Naravno posljedica toga su veliki porezi, jer u Irskoj na standardnu plaću ne ide standardno uplata za mirovinsko i zdravstveno kao u HR, a bez toga razina poreza na neku prosječnu plaću je poprilično velika. 

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Evo malecki update od mene buduci sam upravo dosao u HR...

 

Trebao sam ici sa familijom na trajekt 04.06. Od zimus imamo macku koja isto ide s nama. 20 dana pred put shvatim da macka treba dobiti cijepivo protiv bjesnoce BAREM 21 dan pred put. Uzas i nevjerica... Odmah zovem trajektnu kompaniju da mi prebace karte za 07.06 i zovem veterinara da mi hitno daju appointment. Kad smo dosli veterinarka mi kaze da treba proci barem 30 dana. Ja kazem "ma ne, treba 21 dan - provjerio sam na stranici od tog nekog francuskog ministarstva". Ona kaze "da ali to ovisi o cjepivu. Nase vrijedi tek 30 dana nakon primitka". Opet uzas i nevjerica... Nadjemo nekako kliniku koja ima cjepivo koe vrijedi za 21 dan. I uspjeli smo to odraditi. Jos smo ga onda morali odvesti na pregled i tretman protiv glista par dana pred put.

 

Uglavnom, put kao takav je prosao super. Morao sam dvije starije klinke testirati za koronu jer francuzi i dalje sluzbeno traze testove. Na kraju nas nisu trazili nista. Silna zajebancija je bila nepotrebna. Putovnicu od macke carinici nisu ni pogledali. Samo su rekli kako imamo lijepu macku i to je to.

Smjestaj za macke na brodu je solidan - nemam nikakvih zamjerki i zapravo sam ugodno iznenadjen. Cijene hrane i pica na brodu su otisle u nebesa. Hamburger je 17-18 eura, isto kao i pizza. Pivo je 6.25 i tak...

Oko 10 navecer su krenuli solidni valovi pa je hamburger od 18 eura skoro izasao vanka. Ali nisam mu dao, bila i steta

 

Put kroz Francusku po obicaju - nikad kraja. Nadao sam se da cemo oko 9 navecer stici do Njemacke. Na kraju smo usli u njemacku tek oko 00:20. U Parizu nas je uhvatila uzasna guzva i tu smo izgubili kojih 2 sata. Ne kuzim zasto nas je google maps tamo vodio. Na 3-4 mjesta sve skupa je cesta bila zatvorena. Nekad zbog radova, nekad zbog prometnih nesreca. Bilo je kise, poprilicno. Mislim da nas je od kraja Francuske skroz tamo do Djakova manje-vise pratila kisa.

Ja sam vozio od silaska sa trajekta (oko podneva) do 4 ujutro iduci dan. Onda je preuzela zena i vozila je do 7 ujutro. Onda smo se opet zamjenili. Sve skupa je put od silaska trajekta do kuce nase u HR trajao oko 26 i pol sati. Nadao sam se da ce biti oko 23 sata ali zbog macke smo morali stajati cesce nego inace.

Kakva kretenska situacija mi se dogodila... Idem platiti vrucu vodu za caj na automatu u pola noci. Tapam i ne prodje transakcija. Pokusam opet - opet nista. Platim Revolutom i odemo dalje. Tek nakon 4 sata (na iducem stajanju) skontam da su mi iz banke poslali poruku da su vidjeli sumnjivu transakciju (70 centi) i da traze da potvrdim transakciju. Ubrzo nakon toga mi je stigla poruka kako nisam odgovorio i da mi je kartica iz tog razloga blokirana. Slom zivaca sam dobio. Evo maloprije sam ih uspio tek dobiti na telefon da mi odblokiraju...

Uglavnom, eto me u Slavoniji. Cekam da krenu komarci i vrucina pa da mogu prigovarati

Freak Show Inc.
 
30 0 hvala 7
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Ne možeš napisat toliko o mački i na kraju ne stavit njenu sliku...

 

A što se puta tiče svaka ti čast, ja imam 8 sati do doma pa ispizdim, nakon 26 bi vjerojatno na odmor u neku ustanovu zatvorenog tipa 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
bruno11 kaže...

Ne možeš napisat toliko o mački i na kraju ne stavit njenu sliku...

 

Macak je i zove se Koko

 

 

Koliko mi se cini - bas mu pase seoski zrak

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Sličan je mojem šimi
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
Sličan je mojem šimi

 

Prvi puta je u ovoj kuci pa je nocas imao inventuru. Jutros mi je donio u krevet mokru spuzvicu iz sudopera, rusio je stvari, penjao se po svemu... Nije ni inace bas normalan

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

 

 U HR se vraćaju samo oni kaj ne uspiju vani.

a koliko tek uspiju oni koji uopce ne napuste RH 

16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Predzadnji vikend sam prosao BiH sa autom od Svilaja do Sarajeva, pa do Makarske i onda nazad preko Kupresa. I to sa ovim autom sa volanom na desnoj strani. Uopce nije problem, bez obzira kako cudno izgledalo. Nisam bio siguran kako ce proci jer svi znamo kako znaju zavojite i nezgodne te ceste biti. Ali bas je bilo ugodno (izuzev konstantnog straha od policije)

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ne brini se, policija i BiH daš novac pa oni plate kaznu za tebe 😆
A to da ćete zaustavit je sto posto istina, pogotovo kad vide strane table.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 9:59 (silvio3105).
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Majketi ti nisi normalan s tim maratonima po EU..svak ti čast koju volju imas!
Tuđi čovik nikad nece znati..😉🤞🏻😄
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2022 10:40 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
silvio3105 kaže...
Ne brini se, policija i BiH daš novac pa oni plate kaznu za tebe 😆
A to da ćete zaustavit je sto posto istina, pogotovo kad vide strane table.

 

Ma joj, toliko mi je muka od tih njihovih ogranicenja. Npr imaju radove na cesti i stave znak da je ogranicenje 30 km/h. A naravno iza radova nema znaka za drugo ogranicenje nego ti lijepo izvoli vozi 30 do iduceg sela koje moze biti 20 km dalje. Da se ubijes...

Pripremio sam si sitnih eura - novcanice po 5 i 10 tako da imam ako me zaustave. Ali nekako smo uspjeli proci i tamo i nazad bez i jednog zaustavljanja.

Dobra je stvar sto su irske tablice izdaleka slicne BiH tablicama: broj - slovo - broj

 

volegradele kaže...
Majketi ti nisi normalan s tim maratonima po EU..svak ti čast koju volju imas!
Tuđi čovik nikad nece znati..😉🤞🏻😄

 

Ma nisu to maratoni izuzev puta irska - hr i obratno. Prije par godina smo rentali auto u Bratislavi (ako se ne varam) i za 2 i pol tjedna prosli 4 tisuce km s njim. Uzitak.

Freak Show Inc.
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Kad će statistika?
15 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
silvio3105 kaže...
Kad će statistika?

 .. 543234421+E .. int% .. = 92,4%

eto, statistika je obavljena, ostatak može friday kad priclawlinga ostale podatke. Ovak nisam siguran što mi taj podatak 92% znači.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
bruno11 kaže...

Ne možeš napisat toliko o mački i na kraju ne stavit njenu sliku...

 

Macak je i zove se Koko

 

 

Koliko mi se cini - bas mu pase seoski zrak

 Macka je prava

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Predzadnji vikend sam prosao BiH sa autom od Svilaja do Sarajeva, pa do Makarske i onda nazad preko Kupresa. I to sa ovim autom sa volanom na desnoj strani. Uopce nije problem, bez obzira kako cudno izgledalo. Nisam bio siguran kako ce proci jer svi znamo kako znaju zavojite i nezgodne te ceste biti. Ali bas je bilo ugodno (izuzev konstantnog straha od policije)

 Strah od BiH policije treba imati jedino ako sve radiš po zakonu, policija u BiH je toliko u banani da će prvo kazniti nekoga tko nije ništa krivo napravio tek onda ostalo

 

Inače - ja sam nedavno također bio u Sarajevu (možda čak taj isti dan kad i ti) jer sam se htio odreći državljanstva - ne želim ga imati više, imam ga na osnovu roditelja koji su oboje iz BiH te sam automatski upisan i dobio ga po rođenju. Problem je naravno bila papirologija - da bi me na kraju državni službenik u ministarstvu mrtvo hladno savjetovao da se ilegalno prijavim u HR te da prevarim hrvatski MUP kako bi se moj zahtjev uvažio jer po zakonu ta stavka koja meni pravi problem baš nije definirana. Naravno prije toga sam tog istog gospodina čekao 2 sata da dođe u ured, jer gospodin radi od 9-13h, s tim da je pauza za ručak od 9-11h, te kad se pojavio dao mi je savjet da radim ilegalnu prijavu prebivališta u HR(prebivalište mi je trenutno u Irskoj gdje i živim). Osim toga standardna klasika kad dođete u BiH državne uprave - svi djelatnici ništa ne rade, puše za stolom i drže noge na stolu i vise na fejsbuku čitav dan ili čitaju vijesti i pišu po komentarima u vijestima kako je težak život i kako je sve poskupilo i nema se više za cigara

7 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ranko Kukumar kaže...

Osim toga standardna klasika kad dođete u BiH državne uprave - svi djelatnici ništa ne rade, puše za stolom i drže noge na stolu i vise na fejsbuku čitav dan ili čitaju vijesti i pišu po komentarima u vijestima kako je težak život i kako je sve poskupilo i nema se više za cigara

Tak ti je i u Hrvatskoj 

Čak možda i da probaš ove ilegalne poduhvate, kod nas sve u upravama/na šalterima boli k za sve, tak da bi ti prošlo bez da bi itko i trznuo...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2022 21:28 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ranko Kukumar kaže...
Friday kaže...

Predzadnji vikend sam prosao BiH sa autom od Svilaja do Sarajeva, pa do Makarske i onda nazad preko Kupresa. I to sa ovim autom sa volanom na desnoj strani. Uopce nije problem, bez obzira kako cudno izgledalo. Nisam bio siguran kako ce proci jer svi znamo kako znaju zavojite i nezgodne te ceste biti. Ali bas je bilo ugodno (izuzev konstantnog straha od policije)

 Strah od BiH policije treba imati jedino ako sve radiš po zakonu, policija u BiH je toliko u banani da će prvo kazniti nekoga tko nije ništa krivo napravio tek onda ostalo

 

Inače - ja sam nedavno također bio u Sarajevu (možda čak taj isti dan kad i ti) jer sam se htio odreći državljanstva - ne želim ga imati više, imam ga na osnovu roditelja koji su oboje iz BiH te sam automatski upisan i dobio ga po rođenju. Problem je naravno bila papirologija - da bi me na kraju državni službenik u ministarstvu mrtvo hladno savjetovao da se ilegalno prijavim u HR te da prevarim hrvatski MUP kako bi se moj zahtjev uvažio jer po zakonu ta stavka koja meni pravi problem baš nije definirana. Naravno prije toga sam tog istog gospodina čekao 2 sata da dođe u ured, jer gospodin radi od 9-13h, s tim da je pauza za ručak od 9-11h, te kad se pojavio dao mi je savjet da radim ilegalnu prijavu prebivališta u HR(prebivalište mi je trenutno u Irskoj gdje i živim). Osim toga standardna klasika kad dođete u BiH državne uprave - svi djelatnici ništa ne rade, puše za stolom i drže noge na stolu i vise na fejsbuku čitav dan ili čitaju vijesti i pišu po komentarima u vijestima kako je težak život i kako je sve poskupilo i nema se više za cigara

zašto bi ga se odrekao? gdje ćeš pobjeći kad se obogatiš za par milijunčića? 

12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
ministar kaže...

zašto bi ga se odrekao? gdje ćeš pobjeći kad se obogatiš za par milijunčića? 

 Baš to - to državljanstvo je postalo simbol skrivanja od zakona u RH. Ako pogledate tjerlice na stranici MUPa RH većina ih ima državljanstvo BiH/HR te se skrivaju u BiH na isti način kao i Mamić

10 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

 

 

Ako se odričete državljanstva, samo pazite jel će vam trebati možda poslije, jer onda prolazite dužu proceduru.

Naravno, podržavam svakog pojedinca koji ostvaruje proges, te nisam na strani ovih kaj su od država napravili mafijaćku prčiju...to je druga tema.

Ne treba ovu dobru temu, prljati sa komentarima o bagri.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

 

 

Ako se odričete državljanstva, samo pazite jel će vam trebati možda poslije, jer onda prolazite dužu proceduru.

Naravno, podržavam svakog pojedinca koji ostvaruje proges, te nisam na strani ovih kaj su od država napravili mafijaćku prčiju...to je druga tema.

Ne treba ovu dobru temu, prljati sa komentarima o bagri.

 

Koliko znam Irska dozvoljava dvojna drzavljanstva. A i Hrvatska, Tako da ne znam bas koja je korist od odricanja hrvatskog i uzimanja irskog, ali, ajde... Valjda teranje nekog inata. A teranje inata uvijek prije ili kasnije pokuca na vrata.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice