[Tutorial] DUMP vas uči programirati izdvojena tema

poruka: 181
|
čitano: 111.674
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
DUMP vas uči programirati

Pozdrav svima,

donosimo vam snimke svih snimanih DUMP-ovih predavanja!

 

Pratite nas i ovdje: https://www.facebook.com/dump.hr

 

 

 

 

Škola osnova računalnih mreža

 

„Škola osnova računalnih mreža“ je ciklus pomalo neobičan za DUMP – ovoga puta se ne bavimo programiranjem, već svoju pažnju usmjeravamo na infrastrukturu s kojom se svakodnevno susrećemo. U ovom ciklusu polaznici će imati priliku kroz 3 predavanja naučiti kako postaviti kućnu mrežu. Upoznat će se s osnovnim konceptima rada Interneta, s načinima spajanja računala unutar mreže, ali i s pojmovima poput router, switch, paket, ISP, IP adresa, SSID, AP, DHCP, DNS... Nakon ciklusa, polaznici bi trebali biti u stanju povezati više kućnih računala u lokalnu mrežu, podesiti dijeljenje datoteke između njih, podesiti router za spajanje na Internet i postaviti bežičnu mrežu sa sigurnosnim postavkama.

 

 

  1. Lokalne mreže (55:41min)
     
  2. Internet (55:41 min)
     
  3. Bežične mreže (uskoro)

 

 

Škola web programiranja 2012 

 

Za kraj ove akademske godine, predstavljamo vam novi ciklus Škola web programiranja. Uz želju za učenjem, mnogo entuzijazma i malo slobodnog vremena, nadamo se uvući vas u svijet web programiranja. Prateći sva 4 predavanja, steći ćete dovoljno znanja za kreiranje jednostavnih web stranica. Počet ćemo s osnovnim konceptima Interneta, HTML-om i CSS-om, preko ASP.NET-a i MVC-a te na kraju slijedi izrada vlastitog malog projekta. 

 

  1. Internet,HTML i CSS (100:30 min)
     
  2. Praktični CSS i hosting (80:30 min)
  3. ASP.NET MVC (1. dio) (69:25 min)
     
  4. ASP.NET MVC (2. dio) (76:52 min)
     

 

 

Naučite programirati

 

Riječ je o 4 predavanja u kojima se obrađuju osnove C++ programskog jezika, osnvni koncept petlji, funkcija i tipova podataka. Predavanje je namijenjeno potpunim početnicima i zamišljeno je kao uvod u svijet programiranja.

 

Evo starije snimke iz 2010:

  1. Varijable, ulaz i izlaz (58:36 min)
  2. Kontrola toka programa (*)
  3. Petlje (58:42 min)
  4. Kolekcije (50:51 min)
  5. Funkcije (43:01 min)
     

 

Evo nove snimke iz 2011:

  1. Varijable, ulaz i izlaz
  2. Kontrola toka programa
  3. Petlje
  4. Kolekcije
  5. Funkcije

 

(*) nedostaje snimka 2. predavanja jer je predavač nespretno pritisnuo prekid screencapture-a i tako je cijeli materijal otišao u vječna lovišta... ako ikada ponovno snimimo to predavanja bez publike, editirati ću ga u popis. Do tada imate "samo" sve korištene materijale na predavanju (.ppt i kodove) {#}

 

Škola programiranja u C#

 

Riječ je o 4 predavanja od otprilike sat vremena u kojima se obrađuju osnove C#, .Net-a i objektno orjentiranog programiranja.

 

Da ne duljim, evo redom linkova na snimke predavanja:

 

  1. Uvod u C# i .Net (53:57 min)
     
  2. Klase i objekti (68:22 min)
  3. .Net biblioteke (81:59 min)
  4. Windows Presentation Foundation (77:04 min)
     

 

U opisu svakog videa nalazi se i link na stranicu samog predavanja gdje mozete preuzeti kodove i prezentacijske materijale korištene prilikom predavanja.

 

Uvod u C# i .Net Uvod u C# i .Net
Klase i objekti Klase i objekti
.Net biblioteke .Net biblioteke
Windows Presentation Foundation Windows Presentation Foundation
Plakat ciklusa predavanja Plakat ciklusa predavanja
DUMP Udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 18:26 (Fearless).
15 godina
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Eto ekipa i zadnje predavanje je dostupno, uzivajte :)

DUMP Udruga mladih programera
Moj PC  
6 2 hvala 10
16 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Čini se vrlo interesantno...hvala..

 

da li se video može downloadat pa da se pregledava offline?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
spliter kaže...
athlon64 kaže...

jel se moze downloadat video s vimea?

Najjednostavniji nacin je da skines RealPlayer ( http://europe.real.com/realplayer ),instaliras, te desni klik na video i Download This To RealPlayer.Ovako mozes skidati i videa s drugih servisa (youtube)

Kopirao sam odgovor iz ove teme: http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/novi-ciklus-dump-ovih-besplatnih-predavanja/100376.aspx

how much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 15:21 (spliter).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Jopa kaže...

Čini se vrlo interesantno...hvala..

 

da li se video može downloadat pa da se pregledava offline?

 

 

Naravno da može :)  Otvori http://keepvid.com/ i sve što trebas napraviti je kopirati link predavanja i bum... download ....Predavanja su HD :)

 

 

DUMP-u svaka cast. Predavanja su odlicna. Nadam se da ce ih biti sve vise i vise objavljenih...

15 godina
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Predavac je katastrofa.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
15 18 hvala 0
15 godina
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

@Fearless cemu TD? Izvodi predavanje ko da prica sa svojom ekipom u kaficu. Ako ste vec snimali predavanje moga je malo smanjit sa splitskim naglaskom.

Pogledajte malo kako se predavaje na ITPro grupi u Splitu pa usporedi sa ovim.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
12 17 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Meni ovo nikako nije loše.
Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
tnakir kaže...

@Fearless cemu TD? Izvodi predavanje ko da prica sa svojom ekipom u kaficu. Ako ste vec snimali predavanje moga je malo smanjit sa splitskim naglaskom.

Pogledajte malo kako se predavaje na ITPro grupi u Splitu pa usporedi sa ovim.


To je takav stil predavanja, a predavanja na ITPro-u su potpuno drugačiji format. Publika je drugačija (žao mi je što se ne vidi publika), teme su drugačije i ovdje se više predaje, a manje prodaje.
Što se tiče naglaska - očito je da si pogledao samo prvo predavanje {#} kasnije smo to smanjili {#}

@TD - ma to je jedini izraz neslaganja na ovom forumu, ništa više ni išta manje osim da se ne slažem sa izjavom {#}

DUMP Udruga mladih programera
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 11:08 (Fearless).
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Fearless kaže...
tnakir kaže...

@Fearless cemu TD? Izvodi predavanje ko da prica sa svojom ekipom u kaficu. Ako ste vec snimali predavanje moga je malo smanjit sa splitskim naglaskom.

Pogledajte malo kako se predavaje na ITPro grupi u Splitu pa usporedi sa ovim.


To je takav stil predavanja, a predavanja na ITPro-u su potpuno drugačiji format. Publika je drugačija (žao mi je što se ne vidi publika),

1- teme su drugačije i ovdje se više predaje, a manje prodaje.
2- Što se tiče naglaska - očito je da si pogledao samo prvo predavanje i to na preskokce, da si pogledao išta drugo vidio bi da smo to smanjili :)

1. Prodaje :) LoL - nemas pojma

2. Moguce, odusta san od gledanja cim sam cuja naglasak (i ja sam iz Splita, ali zna se gdje je naglasku mjesto a gdje nije) i cim san cuja sve one postapalice.

 

Vezano za TD: ma kuzim sto je TD, samo mi nije jasno da je tebi onakvo predavanje ok. Al dobro, dio si projekta pa je to tebi sve super. Mozda bi gleda sa vecom dozom kritike da ti to nije prijatelj i kolega. 

 

Dosta od mene u ovoj temi.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 11:10 (tnakir).
15 godina
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Evo dodao sam i snimke prošlog ciklusa predavanja, što znači da imate još 4 sata predavanja o programiranju. 
Ekipa, guštajte i širite radosnu vijest dalje! 

 

@tnakir - ma znam kako je na ITPro-u relativno sam redovit tamo. A i istina, nemogu ja baš biti objektivan {#}


DUMP Udruga mladih programera
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
protjeran
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Slažem se. Treba se koristiti standardni jezik.

 

To bi bilo kao da ja na kajkavskom predajem.

Better safe than Sony
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Bypass kaže...

Slažem se. Treba se koristiti standardni jezik.

 

To bi bilo kao da ja na kajkavskom predajem.

 

Puno hvala obojici na kritikama, puno nam znače, potrudit ćemo se dogodine što manje čakati i što više štokati. Potrudit ću se dovest predavače u red {#}

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

ma dajte , bio sam na svim predavanjima i radionicama iz C++ i C# ,predavaći su bili savršeni , objašnjavali teoretski a kasnije na primjerima sve što je trebalo , koliko je god duboko trebalo i moglo se pitat što je god bilo potrebno , atmosfera je bila super i evo sad ste još i sve snimke dobili , samo vi malo volite hejtat.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Fearless kaže...
Bypass kaže...

Slažem se. Treba se koristiti standardni jezik.

 

To bi bilo kao da ja na kajkavskom predajem.

 

Puno hvala obojici na kritikama, puno nam znače, potrudit ćemo se dogodine što manje čakati i što više štokati. Potrudit ću se dovest predavače u red {#}

ma to su konsktruktivne kritike.

Inace svaka cast na inicijativi. Dobro je sto ima ovakvih free predavanja (developerska grupa, IT-Pro).

Bolje da se ljude zainteresira malo za programiranje i slicno. Svakako bolje nego da se zatupljuju igrama. Congratz!

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
athlon64 kaže...

ma dajte , bio sam na svim predavanjima i radionicama iz C++ i C# ,predavaći su bili savršeni , objašnjavali teoretski a kasnije na primjerima sve što je trebalo , koliko je god duboko trebalo i moglo se pitat što je god bilo potrebno , atmosfera je bila super i evo sad ste još i sve snimke dobili , samo vi malo volite hejtat.

 

Athlone, sve kritike su dobro došle, osobito konstruktivne {#} Ono što se publici uživo čini prihvatljivo i zabavno, publici koja gleda video snimke možda ne paše. Potrebno je naći balans između to dvoje i napraviti dogodine još bolji ciklus!

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Fearless kaže...
athlon64 kaže...

ma dajte , bio sam na svim predavanjima i radionicama iz C++ i C# ,predavaći su bili savršeni , objašnjavali teoretski a kasnije na primjerima sve što je trebalo , koliko je god duboko trebalo i moglo se pitat što je god bilo potrebno , atmosfera je bila super i evo sad ste još i sve snimke dobili , samo vi malo volite hejtat.

 

Athlone, sve kritike su dobro došle, osobito konstruktivne {#} Ono što se publici uživo čini prihvatljivo i zabavno, publici koja gleda video snimke možda ne paše. Potrebno je naći balans između to dvoje i napraviti dogodine još bolji ciklus!

istina , samo bi se radi ovakvih kritika predavaći mogli poćet ponašat ko debili , do sad je atmosfera bila perfektna.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
athlon64 kaže...

istina , samo bi se radi ovakvih kritika predavaći mogli poćet ponašat ko debili , do sad je atmosfera bila perfektna.

 

Misliš uozbiljit ćemo se i pričat književno? {#} Neboj se, uvijek će biti šala i zafrkancije {#}

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
Fearless kaže...
athlon64 kaže...

istina , samo bi se radi ovakvih kritika predavaći mogli poćet ponašat ko debili , do sad je atmosfera bila perfektna.

 

Misliš uozbiljit ćemo se i pričat književno? {#} Neboj se, uvijek će biti šala i zafrkancije {#}

hahahaha xd 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)

Ja imam sve rjeci hvale na ova predavanja.
DUMP-ovi su se potrudili sve ljepo teoretski objasniti, te jos dodatno rastumacit na primjerima.
Mislim da je bolje da je ovakva atmosfera i da se objasnjava uz zafrkanciju, publika je zadovoljna i ne ustrucava se pitat ako im je sto nejasno (zakljucio na temelju videa).
To je bar moj osobni stav.
Zalim samo sto nisan moga prisustvovati predavanjima.
btw. umra san na ono "daj momku cokoladicu" {#}

how much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood?
 
2 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
moderator
offline
[Tutorial] DUMP vas uči programirati

Na zahtjev korisnika Fearless tema [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP) je preimenovana u [Tutorial] DUMP vas uči programirati

Relation to the original topic decreases with every single post
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 13:42 (Lazarus Long).
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
tnakir kaže...

Predavac je katastrofa.

 

Komentar ti je na razini retardiranog diteta.

15 godina
offline
Re: [Tutorial] Škola programiranja u C# (by DUMP)
sweetchuck kaže...
tnakir kaže...

Predavac je katastrofa.

 

Komentar ti je na razini retardiranog diteta.

Zapravo jednostavan i direktan. Zao mi je ako sam te sa tim komentarom uvrijedio.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] DUMP vas uči programirati

Ako već degradiraš nečij rad onda to brazloži.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Tutorial] DUMP vas uči programirati
sweetchuck kaže...

Ako već degradiraš nečij rad onda to brazloži.

Vec jesan. Imas gore vec napisano zasto sam ono reko. Ne degradiram. Rad se ne degradira.

Do kada vi to meni mislite tolerirat?
13 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] DUMP vas uči programirati

superrr, meni se osobno sviđa kad je neko prirodan i da objašnjava na takav način da bi i malo djete moglo shvatiti neke stvari... puno mi je bolja atmosfera kad ima zafrkancije i kad se koriste primjeri iz života.... pogledao sam 1. video od početka do kraja i stvarno mi se sviđa {#} , pošto je sad kasno sutra ću gledati ostale... jedno pitanje: to je na FESB-u jel?

Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome. R.I.P. EP 24.6.2011
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
[Tutorial] DUMP vas uči programirati
Je, na fesbu je i besplatno je i preporucam ici na takva predavanja jer se svasta moze nauciti
Do kada vi to meni mislite tolerirat?
 
5 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: [Tutorial] DUMP vas uči programirati
tnakir kaže...
Je, na fesbu je i besplatno je i preporucam ici na takva predavanja jer se svasta moze nauciti

otišao bih ja samo kaj živim 400-tinjak kilometara od Splita {#} i nisam baš ni blizu Zagreba {#}

naravno oni koji tamo žive svakako trebaju pogledati, super je kad ima takvih ljudi

Svatko želi biti netko; nitko ne želi raditi na tome. R.I.P. EP 24.6.2011
15 godina
offline
Re: [Tutorial] DUMP vas uči programirati
ilija2010lukic kaže...
tnakir kaže...
Je, na fesbu je i besplatno je i preporucam ici na takva predavanja jer se svasta moze nauciti

otišao bih ja samo kaj živim 400-tinjak kilometara od Splita {#} i nisam baš ni blizu Zagreba {#}

naravno oni koji tamo žive svakako trebaju pogledati, super je kad ima takvih ljudi


Ma nije nužno da si tu osobno, imaš snimke svih predavanja, a na našim stranicama imaš prezentacije, kodove i zadatke sa vježbi {#} Možeš naučiti sve (čak i lakše nego da si bio na predavanjima zbog komfora vlastitog doma) iz ovih snimki {#}

DUMP Udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
[Tutorial] DUMP vas uči programirati

Bome su me zainteresirali!

 

Zasad sam pogledao samo samo početak da vidim kako to izgleda, ali sviđa mi se! I to jako!

 

Bacam se na učenje! 

Pogotovo sad kad sam dao sve ispite sa godine!

 

E da, btw, početak prvog tutorijal sam gledao noć prije ispita iz matematike, {#}, tako da me je još malo motiviralo za bolji rezultat na ispitu!

 

 

Za kraj jedno(ok dva) pitanja!

Iako nisam pogledao sve tutorijale iz oba ciklusa, hoće li ih možda biti još?

A i budući da ih još nisam sve pogledao, što sve mogu nakon što ih odgledam i naravno skužim?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice