[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

poruka: 24
|
čitano: 2.017
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12

Prodajem 2 komada 120mm ventilatora iz naslova, sa stock Define Mini C.

 

Kom 70 kn, zajedno 130 kn (ZG primopred). U slučaju slanja poštom i sl. cijena 120kn.

 

3pin su. Uz određene matične mogu se kontrolirati kao PWM. Arctica sa slika više nema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.4.2021 11:23 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12

Bump

3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

to pretvaranje u 4pin nista ne znaci, i dalje se ne mogu kontrolirati pwm, samo naponski ako ploca podrzava

10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2
Petar hw kaže...

to pretvaranje u 4pin nista ne znaci, i dalje se ne mogu kontrolirati pwm, samo naponski ako ploca podrzava

U krivu si, evo ti npr. jedan moj dokaz, a ima ih jos hrpetina i na forumu i na internetu:

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?jumpto=6328832&sort=asc&view=flat&page=883

Na 3. slici tog posta je screenshot 2x 3pin Arctic P14 ustekanih u maticnu sa PWM splitterom, vidis da je kao source odabran DC, a mogu se PWM kontrolirati, magija jelda?

Ista stvar je sa ovim Fractalima ili npr. mojim Pure Wings ili bilokojim 3pin u kombinaciji s imalo novijom maticnom. DC u BIOSu i rade kao PWM, voila.

Ista stvar je i bez splittera, 3pin u 4pin utor jer je splitter ustvari produzni kabel za vise ventova. Da, to nije radilo prije 10 godina..

Mozes pitati npr. picajzla0707 kak je bilo s njegovim 3pin i Asus maticnom, ne sjecam se kojom vise.

 

Kako got bilo fala, ako si napravio account samo radi ovog. Ako nisi, dobrodosao na Bug forum..

 

Btw. 130kn zajedno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 19:33 (The_Fichek).
3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

ne pisi gluposti, ne obmanjuj, ne stavljaj krive "dokaze", citaj pozorno, 3pin ventilatori se NE MOGU pwm kontrolirati, jedino naponski se mogu kontrolirati. 

10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Ok, ne mogu se PWM kontrolirati, mogu se naponski kontrolirati da to izgleda kao PWM, jesi sad sretan.

 

Znaci moze im se napraviti fan krivulja, iako su 3pin. To je ocito rjeseno softverski, kako tocno ne znam.

 

Kako radi PWM modulacija i kako se programira npr. na Arduino s ventilatorom od 2, 3 ili 4 žice mozes guglat, npr. ovo se cini kao ok edukativni video:

Ti treba video jos snimit?

 

Btw. 0 dana si na forumu, ne znam koji account, malo pristojnosti ti ne skodi. Za tebe cijena 200kn kako bi rekao ivan ili trpi.

 

Btw2. PWM je ukratko srednji napon impulsa kojima se moze mijenjati sirina i u tome je caka. Pulse Width Modulation, sta je puls nego napon?

 

Btw3. Naravno da ces doci do krivog odgovora, ako nikad nisi pokusao ili si brzinski procitao na Linus, tomshardware ili drugom americkom forumu :)

Come at me bro 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 20:26 (The_Fichek).
3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

kakvo je ovo pokusavanje izvlacenja davanjem definicija sto je pwm signal? tvoji ventilatori nemaju veze sa pwm podesavanjem.

10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Dobro momak, sve sam ti napisao i poslao slike, ocito da trebam i video jer ti se moji argumenti cine kao crna magija. Nego, di su tvoji argumenti?

 

Definicija PWM-a nije bio pokusaj izvlacenja, nego protuargument tvojoj retardiranoj izjavi da PWM nema veze s naponskim kontroliranjem.

3 godine
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12
The_Fichek kaže...

 

 

3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati mogu dati PWM splitter kabel koji ih pretvara u 4pin.

 

 

 kakvi argumenti, reagirao sam na recenicu koja moze obmaniti potencijalnog kupca, dakle davanjem pwm splittera doticni ventilatori se i dalje NE MOGU pwm 4pin kontrolirati. samo naponski ako ploca podrzava. ne trabunjaj dalje, pokrij se usima i makni recenicu "ako ih hocete pwm kontrolirati dajem kabel pa ce te moci" jer nece moci.

10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12

Moci ce moci, bum ti poslao video sutra bez brige. Argumenti, to ti je ona stvar s kojima se civilizirano raspravljas, umjesto da nonstop pises iste recenice jer nemas argumente.

 

Mogu se kontrolirat sa i bez kabla, PWM kabel vise sluzi kao produzni s vise utora, kome fali utora na maticnoj. Pokazat cu ti na primjeru Pure Wings jer mi je komp s njima na stolu. I onda cu ustekat Fractal i pokazat u BIOSu kako se rjesi krivulja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2021 0:52 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12

Isprike kaj si cekao par dana. Slikao sam i snimio sve na primjeru Fractal ventilatora kojeg prodajem, snimke su cim krace jer mi je upload sranje tako da nisam snimao istu stvar za Pure Wings koji rade jednako, njih ionako ni ne prodajem. Ako nekog uopce zanima zasto prodajem Fractal, zato sto su 120mm i zbog niceg drugog.

 

U slucaju Asus X370 CH6 situacija je malo zbunjujuca, ali cu sve opisati. Difoltno, kao i kod MSI Mortar, BIOS automatski stavi vent na DC sto je logicno. Unatoc tome moze se prebacit na PWM u samom BIOSu, ali to u praksi ne radi. Zato sam u videju: https://streamable.com/5m20nm vratio nazad na DC i pokazao da prvotno ne ide ispod 50%, ali.. Situacija se mijenja nakon Fan Tuninga koji traje jedno 5 minuta i to nisam snimao jer bi se uplodalo 3 dana, ali sam stavio slike. Mozes vidjeti kakva je situacija nakon toga u Fan Xpertu: https://streamable.com/rcedh6 Mod se zove Smart mod i kako tocno funkcionira nemam pojma, ali mozes radit s ventilatorom kaj got hoces, cak i stavit Fan stop s obzirom na temp, znaci realno ponasa se kao PWM, iako je DC.

 

Kod MSI Mortar B450M koja je 4 godine novija maticna, ovo sve normalno radi iz BIOS-a, ako si bas toliko nevjeran mogu i to snimit, iako sam linkao screenshot u ovoj temi. Poanta je da source u BIOSu bude DC, a dalje maticna dozvoljava igranje s fan krivuljom i to vjerujem lagano radi za sve imalo novije maticne. Na prvoj slici se vidi i da je vent iz 8.mj. 2018..

3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

ocekivano naravno samo DC naponska kontrola, iz prvog posta makni dio-----------3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati mogu dati PWM splitter kabel koji ih pretvara u 4pin.----

 

ili opcionalno preuredi u nesto od sljedeceg:

"3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati - ne mozete unatoc sto vam mogu dati fan splitter"

 

ili:

"3pin su, ako ih hoćete kontrolirati mozete samo DC ako vam ploca podrzava"

 

ili:

"3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati - ne mozete, jedino DC odnosno naponski ako imate tu opciju u biosu"

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 16:15 (Petar hw).
14 godina
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Petar hw je potpuno u pravu.

To što tvoja ploča podržava DC kontrolu i na kraju dobiješ isti učinak kao da imaš PWM ventilatore ne znači ništa kupcu koji takvu ploču nema.

 

Bez dodatne elektonike ti ventilatori nisu PWM da ih zaštekaš sa 100 kablova.

IT me iznevjeri
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Pa to je poanta, svaka novija maticna ima tu elektroniku, softver, koji vec da ne velim k, da se moze DC kontrolirati kao PWM. To kaj vi ocito imate racunala iz 2010. ili pricate s laptopa ili niste nikad probali, nije moj problem.

 

Petar hw kaže...

ocekivano naravno samo DC naponska kontrola, iz prvog posta makni dio-----------3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati mogu dati PWM splitter kabel koji ih pretvara u 4pin.----

 

ili opcionalno preuredi u nesto od sljedeceg:

"3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati - ne mozete unatoc sto vam mogu dati fan splitter"

 

ili:

"3pin su, ako ih hoćete kontrolirati mozete samo DC ako vam ploca podrzava"

 

ili:

"3pin su, ako ih hoćete PWM kontrolirati - ne mozete, jedino DC odnosno naponski ako imate tu opciju u biosu"

Opcionalno te blokiram i ignoriram za vijeke vjekova, uzivaj do drugog accounta, baj baj.

 

Btw. kome ne radi kao PWM vratim pare nazad. Nebi da idem uvaljivat ventilatore kao ne znam kakvu robu, uostalom uvijek mi je draza primopredaja (ZG, Zapresic, okolica). Ako nekome nije problem mozemo zajedno testirati. Eto, predzadnje sto sam prodao je bilo kuciste forumasu. Pozvao sam ga u kucu da sve pogleda sta got hoce jedan sat, nikakav mi problem nije podruzit se s nekim s foruma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 17:42 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2
The_Fichek kaže...

To kaj vi ocito imate racunala iz 2010. ili pricate s laptopa ili niste nikad probali, nije moj problem.

 Pa zar ćemo se i vrijeđati? A to što prodaješ ventilatore s kontrolom iz 2001. kao "PWM" isto nije tvoj problem koliko vidim. Već "glupog kupca koji ima jadan hardver".

IT me iznevjeri
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Ti ne razumijes da moja ploca nije iznimka, nego pravilo novog hardvera. I onda sta ja da napisem, racionalni argumenti ocito ne pomazu. Ti kao i kolega iznad argument napisao nisi, nego imas neke konstatacije i to je to. Btw. nisam ni ja iznimka, iako sam ovo probao na 3 AM4 matične (Asus X370, MSI B450M, Asrock B450), znam kolege s foruma kojima to radi, zar moram trazit njihove postove? Eto, sjecam se da je bas picajzla rjesio isto ko ja na nekoj, ako se dobro sjecam, Intel low end maticnoj staroj ~5g. Slobodno cimaj kolegu na PM pa ga pitaj.

 

EDIT: za tehnicki izraz me briga kak se tocno kaze, 3pin su kao sto sam napisao i mogu se kontrolirati preko fan krivulje sa i bez tog PWM splittera. Moze li se to napraviti na maticnoj od kupca, vjerojatno da, mozemo probati. Ne silim nikog da kupuje. Namjerno necu ispravljat original post da ovom trollu ne bude po volji. Ventilatori su dosta tihi kako got ih netko upravljao, cak i pri max. 1300rpm. Mogu snimit, iako ne znam kakvog to smisla ima posto nemam reference ni dB mjerilo itd. Tisi su npr. od GP-14 bez X-2, 14cm prve verzije tih Fractal ventilatora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 18:00 (The_Fichek).
14 godina
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Aaaa kužim. Ti ne možeš razaznati između toga da se ovo da natjerati da radi kao PWM ventilator i toga što to nije PWM ventilator pa ne razumiješ o čemu pričamo kolega i ja.

Ok, žao mi je. Stavi samo napomenu da uvjetuješ da kupac mora imati novu AM4 ploču da mu ovi "PWM ventilatori" rade kako spada.

IT me iznevjeri
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Radi na Intel plocama isto, bez brige. Ventilator nije PWM niti sam igdje napisao da je PWM. Lijepo sam napisao da je DC, da se treba staviti i po difoltu je source DC za njih. Moze se PWM kontrolirati, kako tocno i zasto ne znam, ali moze i to ne samo na ovoj ploci. Lijep pozdrav tebi i kolegi, ugodna vecer.

14 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2
The_Fichek kaže...

Moze se PWM kontrolirati, kako tocno i zasto ne znam, ali moze.

 A, kužim. Ti misliš da PWM znači fina kontrola. PWM je jedan od načina dobivanja fine krivulje, koja se može dobiti i sa DC kontrolom kao što si primjetio.

To nije nova stvar, ne treba ti moderna ploča za to, AMD Cool n Quiet je isto bio na tri pina...

 

Evo našao sam na nekoj kineskoj stranici kako pretvoriti 3 pin vent u 4 pin pwm ventilator.

 
 

Ako tvoj adapter ima taj sklop, onda DA, ventilator radi i sa PWM signalom i sklop smanjuje i povećava DC napon.

Ako je 4ti pin u zraku onda nije PWM, jednostavno se moraš onda osloniti na to da ploča poržava DC kontrolu.

IT me iznevjeri
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 18:40 (Alkaline).
3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

susrecemo se sa nekoliko mogucih objasnjenja za ovaj slucaj ficeka:

1. nije dovoljno inteligentan??

2. toliko pokusava natjerati vodu na svoj mlin i ne priznati da je u krivu da slucajno ne opadne njegovani forumski kredibilitet??

3. troll??

4. scammer??

 

zadnji put cu probati, polako:

 

-u svijetu ventilatora koji se spajaju na maticnu plocu postoje 3pin i 4pin ventilatori

 

- u svijetu ventilatora koji se spajaju na plocu postoje samo dvije vrste podesavanja njihove brzine: DC nacinom i PWM nacinom

 

-3pin se moze ustekati na 4pin i obratno

 

-DC nacinom se mogu podesavati i 3pin i 4pin ventilatori

 

-PWM nacinom se mogu podesavati SAMO 4pin ventilatori

 

-4pin ili PWM ventilatori, rade cijelo vrijeme na 12V no imaju dodatnu 4.tu zicu za primanje signala na koliko % ili RPM da se vrti

 

-3pin ventilatori nemaju mogucnost podesavanja, rade cijelo vrijeme na 12V i na maximalnom rpmu. modernije maticne ploce su doskocile tome problemu i u biosu imaju opciju izabrati naponsku ili "DC" fino podesavanje napona koji prima ventilator 0-12V i proporcionalno promijeni napona se mijenja RPM ventilatora

 

-ustekavanje 3pina na 4pin ne omogucava ventilatoru PWM podesavanje jer mu i dalje fali ta 4. zica za primanje signala o brzini

 

-ustekavanje 3pina u splitter sa 4pinom ne omogucava ventilatoru PWM podesavanje jer mu i dalje fali ta 4. zica za primanje signala o brzini

 

-modernije ploce imaju izbor u biosu zelimo li PWM ili DC kontrolu, neke odmah prepoznaju da se radi o 3pinskom pa prebace na jedino moguce podesavanje: DC (naponsko)

 

-ne moze se u isto vrijeme koristiti PWM i DC regulacija

 

 

ono sto je tebi problematicno shvatiti:

-istina jest da se DC (naponskim) podesavanjem na modernijim maticnim plocama ventilator moze precizno podesavati u malim inkrementima 00.00-11.99v da u krajnosti to izgleda PWM nacinom, odnosno mozemo precizno podesavati rad (RPM iliti brzinu) ventilatora ovisno o temperaturama

-nemaju sve maticne ploce DC (naponsku kontrolu) stoga u scenariu spajanja tvojih ventilatora na takvu plocu rad ventilatora ostaje na fixnih 12v odnosno max brzini, neovisno poklonio im ili ne fan splitter sa 4pina(PWM) jer su tvoji ventilatori 3pin odnosno bez 4. zice za primanje PWM signala 

 

14 godina
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Dao sam ti TD zbog vrijeđanja.

IT me iznevjeri
3 godine
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

koja rijec je bila orijentir ka percepciji da mi je cilj bio vrijeđanje: troll, scammer, ili dio o inteligenciji?

jbg u svakom slucaju ali kad fejk znalcu koji se visoko postavlja trebam objasnjavati ovako banalnu stvar evo 6. put, a sve se brinem da ce nakon svega opet napisati "moze se pwm kontrolirati"

16 godina
offline
[Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Ali deca, Petar je u pravu. Vent je ili PWM pa ima 4-pinski konektor, ili nije PWM, pa mu kontrola brzine okretaja ovisi o tome ima li matična ploča podršku za varijabilnu regulaciju napona na 3-pin headeru ili ne. NIJE ZAMIŠLJEN kao vent kojem se da regulirati brzina okretaja.
Konverzija u PWM zahtijeva dodatnu elektroniku, i nije "samo uštekaš 3-pin i to je to". PWM je točno definiran standard i način regulacije brzine okretaja. PWM će raditi na svim pločama, starima i 20 godina, onako kako se očekuje od njega. 3-pin je zamišljen za fiksnu brzinu okretaja, i činjenica da moderne ploče imaju mogućnost varijabilne regulacije napona na 3-pin headeru ne znači da sve ploče to imaju, ili da to imaju i starije ploče. Osobno, ne bih stavio ruku u vatru da to imaju ama baš sve novije ploče, siguran sam da ima jeftinih ploča koje to nemaju.

Možete se vrijeđati na njegova objašnjenja, no u pravu je, možda pristup nije baš... društveno najprihvatljiviji.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
10 godina
offline
Re: [Prodaja] 2x Fractal X2 GP-12 X2

Bump, edit

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice