Matične ploče x99

poruka: 16
|
čitano: 3.037
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Matične ploče x99

opet ja... znači par nejasnoća imam, kako je kod asrock x99 extreme6 max 128gb memorije? te između nje i asus x99 a koja bi bila vaša odluka, a dvoumim se još i za asus x99 pro.... koja je razlika između pro i a osim wifi-a i bluetooth-a te valjda uz pro se dobije i za raditi hotspot ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Matične ploče x99
Ako se vec ide na x99 platformu onda daj neke smjernice sta mislis raditi na toj platformi, jer ide na multi gpu ili ne i koliko grafickih kartica mislis gore staviti?
Dali ti je vazan Oc potencijal?
Sasvim je neisplativo ici na tu platformu ako ne mislis raditi neki posao na njoj. Jedino ako si nasao neku jaku dobru ponudu pa ides bas na x99.
Mislim da imas test x99 platforme sa 4sli tu na forumu ali covjek zaraduje sa time pa pitaj njega za iskustva na toj platformi. Daj neke smjernice pa da ti se moze predloziti sta je najbolje za tebe
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99
Video obrada u prvom planu, uz sve ostalo osim programiranja i 3D... kupujem novi komp pa neznam sta uzeti... od asrock sam odustao jer kad sam ja to pratio nije postojao as rock ako se dobro sjecam tako da asus samo dali a ili pro... sada vidim da su izasle i memorije od 16gb. Uglavnom ja mislim da bi i u buducnosti 64 trebalo biti dovoljno, makar steta da nema i asus tu mogucnost od 128 jer neznam kako ce se to mjenjati u buducnosti...nema veze.... uglavnom zanimaju me bitne razlike između a i pro serie kod asusice... dali su samo ove fizicki vidljive na ploci ili ima tu bitnoje razlike jer razlika u cijeni mi je malo vislja od jednog bluetootha i wifi.a
10 godina
offline
Re: Matične ploče x99
Ako već uzimaš x99 platformu, onda je bolje uzeti kvalitetniju ploču, i ne mora biti asus, ima i gigabyte dobrih ploča. Sad, igra li 64 gb ram vs 128 gb ram neku ulogu? Ne, u budućnosti sigurno. Ako ti je posao vezan za video obradu, ako zarađuješ od tog i ako nisi ograničen novcem onda bi i7 5960x bio optimalan izbor, a o 10+ core xeonima da ne pričam. Takve mašine se sastavljaju jednom u pet godina i must have su za iole ozbiljnijeg dizajnera. A ako radiš nešto osnovno i za svoju dušu onda ti je i i7 5820k overkill, ali ipak dobar izbor.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

ovo drugo je za sada :)))))

 

meni se jako sviđa marka gygabite ali sve te x99 im stoji gaming, pa me to buni, a to mi nije primarno, ne kazem da mozda necu se igrati ali....

14 godina
offline
Matične ploče x99

Ja koliko vidim, ti se baš i ne razumiješ u ovo pa bih ti predložio da ne bacaš novac u X99 konfiguraciju već da kupiš računalo bazirano na Skylake procesoru. Ima otvorena tema pa detaljnije potraži tamo: http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-7000-do-10000-kn/170222.aspx?page=166

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99
phoenix2003 kaže...

Ja koliko vidim, ti se baš i ne razumiješ u ovo pa bih ti predložio da ne bacaš novac u X99 konfiguraciju već da kupiš računalo bazirano na Skylake procesoru. Ima otvorena tema pa detaljnije potraži tamo: http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-7000-do-10000-kn/170222.aspx?page=166

 

još se ne razumijem :)  

8 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

Ako ides na video obradu i 3d, i to ti je primarni izvor zarade, (uvali se u kredit i) uzmi i7-5960x, sa x99.

 

 

X99-a, Pro i Delux su u sustini site, dijele sve iste osnocvne karakteristike asus x99 serije, odlican overclock, mnogo SATA potrova (8kom), Sata express, Raid 0,1,5,10 itd... Razlike su u velicini hladnjaka na komponentama i wifi i bluetooth koji su ugradnjeni, a ne postoje na x99-a.

 

Ja sam uzeo X99-a. Temperature na ploci su odlicne i na maksimalnom overclock-u od 4.5GHz za vrijeme render - CPU na 100%!

 

Ako ti trebaju Wifi i Bluetooth idi na Pro ili deluxe - bluetooth se lako zamijeni sa USB-om od 10€, a wifi je vec malo teze, jer je u pitanju 1300Mhz 5Ghz wifi, takav asus PCIe modul za amazonu, sa cetiri antene kosta preko 100€ - ako ti treba tako brza veza, defititivno kupi Pro ili deluxe. Meni nije dogovaralo jer je 1300Mhz wifi i dalje prespor za aktivno dijeljenje fajlova, pa cak i backup, to su teoriske brzine koje se tesko ostvare u praksi izmedju dva uredjaja, pa preferiram kabal. Sad ganjam 10Gb mrezu preko polovnih network kartica.

 

 

Sa druge strane, ako ti je  i7-5960x preskup i nema sanse da ga uzmes u ovom momentu, idi na i7-5920k - onda naknadno mozes zamijeniti procesor. Ni Skylake nije los (ukoliko je budjet totalno ogranicen) jer koliko vidim uz dobar hladnjak moze da se digne do 5ghz - sto je extra!

 

 

Po trenutnim cijenama, solidnu Video/3D radnu stanicu, baziranu na x99-a/i7-5960x/GTX-980 mozes uzeti za 3500€.

 

Ako ti je posao i GPU orijentisan (GPU render), onda ti treba i (makar jedan) GTX TitanX, sto cijenu vrtoglavo dize gore.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

uzeo sam asus x99 a, wifi imam iman normalan preko onog usb sticka, za spajanje na internet za mrezno neko mi ne treba...

 

proc je 5820k valjda ce zadovoljiti

 

a htio sam gtx 980 pa nakraju uzeo amd fury onu tri x sapphire, jer meni je video obrada za moj gušt i malo za posao, pa kao ta kartica da radi s adobe premiere jednako dobro kao i gtx a bolja da je u igricama, pa sam uzeo nju ako me pukne kao šta zna da se idem igrati... 

 

ja se nadam da ce to mi biti ok, makar neznam ni sam kako sam se odluci na ovu grafu pošto oduvijek jedino bitno mi je da je intel i nvidia al eto.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

Odlican izbor koji mozes nadogradjivati zajedno sa poslom! Graficka takodje super!

 

Nvidia danas ima samo jednu prednost, a to je kod upotrebe programa koji podrzavaju render video ili 3D materijala uz pomoc CUDA streaming procesora - kod takvih programa dobijas STRASNO ubrzanje u odnosu na CPU render, ali su programi koji podrzavaju CUDA jos uvijek rijetki i cesto nestabilni - za sve ostale stvari AMD ce posao odraditi isto, ili bolje, ako ima bolje specifikacije (a vidim da ima, mnogo bolje u odnosu na GTX 980)

 

Nvidia je razvila svoj sistem za render preko CUDA jezgara gdje uspjeva maksimalno iskoristi sve streaming procesore u GPU (kao sto Apple odlicno iskoristava snagu svojih mobilnih uredjaja, koji relano nemaju posebno snazan hardware, ali su dobro optimizovani).

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 20:10 (rangoj).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

koje su tvoje druge komponente?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

i7-5960X (@4.5Ghz)

48GB DDR4

2xSSD Samy 850 (250 i 500GB)

2x WD red 3GB za storage, backup i versioning backup

 

CorsAir H100i hladjenje sa Noctua F12 industrial (3000 obrtaja) umjesto stock ventilatora koji su uzasno bucni.

Cooler M. v1200 Platinum

GTA 980 - Asus Strix

 

Kuciste je Silencio 652S 

 

I jos neke sitnice, izmjenjei stock ventilatori na kucistu i sl. Inace koristim CM vetilator od 200mm na bocnoj strani za tiho upuhivanje vazduha u kuciste, a onda Noctue obavljaju ostalo.  Sve ventilatore drzim na ispod 500 obrtaja, sve do 60 stepeni C, tako da je PC uglavnom bubica.

 

To je konfiguracija od prije tacno godinu i mjesec dana. Sada planiram obaviti godisnje sredjivanje, dodati SSD klonove, filtere i sl.

 

Iskreno bas volim ovaj PC jer za razliku od ranijih radnih stanica, od kojih je zadnja sada render slave, ovaj mi nije pravio nikakve probleme! Radi savrseno, a ja ga bas znam uposliti, satima i satima... Zato zagovaram x99 platformu, posebno Asus zbog overclock opcija i perfektne kontrole ventilatora DC i pwm. Ja komp klokujem softwerski i nikad nisam imao problema, a imam brzu kontrolu nad svime sto mi treba.

12 godina
offline
Matične ploče x99

heh eimas srece sa CPU ili sta li, ali meni OC nikako da se ustabili.

najduze mi je do sada izdrzao na bios presetu gaming 8core cpu (comp iz profila) ali malo malo prij jakom opterecenju zaledi kompletan comp, moram malo na reset, onda nece da se resetuje kako treba pa ide overclocking failed.. i kad jedva nekako uspijem u bios prvo na default sgve pa opet oc i onda opet radi i do sledece blokade i tako u krug.

mada isto mi se desava ina drugom sistemu 5930k, asrock x99 ws.

sobzirom da se to uuglavnom desava dok renda kontam da je mozda do malo ipak previse opterecenja da li struje ili sta li vise nemam pojma.

 

na jednom su TitaniX 4 komada na drugom titani, napajanja su po 1500W i sve to ok ali izgleda da ga zakuca sta li i onda ajmo opet :)

a da isto se desi i na trecoj masini, asusova p9x79-e ws, 4x 970 grafike, isto 1500 napajanje i 64gb rama. 

Tako da mislim da vjeorvatno ima veze sa samim renderingom sta tacno bude namm pojma ali prica je uglavnom ista. 

zaledi copm, rest, overclocking failed.. pa jovo nanovo :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99

e to je komp 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Matične ploče x99
Koliko sam upućen i7-5960X/30k/20k modeli nisu problematični kad je overclock u pitanju - jedino što postoje malo veće razlike kod silikonske lutrije, neko moze bude oveklokovati, neko manje. Da nije u pitanju hladjenje?


Čime se baviš /šta renderujes kad koristiš GPU za render?
12 godina
offline
Matične ploče x99

animacjie, redshift3d engine za rendering

 

www.redshift3d.com

 

Hladjenje nije problem ne prelaze 75 grafike, rijetko do 80 dodju...

Mada praticu jos malo cini mi se da jeuglavnom pucalo dok rendam neke stvari iz Maye dok is Softimage nij eledilo nikad pa moguce da je u tome stvari zajeb al aj ga znaj,... praticu malo

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice