Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.388
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Hvala na upozorenju. Uz bržu memoriju, drugi razlog zašto sam razmatrao kupovinu 2x16 GB je lakše dijagnosticiranje kvara RAM-a. Ako dođe do toga... Uz 4 modula duže traje dok ustanovim koji je neispravan. Sada kada si me upozorio na moguće probleme, onda ću ići na 2x16 GB. Ali sada mi se i ne žuri, jer ne moram brinuti koliko dugo će još jedan par ovog RAM-a kojeg već imam biti dostupan. A to je ovaj. Tako da... Polako...

 

Tko zna, možda kupim one preserans module sa nekakvim kao kristalima (ne pravima, naravno) i imaju zlatnu boju. Skuplji jesu, ali ne nešto puno čini mi se. Moram ih potražiti, znam da sam ih negdje vidio u ponudi.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Izzy kaže...

Hvala na upozorenju.

Samo GSkill i Samsung B-Die čipovi. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Zima stiže a energenti za grijanje su sve skuplji, ali srečom da CPU klokanje itekako može fino zagrijat manju sobu.

 

Opcije su razne i sve je preskupo, pa valjda bumo nekak izdurali i ovu zimu.

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-12900k-overclocked-to-5-2-ghz-on-all-performance-cores-reportedly-consumes-330w-of-power

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=358&jumpto=6423558&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Zima stiže a energenti za grijanje su sve skuplji, ali srečom da CPU klokanje itekako može fino zagrijat manju sobu.

 

Opcije su razne i sve je preskupo, pa valjda bumo nekak izdurali i ovu zimu.

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-12900k-overclocked-to-5-2-ghz-on-all-performance-cores-reportedly-consumes-330w-of-power

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=358&jumpto=6423558&sort=asc&view=flat

 

 

 rambox

Rođak nije tebi lako.

Droga te je zela.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Zima stiže a energenti za grijanje su sve skuplji, ali srečom da CPU klokanje itekako može fino zagrijat manju sobu.

 

Opcije su razne i sve je preskupo, pa valjda bumo nekak izdurali i ovu zimu.

 

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-12900k-overclocked-to-5-2-ghz-on-all-performance-cores-reportedly-consumes-330w-of-power

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=358&jumpto=6423558&sort=asc&view=flat

 

 

 Mogao bi mozda u kombinaciji sa 3090 ali ako živiš u sobi od 5m2 visina 2.5m i da imaš stiropor izolaciju to bi ti bilo dovoljno da imaš temperaturu oko 22°C sa prozorom a da je temperatura procesora 70°C i grafičke konstantno takva a vanjska temperatura od - 5°C-10°C da je veći sobičak nekih 10m2 ubilo bi studen.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hummer0 kaže...

 rambox

Rođak nije tebi lako.

Droga te je zela.

Još odavno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Da klokanje je logički krepalo, s obzirom kolko treba puno strujetine za pišljivih 300-400mhz napretka. 

 

https://twitter.com/OneRaichu/status/1451109571544555530

 

Ne kužim, opet ista priča kao i sa Rocket Lake.Mindfactory je nekome prodal procesor, ali na koji način kad prodaja nije niti počela jer procesori još nisu lansirani=traje NDA.

 

https://wccftech.com/intel-core-i9-12900k-alder-lake-cpus-being-sold-shipped-to-customers-weeks-before-launch-for-610-us/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2021 21:46 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Intel i7/i9 Club

Jedva čekam Intel. Ma da i troši 50000W.

 

Dragi Intel.

 

 

Jedva čekam stabilni BIOS, brutalni OC memorije i proc preko 5Ghza.

 

LJUBAV !

 

Imam ga na šit listi, jel forumska munja još o potrošnji struje tepe ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 23:41 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 1 hvala 2
15 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Stavio si moju poruku sebi pod nos kao podsjetnik i zanemario je. To ti je ono šta je očito vidljivo i gledaš svaki dan postane nevidljivo. 

Kažeš čekaš intel pa imaš još od serije 9 izvrsne kombinacije. Tebe zaslijepi fina reklama i padneš ko mladi majmun na novo sjajno ulašteno.

Nemoj bit gnjavator pokreni se, dosadio si više. Let s go baby!

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 12:13 (dery).
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Neka, samo Intel Dery. Ti si navikao na krpanje, 4ghz klub, poluispravne drivere, 5757 verzija biosa i crashanje. Ja ti skidam kapu za to.

Nicky, Valentin i moja malenkosti smo prestari huligani i nemamo vremena. Mi hoćemo plug and play. OŠ kupit moj Ryzen 5800 kad izađe Tata na tržište ?
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 12:26 (DarthMarkus).
Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Jedva čekam Intel. Ma da i troši 50000W.

 

Dragi Intel.

 

 

Jedva čekam stabilni BIOS, brutalni OC memorije i proc preko 5Ghza.

 

LJUBAV !

 

Imam ga na šit listi, jel forumska munja još o potrošnji struje tepe ?

Al si ga zatrolao na ful gas stari. Pa jebote 400w samo proc, ne znam koliko nas ima PSU preko 650w..?

 

Voli Intel i njegov P&P al ovo je čisti bullshit, triba reći kad stoji.

Survivor - eye of the tiger
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
Nicky, Valentin i moja malenkosti smo prestari huligani i nemamo vremena.

I ne pristajemo na kompromise nikakve. Kad sastaviš, štelaš da performanse rastu još, a ne štelaš da bi radilo.  

metallic kaže..

Al si ga zatrolao na ful gas stari. 

Nipošto, to govori ogromna frustracija AMDom iz njega, poznat osjećaj. 

DarthMarkus kaže...
Ti si navikao na krpanje, 4ghz klub, poluispravne drivere, 5757 verzija biosa i crashanje. Ja ti skidam kapu za to.

Svatko na AMDu je navikao na to, svatko si je odabrao i zbog toga AMD ekipi i ja skidam kapu. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 13:50 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Deranje guzova 

Spavaš li mirno Rambox.  

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
metallic kaže...
DarthMarkus kaže...

Jedva čekam Intel. Ma da i troši 50000W.

 

Dragi Intel.

 

 

Jedva čekam stabilni BIOS, brutalni OC memorije i proc preko 5Ghza.

 

LJUBAV !

 

Imam ga na šit listi, jel forumska munja još o potrošnji struje tepe ?

Al si ga zatrolao na ful gas stari. Pa jebote 400w samo proc, ne znam koliko nas ima PSU preko 650w..?

 

Voli Intel i njegov P&P al ovo je čisti bullshit, triba reći kad stoji.

 Moram malo. Ovaj #očenečestrujabojicalinknavalastitipolupismenilinkAmdTotheCore spama već 10 stranica jer ga nitko ne ferma ni tamo u low frequency klubu.

 

Jebote otvori temu ddr5 i ne napiše apsolutno ništa od arhitekuri al napiše :

 

- bit če ploče sa ddr5

- bit če ploče sa ddr4 

 

Bit če veče latencije i bit če skuplje.

 

U PM ono.

 

Mislim nemam ništa protiv da spama tamo, fakat mi ide na nerve jel ga kvotaju pa moram povremeno da pročitam ta sranja.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 16:43 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kuzin, sori stari. Kad procitan tata/kralj odma mi bude bed onog crnog razdoblja foruma.

 

Danas ti je top proc top, negdi 2 godisnja doba, maks godinu. Nema gusta.

Survivor - eye of the tiger
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Ma znaš šta. Na 4k i čak 1440p i nije više presudan. Ja ga jedino kupujem zbog total wara. Da nisam ovisnik o tom serijalu bio bi još na Ivyu.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Baš, i več vidim da neki komentiraju bit če brži(singlethread pogotovo) od R7 5800X.

 

CPU-Z benčmark totalno beskorisan benč, u odnosu na ovo dole ili tri profi alata a razultate vidimo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=358&jumpto=6421760&sort=asc&view=flat

 

Zapitajte se zakaj nema procurelih Alder Lake gejming benčmarka, i to pogotovo sa preskupom DDR5 memorijom.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rezultate vidimo od comet lake ali ne od alder lake tako da ono sigurno će ih biti pun kurac 5.11.2021 kako sa ddr4 i ddr5 međutim taj ddr5 mi nije baš nešto privlačan zbog visoke cijene.Bitno da si ti iz šupka interneta izvukao neke benchmarke gdje je amd trenutno u vrhu, do prije je bio bitan cpu-z i cinenbench sad više nisu pošto im je potop bio.A dobro ne moraš špijunirati war-@ što kaže na discordu za igre pa prenjeti zašto ih nema nisi se ni sjetio dok ovaj slučajno nije rekao.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 22:51 (dreadmoore).
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Rezultate vidimo od comet lake ali ne od alder lake tako da ono sigurno će ih biti pun kurac 5.11.2021 kako sa ddr4 i ddr5 međutim taj ddr5 mi nije baš nešto privlačan zbog visoke cijene.Bitno da si ti iz šupka interneta izvukao neke benchmarke gdje je amd trenutno u vrhu, do prije je bio bitan cpu-z i cinenbench sad više nisu pošto im je potop bio.A dobro ne moraš špijunirati war-@ što kaže na discordu za igre pa prenjeti zašto ih nema nisi se ni sjetio dok ovaj slučajno nije rekao.

Da baš buljim u Discord, lol nemam pametnijeg posla pored svih ostalih več odavno renomiranih izvora.

 

Malo prije sam rekel da nema gejming usporedbe, e pa ima fučkaj ga sad ali ne sa DDR5 memorijom.

 

Ovo je uplodano danas i to nedavno, dakle Alder Lake ekipa u 1080p gejmingu sa 3600mhz DDR4 memorijom.Fučkaš ti 1080p gejming, pa to je grafa(1000eura)za ugodan 1440p/medium gejming a tu je procesor znatno manje bitan.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 3:58 (rambox).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Besmislene gluposti ,ne znam kako vam se da natezat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Besmislene gluposti ,ne znam kako vam se da natezat.

Ja ne znam zašto se ti zamaraš s time?  Forum ima više od jedne teme. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Rekao prije 10 stranica da i5 12600 Alder ide na 5800X  

rambox kaže...
* * *

 

Zapitajte se zakaj nema procurelih Alder Lake gejming benčmarka, i to pogotovo sa preskupom DDR5 memorijom.

 

 

 

rambox kaže...
* * *

 

Malo prije sam rekel da nema gejming usporedbe, * * *

 

* * *

Tri puta sam ti ponovio prije 10-tak strancia sa tri različita izvora (mislim da sam dodao i 4-ti) da je u GAMING performansama Alder prešišao Ryzen.

Wake up!

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
 Mi hoćemo plug and play.

To bi ja debelo pričekao dok se ne dokaže. Nova arhitektura i to priločno egzotiča sa velikim i malim jezgrama. Već su išle glasine da bi neke igre sa denuvo zaštitom mogle odbijati poslušnost.

Takva arhitektura, brijem, da bi se iskoristila kako treba mora imati optimizaciju od developera. Da biti će sigurno brži od trenutnih ryzena uz ogromnu cijenu, visoku potrošnju osim ako ti CPU ne bude iskorišten do 50%, a potrošnja je ludo visoka kod beskorisnog overkloka.

Skupe ploče zbog potrebnih vrm zahtjeva, skup DDR5.

 

Nitko ti ne gleda u novčanik, kupi što te veseli na kraju krajeva.

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Tri puta sam ti ponovio prije 10-tak strancia sa tri različita izvora (mislim da sam dodao i 4-ti) da je u GAMING performansama Alder prešišao Ryzen.


Wake up!

Nemoj me nasmijavat, pa i žabe u močvari več odavno znaju da če če Alder Lake bit brži u gejmingu.Kolko brži to je pitanje, a na primjerima vidiš da je to slabo ili manje od očekivanja.Skupa je to nova platforma, a gejming sa preskupom DDR5 memorijom to če završit još lošije radi visokih latencija itd.

 

Dobro pogledaj i7 12700K vs R 5600X primjer, to su tanke FPS razlike na 1080p, a na večim rezolucijama zna se kak to ide.Kad več gledaš zelenu usporedbu, lako je zaključit kak če se to odrazit na gejming sa najeftinijim i5 12400.To su velike razlike u CPU frekvenciji/niže CPU performanse, a to se itekak odražava na FPS/igrice koja baš ljube CPU frekvenciju.Recimo da večina igrica koristi 8 Threads, a dalje se nema kaj komentirat.

 

i7 12700K, 4.7ghz All cores boost velike CPU jezgre, 25MB L3 Cache

 

i5 12400, 4ghz All cores boost velike CPU jezgre, 18 MB L3 Cache

 

R5 5600X, 4.4-4.5ghz all core boost, 32MB L3 Cache

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=359&jumpto=6424088&sort=asc&view=flat

 

Dosta igrica voli što veči L3 Cache, pa i po tome moš lako procjenit određene gejming performanse.Za usporedbu, stari Rocket Lake i5 11400/i5 11400F on ima 12mb L3 Cache.

 

 

 

Dobro vidiš, kakva je situacija i9 12900K(flegšip Alder Lake) vs i9 11900K(Flegšip Rocket Lake) dakle sitna FPS razlika.

 

Za gejming AMD nema potrebe bitno smanjit cijene, pogotovo R5 5600X vjerojatno neče ič niže od 220$.

 

Dalje se nema kaj raspravljat, gejming CPU usporedbe do dalnjega nemaju smisla u ovakvog odurnom tržištu preskupih grafa.As ti gospe pa 1080p grafa RX 6600 prodaje se po 500-550eura, u testu korišteni RTX 3070 košta 1000eura.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 14:35 (rambox).
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
DarthMarkus kaže...i
 Mi hoćemo plug and play.

To bi ja debelo pričekao dok se ne dokaže. Nova arhitektura i to priločno egzotiča sa velikim i malim jezgrama. Već su išle glasine da bi neke igre sa denuvo zaštitom mogle odbijati poslušnost.

Takva arhitektura, brijem, da bi se iskoristila kako treba mora imati optimizaciju od developera. Da biti će sigurno brži od trenutnih ryzena uz ogromnu cijenu, visoku potrošnju osim ako ti CPU ne bude iskorišten do 50%, a potrošnja je ludo visoka kod beskorisnog overkloka.

Skupe ploče zbog potrebnih vrm zahtjeva, skup DDR5.

 

Nitko ti ne gleda u novčanik, kupi što te veseli na kraju krajeva.

 Ma znam pajdo, malo sam zatrolao. Isprike ozbiljnijoj ekipi.

 

Prve PRAVE nezavisne benchmarke i testove memorije pričekat, onda pucat.

 

Potrošnja mi uopće nije toliko bitna,ako je temp pod kontrolom. Nekako gledam enthusiast PC kao custom sportski auto. Ako mi da perfomanse, jebe mi se jel troši 15 ili 20 litara.

 

Kod mene je moto "Ili do kraja ili APU". Nema između.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

 

R5 5600X, 4.4-4.5ghz all core boost, 32MB L3 Cache

 

Dosta igrica voli što veči L3 Cache, pa i po tome moš lako procjenit određene gejming performanse.Za usporedbu, stari Rocket Lake i5 11400/i5 11400F on ima 12mb L3 Cache. 

baš za usporedbu, taj 11400 ima skoro triput manje keša od 5600x, pa je u gejmanju na cca 10% razlike - link

 

When compared to competing AMD parts, the 11400F is about 13% faster than the Ryzen 5 3600 and 11% slower than the 5600X, essentially slotting in between the two.

 

jedina prava razlika je što je 5600x skoro duplo skuplji za tih pišljivih 10% razlike koje niti ne vidiš u praksi

nekad je takva muda pod bubrege prodavao intel i pluvali smo po njemu uzduž i poprijeko osim intel fanboja koji su vikali 'najbolje se plaća', sad kad to radi amd, očekivano, ekipici s tobom na čelu ponestalo je hračke  

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
* * *

Takva arhitektura, brijem, da bi se iskoristila kako treba mora imati optimizaciju od developera. * * *

Izvoli:

Intel Developer Zone 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Bit će super ako i5 12600k padne na ili ispod 2000 kn i kad druge godine izađu jeftinije ploče.

Ista su to govna (AMD), derati će jedni i drugi koliko god mogu. Sve ostalo je marketing.

 

Ovak i5 12600K 2200 kn minimum, Z690 1500 kn minimum, prije oko 2000 kn ploča i ako se ide na DDR5 2X8gb bude isto valjda oko 2000 kn 

 

To bu, vadim iz guzice, 6-7 soma kuna za i5 srednji rang cpu baza kompa, i ako kupuješ grafu npr. rtx 3070 ti za 8-9 soma ode sve u p.m.

 

Ili si kupiš i5 10400f za 1200 kn, ploču za 700 kn, i memoriju 2x8 gb za 500 kn i deri. Na 1440p bu razlika max 10% na nekim višim detaljima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 20:57 (forumaš).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Na 1440p bu razlika max 10% na nekim višim detaljima.

Neki od nas uopće ne gledamo na gaming već na neke druge stvari i ako cijene budu takve kakve ti npr. sada navodiš, eto mene na 11 generaciju Intela i DDR4, meni recimo 16 GB nije dovoljno što je na kraju još 2000 kn troška.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 21:08 (Valentin17).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice