Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.019
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Intel Core i9-12900K Alder Lake CPU Destroys The AMD Ryzen 9 5950X In Single-Core & Mult-Threaded Benchmark Leak. Izvor: ovdje. Ustvari izvor možete pronaći na svakom portalu na planeti.

Doktor vam je lijepo rekao. Kometa prolijeće kraj AMD-ovog HQ, Raketa udara onako blago u zid, ulagači vjeruju da se neće ništa desiti sa Raketom (to su vrapci znali na grani) nego da prave promjene dolaze sa Alderom.

 

 

Da Klikbejt naslov, * * * zato i stavljaju žuto ili uništava da neupučeni kliknu na to.

 

* * *

 

 

Dobro ako ti žuto smeta evo ti sledeći naslov:

Intel Core i9-12900K is 12% faster than Ryzen 9 5950X in leaked single-core Geekbench 5 benchmark. Izvor: ovdje

Dalje se navodi ovako: Intel Core i9-12900K is 12% faster than Ryzen 9 5950X in single-core and 3% faster in multi-core tests.

Nego.. imaš li ti što za spavanje večeras? Ja imam brigu kako ćeš ti zaspati.

 Ma jbt to nego je pitanje koliko trosi taj 12900K, moze li 2 KW napojna biti dovoljna ili treba jacu kupovat.Te me zanima u mene je kabel  3x0.75 sta ako premasuje vise od ta  2 KW znaci morma citavu instalaciju u sobi mjenjati da bi upalio takav pc.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Envy kaže...
rambox kaže...
Envy kaže...

Intel Core i9-12900K Alder Lake CPU Destroys The AMD Ryzen 9 5950X In Single-Core & Mult-Threaded Benchmark Leak. Izvor: ovdje. Ustvari izvor možete pronaći na svakom portalu na planeti.

Doktor vam je lijepo rekao. Kometa prolijeće kraj AMD-ovog HQ, Raketa udara onako blago u zid, ulagači vjeruju da se neće ništa desiti sa Raketom (to su vrapci znali na grani) nego da prave promjene dolaze sa Alderom.

 

 

Da Klikbejt naslov, * * * zato i stavljaju žuto ili uništava da neupučeni kliknu na to.

 

* * *

 

 

Dobro ako ti žuto smeta evo ti sledeći naslov:

Intel Core i9-12900K is 12% faster than Ryzen 9 5950X in leaked single-core Geekbench 5 benchmark. Izvor: ovdje

Dalje se navodi ovako: Intel Core i9-12900K is 12% faster than Ryzen 9 5950X in single-core and 3% faster in multi-core tests.

Nego.. imaš li ti što za spavanje večeras? Ja imam brigu kako ćeš ti zaspati.

 Ma jbt to nego je pitanje koliko trosi taj 12900K, moze li 2 KW napojna biti dovoljna ili treba jacu kupovat.Te me zanima u mene je kabel  3x0.75 sta ako premasuje vise od ta  2 KW znaci morma citavu instalaciju u sobi mjenjati da bi upalio takav pc.

Ne sikiraj se, ako direktno sa "štange" ti ne provučemo 5x2,5 od Inverter klime... onda ćemo to lako riješiti kondezatorima.  

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Da znamo kako je Internet/Jubitu pretrpan glupostima po tome jer ti si (što ti odajem počast u svakom smislu te riječi) stručnjak u nalaženju ako treba fluorscentnog kamena na mjesecu.

Citirao sam te opet i dao ti drugi izvor i evo sada ti dajem treći izvor i pripremi se za šok:

Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU Up To 15% Faster Than Ryzen 7 5800X In Latest Multi-Threaded Benchmarks [Intel Core i7-12700 Alder Lake CPU Benchmarked, Faster Than The Ryzen 7 5800X In Both Single & Multi-Core Tests]


Intel Core i5-12600K CPU Performance & Pricing Rumors: Faster Than Ryzen 7 5800X In Gaming & Multi-Threading at Ryzen 5 5600X Pricing

 

 

Eh sada kada uzmeš poskupljenje 10-20% iz TSMC-a pa još dodaš da će ZEN4 kasniti saberi 2 i 2 i donesi sâm zaključak.

Kakav šok, pa na tom videu nema nikakvog žutog klikbejta tu je kvaka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=356&jumpto=6405244&sort=asc&view=flat

 

Človek je realan, zato i spominje da su buduči i5 model najbitniji za 90% kupaca.Ako si zaboravil, to su dva najprodavanija AMD procesora, i to poredani po redosljedu prodaje.R5 3600 je i dalje daleko najprodavaniji AMD proc, i dan danas se dobro prodaje pa dok se ne rasprodaju stare zalihe.

 

- R5 3600

 

- R5 5600X

 

Nema tu nikakve euforije, razlike u CPU performansama su zapravo sitne vs R9 5950X. Uz napomenu, da če najači Alder Lake pod maksimalnim opterečenjem povuč 100W više od defolt R9 5950X.

 

Ovo ti je šok ili nemoguča mislija, samo i zamislit probat stavit najači Alder Lake proc na Intel matičnu od 60-70dolara.

 

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=738&jumpto=6217481&sort=asc&view=flat

 

 

Za najači Alder Lake proc, za to če ti trebat matična od minimalno 200$+napajanje da ne spominjem.Defoltni R9 5950X je vrlo štedljiv proc, zato po defoltu skoro i nudi iste performanse na matičnoj od 60$, u odnosu na neusporedivo skuplju matičnu ploču.Dalje znamo, Gigabyte matičnu ne možeš ubit jer je za CPU potrošnju ograničena na 130W.

 

Poanta je vrlo jasna, nova skupa Intel platforma+skupa standardna ddr5 memorija sa CL40 latencijama+vrlo rastrošan procesor.Svakako dobitna kombinacija, za kaj 10-15% bolje performanse u inače beskorisnom benčmarku.Za Cinebench barem znaš da je dio Maxon jezgre, u odnosu na Geekbench koji je tipičan beskorisni test.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 20:06 (rambox).
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

E da Game Cache, zato če najači/najskuplji Alder Lake procovi na sebi nosit 30mb L3 Cache.

 

 

Ostalo znamo, AMD je još 2019 godine na večinu Zen2 procova natovaril 32mb L3 Cache.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

E da Game Cache, zato če najači/najskuplji Alder Lake procovi na sebi nosit 30mb L3 Cache.

 

 

Ostalo znamo, AMD je još 2019 godine na večinu Zen2 procova natovaril 32mb L3 Cache.

 

 Nevjerojatno, ja naprosto ne mogu virovat

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
rambox kaže...

E da Game Cache, zato če najači/najskuplji Alder Lake procovi na sebi nosit 30mb L3 Cache.

 

 

Ostalo znamo, AMD je još 2019 godine na večinu Zen2 procova natovaril 32mb L3 Cache.

 

 Nevjerojatno, ja naprosto ne mogu virovat

 Tu du du du du, nema tu pomoći ;) 

On the Internet you can be anything you want. It's strange that so many people choose to be stupid.
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

E da Game Cache, zato če najači/najskuplji Alder Lake procovi na sebi nosit 30mb L3 Cache.

 

 

Ostalo znamo, AMD je još 2019 godine na večinu Zen2 procova natovaril 32mb L3 Cache.

 

 rambox

Daj rokni jednu rakiju da ti tlak padne pišat pa spavat.

16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Zeleno označeno, to su kak ti dolarske maloprodajne cijene za Alder Lake.Zašto su izlistane tri različite cijene, nisam ja štampal ne pitaj nemam poima.

 

 

 

Malo više detalja, zakaj su na toj fotki različite cijene koje su ipak u eurima a ne dolarima.Ovisi o maloprodajnim maržama, a dalje imaš koš silnih tablica kao da smo u banki fučkaj ga sad.

 

https://videocardz.com/newz/alleged-european-pricing-of-intel-12th-gen-core-alder-lake-s-series-leaks-out

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 14:22 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
online
Intel i7/i9 Club
On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

 I meni 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Envy kaže...

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

 I meni 

koji očaj da se shera gamer meld hahah

13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...

koji očaj da se shera gamer meld hahah

Nemašpojma.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
neampojma kaže...

koji očaj da se shera gamer meld hahah

Nemašpojma.

 hajd realan budi jednom barem pliz 

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

GamerMeld isto spada pod Klikbejt, a Intel marketinške tablice efikasnosti nema smisla komentirat.Jubitu skupljači informacija, pa to onda prezentiraju u skakavac videu za prosječnu raju.

 

 

 

Nedavno je neko testiral neimenovi Alder Lake proc, pa su zabilježili CPU Package Power od 248W.Nadamo se da nije u pitanju nabrijani i5 Alder Lake. To če ispast jako loše za i7 i i9 modele, u istoj situaciji kad ih na razne načine nagaziš do daske.

 

https://videocardz.com/newz/intel-alder-lake-support-added-to-extreme-tuning-utility-xtu-first-stability-test-leaks

 

Netko če reč pa to je samo Aida64 stres test, ali iz toga se usporedbom može izvuč vrlo korisne informacije.Eto ovako da bude preglednije, pa dalje je lako procjenit da če u identičnoj GCN Cinebench R20 usporedbi taj Alder Lake proc povuč minimalno 230W pa na više do 250W.

 

R5 4650G

- AIDA64 FPU, ne može više od 85-87W


- Aida64 3u1, 75W


- Cinebench R20, ne ide više od 75W

 

R9 5950X

 

- na defolt postavkama u Aida64 ne bi mogao povuč više od 140W

 

- Cinebench R20 tu pojede nešto manje struje, a to se opet fino slaže sa mojim primjerom

 

Neimenovani Alder Lake

 

- 248W

 

- nadaj se da nije nabrijani i5 ili i7, jer to znači da če i9 povuč još znatno više struje

 

- korišteno je vodeno hlađenje

 

- defolt, ili ipak naklokan CPU, detalji nisu poznati

 

Fučkaš forum i zbrčkao stavljanje osiromašenih fotki, eto ovak i rješeno.

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/15vwprKebL7MHFZMqapYCZ4TESIs3LMNW?usp=sharing

 

 

    

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 21:50 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Klasika. kad nemas argumenata - udri po potrosnji...

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

GamerMeld isto spada pod Klikbejt, a Intel marketinške tablice efikasnosti nema smisla komentirat.Jubitu skupljači informacija, pa to onda prezentiraju u skakavac videu za prosječnu raju.

 

 

 

Nedavno je neko testiral neimenovi Alder Lake proc, pa su zabilježili CPU Package Power od 248W.Nadamo se da nije u pitanju nabrijani i5 Alder Lake. To če ispast jako loše za i7 i i9 modele, u istoj situaciji kad ih na razne načine nagaziš do daske.

 

https://videocardz.com/newz/intel-alder-lake-support-added-to-extreme-tuning-utility-xtu-first-stability-test-leaks

 

Netko če reč pa to je samo Aida64 stres test, ali iz toga se usporedbom može izvuč vrlo korisne informacije.Eto ovako da bude preglednije, pa dalje je lako procjenit da če u identičnoj GCN Cinebench R20 usporedbi taj Alder Lake proc povuč minimalno 230W pa na više do 250W.

 

R5 4650G

- AIDA64 FPU, ne može više od 85-87W


- Aida64 3u1, 75W


- Cinebench R20, ne ide više od 75W

 

R9 5950X

 

- na defolt postavkama u Aida64 ne bi mogao povuč više od 140W

 

- Cinebench R20 tu pojede nešto manje struje, a to se opet fino slaže sa mojim primjerom

 

Neimenovani Alder Lake

 

- 248W

 

- nadaj se da nije nabrijani i5 ili i7, jer to znači da če i9 povuč još znatno više struje

 

- korišteno je vodeno hlađenje

 

- defolt, ili ipak naklokan CPU, detalji nisu poznati

 

Fučkaš forum i zbrčkao stavljanje osiromašenih fotki, eto ovak i rješeno.

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/15vwprKebL7MHFZMqapYCZ4TESIs3LMNW?usp=sharing

 

 

    

 Jbt pc ako ne trosi bar 1kw/h

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Envy kaže...

rambox sviđa mi se ova slika:

 



Ako ti što znači biti ćemo svi uz tebe za koji mjesec.

I usput tvoje Uložćeno / potrošeni Watt: 

"Intel's Secret Sauce at Catching Up with AMD Core Count is the Gracemont E-core and its Mind-boggling Perf/Watt" Izvor: ovdje.

Kao što rekoh, ništa se ne brini... bitno je da je čovjek živ i zdrav.

GamerMeld isto spada pod Klikbejt, a Intel marketinške tablice efikasnosti nema smisla komentirat.Jubitu skupljači informacija, pa to onda prezentiraju u skakavac videu za prosječnu raju.

 

 

 

Nedavno je neko testiral neimenovi Alder Lake proc, pa su zabilježili CPU Package Power od 248W.Nadamo se da nije u pitanju nabrijani i5 Alder Lake. To če ispast jako loše za i7 i i9 modele, u istoj situaciji kad ih na razne načine nagaziš do daske.

 

https://videocardz.com/newz/intel-alder-lake-support-added-to-extreme-tuning-utility-xtu-first-stability-test-leaks

 

Netko če reč pa to je samo Aida64 stres test, ali iz toga se usporedbom može izvuč vrlo korisne informacije.Eto ovako da bude preglednije, pa dalje je lako procjenit da če u identičnoj GCN Cinebench R20 usporedbi taj Alder Lake proc povuč minimalno 230W pa na više do 250W.

 

R5 4650G

- AIDA64 FPU, ne može više od 85-87W


- Aida64 3u1, 75W


- Cinebench R20, ne ide više od 75W

 

R9 5950X

 

- na defolt postavkama u Aida64 ne bi mogao povuč više od 140W

 

- Cinebench R20 tu pojede nešto manje struje, a to se opet fino slaže sa mojim primjerom

 

Neimenovani Alder Lake

 

- 248W

 

- nadaj se da nije nabrijani i5 ili i7, jer to znači da če i9 povuč još znatno više struje

 

- korišteno je vodeno hlađenje

 

- defolt, ili ipak naklokan CPU, detalji nisu poznati

 

Fučkaš forum i zbrčkao stavljanje osiromašenih fotki, eto ovak i rješeno.

 

 

https://drive.google.com/drive/folders/15vwprKebL7MHFZMqapYCZ4TESIs3LMNW?usp=sharing

 

 

    

Dobro je da si mi direktno odgovorio a ne da ti Riotovoi kompanjoni budu potparoli.

O energetskoj učinkovitosti molim te nemoj više kao boga te molim - kupit ću ti Solarni panel ako treba.

Zašto? Zato što su se svi meni smijali kada sam ja u Developer Verziji pričao (tada se nije znalo da će se zvati WIndows 8) da mi se CPU u Power Saver spusti na 700 Mhz. Da svi su se smijali. A ti bi sada o tome.

Da ti pričam malo o Energetskoj Efikasnosti:
Logitech Z.5500 Digital (RMS snage od 505 [W] (koji ima i Friday) Stand By modu troši 1-2[W], ali kada ga uključiš i smanjiš do kraja sa svim iskopčanim ulazima - troši 45-50 [W]

Modem/Router troši 9-12 [W] Cisco EPC3928.
Telefon kada se puni troši 9'10 [W]

A sada zvijezda večeri iz Q1 2010 (dakle 11+ godina) X5680 Xeon na 3.6 GHz kao pinacle tadašnje tehnologije čiji je TDP od 130[W] sa 32nm litografijom sa tada frapidnim RPC-om od $1666,00.
Iz utičnice cijeli sistem vuče od 80-120[W]. Uključen Edge sa 30 tabova, Youtube, WhatsApp, Discord, 5 Game Launčaera, manje više i Photoshop itd.
Ali zanimvibo Rambox: Kada se uključe na 2 Ekrana 8K VIdeo@60 FPS preko youtubea koje 11 godina star CPU (kada nije bilo ni 4K) pusti, tada sistem skače na 170-220[W], tako da se ja uistinu pitam kada će to moj CPU povući 130 [W] TDP-a? Ovo je mjereno Wattmetrom pa ako želiš slike - samo reci.

11 godina star 32 nm CPU?

Dakle k'op boga te molim nemoj više uloženo (struja) / dobiveno (neki benčmarci) jer je to smeće koje ništa ne pokazuje!

A odgovor na pitanje što bi kolegi Friday složio kao PC i koga sve zanima..... zadržite dah: Sapphire Lake. Zalijepljenih pola ili četvrt TB RAM-a sa PCIe 5.0 i sa AVX-512 instrukcijama.

Uređivano:Moj Athlon neki dvojezgreni radio je na pasivnom hladnjaku od 75-105°C, mene bolilo briga hoće li CPU crknuti - meni je bitno da se 'čuje' 0 [dbA]. I idalje je to dobar CPU kao stara škola (najbolja) od AMD-a. Ovo sve je samo buđenje lava koji spava, i neka ga bude, šteta što Lav nije Godzila - tada bi za nas obične (iako ja nisam ni blizu obični) juzere bilo tip-top. Znači ovaj put iz mojih usta čuješ kako hvalim tadađnnji AMD-ov 5000+ CPU.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 12:12 (Envy).
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Novi Intel stock 65W TDP CPU hladnjaci.Osim novog dizajna, ako nije fejk ovaj skroz ljevi za i9 CPU modele ima plavi ventilator.

 

https://twitter.com/ayxerious/status/1436343672669233158

 

 

 

Kakav je to Alder Lake i9, ako je po defoltu 65W ili na njega ide takav CPU hladnjak.Defoltni 65W TDP-a i9, to može bit samo nekakav OEM model sa debelo ograničenim TDP-om.Kao primjer iako ne žere puno struje, pa tko bi stock R9 5950X hladio sa nekakvih CPU hladnjakom deklariranim za hlađenje 65W TDP-a.

 

Dalje se sve vidi, crveno sam zaokružil model hladnjaka(čini se kao da ima plavo osvjetljeni RGB krug)za i7/i5/i3 procesore.Žuto označeno, slabo se vidi ali eto piše za Pentium i Celeron CPU modele.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2021 21:55 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

* * *

Twitter veliš?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
rambox kaže...

* * *

Twitter veliš?

 Pouzdan izvor 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Očekivano, vjerojatno najskuplji Intel Alder Lake chipset ili Asus matične ploče, i eto pola modela dolazi sa ddr4 podrškom.Dakle biraš kaj hočeš, socket 1700 matičnjaču sa ddr4 podrškom, ili ipak znatno skuplju maitčnu sa ddr5 memorijom.

 

https://wccftech.com/asus-z690-motherboard-lineup-leaks-out-rog-maximus-xiv-rog-strix-tuf-gaming-prime-series/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=333&jumpto=6308903&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče standardne ddr5 memorije, hm ovo je 6400mhz ddr5 CL40."Vidim da ljudovi po Internetima nisu baš zadovoljni latencijama", a dalje prema očekivanjima čumez od početnog vala preskupe ddr5 memorije.

 

https://twitter.com/harukaze5719/status/1437318787070500864

 

Ne palim se na memorijske latencije, ovo na fotki desno je moj Renoir APU u kombinaciji sa jeftinom ddr4 memorijom.

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 14:23 (rambox).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Rambox na aparatima

A potrošnja? 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

 Baš, a "taj benč je oduvijek bio jako relevantan zato dalje i nemam kaj komentirat".

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
online
Intel i7/i9 Club

Sisoftsandra Preview, testirano na W10 ali nebitno jer je softver ionak posebno optimiziran za Big/Little.

 

https://www.sisoftware.co.uk/2021/09/24/intel-12th-gen-core-alderlake-i9-12900k-review-benchmarks-big-little-performance-preview/

 

"Like Windows (and other operating systems), we have had to make extensive changes to both detection, thread scheduling and benchmarks to support hybrid/big-LITTLE. Thankfully, this means we are not dependent on Windows support – you can confidently test AlderLake on older operating systems (e.g. Windows 10 or earlier – or Server 2022/2019/2016 or earlier)– although it is probably best to run the very latest operating systems for best overall (outside benchmarking) computing experience"

 

Vezano za ovo na fotki, ipak očekivano da u dosta primjera od Alder Lake Little CPU jezgri nema koristi.

 

 

U međuvremenu, hm original Preview je doživio mučki topnički napad fučkaj ga sad.Ali nema frke, zato je netko ranije mudro pospremio sve fotke+odradila je i Web arhiva.

 

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1441792710206103552

 

https://i.imgur.com/TyOlSb3.png

 

https://web.archive.org/web/20210925105654/https://www.sisoftware.co.uk/2021/09/24/intel-12th-gen-core-alderlake-i9-12900k-review-benchmarks-big-little-performance-preview/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2021 22:19 (rambox).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ti si jedan intel huligan: 

 

Baš, "taj benč" je oduvijek bio jako relevantan zato dalje i nemam kaj komentirat to cu ja napisati jer takav odgvor češ dobiti od ramboxa.

 

 

Znaci ramboxu ni aparti ne pomažu trebat ce mu infuzija i dodatne tablete da smiri svoje strasti sve sto je vezano za intel.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Kakva potrošnja, koga briga za CPU potrošnju(to se skriva, Cinebench R20) kad se ionako namjerno pokazuju testovi koji uopče ne mare za performanse sistemske memorije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=353&jumpto=6391850&sort=asc&view=flat

 

 

Cinebench ili CPU-Z, dobiš skoro isti score sa CL20 2666 i recimo CL16 3200mhz ddr4 memorijom.Cinebench boli đon za sistemsku memoriju, ali kao što je Sisoft ekipa pokazala(pa su morali obrisat pod NDA komandom) "Alder Lake/bit če sitnih problema tamo gdje su performanse sistemske memorije vrlo bitne".

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=357&jumpto=6416836&sort=asc&view=flat

 

E da zaboravil sam dodat, Cinebench ne mari niti za količinu L3 cache na procesoru.Baš zato kao primjer R5 4650 i R5 3600 imaju vrlo slične brojke u Cinebench ST i MT.Ali u praksi fučkaj ga, znamo da R5 3600 može bit značajno brži CPU.Cinebench ima samo rendering pravac, pa ako te zanima bilo kaj izvan tog pravca onda ga fučkaj.

 

Sisoft krači test je vrlo zanimljiv, i tu je sve jasno ili čisto pod uvjetom da se razumije engleski.

 

Prognoza, jako puno upučene gejming ekipe jednostavno če trajno isključit male Alder Lake CPU jezgre i gotova priča.Nije to samo gejming scenario, u određenim situacijama od malih CPU jezgri nema smislene koristi.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 17:02 (rambox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice