Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.269
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Adler lake, DDR5 i integrirana grafika.  

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ok zadnja odluka je pala

 

25 Ryzen 7 5800x
28 i9 10900kf
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Opa 50/50 napeto je gore na vote  

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Opa 50/50 napeto je gore na vote  

To ja radim duple račune za glasanje da prevagne na stranu Intela, daj mi vremena još malo i i9 pobjeđuje.    

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2021 21:37 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok zadnja odluka je pala

 

U oba tabora je zadnji voz za nadogradnju, I ZEN4 neće ići na stare ploče a niti na LGA1200 nećeš moći Aldera, jer će Alder će imati LGA 1700 i vjerojatno tri nadogradnje (moguće i Xeon na istu ploču), i također i ako TOP-KERA, (10900) uzmeš možad je bolje da uzmeš nekog slabijeg iz serije 10000, pa onda na tu ploču za siću dobiješ za par godina 11900F(K)

A i čekaj sredinu ovog mjeseca ide Intel Xe rješenja, Embargo pada mislim 12 ili 18 travnja. Štancaju ih i sam Intel i "vanjski partner" a čitaj: TSMC već par mjeseci.

A što se mene tiče možeš i Ryzena, čisto ti kao neki "ekonomista" govorim. Ali ako imaš love, pucaj što ti srce želim.. i ja kada vidim da se Cirihu voze Lamborghini i Ferrariji te nekakve Zonde, McLareni skužio sam da je najbolje da si kupim BMW-a M8 mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Opa 50/50 napeto je gore na vote  

 jedmo jadna zajednica ni za obični proc se ne mozemo jednoglasno dogovorit :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok zadnja odluka je pala

 

U oba tabora je zadnji voz za nadogradnju, I ZEN4 neće ići na stare ploče a niti na LGA1200 nećeš moći Aldera, jer će Alder će imati LGA 1700 i vjerojatno tri nadogradnje (moguće i Xeon na istu ploču), i također i ako TOP-KERA, (10900) uzmeš možad je bolje da uzmeš nekog slabijeg iz serije 10000, pa onda na tu ploču za siću dobiješ za par godina 11900F(K)

A i čekaj sredinu ovog mjeseca ide Intel Xe rješenja, Embargo pada mislim 12 ili 18 travnja. Štancaju ih i sam Intel i "vanjski partner" a čitaj: TSMC već par mjeseci.

A što se mene tiče možeš i Ryzena, čisto ti kao neki "ekonomista" govorim. Ali ako imaš love, pucaj što ti srce želim.. i ja kada vidim da se Cirihu voze Lamborghini i Ferrariji te nekakve Zonde, McLareni skužio sam da je najbolje da si kupim BMW-a M8 mi u Bosni bolje nismo ni zaslužili.

 Mislim da sam gotov sa cekanjam imam proc iz 2013 briga me za zen4 i alder kojima ce cijena biti preko 5000kn kad izadu,gejmam na 3440x1440 tak da sumnjam da ce bilo koji proc (alder ili zen4) imat pomaka za fps u igrama,rade cu pare ostavit za RTX 4080 nego cekat novi cpu do sljedece godine,i I DALJE JE SKORO 50/50 HAHAHA  ( da na dodam ne zelim 11900kf posto ima 2 jezgre manje nego 10900kf 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 0:23 (Nvidia GTX 680).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ma jbt ovaj Haswell jede malu djecu i sapuna ryzen-e i dan danas.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok zadnja odluka je pala

 

 Evo, ja sam stisnuo na Intel, tek toliko da začinim još malo. 

 

BTW, da sam u poziciji da kupujem sad platformu, ne bih se ni trenutka razmišljao. Izbor bi bio Intel konfa.

Previše je tu muke s Ryzenima da ih se natjera šljakati kako treba, bez problema ikakvih.

Jesam mazohist, ali ne baš toliki da bih 2x za redom sam sebe upucao u nogu.

 

Npr. i5 4690k kojeg sam imao prije ove konfe iz potpisa je bio mila majka kaj se tiče plug&play u osnosu na ovaj R5 2600.

Da ne govorim o stabilnosti sustava. Nikad ni 1 jedini BSOD ili freeze sustava na i5 4690K, dok na ovom R5 2600 zna biti kako mu grah padne valjda.

Nekad šljaka uredno po mjesec i više, a nekad mi u 3 dana za redom kad izađem na desktop nakon boota, samo se zaledi i ode u sleep.

Nekad je odmah nakon restarta ok i dalje nema problema a nekad mu treba još 1 restart. Pa onda nakon toga radi k'o zmaj, do sljedećeg takvog problema.

Za koji ne znaš kad će opet biti. Hihihihi, ako ništa... AMD je uzbudljiviji nego Intel. Iako pouzdan, Intel je dosadan 

 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 7:41 (fromcelltohell).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni je zadnji BSOD bio na prvi April i to vjerujem da je nekakva sala od strane Microsofta ili Lise Su.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

performanse iste, intel jeftiniji, stabilniji, plug and play, ne znam sta se uopce tu imas dvoumiti

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ekipica neko mozda ima ovu MBO da baci koji mini review? 

 

https://iponcomp.hr/shop/termek/gigabyte-z490-aorus-elite-ac-rev-10/1832687

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

Ekipica neko mozda ima ovu MBO da baci koji mini review? 

 

https://iponcomp.hr/shop/termek/gigabyte-z490-aorus-elite-ac-rev-10/1832687

Kod Intela sa Gigabyte pločom ne možeš fulati, nešto slabije se memorija kloka, ako ti to nije bitno, slobodno uzimaj.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club
http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 2:18 (Nvidia GTX 680).
Moj PC  
8 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 BOOMboy A tvoj CPU-Fx 8300 ti služi umjesto klime za hlađenje imao sam zujalicu grijalicu FX 8350 koma.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hummer0 kaže...
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 BOOMboy A tvoj CPU-Fx 8300 ti služi umjesto klime za hlađenje imao sam zujalicu grijalicu FX 8350 koma.

 Kad si ga hladio nekim fantastico moćnim coolerom. 🤣🤣🤣 Vidiš meni je 47 max koliko ga god vrtio, danima noćima. Na prime 95 brijem da se tak zove je jedan stupanj više na opciji zagrijavanje sa moćnim hiper 212 plusom😁. Bulazniš, bolje da si uložio u koji ventilator na kučištu i cooler. Šta bi ljudi rekli nije žvaka za s.....a.👀 A vidim gore i sljedbenike koji šibaju palac dole čim nekaj veliš protiv intelice, pa čak i ako je to istina. Baš ste mi slatki🥳

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 9:12 (BOOMboy).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 Ajde ne baljezgaj kad nemas pojma kao i vecina AMD fanboya i ne vide dalje od svog nosa...

 

Koliko se to grije u odnosu na AMD Ryzen 5xxx ?

Dakle Ryzen 5600x najslabiji pod vodenim zna doci na 80 stupnjeva..

Evo moj 10700k pod vodenim pod prime95 ne ide iznad 73 stupnja....

 

Potrošnja ?

Koja je razlika u potrosnji?

 

Jesi li ikad razmisljao da u gamingu procesor poput 10700k, amd 5600x ne idu iznad svojih 40% usagea ?

Kolika je potrosnja na 40% cpu usagea ? 

Razlika je mizerna tj nikakva...

 

Sada lijepo odi trolat u svoju AMD fanboy temu...to je ocito lakse nego biti educiran...

Dakle taj amd 5600x  s cijelom konfom trosi cak cijelih 6w na sat manje od i9 u gamingu.. ili u najgorem slucaju cca 15w :):) komedijasi 

 

Jos jednu stvar cu spomenuti AMD fanboyima jer ne znaju niti ne zele nauciti... intel puno bolje podnosi undervolt... testirajte pa se javite....

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 9:41 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 Ajde ne baljezgaj kad nemas pojma kao i vecina AMD fanboya i ne vide dalje od svog nosa...

 

Koliko se to grije u odnosu na AMD Ryzen 5xxx ?

Dakle Ryzen 5600x najslabiji pod vodenim zna doci na 80 stupnjeva..

Evo moj 10700k pod vodenim pod prime95 ne ide iznad 73 stupnja....

 

Potrošnja ?

Koja je razlika u potrosnji?

 

Jesi li ikad razmisljao da u gamingu procesor poput 10700k, amd 5600x ne idu iznad svojih 40% usagea ?

Kolika je potrosnja na 40% cpu usagea ? 

Razlika je mizerna tj nikakva...

 

Sada lijepo odi trolat u svoju AMD fanboy temu...to je ocito lakse nego biti educiran...

Dakle taj amd 5600x  s cijelom konfom trosi cak cijelih 6w na sat manje od i9 u gamingu.. ili u najgorem slucaju cca 15w :):) komedijasi 

 

Jos jednu stvar cu spomenuti AMD fanboyima jer ne znaju niti ne zele nauciti... intel puno bolje podnosi undervolt... testirajte pa se javite....

 Imam gtx nvidiu u računalu, zašto lažeš ovaj napačen narod?  Boli me đon za 5600 ( preskup) i za novu seriju intela ( Totalno bespotrebno lansirana, ukrali ljudima jezgre u high endu🤣🤣🤣🤣). Po meni sve je to mahuna🤣🤣.  Znači bez vode kod intela pržiona? 🤒 Ne gejmaju svi buahaha👀

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 10:07 (BOOMboy).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
BOOMboy kaže...
toxic kaže...
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 Ajde ne baljezgaj kad nemas pojma kao i vecina AMD fanboya i ne vide dalje od svog nosa...

 

Koliko se to grije u odnosu na AMD Ryzen 5xxx ?

Dakle Ryzen 5600x najslabiji pod vodenim zna doci na 80 stupnjeva..

Evo moj 10700k pod vodenim pod prime95 ne ide iznad 73 stupnja....

 

Potrošnja ?

Koja je razlika u potrosnji?

 

Jesi li ikad razmisljao da u gamingu procesor poput 10700k, amd 5600x ne idu iznad svojih 40% usagea ?

Kolika je potrosnja na 40% cpu usagea ? 

Razlika je mizerna tj nikakva...

 

Sada lijepo odi trolat u svoju AMD fanboy temu...to je ocito lakse nego biti educiran...

Dakle taj amd 5600x  s cijelom konfom trosi cak cijelih 6w na sat manje od i9 u gamingu.. ili u najgorem slucaju cca 15w :):) komedijasi 

 

Jos jednu stvar cu spomenuti AMD fanboyima jer ne znaju niti ne zele nauciti... intel puno bolje podnosi undervolt... testirajte pa se javite....

 Imam gtx nvidiu u računalu, zašto lažeš ovaj napačen narod?  Boli me đon za 5600 ( preskup) i za novu seriju intela ( Totalno bespotrebno lansirana, ukrali ljudima jezgre u high endu🤣🤣🤣🤣). Po meni sve je to mahuna🤣🤣.  Znači bez vode kod intela pržiona? 🤒 Ne gejmaju svi buahaha👀

95% ljudi ovdje upravo gejma...

 

Ne valja ti Intel ne valja ti AMD.. Dakle sam sebe si klasificirao kao obican troll koji je nist koristi... Svaka cast, ovo jos nikto nije uspio na forumu...

Argumente nemas, ne volis jedne, ne volis druge ali si dosao provocirat... odgovarat ti vise necu jer nema smisla.

 

 

Bnet: mNik987#2148
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
BOOMboy kaže...
toxic kaže...
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 Ajde ne baljezgaj kad nemas pojma kao i vecina AMD fanboya i ne vide dalje od svog nosa...

 

Koliko se to grije u odnosu na AMD Ryzen 5xxx ?

Dakle Ryzen 5600x najslabiji pod vodenim zna doci na 80 stupnjeva..

Evo moj 10700k pod vodenim pod prime95 ne ide iznad 73 stupnja....

 

Potrošnja ?

Koja je razlika u potrosnji?

 

Jesi li ikad razmisljao da u gamingu procesor poput 10700k, amd 5600x ne idu iznad svojih 40% usagea ?

Kolika je potrosnja na 40% cpu usagea ? 

Razlika je mizerna tj nikakva...

 

Sada lijepo odi trolat u svoju AMD fanboy temu...to je ocito lakse nego biti educiran...

Dakle taj amd 5600x  s cijelom konfom trosi cak cijelih 6w na sat manje od i9 u gamingu.. ili u najgorem slucaju cca 15w :):) komedijasi 

 

Jos jednu stvar cu spomenuti AMD fanboyima jer ne znaju niti ne zele nauciti... intel puno bolje podnosi undervolt... testirajte pa se javite....

 Imam gtx nvidiu u računalu, zašto lažeš ovaj napačen narod?  Boli me đon za 5600 ( preskup) i za novu seriju intela ( Totalno bespotrebno lansirana, ukrali ljudima jezgre u high endu🤣🤣🤣🤣). Po meni sve je to mahuna🤣🤣.  Znači bez vode kod intela pržiona? 🤒 Ne gejmaju svi buahaha👀

95% ljudi ovdje upravo gejma...

 

Ne valja ti Intel ne valja ti AMD.. Dakle sam sebe si klasificirao kao obican troll koji je nist koristi... Svaka cast, ovo jos nikto nije uspio na forumu...

Argumente nemas, ne volis jedne, ne volis druge ali si dosao provocirat... odgovarat ti vise necu jer nema smisla.

 

 

 Nisam rekao da ne valja, svako ima nekaj kaj valja. Ali tupiti da baš sve kod svih valja je tupavo. Onog Ramboxa sa tobom je veoma lako usporediti, samo drugo pakovanje.Ovdje 95% ljudi gejma, sorry dečki gejmajte i dalje živi bili. Intel je najbolji pogriješio sam. Sretno👍 svima. Neka vam naprave puno dobrih igrica pa da vam bude supač. Pozdrav🤐!

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2021 10:42 (BOOMboy).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
BOOMboy kaže...
toxic kaže...
BOOMboy kaže...

Ušteda na grijanju sa intelom zagarantirana, radijatori za jedan broj riki😁. Zakaj nisu seriju nazvali Thermal lake🤒. 

 Ajde ne baljezgaj kad nemas pojma kao i vecina AMD fanboya i ne vide dalje od svog nosa...

 

Koliko se to grije u odnosu na AMD Ryzen 5xxx ?

Dakle Ryzen 5600x najslabiji pod vodenim zna doci na 80 stupnjeva..

Evo moj 10700k pod vodenim pod prime95 ne ide iznad 73 stupnja....

 

Potrošnja ?

Koja je razlika u potrosnji?

 

Jesi li ikad razmisljao da u gamingu procesor poput 10700k, amd 5600x ne idu iznad svojih 40% usagea ?

Kolika je potrosnja na 40% cpu usagea ? 

Razlika je mizerna tj nikakva...

 

Sada lijepo odi trolat u svoju AMD fanboy temu...to je ocito lakse nego biti educiran...

Dakle taj amd 5600x  s cijelom konfom trosi cak cijelih 6w na sat manje od i9 u gamingu.. ili u najgorem slucaju cca 15w :):) komedijasi 

 

Jos jednu stvar cu spomenuti AMD fanboyima jer ne znaju niti ne zele nauciti... intel puno bolje podnosi undervolt... testirajte pa se javite....

 Imam gtx nvidiu u računalu, zašto lažeš ovaj napačen narod?  Boli me đon za 5600 ( preskup) i za novu seriju intela ( Totalno bespotrebno lansirana, ukrali ljudima jezgre u high endu🤣🤣🤣🤣). Po meni sve je to mahuna🤣🤣.  Znači bez vode kod intela pržiona? 🤒 Ne gejmaju svi buahaha👀

95% ljudi ovdje upravo gejma...

 

Ne valja ti Intel ne valja ti AMD.. Dakle sam sebe si klasificirao kao obican troll koji je nist koristi... Svaka cast, ovo jos nikto nije uspio na forumu...

Argumente nemas, ne volis jedne, ne volis druge ali si dosao provocirat... odgovarat ti vise necu jer nema smisla.

 

 

Ispravka: 95% koji ovdje trola zapravo gejma.

Šta ću ja Gejmati i sa kim? Imam jedino Ageo of Empires II od instalrianih igrica.

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nema neke razlike 10400 i 11400 uz to prvi je jeftiniji. Kod 1080p igranja rizen ispada iz igre.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:38 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Nema neke razlike 10400 i 11400 uz to prvi je jeftiniji. Kod 1080p igranja rizen ispada iz igre.

 Znači sa tom grafom je 1080p je put kojim treba težiti. Ajde da si našao neki bench sa 1660 ti na 1080p pa bi bilo nekako realno, samo kaj u tom slučaju razlika u procesorima je nikakva jer je grafa kočničar. A po ovim cijenama kupiti 3090 je pucanj u bulju. A bome tko ju i kupi sigurno nebu nutra trknul niti jedan od ova dva procesora.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 15:56 (BOOMboy).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Nema neke razlike 10400 i 11400 uz to prvi je jeftiniji. Kod 1080p igranja rizen ispada iz igre.

ima dosta razlike, 11400 je brži dosta + možeš ga 'ocati' otpuštanjem power limita što kod 10400 nemereš, na novim b560 pločama podržava ocanje memorije i podržava pcie 4.0, isplati se za malu razliku u cijeni

problem je što ima novi memorijski kontroler i troši 5-10w više sa gear1, a onda na intelovim postavkama brže dođe do tdp limita od 10400, što u nekim igrama rezultira nešto nižim perfomansama i onda ukupno u zbroju razlika izgleda manja nego što jest

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

ima dosta razlike, 11400 je brži dosta + možeš ga 'ocati' otpuštanjem power limita što kod 10400 nemereš, na novim b560 pločama podržava ocanje memorije i podržava pcie 4.0, isplati se za malu razliku u cijeni

problem je što ima novi memorijski kontroler i troši 5-10w više sa gear1, a onda na intelovim postavkama brže dođe do tdp limita od 10400, što u nekim igrama rezultira nešto nižim perfomansama i onda ukupno u zbroju razlika izgleda manja nego što jest

Jel znas sa sigurnoscu dal se na B560 plocama moze dignut power limit jednako kao i na Z?

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Isto je, diže na 4,2 ghz u stress testu i drži dok ne počne trokirat radi temperature. Dalje od toga 11400 nejde niti na z590.
Ove jače b560 s novim biosima drže i 11900 na 5,1 all core, kamo li neće 11400.
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

picajzla samo moze sanjat da ove temperature ima u gejmingu 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

MBO odabir je pao za 10900k,kak vam se čini?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
6 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nvidia GTX 680 kaže...

MBO odabir je pao za 10900k,kak vam se čini?

 Odlicna mbo nego sve ok cime ces hladiti taj intel neko custom vodeno, aio ili zracni cooler

 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice