Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.113.510
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Pa mi smo mila majka kakvih trolava na tim "elitnim" stranicama ima.

Inače Raketa je tu samo kao upozorenje.. RIP 5600X:

 

 Ja mislio kad je ryzen došel na prek 4200 mhz da bu intel već bil sa( space lake)  na 6000 minimum👀. 🤣🤣🤣 Al ništa, mahuna😁

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

Nevaljaju nista ti i7 procesori... katastrofa...temperature visoke a kod AMDa sve med i mlijeko...

Eto njihovi ne idu iznad -20

 ma gle, i7 su stvarno prevrući, no netko tko uzima k ili kf model i7 ionako ide na vodeno i donekle to može trpiti

međutim, ako najslabiji f model i5 troši 140w i grije se kao lud, a prošli 10400f nije išao preko 90w uz sve maknute limite, onda je to teški fail

 

još uvijek se nadam da je to neka greška, jer baš taj 11400 ili možda 11400f gledam kao budući upgrejd

 Da svi pricaju o tim temperaturama kod Intela... ali gle drugu stranu.... jos vruciji..

Pazi s fucking 280mm AIO ja ne mogu doci do tih temperatura s istim taktovima nikako.... ;(

 

cudo jedno

Bnet: mNik987#2148
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Koliko vidim ryzeni na toj slici imaju puno manju potrošnju i grijanje kada se gleda bez overkloka. Na slici su svi Inteli sa defoltnim klokom osim i9 10900K koji tada vuče 330w za 10/20 cpu dok PBO kloknuti Ryzen 5950X 16/32 troši tek desetak wata više i ima 2 stupnja veće zagrijavanje.

 

200w i 53 stupnja za 16/32 ryzena je fenomenalno uz te performanse, koje klokom i tako ne rastu skoro ništa i nepotreban je. Zadnji Ryzen je fenomenalan CPU, samo jebiga, skup je i to jako.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 15:58 (forumaš).
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nakon svega viđenog dosad od Rocket Lake-a možemo zaključiti: Rocket Fail....

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

Nakon svega viđenog dosad od Rocket Lake-a možemo zaključiti: Rocket Fail....

 

klik 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 8:56 (ibme74).
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nije mi jasno koju publiku Intel cilja ali valjda znaju sto rade...

Jedina prednost im je u ovom trenutku sto se prakticki ne moze doci do AMD procesora tj preskupi su...

Doduse tako je danas kod 80% HW-a... sve je oslo u kk

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Nije mi jasno koju publiku Intel cilja ali valjda znaju sto rade...

Jedina prednost im je u ovom trenutku sto se prakticki ne moze doci do AMD procesora tj preskupi su...

Doduse tako je danas kod 80% HW-a... sve je oslo u kk

 

Ako nista AMD ih je barem natjerao da prodaju 6c/12t CPU za 1.100kn što je odlično

3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
toxic kaže...

Nije mi jasno koju publiku Intel cilja ali valjda znaju sto rade...

Jedina prednost im je u ovom trenutku sto se prakticki ne moze doci do AMD procesora tj preskupi su...

Doduse tako je danas kod 80% HW-a... sve je oslo u kk

 

Ako nista AMD ih je barem natjerao da prodaju 6c/12t CPU za 1.100kn što je odlično

 Je ali ce ti Z plocu naplatiti 500kn vise nego sve serije prije, nekadasnji najprodavaniji dio kod Intela(K procesor u pravilu ide na Z mbo) što te zapravo izade isto

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

ma znam, ali opet i5 10400f 1.100 + H410 500kn + 2x8GB RAM-a to sve skupa košta oko 2.000kn a fin je kombo, pogotovo sada kada su cijene retardirano visoke za sve jače procesore.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 9:55 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Može jedno kratko pitanje? Šta je bolji izbor, korišten 9900kf za 2000kn ili novi 10700f za istu cijenu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Nije mi jasno koju publiku Intel cilja ali valjda znaju sto rade...

Jedina prednost im je u ovom trenutku sto se prakticki ne moze doci do AMD procesora tj preskupi su...

Doduse tako je danas kod 80% HW-a... sve je oslo u kk

 Ne cilja na ništa, jer da pametno cilja i da nisu egomanijaci Raketline ne bi nikad niti lansirali.

Volume kaže...
Može jedno kratko pitanje? Šta je bolji izbor, korišten 9900kf za 2000kn ili novi 10700f za istu cijenu

Kaj pak ti radiš, i zakaj ti sa 8/16 Ryzen/Zen 2 kompa prelaziš na Intel kombinaciju?

 

Ti baš hočeš bit gejming Kralj, i ono kaj u gejmingu nudi tvoj R7 3700X to ti nije dosta?Ako pogledaš dolnju usporedbu, da tu je R5 3600/ili X verzija fakat zadne gejming smeče.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
@rambox konfiguracija pod moj pc je prodana, sad sam na ryzenu 1600 koji mi je malo slab
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa kupiš 5600x i riješen problem nego se zajebavati sa 9900kf itd
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ne bi išao ispod 8/16. S 3700x sam imao smrzavanja i rušenja barem 1-2 puta tjedno pa se ne bi vraćao na amd
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Volume kaže...
Ne bi išao ispod 8/16. S 3700x sam imao smrzavanja i rušenja barem 1-2 puta tjedno pa se ne bi vraćao na amd

 To ima nikakve veze sa procesorom, ili procesor nije bio problem to sigurno.Ali može imat veze sa svim ostalim hardverom+posebno Windows 10 ušminkanim smečem.

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Volume kaže...
Ne bi išao ispod 8/16. S 3700x sam imao smrzavanja i rušenja barem 1-2 puta tjedno pa se ne bi vraćao na amd

Trebao si utvrdit uzrok smrzavanja a ne ovako na pamet mijenjat... Lako moguce da nema nikakve veze s AMD-om. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Otkud znaš rambox jel imaš ryzen procesor ili to kažeš što ti kažu sa foruma.Eto vidili smo što kaže 3dfx kupiš novo i krene drkanje bravo za amd vendore gdje još xy mušica ima.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 20:43 (dreadmoore).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
S trenutnim ryzenom 1600, drugom matičnom i friškim windowsima isti problemi. Čak učestalije... Nema koji savjet s neta nisam probao, al ništa nije pomoglo
Prije ryzena sam godinama bio na intelu, nikad ni najmanjih problema
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mozda je napajanje pa ti se odražava na tu konfu tako da ne znači da je amd krivac
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Dva različita napajanja isti problem? Sumnjam...
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Volume kaže...
S trenutnim ryzenom 1600, drugom matičnom i friškim windowsima isti problemi. Čak učestalije... Nema koji savjet s neta nisam probao, al ništa nije pomoglo
Prije ryzena sam godinama bio na intelu, nikad ni najmanjih problema

Ja sam npr. imao identicne sipmtome i ispalo je da je uzrok to sto sam osim Afterburnera za tweakat gpu imao instaliranu i Gainwardovu aplikaciju iste namjene kako bi kontrolirao ledice....Sa samo jednom instaliranom nije bilo problema, kad su obe, random blue screenovi par puta tjedno...

 

Cisto primjer da vidis da moze biti svasta...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa imaš event viewer i možeš tamo pogledati što se događa izbaci neku grešku.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Probao sam na friškim windowsima, ništa osim drivera, nije pomoglo
Inače ne mijenjam procesor radi toga već iz razloga šta mi je 1600 slab za moje potrebe, a intel mi se čini kao best buy za 2000kn
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Volume kaže...
Može jedno kratko pitanje? Šta je bolji izbor, korišten 9900kf za 2000kn ili novi 10700f za istu cijenu

 INTEL Core i7-10700F 2.90GHz LGA-1200 BOX Intel razhladni sa ventilatorom - iPon - hardver i softver vijesti, testovi, webshop, forum (iponcomp.hr)

ASROCK B560 Pro4 - iPon - hardver i softver vijesti, testovi, webshop, forum (iponcomp.hr)

 

vidi da li ti odgovara ta trgovina, cijene su super. Ili traži kod nas ali skuplje.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

OK, ali sa B560 imaš PCIe 4.0 i memoriju preko 2933 mhza. Istina i košta više.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Od pcie 4.0 nemam koristi, a ram ću iskoristiti ovaj na 3000mhz koji trenutno koristim pa mi se čini bolje b460 i 300kn u džepu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Otkud znaš rambox jel imaš ryzen procesor ili to kažeš što ti kažu sa foruma.Eto vidili smo što kaže 3dfx kupiš novo i krene drkanje bravo za amd vendore gdje još xy mušica ima.

Nemam ne, ipak je moj R5 4650G(ili prijašnji Athlon 3000G) proizvela danas Kineska VIA.

 

Kolko pamtim, na moju preporuku složeno je(od 2017 pa do danas) oko tridesetak Ryzen kompova.Klokanja komponenti nije bilo apsolutno nikakvog, a problema je bilo da sa krepanim grafama i pokojim SSD diskom itd.Na jednom kompu drugi dan krepala RX 5700 grafa, ali nebitno zato je tu garancija pa se to zamjeni.Ostali sitni ili manji problem su nebitni, a često su očekivano vezani za Windows Update smeče.Kad se ubije Windows Update, a to je preporuka onda niti tu više nema problema.

 

Zadnji Ryzen komp složen po mojoj preporuci, eto to je složeno prije hm petnaest dana.R5 3600+B550 Gigabituša matična i Nevidija GT 1030 grafa+Seasonic napajanje od 100eura.Bilo je planirano uzet R5 4650G, ali pošto je što manje i ljepše kučište(razumne cijene) bio prioritet(kad se slagalo Protis nije imal R5 4650G u ponudi, ADM niti Futurait nisu imali željeno kučište)izbor kupnje bio je vrlo ograničen.Komp je složil Protis, pa je poslan za Slavoniju i eto radi kao švajcarski sat.Problema je bilo da, "ili veliki problem malo zauzdat preagresivnu krivulju LC Power RGB CPU hladnjaka.

 

Hebeš ti Hrvatsku ponudu hardvera, ako bilo koji dučan slaže kompletan komp+imaš specifične zahtjeve=eto te u problemima.Ovaj dučan nema željenog kučišta, pa drugi dučan nema željeni proc itd. 

Volume kaže...
S trenutnim ryzenom 1600, drugom matičnom i friškim windowsima isti problemi. Čak učestalije... Nema koji savjet s neta nisam probao, al ništa nije pomoglo
Prije ryzena sam godinama bio na intelu, nikad ni najmanjih problema

 Pa to ti govori, da nije procesor a niti matična baš i nije problem smrzavanja.

 

Dakle hočeš reč da imaš takav peh, da ti je prijašnja matična+R7 3700X stvarala problem, i da ti sad opet druga matična+R5 1600 stvara iste probleme.Malo morgen, daj razmišljaj logično koje su šanse za ovakvu hardversku pokvarenu peh situaciju.

 

Tebe muči ostali hardver, ili windowsi+razni softver kod kojeg može bit tristo čuda i problema.

 

Softverski problemi mogu bio vrlo komplicirani, i nekad ih je teško polovit na brzaka.Meni je prije deset godina Avira Antivirus pomalo/povremeno nokautirala Firefox, i trebalo mi oko tjedan dana da i to detektiram.Softverski/driver problemi, to ti smrzne ili zablokira windowse bez problema.Imaju u vidu da su to Windowsi ili gejming smeče, u usporedbi sa Linuxom koji je znatno bolji i napredniji operativni sustav.

 

Kaj ti misliš da se Intel kompovi ne mrznu? O da itekak se mrznu, dakle opet Windows smeče+softver+driveri pa dalje razni hardver itd.Problem je kaj ti nisi našel izvor problema, pa eto kriviš dva različita procesora, i još dvije različite matične za taj tvoj problem.

 

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
vidim ja da se ti stalno patiš sa tim windowsima
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Eto ima stvarno na intelu crashova gle statistike za 15 dana

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice