Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.105.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

Ne kuzim zbog cega neki ljudi ne ostave kljucne informacije ovdje u ovoj temi, ili stvarno zele da ljudi kupe B460/Z490 i da im vi kazete da ce 100% radit sa 11gen ?

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-b460-and-h410-motherboards-will-not-support-11th-gen-core-rocket-lake-cpus

 

Intel sam rekao, NEMA 11gen na B460 i H410 plocama, 50/50 za Z490 i H470 jer sve ovisi o bios updateu, tolko o tome kak Intelasi svima savjetuju da uzmu B460 i da poslije nadograde na 11gen 

 

Bitno da su isti ti stalno naglašavali kako je AMD zahebao svoje korisnike jer pazi sada nakon ZEN, ZEN+ i ZEN2 novi ZEN3 procesori neće moći na 3xx i 4xx seriju ploča, na kraju i ZEN3 ide na sve ploče a Intel čak i refresh svojih procesora gura na nove ploče 

Jbt politike, oni će do kraja imat u jedan seriji imati posebno socket za celeron/pentium, drugi socket za i3/i5 i treći socket za i7/i9 tako da ti ne pada na pamet nadograđivat bez da i ploču mjenjaš 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2021 13:38 (ibme74).
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Evo 1 benčmark gdje Intel uvjerljivo vodi: 

 

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ne kuzim zbog cega neki ljudi ne ostave kljucne informacije ovdje u ovoj temi, ili stvarno zele da ljudi kupe B460/Z490 i da im vi kazete da ce 100% radit sa 11gen ?

 

https://videocardz.com/newz/intel-confirms-b460-and-h410-motherboards-will-not-support-11th-gen-core-rocket-lake-cpus

 

Intel sam rekao, NEMA 11gen na B460 i H410 plocama, 50/50 za Z490 i H470 jer sve ovisi o bios updateu, tolko o tome kak Intelasi svima savjetuju da uzmu B460 i da poslije nadograde na 11gen 

 

Bitno da su isti ti stalno naglašavali kako je AMD zahebao svoje korisnike jer pazi sada nakon ZEN, ZEN+ i ZEN2 novi ZEN3 procesori neće moći na 3xx i 4xx seriju ploča, na kraju i ZEN3 ide na sve ploče a Intel čak i refresh svojih procesora gura na nove ploče 

Jbt politike, oni će do kraja imat u jedan seriji imati posebno socket za celeron/pentium, drugi socket za i3/i5 i treći socket za i7/i9 tako da ti ne pada na pamet nadograđivat bez da i ploču mjenjaš 

 Zar 11. serija nije nova arhitektura na starom proizvodnom procesu?

 

što se ploča tiče

 

Vendors Sneakily Add Rocket Lake Support for H410, B460 Motherboards | Tom's Hardware

 

"Intel's incoming 11th-Gen Rocket Lake processors continue to use the LGA1200 socket and are backward compatible with some, but not all, 400-series chipsets. Owners of Z490 and H470 motherboards can access Rocket Lake with a simple firmware upgrade provided by the vendor. "

 

"

H410 and B460 owners are out of luck, and it's not because Intel decided to maliciously lock out Rocket Lake support for the two budget chipsets. 

The H410 and B460 do not support Rocket Lake processors, and the chipsets are based on an older 22nm process node. To bypass the limitation, motherboard manufacturers would basically have to sneak in the H470 chipset into their H410 and B460 motherboards to provide Rocket Lake compatibility. However, they will continue to market the products as H410 and B460."

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

A realno nije toliko ni bitno hoće li Rocket ići na H410 i B460 jer ionako ne donosi neka spomena vrijedna poboljšanja.. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...

A realno nije toliko ni bitno hoće li Rocket ići na H410 i B460 jer ionako ne donosi neka spomena vrijedna poboljšanja.. 

pa jbga, netko tko ima dobru b460 ploču i neki i5 itekako može imati interesa prelaziti na rocket i7

to je kao da kažeš da ne nebitno jel b450 ploče podržavaju rajzen 5xxx seriju jer ne donosi ništa bitno osim performance boosta uz veliki rast cijena

ja imam b450 ploču i sasvim mi je ok da imam mogućnost upgrejda na 5xxx seriju, iako ću pričekati da se smanje ove nenormalne cijene

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

to je kao da kažeš da ne nebitno jel b450 ploče podržavaju rajzen 5xxx seriju jer ne donosi ništa bitno osim performance boosta uz veliki rast cijena

 Koliko sam vidio do sada, 8c/16t raketa i dalje slabija od 10c/20t kave, a sad da ćeš tu raketu vidjet po cijeni 8c/16t kave, čisto sumnjam. Ugl. poanta priče, ništa toliko bitnog kod rakete nema zbog čega bi kupci, i ovako inferiornih H410/B460, plakali. Kod B450 i Zen 3 je ipak drugačije utoliko šta je Zen3 donio veći perf. boost nego li će raketa, Zen 3 nudi duplo više jezgri nego li će raketa a i B450 nije osakaćen po pitanju RAMa kao što su H410/B460.. 

 

Kod AMDa uvališ 12jezgr 5900X na ploču od 100e i nisi ograničen po pitanju ničega, a kod Intela za gurat puno slabiju 8jezgr raketu će ti bome trebat skupa ploča sa bijesnim VRMom.. clap clap Intel.

 

Al dobro, na kraju sve ovisi o cijeni..

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tko je uzimao i5 ili i3 na h410 ili b460 ploči ionako ne gleda upgrejd na 16core, nego možda stepenicu više. Sumnjam da će raketa biti puno skuplja od prethodne serije, pogotovo i5 i i7 non k, a spominje se dvoznamenkasti rast perfomansi što je intel ipak značajno.
Nema smisla ni upgrejd sa 2600 ili 3600 na 5600x, pogotovo kad te košta više nego što je u postotku napredak u perfomansama, pa ljudi ipak upgrejdaju. Jbga, to je ipak za neke koji su planirali upgrejd neugodno iznenađenje i tu je intel opet usro
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ove vijesti be trebale/morale pojeftiniti trenutne H/B ploče osjetno ako ih žele prodati.

 

edit; procesori već padaju izgleda. i5 10400f 1060 kn

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 8:42 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

https://wccftech.com/intel-core-i7-11700k-rocket-lake-desktop-cpu-performance-leaks-out-slower-than-amd-ryzen-7-5800x/  Kao što sam napisao DOA, u najboljem slučaju par posto iznad Zen 3 i to na 1080p rezoluciji, a nudit će manje jezgri i znatno više trošiti. Vrlo je upitan i Alder Lake sa svojim big/little dizajnom jer će AMD nuditi sve big jezgre i neusporedivo bolje multithread performanse, a sigurno neće kaskati ni u single threadu. Intel se jednostavno gubi, dugo godina su spavali i sad su se našli u neugodnoj situaciji, i dok oni sve to rekonstruiraju AMD marljivo radi i ide punom parom naprijed, neće napraviti grešku koju je napravio Intel kad je otišao hibernirati jer je Lisa Su svjetlosnim godinama ispred onih Intelovih menaždera.

 
1 1 hvala 2
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zanimljivo da je na tim slajdovima Ryzen 5800X dvadeset stupnjeva topliji od i7 11700K, sobzirom da radi na daleko naprednijem proizvodnom procesu. Čak je i9, kloknuti i7, haldniji od ryzena sa jednakim brojem jezgri.

i7 11700F po ovome sudeći trebao biti iznimno dobar procesor, ako su ovi slajdovi istiniti. Riot hvala za link.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

https://wccftech.com/intel-core-i9-11900k-rocket-lake-desktop-cpu-benchmarks-tested-against-amd-ryzen-7-5700g-ryzen-7-5800x/  Ni ovaj model se neće pretjerano proslaviti, i treba imati na umu da Intel treba debelo overclockirati da bi bio na toj razini na kojoj je 5000 serija, a to za sobom povlaci i veliku potrosnju, a kad se uzme u obzir da se radi o 8 core modelu minus je jos veci, dakle fail serija...

 
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

hm, zanimljivi chartovi.

 

manje temperature, gaming performanse slicne, jeftiniji od AMD-a, radi sa bilo kojom memorijom, garantirana stabilnost, nema musica, cini si kao super opcija 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Obje seriju su fail sobzirom da za godinu dana dolazi AMD sa 30% IPC boost na DDR5 platfomi. Trebalo bi zanemariti apsolutno sve osim ako cijene ne budu vrhunske i ako nije kupovina pod mus, a ryzen trenutno ima pre velike cijene da bi ga ozbiljno uzeo u obzir. 

Čekamo ovog intela ako bude bezobrazno jeftin :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Obje seriju su fail sobzirom da za godinu dana dolazi AMD sa 30% IPC boost na DDR5 platfomi. Trebalo bi zanemariti apsolutno sve osim ako cijene ne budu vrhunske i ako nije kupovina pod mus, a ryzen trenutno ima pre velike cijene da bi ga ozbiljno uzeo u obzir. 

Čekamo ovog intela ako bude bezobrazno jeftin :D

 ako hoces jefitno, bolji CPU od i5 10400f ne postoji 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

da, jeftin, brz i stabilan 😄

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

 ako hoces jefitno, bolji CPU od i5 10400f ne postoji 

 ...trenutno

za mjesec dana bi mogao to biti 11400f + non h i b matične koje podržavaju bržu memoriju, dakle ono zašto je 10400f bio donekle u minusu u recenzijama + ponešto ipc plusa

još ako rajzen zadrži gejming krunu za tih par fps prednosti intel ne bi trebao dizati cijene i kud ćeš bolje

 

ja čekam sa nešto sitno etha baš tu kombinaciju, nekidan sam skoro uzeo 10400/f i asusovu z490m plus ploču, ali sam ipak odlučio pričekati dok eth još raste

nadam se da će se eth zadržat barem oko 1800usd dok izađe raketa, ako balon pukne prije toga pojest ću si jajca 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Picajzla ne moras budem ja dosao sa skarama za zivicu.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Neće  i5 11400f biti 1100 kn kao sada 10400f, biti će cc 1500 kn, a B560 sigurno neće biti ispod soma kuna. IMO.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Zanimljivo da je na tim slajdovima Ryzen 5800X dvadeset stupnjeva topliji od i7 11700K, sobzirom da radi na daleko naprednijem proizvodnom procesu. Čak je i9, kloknuti i7, haldniji od ryzena sa jednakim brojem jezgri.

i7 11700F po ovome sudeći trebao biti iznimno dobar procesor, ako su ovi slajdovi istiniti. Riot hvala za link.

 

 

 

 

 

 

Fučkaš temperature,potrošnja=performanse, "to se gleda ili nadopuna vidim da su to ipak istaknuli."Kao što rekoh ranije, zeleno ili Raketa je debakl ili preskoči i zaboravi.

 

"Talking about power consumption, the Intel Core i7-11700K system consumed 286W which is 64W higher than the AMD Ryzen 7 5800X configured setup and 76W higher than the Core i7-10700K. It looks like power consumption is still an issue that is mostly related to the 14nm process node as AMD has shifted to an enhanced 7nm process which Intel is unable to match in efficiency. At the same time, the CPU does run cooler at around 71C whereas the Ryzen 7 5800X operates at around 89C."

 

 

 

Bitno da su pokazali stari SuperPi, da bog da ga jeli za gablec svaki dan.

 

L3 Cache si zanemaril Ryzen 32mb vs Intel 16mb. Više L3 Cache proc se više grije, ali obično ne troši(Ryzen na 7nm) bitno više struje.

 

Ne kužim zakaj se ne linka originalna stranica, koja je test i odradila.Znatno je ugodnije gledat originalne tablice, nego buljit u tipično WCCFtech loše kopiranje.

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ro&u=https://lab501.ro/procesoare-chipseturi/preview-intel-core-i7-11700k-es-rocket-lake&prev=search&pto=aue

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 15:22 (rambox).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

sad su i temperature nebitne, i cijena je nebitna, sad je potrosnja jedini relevantan faktor  ?

 

o kojim performansama pricas u gamingu ili u poslovnim aplikacijama ili u zipanju, web pregledniku?

 

po tebi svi trebamo preci na Apple mini M1, posto on trosi max 40W i jede za dorucak intel i amd, jel nam sad to savjetujes  ?

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
forumaš kaže...

Zanimljivo da je na tim slajdovima Ryzen 5800X dvadeset stupnjeva topliji od i7 11700K, sobzirom da radi na daleko naprednijem proizvodnom procesu. Čak je i9, kloknuti i7, haldniji od ryzena sa jednakim brojem jezgri.

i7 11700F po ovome sudeći trebao biti iznimno dobar procesor, ako su ovi slajdovi istiniti. Riot hvala za link.

 

 

 

 

 

 

Fučkaš temperature,potrošnja=performanse

 

 ne kod svih modela, bez K modeli imaju dobru potrošnju=performanse

 

npr, čak i 10/20 i9 10900F

Intel Core i9-10900 Review - Fail at Stock, Impressive when Unlocked - Value & Conclusion | TechPowerUp

 

"Power consumption and heat output of the Core i9-10900 at stock are laughable. With just 40°C under load, it runs cooler than all the high-end CPUs in our test group, which is not surprising because of the 65 W TDP. When throttled, it chugs along at relatively low clock and voltage, which makes the i9-10900 the most power-efficient Intel processor. With just 10 kilojoules to complete Cinebench, it is more energy efficient than even the majority of Zen 2 Ryzens. Only the Ryzen 9 3900XT is slightly better at 9.6 kJ. Once you unleash the beast, things are different. Power consumption shoots up to 240 W from 140 W, temperatures rise to 75°C, and energy usage is at 14 kJ for a Cinebench run—but it runs 33% faster, making it a very interesting example to illustrate where the 14 nm process runs out of steam. Is that power increase bad? I'm not sure, doesn't everybody want options? Now you have them. You can run super-efficient and wait longer for calculations to complete or speed things up to Core i9-10900K levels at the cost of higher heat and power, which will be a reasonable tradeoff for many of our readers."

 

I taj 10/20 danas dobiješ za 3000 kn i radi uredno na turbo kloku na 950 kn B460 MSI Mortar makar ga ganjao non stop. 

 

Raketa će biti odlična uloženo/dobiveno, potrošnja=perfrmanse na F modelima bez K, kao i do sada. Ovi kloknuti na 5.2 i više ako ih netko koristi na 100% opterečenja, su u banani.

 

A ove linkane temperature ako su istina, su izvrsne.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Picajzla ne moras budem ja dosao sa skarama za zivicu.

 ne ne, to je preveč glatko, to ja obavim svojim ščrbavim zubima 

osim toga to je osobno

forumaš kaže...

Neće  i5 11400f biti 1100 kn kao sada 10400f, biti će cc 1500 kn, a B560 sigurno neće biti ispod soma kuna. IMO.

zapravo ciljam na 11400 non f, nekako ne volim biti bez igpu, služi mi za tv a i kao rezerva 

 

ha čuj, u futuri je već u košarici bila asusica z490m plus i 10400 non f za cca 2700kn, ram bi uzeo za keš i kasnije to pokrije prodaja aktualne ploče, proca i 16gb ddr3

pucam na h570 i 11400 za tu negdje cifru, ako bude skuplje lako nadodam koju stoticu, a možda i eth dođe na preko dva soma (imam negdje oko četvrtine još od davnih dana rekreatvnog majnanja)

 

plan je ranije bio pričekati nove platforme intela i amd-a sa ddr5, no sad je prilika da upgrejdam takorekuć badave, odnosno za kojnove s kojima sam se ionako odavno oprostio, pa ću moći preskočiti prve ddr5 serije i eventualne probleme

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
MGloc kaže...

Picajzla ne moras budem ja dosao sa skarama za zivicu.

 ne ne, to je preveč glatko, to ja obavim svojim ščrbavim zubima 

osim toga to je osobno

forumaš kaže...

Neće  i5 11400f biti 1100 kn kao sada 10400f, biti će cc 1500 kn, a B560 sigurno neće biti ispod soma kuna. IMO.

zapravo ciljam na 11400 non f, nekako ne volim biti bez igpu, služi mi za tv a i kao rezerva 

 

ha čuj, u futuri je već u košarici bila asusica z490m plus i 10400 non f za cca 2700kn, ram bi uzeo za keš i kasnije to pokrije prodaja aktualne ploče, proca i 16gb ddr3

pucam na h570 i 11400 za tu negdje cifru, ako bude skuplje lako nadodam koju stoticu, a možda i eth dođe na preko dva soma (imam negdje oko četvrtine još od davnih dana rekreatvnog majnanja)

 

plan je ranije bio pričekati nove platforme intela i amd-a sa ddr5, no sad je prilika da upgrejdam takorekuć badave, odnosno za kojnove s kojima sam se ionako odavno oprostio, pa ću moći preskočiti prve ddr5 serije i eventualne probleme

 Ništa sad ne bi pogriješio sa i5 10400, dok padne cijena i5 11400 na ovu razinu proči će dosta vremena.

 

 

rambox

 

 

i5 na 50W/Ryzen 5 na 100W 

i5 50 stupnjeva Ryzen 60 stupnjeva

i5 1100 kn ryzen 2650 kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 17:11 (forumaš).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
picajzla0707 kaže...
MGloc kaže...

Picajzla ne moras budem ja dosao sa skarama za zivicu.

 ne ne, to je preveč glatko, to ja obavim svojim ščrbavim zubima 

osim toga to je osobno

forumaš kaže...

Neće  i5 11400f biti 1100 kn kao sada 10400f, biti će cc 1500 kn, a B560 sigurno neće biti ispod soma kuna. IMO.

zapravo ciljam na 11400 non f, nekako ne volim biti bez igpu, služi mi za tv a i kao rezerva 

 

ha čuj, u futuri je već u košarici bila asusica z490m plus i 10400 non f za cca 2700kn, ram bi uzeo za keš i kasnije to pokrije prodaja aktualne ploče, proca i 16gb ddr3

pucam na h570 i 11400 za tu negdje cifru, ako bude skuplje lako nadodam koju stoticu, a možda i eth dođe na preko dva soma (imam negdje oko četvrtine još od davnih dana rekreatvnog majnanja)

 

plan je ranije bio pričekati nove platforme intela i amd-a sa ddr5, no sad je prilika da upgrejdam takorekuć badave, odnosno za kojnove s kojima sam se ionako odavno oprostio, pa ću moći preskočiti prve ddr5 serije i eventualne probleme

 Ništa sad ne bi pogriješio sa i5 10400, dok padne cijena i5 11400 na ovu razinu proči će dosta vremena.

 

 

rambox

 

 

i5 na 50W/Ryzen 5 na 100W 

i5 50 stupnjeva Ryzen 60 stupnjeva

i5 1100 kn ryzen 2650 kn

 ryzen je future proof za razliku tog intela i moze se klokati

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Loše trolaš, al stvarno nema boljeg uloženo-dobiveno od tog 10400f i nekog 2933 rama. Jbga, na 4GHz radi u turbu sa jako dobrim rezultatima. Za siromahe je 10100f, iako ipak nebih to osobno kupio da nemam ništa. Za 2 godine bi to sve moglo završit u smeću. 10400f je 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Loše trolaš, al stvarno nema boljeg uloženo-dobiveno od tog 10400f i nekog 2933 rama. Jbga, na 4GHz radi u turbu sa jako dobrim rezultatima. Za siromahe je 10100f, iako ipak nebih to osobno kupio da nemam ništa. Za 2 godine bi to sve moglo završit u smeću. 10400f je 

 Ti si ga sad  isto zatrolao taj 10100f je space shutle za ryzen 1600

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

 Ništa sad ne bi pogriješio sa i5 10400, dok padne cijena i5 11400 na ovu razinu proči će dosta vremena.

 ako ništa drugo uzet ću ploču h470 570 s podrškom za pcie 4.0 i dva m.2 utora i 10100, pa upgrejdat kasnije na i7 11700 kad i ako zatreba

nekako kad već idem na ove serije poslije kojih dolaze ganc novi čipseti, bar da imam podršku za pcie 4.0 jer planiram prijeći skroz na m.2 ssdove i izbacit sata ssdove i hdd u potpunosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 18:06 (picajzla0707).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

sad su i temperature nebitne, i cijena je nebitna, sad je potrosnja jedini relevantan faktor  ?

 

o kojim performansama pricas u gamingu ili u poslovnim aplikacijama ili u zipanju, web pregledniku?

 

po tebi svi trebamo preci na Apple mini M1, posto on trosi max 40W i jede za dorucak intel i amd, jel nam sad to savjetujes  ?

 

 

 Zar cijenu treba i spominjat, valjda to odavno ide po principu uloženo dobiveno+ovisno za kaj ti proc treba.

forumaš kaže...

 

 ne kod svih modela, bez K modeli imaju dobru potrošnju=performanse

 

npr, čak i 10/20 i9 10900F

Intel Core i9-10900 Review - Fail at Stock, Impressive when Unlocked - Value & Conclusion | TechPowerUp

 

"Power consumption and heat output of the Core i9-10900 at stock are laughable. With just 40°C under load, it runs cooler than all the high-end CPUs in our test group, which is not surprising because of the 65 W TDP. When throttled, it chugs along at relatively low clock and voltage, which makes the i9-10900 the most power-efficient Intel processor. With just 10 kilojoules to complete Cinebench, it is more energy efficient than even the majority of Zen 2 Ryzens. Only the Ryzen 9 3900XT is slightly better at 9.6 kJ. Once you unleash the beast, things are different. Power consumption shoots up to 240 W from 140 W, temperatures rise to 75°C, and energy usage is at 14 kJ for a Cinebench run—but it runs 33% faster, making it a very interesting example to illustrate where the 14 nm process runs out of steam. Is that power increase bad? I'm not sure, doesn't everybody want options? Now you have them. You can run super-efficient and wait longer for calculations to complete or speed things up to Core i9-10900K levels at the cost of higher heat and power, which will be a reasonable tradeoff for many of our readers."

 

I taj 10/20 danas dobiješ za 3000 kn i radi uredno na turbo kloku na 950 kn B460 MSI Mortar makar ga ganjao non stop. 

 

Raketa će biti odlična uloženo/dobiveno, potrošnja=perfrmanse na F modelima bez K, kao i do sada. Ovi kloknuti na 5.2 i više ako ih netko koristi na 100% opterečenja, su u banani.

 

A ove linkane temperature ako su istina, su izvrsne.

 

 

 

Joj opet isto, bez K oznaka i overkloking opcija u nebo Intelu ostaje čista figa.Intel je prisiljen CPU frekvenciju gurat u nebo, jer samo sa takvim rastrošnim Flegšip K  procovima može proglasit 5% bolje gejming performanse.

 

Zaboravljaš ili zaboravljamo, najprodavaniji ili najpopularniji Intel procovi imaju K oznake.Razlike u prodaji su drastične, barem kaj se tiče ekipe koja sama sklapa kompove.Mindfactory a tko drugi, i dalje su najprodavaniji Intel procovi starci i7 6700K i i7 8700K.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-6700K-4x-4-00GHz-So-1151-WOF_1010017.html


https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i7-8700K-6x-3-70GHz-So-1151-WOF_1199328.html

 

https://www.mindfactory.de/Hardware/Prozessoren+(CPU)/INTEL+Desktop.html

 

Sad ti dalje sam provjeri, kolko se prodal i7 8700 ili i7 6700 model koji više nije na listi.Ukratko njihove prodajne brojke su vrlo tanke, ili taj i9 10900F pa ga usporedi sa i9 10900K prodajnim brojkama.i7 10700K ista priča "samo 5000+prodanih komada", u odnosu na i7 10700 sa malo preko 500 prodanih komada.

forumaš kaže...

 

 

rambox

 

 

i5 na 50W/Ryzen 5 na 100W 

i5 50 stupnjeva Ryzen 60 stupnjeva

i5 1100 kn ryzen 2650 kn

 Kaj ti mjeriš ili uspoređuješ, jer po defoltu R5 5600X troši dosta ispod 100W dakle samo procesor.Anandtech je izmjeril 76W maksimalno, i to u CPU stres testu dakle nema veze sa gejmingom.Gdje ima takvih igrica, u kojima CPU vuče više struje nego u CPU stres testu za drobljenje brojeva.

 

https://www.anandtech.com/show/16214/amd-zen-3-ryzen-deep-dive-review-5950x-5900x-5800x-and-5700x-tested/8

 

Ne brkaj potrošnju cjelog sistema, ili nekaj drugo bez preciznog mjerenja jer od toga nema koristi.

 

Procesor ne kupuješ samo za gejming, ako i kupuješ ponavljam na Intelu večina ekipe ide na znatno skuplje K procove.

 

Zapitajte se ovo, kaj če bit kad se gejmanje/Desktop više neče testirat na nižim rezolucijama.Ako u međuvremenu ne uništimo zemljicu, polako dolaze vremena kad če 4K bit standard gejming testiranja.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 18:06 (rambox).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

rambox

 

ha ha RTX 3080 u tom kompu sa linkanog videa i on meni priča da ne brkam potrošnju cijelog sistema, a fino mu na videu CPWR 100 w u igrama. Ako Ryzen to ima zbugano prikazano nije moj problem 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 18:12 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

 

Zaboravljaš ili zaboravljamo, najprodavaniji ili najpopularniji Intel procovi imaju K oznake.Razlike u prodaji su drastične, barem kaj se tiče ekipe koja sama sklapa kompove.Mindfactory a tko drugi...

 podaci s mindfactory su se pokazali kao promašaj, jedna trgovina ne čini 'proljeće'

po mindfactory podacima amd je u prednosti 90% na tržištu, a zapravo globalno jedva je dostigao 20% u desktopu i laptopima, a tek 10% u serverima

 

imaju oni još puno za papati da stignu intel, a sami su sebi skočili u trbuh kad su dali guzice soniju i majkrosoftu sa 80% ili čak i više proizvodnih kapaciteta, pa im sad taj udio pc tržišta pada jer su im procesori preskupi i nedostupni

Intel Claws Back Desktop PC and Notebook Market Share From AMD, First Time in Three Years | Tom's Hardware

 

još je intel krenuo u rezanje cijena da taj napredak amd-a na tržištu još uspori

Intel Targets AMD, Slashes 10th Gen Chip Prices Amid AMD Shortages | Tom's Hardware

 

koštat će amd zajebancija sa konzolama, a soni i majkrosoft ih tako lako odjebu u sljedećoj generaciji konzola jer će arm biti puno bolja opcija od amd-a za konzole, i onda su popušili na obje strane

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2021 18:15 (picajzla0707).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice