Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
* * *Da ljut sam, postalo je mučno gledati šta Intel radi od sebe, * * *

Što si kolega ljut? I zašto te je Raketa razočarala? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

 gdje se mogu kupiti ti procesori?

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...
forumaš kaže...

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

 gdje se mogu kupiti ti procesori?

U onom autu iz "Povratak u budućnost" pa sjedneš i naviješ sad za par mjeseci unaprijed.  

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
Kaby kaže...
nicky.sl kaže...

 Kako nisu postigli pouzdanost kad dokazano jesu a evo ti i primjer "pouzdano su nepouzdani" i u to moš bit pouzdano siguran 

Među top 20 najprodavanijih u prošlom mjesecu, 92% ih je AMDovih.. švabe poznati mazohisti koji vole nepouzdane i nestabilne kompove. Daj nicky pa bar si ti jedan od bistrijih ovdje..

Intel ni u svojim najboljim danima nije imao ovakvu dominaciju i ovakve prodajne rezultate..

 

Što se 11900K tiče, očekivao sam da će na račun "up to 19%" boljeg IPCa i navodno većeg takta uspjet stići 10900K, ali ipak ništa od toga.

 Kad sam mu vidio godine iznenadio sam se, dosta loše trollanje za osobu u tim godinama, na razini onih Intelovih tinejdžera....

 Kakvo trolanje ja sam se samo pitao što se AMD armada toliko uspaničila oko nadolazećeg i9 kad je toliko beznačajan ili vam možda ugrožava ego.

Što se tiče pouzdanosti vaših svetih Ryzena samo malo popratite "vašu" odgovarajuću temu gdje je svaki post kuknjava tipa ne radi mi ovo ne radi mi ono, šta bi netko rekao "pametnom dosta.

Ja ću silom prilika morati u nadogradnju kompa starijeg sina koju već dugo odgađam u nadi da će Intel uspjeti nešto konkretno napraviti ali kako vidim ništa od toga pa ću morati uzet ovaj vaš trn u oku oliti famozni i9 11900k za koji nijednom riječju nisam rekao da je dobar proc ali ću sad reći da je po svemu sudeći dovoljno dobar da uzme gaming krunu i donese ju gdje joj je i mjesto oliti u ovu temu. 

 

lp

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 23:00 (nicky.sl).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Riot kaže...
Kaby kaže...
nicky.sl kaže...

 Kako nisu postigli pouzdanost kad dokazano jesu a evo ti i primjer "pouzdano su nepouzdani" i u to moš bit pouzdano siguran 

Među top 20 najprodavanijih u prošlom mjesecu, 92% ih je AMDovih.. švabe poznati mazohisti koji vole nepouzdane i nestabilne kompove. Daj nicky pa bar si ti jedan od bistrijih ovdje..

Intel ni u svojim najboljim danima nije imao ovakvu dominaciju i ovakve prodajne rezultate..

 

Što se 11900K tiče, očekivao sam da će na račun "up to 19%" boljeg IPCa i navodno većeg takta uspjet stići 10900K, ali ipak ništa od toga.

 Kad sam mu vidio godine iznenadio sam se, dosta loše trollanje za osobu u tim godinama, na razini onih Intelovih tinejdžera....

 Kakvo trolanje ja sam se samo pitao što se AMD armada toliko uspaničila oko nadolazećeg i9 kad je toliko beznačajan ili vam možda ugrožava ego.

Što se tiče pouzdanosti vaših svetih Ryzena samo malo popratite "vašu" odgovarajuću temu gdje je svaki post kuknjava tipa ne radi mi ovo ne radi mi ono, šta bi netko rekao "pametnom dosta.

Ja ću silom prilika morati u nadogradnju kompa starijeg sina koju već dugo odgađam u nadi da će Intel uspjeti nešto konkretno napraviti ali kako vidim ništa od toga pa ću morati uzet ovaj vaš trn u oku oliti famozni i9 11900k za koji nijednom riječju nisam rekao da je dobar proc ali ću sad reći da je po svemu sudeći dovoljno dobar da uzme gaming krunu i donese ju gdje joj je i mjesto oliti u ovu temu. 

 

lp

 Previše spominješ ljubomoru, ego, svetost čime zapravo opisujes svoje osjecaje, pa onda mislis da su i drugi takvi, trebao si davno prerasti te djecje bolesti, pricamo o procesorima boze dragi. Kada Intel bude opet najbolji imat cu ga prije nego ti, kao sto sam imao 10 god zaredom najbolje procesore iz njihove mainstream platforme, trenutno je Zen 3 najbolji, nemam s njim problema, instalirao sam najnovije biose, mozda sam ja kriv?. A Rocket Lake to neće biti sa svojih 8 jezgri, vjerojatno neće ni Alder Lake sa big/little dizajnom, ali ako bude imat cu ga u kucistu, srecom nisam stedio na kucistu pa sam si osigurao future proof. Moji osjecaji su iskljucivo razocarenje, mlakih 8 jezgri od kompanije takvog kalibra, imali su hrpu vremenha za napraviti nesto konkretno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 23:09 (Riot).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Opaaa postao si i psiholog ali čini mi se da si omašio ceo fudbal, za AMD procesore me boli kuki. Istina trenutno su jači ali to mene ne zanima a niti idem u AMD temu trolati kao što ti s neviđenim guštom radiš ovoj temi. 

 

Opet ću reći što ste se uzhebali oko novog cpua kad je toliko nebitan i inferioran moćnom Ryzenu.?

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 23:19 (nicky.sl).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Opaaa postao si i psiholog ali čini mi se da si omašio ceo fudbal, za AMD procesore me boli kuki. Istina trenutno su jači ali to mene ne zanima a niti idem u AMD temu trolati kao što ti s neviđenim guštom radiš ovoj temi. 

 

Opet ću reći što ste se uzhebali oko novog cpua kad je toliko nebitan i inferioran moćnom Ryzenu.?

 Nadali smo se konkretnom pomaku od velikog Intela s novom arhitekturom, razočarenje eto šta radim tu....

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa nije to, nego ovi svi dijele nekakve stranice gdje se vidi cijene i moguce performanse procesesora, ali svi izbjegavaju stavit ono pravo, tj. onaj tko je zapravo imao na testu taj procesor i kojem se vidi zapravo prava snaga i poboljsanje naspram zadnje generacije, da se nebi ljudi zeznuli i jos uzeli 11 generaciju mora se to stavit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Opaaa postao si i psiholog ali čini mi se da si omašio ceo fudbal, za AMD procesore me boli kuki. Istina trenutno su jači ali to mene ne zanima a niti idem u AMD temu trolati kao što ti s neviđenim guštom radiš ovoj temi. 

 

Opet ću reći što ste se uzhebali oko novog cpua kad je toliko nebitan i inferioran moćnom Ryzenu.?

 jel može link gdje se može kupiti taj novi cpu?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...
nicky.sl kaže...

Opaaa postao si i psiholog ali čini mi se da si omašio ceo fudbal, za AMD procesore me boli kuki. Istina trenutno su jači ali to mene ne zanima a niti idem u AMD temu trolati kao što ti s neviđenim guštom radiš ovoj temi. 

 

Opet ću reći što ste se uzhebali oko novog cpua kad je toliko nebitan i inferioran moćnom Ryzenu.?

 jel može link gdje se može kupiti taj novi cpu?

 Ako ne vidiš link znači da nisi u klubu PC master race 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
neampojma kaže...
nicky.sl kaže...

Opaaa postao si i psiholog ali čini mi se da si omašio ceo fudbal, za AMD procesore me boli kuki. Istina trenutno su jači ali to mene ne zanima a niti idem u AMD temu trolati kao što ti s neviđenim guštom radiš ovoj temi. 

 

Opet ću reći što ste se uzhebali oko novog cpua kad je toliko nebitan i inferioran moćnom Ryzenu.?

 jel može link gdje se može kupiti taj novi cpu?

 Ako ne vidiš link znači da nisi u klubu PC master race 

 ja jadnik moram čekat kraj 3. mjeseca  a vi već dobili procesore 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Aj dobro je ozivnula tema samo dolaze trolovi razočarani u svoje preplačene procesore, da je 5% zanemarivo nebi se ni osvrčali ocito im je trn u oku.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
* * *

 Nadali smo se konkretnom pomaku od velikog Intela s novom arhitekturom, razočarenje eto šta radim tu....

Ti ćeš dobiti procesor jer nisam siguran za koje potrebe ti treba, a ... (*)... 

neampojma kaže...
* * *

 pa zato sam te pitao gdje se mogu kupiti ti procesori o kojima pričaš?

... (*)... kolega Tvoj Intel Q6600 nije loše za piskaranje u Wordu i surfanje netom, zapravo još uvijek sve živo možeš sa njim raditi... tako da ću ako treba osnovati fond da vam se kupi:

Intel Pentium Gold 7505 Processor... i nemoj da mi kukate oko nekih Core i7 ili ne-do-bog-dragi Core i9 procesori koji su za vas kao za mene kupnja Rolls Royys Wrath.
To je CPU od 100 USD MSRP cijene, imat ćete i Xe grafičku... samo nemojte više trolati temu k'o boga vas molim.

PS: I vrapcima na grani i ulagačima na berzama jasno je da Alder Lake pravi veliku prekretnicu, iako je Raketa po IPC-u već zdrmala najskuplji Ryzen.
I dosta je bilo trolanje teme na osnovu jednog trača koji je procurio iz Gygabitovih tvornica.

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Riot kaže...
* * *

 Nadali smo se konkretnom pomaku od velikog Intela s novom arhitekturom, razočarenje eto šta radim tu....

Ti ćeš dobiti procesor jer nisam siguran za koje potrebe ti treba, a ... (*)... 

 Neću Rocket Lake uzimati, nema mi smisla prelaziti sa Zen 3 na njih, ali da se nebi desila situacija kao u GPU segmentu gdje imamo ekstremne cijene, ovim tempom bi se to moglo vrlo brzo dogoditi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 14:33 (Riot).
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

 Previše spominješ ljubomoru, ego, svetost čime zapravo opisujes svoje osjecaje, pa onda mislis da su i drugi takvi, trebao si davno prerasti te djecje bolesti, pricamo o procesorima boze dragi. Kada Intel bude opet najbolji imat cu ga prije nego ti, kao sto sam imao 10 god zaredom najbolje procesore iz njihove mainstream platforme, trenutno je Zen 3 najbolji, nemam s njim problema, instalirao sam najnovije biose, mozda sam ja kriv?. A Rocket Lake to neće biti sa svojih 8 jezgri, vjerojatno neće ni Alder Lake sa big/little dizajnom, ali ako bude imat cu ga u kucistu, srecom nisam stedio na kucistu pa sam si osigurao future proof. Moji osjecaji su iskljucivo razocarenje, mlakih 8 jezgri od kompanije takvog kalibra, imali su hrpu vremenha za napraviti nesto konkretno.

 Vezano za Intel Alder Lake S, glasine šuškaju da je odgođen ili gurnut u 2022 godinu.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

Riot kaže...

 Neću Rocket Lake uzimati, nema mi smisla prelaziti sa Zen 3 na njih, ali da se nebi desila situacija kao u GPU segmentu gdje imamo ekstremne cijene, ovim tempom bi se to moglo vrlo brzo dogoditi.

Uh to bi bio rastrošni debakl stolječa, u kombinaciji sa Intel budalaštinama da uz 8/16 procove stave i7 ali i i9 oznaku.Vidi se da su izgubljeni, i još samo fali da uz određeni Mobilni 4/8 proc stave i9 oznaku.

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
* * *

Neću Rocket Lake uzimati, nema mi smisla prelaziti sa Zen 3 na njih, ali da se nebi desila situacija kao u GPU segmentu gdje imamo ekstremne cijene, ovim tempom bi se to moglo vrlo brzo dogoditi.

Pa daj kolega reci šta imaš ti sada od konfiguracije. CPU, GPU i RAM me zanima, ostalo ništa.

Uređivano: Govorim ti kao kolega i drug komarat: Možda imam komponenti koje bi ti rado poslao poštom da nadogradiš mašinu. Dakle nije trolanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 15:39 (Envy).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * * u kombinaciji sa Intel budalaštinama da uz 8/16 procove stave i7 ali i i9 oznaku.* * *

Intelova "raketa" Core i9-11900K, 8/16 u Single performansama šije AMD-ov najskuplji 5900X po IPC-u koji si ti uzimao kao božanska mjerila vrijednosti:
+ jeftiniji je od Ryzeny + jeftiniji je od predhone 10900 generacije i kao najveći + ako ga upariš sa Nvidjom još jeftinije se prolazi s F modelom (bez integrirane grafike).

PS: Oznaka kao oznaka, sutra mogu uvesti i11, i8 ili i10. Intel izmišlja oznake a AMD kopira. Sjeti se kada je bio Athlon 3800+ šta su rekli ljudi iz AMD-a: "Ta oznaka znači ekvivalentnost Intelovim brzinama"

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Riot kaže...
* * *

Neću Rocket Lake uzimati, nema mi smisla prelaziti sa Zen 3 na njih, ali da se nebi desila situacija kao u GPU segmentu gdje imamo ekstremne cijene, ovim tempom bi se to moglo vrlo brzo dogoditi.

Pa daj kolega reci šta imaš ti sada od konfiguracije. CPU, GPU i RAM me zanima, ostalo ništa.

Uređivano: Govorim ti kao kolega i drug komarat: Možda imam komponenti koje bi ti rado poslao poštom da nadogradiš mašinu. Dakle nije trolanje.

 5900x, 2080s, 4 sticka gskill flarex, pričali smo bili na discordu o tome. Drag si no ne treba mi ništa slati, pošalji Nvidiji i AMD-u poruku da više ulažu u ray tracing performanse, a manje u raster koje su ionako overkill pa mi ne pada napamet plaćati Ampere po tim cijenama za raster performanse jer su RT i na drugoj njihovoj generaciji crap.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
Envy kaže...
* * *


Uređivano: Govorim ti kao kolega i drug komarat: Možda imam komponenti koje bi ti rado poslao poštom da nadogradiš mašinu. Dakle nije trolanje.

 5900x, 2080s, 4 sticka gskill flarex, pričali smo bili na discordu o tome. Drag si no ne treba mi ništa slati, pošalji Nvidiji i AMD-u poruku da više ulažu u ray tracing performanse, a manje u raster koje su ionako overkill pa mi ne pada napamet plaćati Ampere po tim cijenama za raster performanse jer su RT i na drugoj njihovoj generaciji crap.

Pa stavi to pod Moj PC. I moderatori su rekli da je to kao "ispravan način". Imaš top računar. A još bi bilo bolje da imaš i Age of Empires II da se igramo malo.

Imam nekog uticaja na Nvidiju preko Blender zajednice... ali i tu mi je "apetit" opao kada sam vidio da od vize za CH odavno nema ništa a da od moćnog kompjutera ne mogu živjeti (čitaj: plaćati račune).
2022/23 poslat će mi kao novu radnu stanicu i sklapam sebi konfu i biti će to ono "na rubu" top komponente koje Lenovo može da izbaci. Ima 2 il 3 RTX A8000 da ubacim (mislim trenutno kako razmišljam) jer do 2022 tko živ tko mrtav.
Inače 2021 RTX 4000 sigurno neće izaći, ono 100%... ali da se dalje držimo teme. Peace 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Riot

16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Fučkaj ga sad, znamo da Gekbenč nije idealan za usporedbu ali brojevi za 6/12 Raketlin su premršavi.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/5999300

 

Singlethred+Multithread prenisko, pogotovo žuto izlistano za 4.4ghz CPU frekvenciju.U praksi to izgleda kao R5 3600, dakle prosječan rezultat je isti ili malo bolji na AMD procu.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+3600+windows+10

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+5600X+windows+10

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=i5+10600K+windows+10

 

Svi znamo da je R5 2600 znatno slabiji proc, dakle kao primjer to vidi čak i Gekbenč.Dakle kad se uzme prosječan rezultat, ali i ovako samo jedan primjer brojčeki za žuto su premršavi.Ne bi se čudio, da je Intel na neki načih okrljaštil jeftine i5 Rakete, recimo odrezal pola L3 cache i slične kombinacije.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+2600+windows+10

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...

Fučkaj ga sad, znamo da Gekbenč nije idealan za usporedbu ali brojevi za 6/12 Raketlin su premršavi.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/5999300

 

Singlethred+Multithread prenisko, pogotovo žuto izlistano za 4.4ghz CPU frekvenciju.U praksi to izgleda kao R5 3600, dakle prosječan rezultat je isti ili malo bolji na AMD procu.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+3600+windows+10

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+5600X+windows+10

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=i5+10600K+windows+10

 

Svi znamo da je R5 2600 znatno slabiji proc, dakle kao primjer to vidi čak i Gekbenč.Dakle kad se uzme prosječan rezultat, ali i ovako samo jedan primjer brojčeki za žuto su premršavi.Ne bi se čudio, da je Intel na neki načih okrljaštil jeftine i5 Rakete, recimo odrezal pola L3 cache i slične kombinacije.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?utf8=%E2%9C%93&q=Ryzen+5+2600+windows+10

 Ma nije geekbench nikakvo mjerilo, mjerilo su igre tako da je to samo mala prezentacija sto če sljediti.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ljudi, gradimo odgovorno.

 

Staro gradivo, al vrijedno ponavljanja.

 

extremetech.com-intels-desktop-tdps-no-longer-useful-to-predict-cpu-power-consumption

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Imam i7-9700k, da li bi overclockom na 5.0GHz dobio neka vidljiva osjetna poboljšanja u perfomansama u igrama (fps), radu općenito (corel, photoshop)? Imam rtx 2070 i esport 34 duo hladnjak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Meni na 4.9 GHz je porast bio oko 10 fps-a u Bf 5. S tim da sam vratio na tvorničke postavke jer mi traži prilično visok napon za tu frekvenciju, a na 5 GHz ga uopće nisam dobio stabilnog. Kada budem od volje podesiti ću ga na 4.8 GHz. Tako da to nije ništa extra po pitanju dobitka performansi. Više se radi o dokazivanju i ponosu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2021 16:55 (Izzy).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Klipson kaže...
Imam i7-9700k, da li bi overclockom na 5.0GHz dobio neka vidljiva osjetna poboljšanja u perfomansama u igrama (fps), radu općenito (corel, photoshop)? Imam rtx 2070 i esport 34 duo hladnjak...

  Ne, pogotovo gaming s RTX 2070. I na stocku je i više nego dovoljno brz za tu grafu.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ok hvala
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i7-9700k tvornički boost all-core na 4.6GHz, tako da bi dizanjem na 5GHz dobio maksimalno 10%, niti toliko. Dakle ako te sad u nekoj igri koči proc pa imaš recimo 40fps, na 5GHz bi imao max. 44fps.. isto sranje  

ansha: Pomelo te
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice