Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Cijene nisu podjednake. Novi Intel 8/16 je jeftiniji od novog AMD 6/12.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Cijene nisu podjednake. Novi Intel 8/16 je jeftiniji od novog AMD 6/12.

 Mooore cooores. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Meni je izuzetno bitno korisnicko iskustvo,stabilnost,pouzdanost i to je ono sto imam sa Intelom zadnjih ne sjecam se...15 godina?

Prije sam imao Athlon 64 ako se dobro sjecam nakon njega q seriju od Intela ili kako se vec zvala pa i5 2500k i sad ovaj i7 8700.

Zasto bih uopce zelio AMD?

1. Cijene su podjednake

2.Za igre su vecina danasnjih procova vise nego ok

3.Ne treba mi hrpa jezgri jer je vec na ovom 6/12 sve super fluidno.

4.NAJBITNIJA STAVKA....svako malo procitam o problemima sa amd cpu ili gpu i to je onda kraj ikakve sanse da uzmem amd za iduci proc.

 

Oni nikad nisu postigli potpunu pouzdanost i cini se da nikad niti nece.

 Kako nisu postigli pouzdanost kad dokazano jesu a evo ti i primjer "pouzdano su nepouzdani" i u to moš bit pouzdano siguran 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

11600k = 299€, 5600X = 299€ nOvIji 8/16  jE jEfTiNiJi od 6/12

 

Dobar je ovaj novi intel, opet znaci se radi o Intelovim fejk slajdovima gdje prikazuju da je bolji, a kad netko 3rd napravit bench slabiji je, odlican procesor... znaci za vise love/potrosnje i manje jezgara dobijes manje performanse ima logike

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Puzdan, optimiziran za igre i jeftiniji od konkurencije. Također jedan ryzen 5800X nije mačiji kašalj za ohladiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

 Kako nisu postigli pouzdanost kad dokazano jesu a evo ti i primjer "pouzdano su nepouzdani" i u to moš bit pouzdano siguran 

Među top 20 najprodavanijih u prošlom mjesecu, 92% ih je AMDovih.. švabe poznati mazohisti koji vole nepouzdane i nestabilne kompove. Daj nicky pa bar si ti jedan od bistrijih ovdje..

Intel ni u svojim najboljim danima nije imao ovakvu dominaciju i ovakve prodajne rezultate..

 

Što se 11900K tiče, očekivao sam da će na račun "up to 19%" boljeg IPCa i navodno većeg takta uspjet stići 10900K, ali ipak ništa od toga.

ansha: Pomelo te
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
nicky.sl kaže...

 Kako nisu postigli pouzdanost kad dokazano jesu a evo ti i primjer "pouzdano su nepouzdani" i u to moš bit pouzdano siguran 

Među top 20 najprodavanijih u prošlom mjesecu, 92% ih je AMDovih.. švabe poznati mazohisti koji vole nepouzdane i nestabilne kompove. Daj nicky pa bar si ti jedan od bistrijih ovdje..

Intel ni u svojim najboljim danima nije imao ovakvu dominaciju i ovakve prodajne rezultate..

 

Što se 11900K tiče, očekivao sam da će na račun "up to 19%" boljeg IPCa i navodno većeg takta uspjet stići 10900K, ali ipak ništa od toga.

 Kad sam mu vidio godine iznenadio sam se, dosta loše trollanje za osobu u tim godinama, na razini onih Intelovih tinejdžera....

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Meni je izuzetno bitno korisnicko iskustvo,stabilnost,pouzdanost i to je ono sto imam sa Intelom zadnjih ne sjecam se...15 godina?

Prije sam imao Athlon 64 ako se dobro sjecam nakon njega q seriju od Intela ili kako se vec zvala pa i5 2500k i sad ovaj i7 8700.

Zasto bih uopce zelio AMD?

1. Cijene su podjednake

2.Za igre su vecina danasnjih procova vise nego ok

3.Ne treba mi hrpa jezgri jer je vec na ovom 6/12 sve super fluidno.

4.NAJBITNIJA STAVKA....svako malo procitam o problemima sa amd cpu ili gpu i to je onda kraj ikakve sanse da uzmem amd za iduci proc.

 

Oni nikad nisu postigli potpunu pouzdanost i cini se da nikad niti nece.

 Pričaš naravno, teške gluposti. Ali što drugo i očekivati od tebe . Ti kao nešto čitaš o nekim userima koji imaju AMD CPU i neke probleme. Ima ih naravno, ali preskočiš one neke koji imaju Intel CPU i neke probleme pa onda ovakve gluposti i zaključke pišeš. Ha da. Lik imao kao prije 15 godina neki AMD CPU i sad si ti kao dao neko mišljenje generalno za sve? Hahahaha, komedija. Ne treba ti AMD, tko ti brani da kupuješ što hoćeš. Sve je to u praksi isto na kraju. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

 Pa to je kriv cd projekt, mislim, igra je smece pa i bolje da je to napravljeno (iako se igralo normalno). Ali kad vidim sta ovi moji pisu... tolko im puta bluescreena na intelu da mu je u jednom trenutku izbacilo da ima 32gb rama umjesto 16

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 19:55 (hahhaajaads).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

 Pričaš o igrici čija je kompanija na rubu zatvaranja doslovno, napravili su fail epskih razmjera od igrice. Dovoljno ti je pogledat discount kakav se nudi širom interneta, na cdkeys.com doslovno za siću možeš nabaviti novoizišlu igra čija je izrada koštala preko 300 mil dolara, i još se praviš mutav i svjesno uzimaš najgori mogući primjer kao nesto relevatno. Oprali su te svi ovdje više puta, čak i moderator, no i dalje se praviš mutav i loše trollaš, a za istu stvar mene prijavljuješ adminima i plačeš kao curica.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:00 (Riot).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je izuzetno bitno korisnicko iskustvo,stabilnost,pouzdanost i to je ono sto imam sa Intelom zadnjih ne sjecam se...15 godina?

Prije sam imao Athlon 64 ako se dobro sjecam nakon njega q seriju od Intela ili kako se vec zvala pa i5 2500k i sad ovaj i7 8700.

Zasto bih uopce zelio AMD?

1. Cijene su podjednake

2.Za igre su vecina danasnjih procova vise nego ok

3.Ne treba mi hrpa jezgri jer je vec na ovom 6/12 sve super fluidno.

4.NAJBITNIJA STAVKA....svako malo procitam o problemima sa amd cpu ili gpu i to je onda kraj ikakve sanse da uzmem amd za iduci proc.

 

Oni nikad nisu postigli potpunu pouzdanost i cini se da nikad niti nece.

 Pričaš naravno, teške gluposti. Ali što drugo i očekivati od tebe . Ti kao nešto čitaš o nekim userima koji imaju AMD CPU i neke probleme. Ima ih naravno, ali preskočiš one neke koji imaju Intel CPU i neke probleme pa onda ovakve gluposti i zaključke pišeš. Ha da. Lik imao kao prije 15 godina neki AMD CPU i sad si ti kao dao neko mišljenje generalno za sve? Hahahaha, komedija. Ne treba ti AMD, tko ti brani da kupuješ što hoćeš. Sve je to u praksi isto na kraju. 

Ono sto sam napisao je javno dostupan podatak,igra nije radila kako treba na velikom djelu amd procesora.

Zavrsi sa nebulozama i ne ulazi u rasprave ako nisi informiran,kraj rasprave.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

 Pa to je kriv cd projekt, mislim, igra je smece pa i bolje da je to napravljeno (iako se igralo normalno). Ali kad vidim sta ovi moji pisu... tolko im puta bluescreena na intelu da mu je u jednom trenutku izbacilo da ima 32gb rama umjesto 16

Tesko mi je zamislit da itko od "tvojih" ima Intel cpu,na koga kod se referirao.

Ja sam napisao javno globalno poznati podatak a ti post od "svojih".

Standardno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Pa i sam si rekao da odgađaš igranje tog flopa baš iz tih razloga, što je igra apsolutno neoptimizirana i nedovršena na više razina..

Što se tiče ovog fixa stvar je jednostavna, na AMD procesorima su iz nekog razloga isključili korištenje SMTa, pa je recimo 3600 imao performanse kao 9600K, 3700X i 5600X kao 9700K.. što je opet daleko od konstatacije "igrali nekako"...

 

Mislim ok, tko samo igra igre nešto jače od 10400f se apsolutno ne isplati uzimati, ali recimo kome treba CPU snaga, kakvu alternativu jednom 5950X nudi Intel i za koju lovu? 

ansha: Pomelo te
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Pa i sam si rekao da odgađaš igranje tog flopa baš iz tih razloga, što je igra apsolutno neoptimizirana i nedovršena na više razina..

Što se tiče ovog fixa stvar je jednostavna, na AMD procesorima su iz nekog razloga isključili korištenje SMTa, pa je recimo 3600 imao performanse kao 9600K, 3700X i 5600X kao 9700K.. što je opet daleko od konstatacije "igrali nekako"...

 

Mislim ok, tko samo igra igre nešto jače od 10400f se apsolutno ne isplati uzimati, ali recimo kome treba CPU snaga, kakvu alternativu jednom 5950X nudi Intel i za koju lovu? 

 respekt , oprao si ga s činjenicama, ono na što se on poziva, i igra koju je i sam kritizirao, a sada ju uzima kao nešto relevatno, i onda kuka kad netko drugi trolla, a sam to radi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:09 (Riot).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

 Pa to je kriv cd projekt, mislim, igra je smece pa i bolje da je to napravljeno (iako se igralo normalno). Ali kad vidim sta ovi moji pisu... tolko im puta bluescreena na intelu da mu je u jednom trenutku izbacilo da ima 32gb rama umjesto 16

Tesko mi je zamislit da itko od "tvojih" ima Intel cpu,na koga kod se referirao.

Ja sam napisao javno globalno poznati podatak a ti post od "svojih".

Standardno.

Strc strc Pentium 4, da imas taj procesor govorio bi da je najbolji procesor na svijetu bez zajebancije.

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

1.Problem je bio na amd a ne na intel procesorima...zasto?

2.Ista ekipa koja dize Navi u nebo ali zivi u Ampere temi ovdje dize Zen u nebo ali boravi u Intel temi...zasto?

 

Ukratko...uvjek ista grupa trolova trola teme,ponekad sa posljedicama pa vas banaju,protjeraju a ponekad se provlacite mjesecima poput rijota koji me konstantno stalka,kvota puze zamnom a ja ga ne jbm 5% ....smijeh.

 

Dajte ljudi,cinjenice i samo cinjenice bez poruka od frendova,kumova mame i tate.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

I čemu sada hejt? Čemu nervoza? Tko hejta ima AMD i sve 5. Meni je zadnja AMD serija odlična, ali jednostavno pre skupa. Ako su cijene jednake uvijek ću radije kupiti Intel/nvidia proizvode zbog bolje gemerske podrške i lakše kasnije preprodaje.

Onajk tko smnatra drugačije, savim OK, neka kupi AMD/Radeon po ovim cijenama. Svatko troši svoj novac kako želi.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Pa i sam si rekao da odgađaš igranje tog flopa baš iz tih razloga, što je igra apsolutno neoptimizirana i nedovršena na više razina..

Što se tiče ovog fixa stvar je jednostavna, na AMD procesorima su iz nekog razloga isključili korištenje SMTa, pa je recimo 3600 imao performanse kao 9600K, 3700X i 5600X kao 9700K.. što je opet daleko od konstatacije "igrali nekako"...

 

Mislim ok, tko samo igra igre nešto jače od 10400f se apsolutno ne isplati uzimati, ali recimo kome treba CPU snaga, kakvu alternativu jednom 5950X nudi Intel i za koju lovu? 

Dok nisu patchali igru za zen procesore nisi mogao normalno igrat nikako jer je framerate tijekom voznje drasticno padao i ometao ikakvu fluidnost.

Sto se tice CP,da napisao sam i stojim iza napisanog.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
Kaby kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Pa i sam si rekao da odgađaš igranje tog flopa baš iz tih razloga, što je igra apsolutno neoptimizirana i nedovršena na više razina..

Što se tiče ovog fixa stvar je jednostavna, na AMD procesorima su iz nekog razloga isključili korištenje SMTa, pa je recimo 3600 imao performanse kao 9600K, 3700X i 5600X kao 9700K.. što je opet daleko od konstatacije "igrali nekako"...

 

Mislim ok, tko samo igra igre nešto jače od 10400f se apsolutno ne isplati uzimati, ali recimo kome treba CPU snaga, kakvu alternativu jednom 5950X nudi Intel i za koju lovu? 

Dok nisu patchali igru za zen procesore nisi mogao normalno igrat nikako jer je framerate tijekom voznje drasticno padao i ometao ikakvu fluidnost.

Sto se tice CP,da napisao sam i stojim iza napisanog.

 Ma smeće od igre eto nista vis,e sreca moja pa nisam ja izdvoji 60€ za razliku ostalih koji jesu.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
MEGATAMA kaže...
Kaby kaže...
MEGATAMA kaže...

Apsolutno sve ovo ne znaci nista kad se dese situacije kao kod CP gdje vlasnici sve do 8 jezgri zen cpua moraju cekat patch za svoje procesore da bi igrali nekako...koliko se cekalo na patch 10+ dana?

I to je samo jedan primjer,ne hvala.

Pa i sam si rekao da odgađaš igranje tog flopa baš iz tih razloga, što je igra apsolutno neoptimizirana i nedovršena na više razina..

Što se tiče ovog fixa stvar je jednostavna, na AMD procesorima su iz nekog razloga isključili korištenje SMTa, pa je recimo 3600 imao performanse kao 9600K, 3700X i 5600X kao 9700K.. što je opet daleko od konstatacije "igrali nekako"...

 

Mislim ok, tko samo igra igre nešto jače od 10400f se apsolutno ne isplati uzimati, ali recimo kome treba CPU snaga, kakvu alternativu jednom 5950X nudi Intel i za koju lovu? 

Dok nisu patchali igru za zen procesore nisi mogao normalno igrat nikako jer je framerate tijekom voznje drasticno padao i ometao ikakvu fluidnost.

Sto se tice CP,da napisao sam i stojim iza napisanog.

 Ma smeće od igre eto nista vis,e sreca moja pa nisam ja izdvoji 60€ za razliku ostalih koji jesu.

Igra nikako nije smece cak nasuprot izvrsna je ali nije dovrsena.

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

1.Problem je bio na amd a ne na intel procesorima...zasto?

2.Ista ekipa koja dize Navi u nebo ali zivi u Ampere temi ovdje dize Zen u nebo ali boravi u Intel temi...zasto?

 

Ukratko...uvjek ista grupa trolova trola teme,ponekad sa posljedicama pa vas banaju,protjeraju a ponekad se provlacite mjesecima poput rijota koji me konstantno stalka,kvota puze zamnom a ja ga ne jbm 5% ....smijeh.

 

Dajte ljudi,cinjenice i samo cinjenice bez poruka od frendova,kumova mame i tate.

 1)Nema nikakvih problema, igram na 5900x sasvim ugodno cyberpunk

2) Imam Nvidia grafu, ne dizem nikakav Navi u nebesa, i znam jako dobro da mi citas poruke, nisi vise u skoli pa da se sluzis s tim forama, odrasti.

 

3)Pisao sam činjenice o Ampere karticama pa si me prijavljivao adminima i plakao, dakle ako nisi spreman prihvatiti svaku istinu tj činjenicu onda nemoj ni ulaziti u ring, povuci se i uzivaj u Njemackoj i igricama.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
dreadmoore kaže...

Igra nikako nije smece cak nasuprot izvrsna je ali nije dovrsena.

 Majke mi tebi treba sve crtat smeće je zar to ne vidis GTA5 je ispred nje 10 godina u svakom segmentu pa i u grafickom pogledu.Polu proizvod si dobio za cijenu koju plačaš gotovi proizvod.

 

 

 

 

Evo ja sam bio snimio video samog tog trasha, sto ti nazivas igricom auti i tekstrure izgledaju kao da igram midway madnes iz 1998

 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 20:35 (dreadmoore).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Cayberpunk je jedna od boljih igara, misije su raznolike i dobro osmišljne za razliku od večine ostalih RPG igara. Problemi su preuveličani, osobno nisam imao nio jedan bitan problem a onaj tko ovu igru uspoređuje s GTA omašio je cijeli fudbal (GTA je također odličan ali drugi tip igre).

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Cayberpunk je jedna od boljih igara, misije su raznolike i dobro osmišljne za razliku od večine ostalih RPG igara. Problemi su preuveličani, osobno nisam imao nio jedan bitan problem a onaj tko ovu igru uspoređuje s GTA omašio je cijeli fudbal (GTA je također odličan ali drugi tip igre).

 Osmišljen je ali ne i realiziran razumio bi ja da su bugovi tipa u misije da si negdje zapeo itd. Ali da su teksture kao da je dijete od 5 godina radilo to nemogu i neću razumijeti.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Osim pop upa texture su vrh gaming industrije. Neda mi se sad tražiti ali na jednom liku kad mu zimrraqš na odječu ubacili su grešku u tkanju, bolesno detaljno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

I čemu sada hejt? Čemu nervoza? Tko hejta ima AMD i sve 5. Meni je zadnja AMD serija odlična, ali jednostavno pre skupa. Ako su cijene jednake uvijek ću radije kupiti Intel/nvidia proizvode zbog bolje gemerske podrške i lakše kasnije preprodaje.

Onajk tko smnatra drugačije, savim OK, neka kupi AMD/Radeon po ovim cijenama. Svatko troši svoj novac kako želi.

 hejt je jer smo dobili razočarenje u vidu Rocket Lake-a, pa je upitno koliko će AMD imati razloga snižavati cijene svojih proizvoda, eto zašto. AMD je s razlogom skuplji, ne igraju svi samo igrice, prednost Zen-a 3 dolazi najviše do izražaja u aplikacijama i tu je razlika osjetnija nego u igrama. I zašto se stalno spominje Intel/Nvidia, ja imam AMD/Nvidia jer je to najbolja kombinacija, kada bude Intel imat ću Intel, previše miješate radeon i AMD korisnike, velika razlika.

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...
forumaš kaže...

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

I čemu sada hejt? Čemu nervoza? Tko hejta ima AMD i sve 5. Meni je zadnja AMD serija odlična, ali jednostavno pre skupa. Ako su cijene jednake uvijek ću radije kupiti Intel/nvidia proizvode zbog bolje gemerske podrške i lakše kasnije preprodaje.

Onajk tko smnatra drugačije, savim OK, neka kupi AMD/Radeon po ovim cijenama. Svatko troši svoj novac kako želi.

 hejt je jer smo dobili razočarenje u vidu Rocket Lake-a, pa je upitno koliko će AMD imati razloga snižavati cijene svojih proizvoda, eto zašto. AMD je s razlogom skuplji, ne igraju svi samo igrice, prednost Zen-a 3 dolazi najviše do izražaja u aplikacijama i tu je razlika osjetnija nego u igrama. I zašto se stalno spominje Intel/Nvidia, ja imam AMD/Nvidia jer je to najbolja kombinacija, kada bude Intel imat ću Intel, previše miješate radeon i AMD korisnike, velika razlika.

Savtko tko i malo prati zna i jasno mu je da Intel trenutno na trenutnom proizvidnom procesu ne može bolje. Ostao im je gaming kao jedini segment gdje mogu biti konurentni i tu su izbacili dobre proizvode koji nisu precijenjeni.

Tako da je hejt radi hejtanja,  a ne nekih realnih očekivanja od Intela na polju višejezgrenih aplikacija. Uostalom nas ovdje večina koristi proceore za gaming i multimediju pa nas to i najviše zanima.

 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Riot kaže...
forumaš kaže...

Ne znam čemu toliki hejt. Hvala AMDu da je pritisnuo Intel pa sad imamo i5 11400f, 11600KF, 11700F i 11700KF koji će biti odlični procesori uloženo dobiveno za gamere, nove 560 mbo sa pcie 4.0 i podrškom za bržu memoriju...

Znači paket bez mana po dobrim cijenama, te odmah izbaciju cijelu liniju procesora, ne čuvaju jeftinije modele za početak druge godine i sl. Za ove i9 i tako nitko ne mari, pa koga briga,

 

I čemu sada hejt? Čemu nervoza? Tko hejta ima AMD i sve 5. Meni je zadnja AMD serija odlična, ali jednostavno pre skupa. Ako su cijene jednake uvijek ću radije kupiti Intel/nvidia proizvode zbog bolje gemerske podrške i lakše kasnije preprodaje.

Onajk tko smnatra drugačije, savim OK, neka kupi AMD/Radeon po ovim cijenama. Svatko troši svoj novac kako želi.

 hejt je jer smo dobili razočarenje u vidu Rocket Lake-a, pa je upitno koliko će AMD imati razloga snižavati cijene svojih proizvoda, eto zašto. AMD je s razlogom skuplji, ne igraju svi samo igrice, prednost Zen-a 3 dolazi najviše do izražaja u aplikacijama i tu je razlika osjetnija nego u igrama. I zašto se stalno spominje Intel/Nvidia, ja imam AMD/Nvidia jer je to najbolja kombinacija, kada bude Intel imat ću Intel, previše miješate radeon i AMD korisnike, velika razlika.

Savtko tko i malo prati zna i jasno mu je da Intel trenutno na trenutnom proizvidnom procesu ne može bolje. Ostao im je gaming kao jedini segment gdje mogu biti konurentni i tu su izbacili dobre proizvode koji nisu precijenjeni.

Tako da je hejt radi hejtanja,  a ne nekih realnih očekivanja od Intela na polju višejezgrenih aplikacija. Uostalom nas ovdje večina koristi proceore za gaming i multimediju pa nas to i najviše zanima.

 

 Dobro onda se uhvatimo tog gaminga, znači prema Intelovim rezultatima (a znamo koliko im možemo vjerovati) je Rocket Lake oko 5% bolji na 1080p rezoluciji, uz osjetno veću potrošnju i limit na 8 jezgri, a u igrama koje znaju koristiti više od 8 jegri (a takvih će sve više biti) će čak i 10900k biti bolji kao što sam pokazao na slici iznad. Ako je to uspjeh, razlog za ne kritizirati Intel onda ću se povući. Svi kenjaju po cijenama zen 3, a sada kad izađe još jedan fail od Intela i dalje će biti problem u AMD-u, a nitko se ne pita kako jedan moćni Intel nije u stanju napraviti nešto bolje od AMD-a. Da ljut sam, postalo je mučno gledati šta Intel radi od sebe, sigurno nisam ljut što mi primarni komp nije Intel jer je Intel inferiorna platforma, kupio bi ju da je superiornija, čisto da znaju neki Intelovci ovdje koji pišu o ljubomori, AMD je skuplja platforma i bolja.

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Za igre koje će trebati više od 8/16 jezgri, igrati će 0.001 % gamera i takav studio će propasti ko truli krumpir. Što se kupovine tiče nikada nisam kupovao najbolje, nego uloženo/dobiveno i tako će biti i dalje.

Samo neka Intel bude underdog, nemam sa time problema uz ovako dobre gaming procesore.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 21:08 (forumaš).
Moj PC  
4 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice