Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.115.852
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...
dreadmoore kaže...

 

 

 Sad i ti gluposti napisa moram te ispraviti,m te jezgre koristis ako igras igara i imas u pozadini discord pa da ti ne zapinje i koji tab vise. Primejr nekih 10-20 otvorenih tabova intel to nemoze ali eto nekim cudom amd moze.

ti se zajebavas?

 

u doba 4 core procesora, znaci prije 3-4 goodine, se bez problema moglo igrat, streamat, voice chat na ventrilu ili teamspeaku, sa 5 milijardi tabova otvorenih, dok na skypu chatas, i vrti ti se u VLC  stram od UFC fight night

 

a sad odjednom ti treba 12 core procesor.

 

mojne tisra

 

nitko ne spori da je AMD multi thread superioran, vec da to nema nikakve veze za gaming ili desktop okruzenje korsinika koliko se zeli prikazati

 

nastavno na temu, intel treba cekat da bude full nova arhitektrua na pravom proizvodnom procesu a ne ova polovicna rjesenja koja su samo brze bolje napravili da ugase pozar da se ne razbukta previse

 Naravno da se zajebajem ali tako ti vecina forumasa koji su na amd misli i dan danas.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
3dfx kaže...
dreadmoore kaže...

 

 

 Sad i ti gluposti napisa moram te ispraviti,m te jezgre koristis ako igras igara i imas u pozadini discord pa da ti ne zapinje i koji tab vise. Primejr nekih 10-20 otvorenih tabova intel to nemoze ali eto nekim cudom amd moze.

ti se zajebavas?

 

u doba 4 core procesora, znaci prije 3-4 goodine, se bez problema moglo igrat, streamat, voice chat na ventrilu ili teamspeaku, sa 5 milijardi tabova otvorenih, dok na skypu chatas, i vrti ti se u VLC  stram od UFC fight night

 

a sad odjednom ti treba 12 core procesor.

 

mojne tisra

 

nitko ne spori da je AMD multi thread superioran, vec da to nema nikakve veze za gaming ili desktop okruzenje korsinika koliko se zeli prikazati

 

nastavno na temu, intel treba cekat da bude full nova arhitektrua na pravom proizvodnom procesu a ne ova polovicna rjesenja koja su samo brze bolje napravili da ugase pozar da se ne razbukta previse

 Naravno da se zajebajem ali tako ti vecina forumasa koji su na amd misli i dan danas.

nisam skuzio zajebanciju, moj bad 

4 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

presao bih na intel, dva pitanja ako sam dobro shvatio googlanjem

 

1. K procesorima se mnozitelj moze dirati samo na z490 plocama, b460 nista? gledam b460m mortar plocu cini se dobar deal, samo bih zelio biti u mogicnosti baratati frekvencijom procesora

 

2. na svim postojecim lga1200 plpcama (b460, z490, h470) plocama budu radili next gen rocket lake procesori?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 9:07 (ivan_iv).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zayeban je intel ali ako mislis kupovat sacekaj z590 i uzmi i5/i7 K.

 

Da na b460 imas zakljucan mnozitelj i memoriju na max 3000mhz ali ukoliko imas K cpu na ploci tad se mozes igrat sa power limitom u BIOS-u.

Stvar je u tome sto nema smisla davat za tu plocu 1000kn kada za 300kn vise uzmes Z plocu.

 

4 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

sta ima zezanja kod intela, ustekas i radi. dosta mi je ovih amd govana, amd:

-ili ne radi kako pise

-ili je SKORO sustigao intela JUPI JEJ

-ili je sustigao intela za 3% JUPI JEJ ali kosta 50% vise

 

od sada samo intel i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 12:19 (ivan_iv).
 
1 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...
* * *

 

x86 je na kraju svoje price i umire polako ali sigurno

 

buducnost je ARM

Možda daleka.. cijeli svijet ja na x86 a kada kažem cijeli svijet mislim na mala i srednja preduzeća koja okosnica privrede cijelog svijeta.

Ali dobro pitanje da li je ili nije budućnost ARM-a.
 

ivan_iv kaže...

presao bih na intel, dva pitanja ako sam dobro shvatio googlanjem

 

1. K procesorima se mnozitelj moze dirati samo na z490 plocama, b460 nista? gledam b460m mortar plocu cini se dobar deal, samo bih zelio biti u mogicnosti baratati frekvencijom procesora

 

2. na svim postojecim lga1200 plpcama (b460, z490, h470) plocama budu radili next gen rocket lake procesori?

MIsli da serija CPU-ovi (Kometa) u Z400 seriji čipsetova biti će komatibilni sa (Alderom) Z500 seriji procesora (12- gen).


MGloc kaže...

Zayeban je intel ali ako mislis kupovat sacekaj z590 i uzmi i5/i7 K.

 

Da na b460 imas zakljucan mnozitelj i memoriju na max 3000mhz ali ukoliko imas K cpu na ploci tad se mozes igrat sa power limitom u BIOS-u.

Stvar je u tome sto nema smisla davat za tu plocu 1000kn kada za 300kn vise uzmes Z plocu.

 

Kupiš Z400 za Raketu u u njega ubaciš ALder kao što sam gore rekao.
Intel zaista postjade AMD u pozitivnom smislu i obratno:
AMD postaje Intel u onom negativnom smislu... Na žalost - da naglasim.
 

ivan_iv kaže...

sta ima zezanja kod intela, ustekas i radi. dosta mi je ovih amd govana, amd:

-ili ne radi kako pise

-ili je SKORO sustigao intela JUPI JEJ

-ili je sustigao intela za 3% JUPI JEJ ali kosta 50% vise

 

od sada samo intel i to je to

Tako je.. kao kupnja auta.. Kažeš to i to je kod nas dobro, pokazano dobro i izbaciš benčmarkove od 1% bolje perf za 1 kunu jeftiniji (parafraziram), i miran si. 

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma i sam sam mislio preci natrag na Intel iako nema smisla jer pc koristim samo za gaming pa sam odustao.

 

Envy:Nisam siguran kako ces na lga1200 plocu ubacit lga1600 alder cpu , mozda nesto propustam.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

(1) Ma i sam sam mislio preci natrag na Intel iako nema smisla jer pc koristim samo za gaming pa sam odustao.

 

Envy:Nisam siguran kako ces na lga1200 plocu ubacit lga1600 alder cpu , mozda nesto propustam.

 

(1) Sada šparaj novac jer kada izađemo iz recesije idemo u depresiju (BiH je već ušla u depresiju).

(2) Vjerojatno sam ja nešto pogrešno napisao jer ovo vadim iz glave ali jednom sam siguran.. sa nekom Zserijom ploča prvi put nakon XY godina Intel će ponuditi da možda je sada 10-ta generacija ploča biti kompatibilna sa 11-tom. Treba vidjeti ta LGA podnožja, mislim da je LGA 1200 siguran sam.

Uredit ću psot pa te spomenuti ako nađem.. 99.99% da je LGA 1200 u pitanju.. pa tko ima onog i3 u Z seriji kada izađe 12-ta serija može dobar upgrade napraviti sa i9 na istoj ploči.

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Idemo dalje sa vijestima:

Performanse Intelove Z490 matična ploče PCIe gen 4 testirane sa Raketom i Samsugovim 980 PRO SSD, brže su u piši i čitaj nego Play Station 5.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Ma i sam sam mislio preci natrag na Intel iako nema smisla jer pc koristim samo za gaming pa sam odustao.

 

Envy:Nisam siguran kako ces na lga1200 plocu ubacit lga1600 alder cpu , mozda nesto propustam.

 

 On ti je u vešmašinama, pa je pozamješal novi Intel LGA 1700 socket, i "recimo stari Intel socket 1200" u koji sjeda Rocket Lake otpad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=323&jumpto=6239746&sort=asc&view=flat

 

ivan_iv kaže...

sta ima zezanja kod intela, ustekas i radi. dosta mi je ovih amd govana, amd:

-ili ne radi kako pise

-ili je SKORO sustigao intela JUPI JEJ

-ili je sustigao intela za 3% JUPI JEJ ali kosta 50% vise

 

od sada samo intel i to je to

Tak je da, Intel je nenadmašan i prepun sigurnosnih rupetina+zakrpe pa im serverske CPU performanse padaju za 30%.

 

Gle pa imam i ja Ryzen proc, i gle čuda uštekaš i sve radi kak je to moguče hm.Ima nas budala kolko hočeš, eto nedavno je i tata Linuxa nogiral Intel i nema se namjere vračat nazad.Človek je ošinul drvlje i kamenje po Intelu, u njegovom stilu dakle bez dlake na jeziku.Linus u Intelu vidi glavnog krivca da ECC memorija u prošlosti(prije Ryzen procesora) nije gurnuta u podršku na večinu procesora.Dalje se nema kaj komentirat, tko razumije engleski bit če sve vrlo razumljivo.

 

https://www.zdnet.com/article/linus-torvalds-tears-into-intel-favors-amd/

 

"The root cause, according to Torvalds, was entirely about Intel's "misguided and arse-backward policy of 'consumers don't need ECC,' which made the market for ECC memory go away."

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Idemo dalje sa vijestima (CES je sve digao na noge):

TSMC će vjerojatno proizvoditi Intelov Core i3 procesor na 5nm u 2H 2021 i 3nm kada bude dostupan sa novom Xe grafikom. 15-20% će Intelova proizvodnja biti outsorcana u TSMC i UMC dok ne srede 10nm i 7nm u vlastitoj kući. U međuvremenu ne zna se da li će to biti mobilni ili desktop segment.

Press vam ne mogu prenijeti jer je na engleskom ali mogu slike:

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 16:11 (Envy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

intel kad prede na 10/7/5nm kajgod bude opet pwno amd za 40%

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ivan_iv kaže...

intel kad prede na 10/7/5nm kajgod bude opet pwno amd za 40%

Počeli su odavno: 11th Generation Intel® Core™ i5 Processors Product Specifications

A evo imaš novu vijest o Lenovo top modelima: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon, uz neobični ThinkBook s vanjskim E-Ink zaslonom - Sajmovi @ Bug.hr svi su flagshipovi Intel+Nvidia.

15 godina
online
Intel i7/i9 Club

Opaa jači i jeftiniji raketa stiže, 11700k je naj u top klasi, dok dole 11400f best of the best,naravno za gaming. Tko kupuje novo zna se, amd nema šta tražit po ovim cijenama. 

 

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-cpus-prices-listed-by-multiple-retailers

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 12:57 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Opaa jači i jeftiniji raketa stiže, 11700k je naj u top klasi, dok dole 11400f best of the best,naravno za gaming. Tko kupuje novo zna se, amd nema šta tražit po ovim cijenama. 

 

https://videocardz.com/newz/intel-11th-gen-core-rocket-lake-s-cpus-prices-listed-by-multiple-retailers

 Da svakako je jeftiniji, pogotovo kad ti gledaš cijene koje nisu maloprodajne s porezom itd.Eto ja sam ti označil maloprodajne cijene, i to K model sa overclocking opcijom=Intel premium K harač.

 

Axitech cijene, to je recimo maloprodajna cijena s porezom. 

 

excl.VAT napomena, to su cijene bez poreza dakle to nisu maloprodajne cijene.

 

Nisi valjda mislil dobit "novi Intel 8/16 K proc za 350$", malo morgen samo u zoni sumraka.Ja sam prepolovil tablicu, tak da se vidi samo rastrošna Intel Raketa.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 13:35 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

8 core smeće u 2021 godini, a još nisu ni počele izlaziti prave next gen AAA igre, slabo slabo:

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Riot kaže...

8 core smeće u 2021 godini, a još nisu ni počele izlaziti prave next gen AAA igre, slabo slabo: 

 

Ma fučkaš gejming, za to ti je dosta i R5 3600 ili Intelov jeftiniji i5.

 

 

Ekipa kaže da su morali i9 11900K/5.2ghz hladit sa CPU frižider hladnjakom.Ručno nisu mogli podesit CPU napon, pa kad su prebacili napon na Auto eto brzo priključi frižider.

 

https://wccftech.com/intel-core-i9-11900k-vs-core-i9-10900k-5-2-ghz-overclock-benchmarks-gaming-leak/

 

"Coming straight to the performance numbers, both CPUs were tested at an overclock frequency of 5.2 GHz across all cores. Do note that the Intel Core i9-11900K features a brand new architecture but has 2 fewer cores than the Core i9-10900K which relies on an enhanced Skylake architecture. Both CPUs were tested on a Z490 motherboard and the memory featured was 16 GB DDR4-3600 due to a lock on Rocket Lake. The Core i9-11900K voltage was set to auto and hit 1.48V. A chiller was required to maintain the 5.2 GHz overclock."

 

U slučaju da je netko zaboravil kaj je to chiller.

 

https://thinkcomputers.org/intels-28-core-cpu-required-an-industrial-chiller-to-achieve-5ghz/

AMD,........is that Epyc or what?
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A kad gledas best buy onda dolazis do zakljucka da 10400F odlicna kupnja pored 5600x ili 3600 a moguceg 5600.A onda dolazi 11 gen gdje se uklapa u tu cijenu sa 10-15% vecim preformansom.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kupujem nešto od ovoga, 11400f ili njaradije 11700f.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
Kupujem nešto od ovoga, 11400f ili njaradije 11700f.

 Imam iste apetite bas ovaj 11400f ili mozda 11600KF i7 mi ne treba a i preskup je za moje potrebe.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

A kad gledas best buy onda dolazis do zakljucka da 10400F odlicna kupnja pored 5600x ili 3600 a moguceg 5600.A onda dolazi 11 gen gdje se uklapa u tu cijenu sa 10-15% vecim preformansom.

 

Grohotom se nasmijah na ove cijene 

 

Jedva čekam kad ovo dođe u naše i europske dućane sa IMTEL tax-om.

 

Savjet za sve kupujte day 1 u hrvatskim šopovima ako ste nabrijani na novog Imtela. Nakon prvih cijena koje su najbliže moguće pravom retailu, sljedeći batchevi idu gore i do 40-50% u cijeni.

#YOLO
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
dreadmoore kaže...

A kad gledas best buy onda dolazis do zakljucka da 10400F odlicna kupnja pored 5600x ili 3600 a moguceg 5600.A onda dolazi 11 gen gdje se uklapa u tu cijenu sa 10-15% vecim preformansom.

 

Grohotom se nasmijah na ove cijene 

 

Jedva čekam kad ovo dođe u naše i europske dućane sa IMTEL tax-om.

 

Savjet za sve kupujte day 1 u hrvatskim šopovima ako ste nabrijani na novog Imtela. Nakon prvih cijena koje su najbliže moguće pravom retailu, sljedeći batchevi idu gore i do 40-50% u cijeni.

 Pa ako će gledat samo nas onda mogu komotno i zatvoriti proizvodnju.Sta jedna mala hrv moze ili recimo bosna i srbija itd sve zemlje bivse ex-yu.Eto njima je bas stalo do nas pa će nam popustit u cijeni mi smo im nebitni tako da neznam na sto si tocno mislio.Isto i amd sto je radio do 3 generacije a onda ga je zabiberio boli njih k za nas.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
* * *

 

Dok Intel gnoji u socket 1200, na drugoj strani AMD ih nokautira na Mobile segmentu.

Lakše je jednoroga naću nego Ryzena 4800H. Spomenuo sam te tamo u nekoj Lenovo sekciji. Što bi ti rekao Fridey žuti je nenad*biv. Ja bih te volio u svom timu (kakav god to tim bio) jer sam doslovce fasciniram tvojom energijom i ustrajnošću vezano za AMD.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
* * * dućane sa IMTEL tax-om.

 

* * *

Što je to IMTEL tax-a jer postoji jedan dućan u BiH koji se ili slično ili isto tako zove.

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
U bih ima "imtec",vjerojatno na njega misliš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma gledaj šta se AMD armada uznervozila 

Ajde nemojte se nervirati nitko vam ne dira vaš "uloženo dobiveno" segment

lp

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...

Ma gledaj šta se AMD armada uznervozila 

Ajde nemojte se nervirati nitko vam ne dira vaš "uloženo dobiveno" segment

lp

 Jesi uplatio osiguranje protiv požara ili ide gratis uz 11. gen?

 

#YOLO
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

AMD neće morati ni smanjivati cijene uz ovakav Intel, zar je to najbolje što je jedna kompanija poput Intela s takvim resursima i s novom arhitekturom mogla napraviti? Pečnica na 5.2 ghz i u najboljem slučaju 5% bolje performanse na 1080p rezoluciji u low thread igrama, bilo koja zahtjevnija igra (a takvih će biti sve više od ove godine) će napraviti i 10900k moćnijim komadom hardvera od 11900k, jako jako slabo i loše, Intel sux.

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

koliko taj procesor sa slike ima jezgi svaki po 100

 

 

http://www.youtube.com/glodalica
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2021 16:14 (spojka).
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Meni je izuzetno bitno korisnicko iskustvo,stabilnost,pouzdanost i to je ono sto imam sa Intelom zadnjih ne sjecam se...15 godina?

Prije sam imao Athlon 64 ako se dobro sjecam nakon njega q seriju od Intela ili kako se vec zvala pa i5 2500k i sad ovaj i7 8700.

Zasto bih uopce zelio AMD?

1. Cijene su podjednake

2.Za igre su vecina danasnjih procova vise nego ok

3.Ne treba mi hrpa jezgri jer je vec na ovom 6/12 sve super fluidno.

4.NAJBITNIJA STAVKA....svako malo procitam o problemima sa amd cpu ili gpu i to je onda kraj ikakve sanse da uzmem amd za iduci proc.

 

Oni nikad nisu postigli potpunu pouzdanost i cini se da nikad niti nece.

Moj PC  
4 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice