Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
jovial kaže...
forumaš kaže...

na video koji si postao više igara radi na 50 fpsa, čak i niže.

 To je i moje iskustvo sa svime sta nije multiplayer. 5700xt je super za 1440p i ok na uw, ali za glatko igranje na najvisim postavkama je kratka. 

 naravno, a di su tek igre koje dolaze na novom unreal pokretaču

 

to je jako zahtjevna rezolucija.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...
jovial kaže...
forumaš kaže...

na video koji si postao više igara radi na 50 fpsa, čak i niže.

 To je i moje iskustvo sa svime sta nije multiplayer. 5700xt je super za 1440p i ok na uw, ali za glatko igranje na najvisim postavkama je kratka. 

 naravno, a di su tek igre koje dolaze na novom unreal pokretaču

 

to je jako zahtjevna rezolucija.

 

 je, prokleta. meni je trebao uw za posao ali mislio sam se uzeti 1080 uw samo me sjebalo da sam slucajno naletio na samsungov qled za 360 eura i nisam ga mogao propustiti. da sam bio pametan za manje para bi uzeo nizu rezu uw i gonio je sa 5700xt bez problema.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

na video koji si postao više igara radi na 50 fpsa, čak i niže.

 

pa i nije baš tako, evo sredina svake igre avg fps:

Apex 90

BFV 80

Star Wars Battlefront II 74

Hitman 2 90
Star Wars Jedi Fallen Order 58
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint 56
Rust 52
Call of Duty Modern Warfare 2019 68
PUBG 58
Tom Clancy's The Division 2 49
Tom Clancy's Rainbow Six Siege 68
Metro Exodus 54
Red Dead Redemption 2 50
Forza Horizon 4 103

 

Dakle od 14 testiranih igara u 7 je AVG FPS bio ispod 60, sad još uzmi u obzir da recimo Rust, PUBG, Rainbox Six Siege i slično nećeš sigurno igrati "max out" postavke nego ćeš prilagodit te igre za bolju preglednost tj pogasit ćeš neke efekte i pospuštati neke detalje koji šminkaju grafiku zbog čega ti je teže uočiti druge igrače i samim time ćeš dobiti više FPS-a nego u videu.

E sad ovisi i koje vi procesore imate, u videu je i7 9700K, ne možeš baš njega usporediti sa r5 1600...
Poanta je da RX5700 XT može gurati i daleko je to od "nije dorasla toj rezoluciji" a drugi je par opanaka što bi mi svi i na tim rezama da sve ide 90-100+ fps-a, to je već skup sport 

 

 

 

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

tocno to. niko normalan ne igre poput apexa, warzone, CoD PUG i takve sa max postavkama graficke

 

a za single player igre ionako ti je 60fps dovoljno, a ako bas zapne smanjis sa Ultra na High i manje vise niti ne vidis razliku

 

nisam jos naisao na igru koju nisam mogao igrati na UW rezoluciji minimalno na High postavkama i da je iznad 60FPS, ok ja imam 1080Ti, ali to je manje vise 5700XT rang

 

uglavnom, da ne offtopicarimo, 5700XT nema problema sa UW rezolucijom u 99,9999% slucajeva

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ha ha, i dalje vidim da je tako kako sam rekao.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

kako je tako kako si rekao kad od testiranih 14 igara 5 se vrti na "oko 50 fps" i samo je 1 "čak i ispod 50" s time da od tih pet 3 nećeš igrati na najjačim postavkama (Ghost recon Brekpoint, Rust i The Division 2 - sve online) i sa skresanim detaljima ćeš imati osjetno iznad 60fps-a?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

kako je tako kako si rekao kad od testiranih 14 igara 5 se vrti na "oko 50 fps" i samo je 1 "čak i ispod 50" s time da od tih pet 3 nećeš igrati na najjačim postavkama (Ghost recon Brekpoint, Rust i The Division 2 - sve online) i sa skresanim detaljima ćeš imati osjetno iznad 60fps-a?

 u pravu si, ali to sta se vrti preko 60 fps mozes vrtit i na losijoj kartici pa je onda 5700xt suvisna. Ona je super do 1440p. iznad toga je ok ali nije idealno. mislim da se oko ovoga mozemo svi sloziti i prestati oftopicariti.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

tocno to. niko normalan ne igre poput apexa, warzone, CoD PUG i takve sa max postavkama graficke

 

a za single player igre ionako ti je 60fps dovoljno, a ako bas zapne smanjis sa Ultra na High i manje vise niti ne vidis razliku

 

nisam jos naisao na igru koju nisam mogao igrati na UW rezoluciji minimalno na High postavkama i da je iznad 60FPS, ok ja imam 1080Ti, ali to je manje vise 5700XT rang

 

uglavnom, da ne offtopicarimo, 5700XT nema problema sa UW rezolucijom u 99,9999% slucajeva

 

 

 ak Vas zanima ja sam imao 3440x1440 Acer Predatora x34a IPS s 100hz panelom

 

imao sam ga na 1080 i 1080ti...sve grafe slabije zaboravite na ovoj rezoluciji jer se i 1080 opako pati...

s low medium postavkama mozete svaku igru dovesti do zeljenih frejmova ali medutim na zelite neke igre igrati na low medium postavkama i onda se pate grafe to je cinjenica... must have na tim monitorima je gsync ili freesync bez toga je iskustvo uzasno lose...

 

Uzmite u obzir da danass imate i novih igara koje ne podrzavaju 21:9 format, youtube mozete srediti s nekim alatima za preglednike ali 90% nece to biti to.. twitch i ostale video streamove cete rijetko naletit nekog a da Vam screen bude full

dodatno obratite pozornost na to da niti jedna konzola pa niti nove konzole ps5 i xbox one X ne podrzavaju 21:9 standard....

 

Sve stare naslove mozete zaboravit out of the box igrat bez black barova sa strane, postoje alati za tak nesto ali nije to to.... 

34" WS je u visini 27" 16:9 monitor pa i to imajte na umu...

 

https://i.imgur.com/kmo2Wwu.jpg

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 12:10 (toxic).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ibme74 kaže...

kako je tako kako si rekao kad od testiranih 14 igara 5 se vrti na "oko 50 fps" i samo je 1 "čak i ispod 50" s time da od tih pet 3 nećeš igrati na najjačim postavkama (Ghost recon Brekpoint, Rust i The Division 2 - sve online) i sa skresanim detaljima ćeš imati osjetno iznad 60fps-a?

 nikave ja brojeve nisam spominjao, rekao sam više igara, znači ne jedna ili dvije nego njih više. opet nisam rekao da je veči broj/postotak igara sa niskim FPS-om od onih sa visokim.

nigdje ja nisam sponjiao detalje nego ono što prikazuje video koji si postao.

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Imam pitanjce..

jel inace kod memorije koristite XMP profile ili rucno podesavate?

ako se ne varam ako rucno stavim rame na 4000mhz i napon 1.35 a sve ostalo na auto u tom slucaju o latencijama odlucuje mem kontroler procesora ?

 

ako roknem xmp profil onda su to u pravilu bostane latencije ?

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 14:12 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja pošto imam dva različita stika i sa drugačijim nazivnim naponom stavljam manual, međutim kad stavim xmp onda da boost bude nekakav. Znam da mi letencije bude malo nize na xmp ali mi je zanemarivo.Manual sam iz razloga sto mi nakon nekog vremena samo bios nakon uključivanja pc izbaci oc fail.Inaće jedna je kingston savge 2133 1.2V 2400mhz 1.35V xmp 2666mhz 1.35V dok je druga Kingston Fury 2666mhz 1.2V.

 

Edit: da je ovo na ryzen konfi svaki dan bi posjčivao bios

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 17:12 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Imam pitanjce..

jel inace kod memorije koristite XMP profile ili rucno podesavate?

ako se ne varam ako rucno stavim rame na 4000mhz i napon 1.35 a sve ostalo na auto u tom slucaju o latencijama odlucuje mem kontroler procesora ?

 

ako roknem xmp profil onda su to u pravilu bostane latencije ?

 

Da xmp ti izvlaci okvirno najbolje za koje proizvodac garantira da radi,

ručno izvlacis jos koliko mozes tj "klokas" memoriju. To znaci uzmes okvirne postavke xmp profila, dodas 200-300mhz takta, popustis letencije, malo podebljas napon, testiras stabilnost i to je to. Tako ja radim.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo jedan i7 8700 po cijeni i3 10300 , zen3 dolazi ljudi rijesavaju dok mogu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Evo jedan i7 8700 po cijeni i3 10300 , zen3 dolazi ljudi rijesavaju dok mogu...

netko je linkao ovoga za 199$ i eto poskupili na 219$

https://www.microcenter.com/product/512484/intel-core-i7-9700k-coffee-lake-36ghz-eight-core-lga-1151-boxed-processor

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:41 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 super je to samo ne znam kada je taj procesor bio 700 dollara ?

jer kod nas kosta 3200 kn dakle cca 500 dollara

 

no fora je sto nasi trgovci nikad taj procesor nece staviti za tih 2000 kn, steta...

 

 

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 20:42 (toxic).
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ne vjerujem da Intel ne bude imao jaci cpu , ali ukoliko ne bude (kroz 2 generacije)  morat ce rezat cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

a ryzen 3600 20$ popusta hahhahha 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma dobro nema on još zamjene, past će i njemu cijena kad izađe 5600.Isto kao i ovim intelovim samo nek padaju cijene to je dobro za nas. Što bih ga platio 1200kn kad uvjek moze niže uz to izbijem porez.
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Al pazi sad taj 9900k za 2000kn kad bi bio i dan dans bi bio vrhunska kupnja ali to se nece dogoditi nikad pa ni tad kod nas....

 

pustite pcie 4.0 jer nema smisla i sada postoje benchovi pcie 4.0 vs 3.0 i razlike nema sto se tice grafickih performansi... a ssdovi ne znam za koju namjenu treba pcie 4.0 da bi se vidla razlika od onog 3.0

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Gle ako i5 10600k dođe na 1400kn samo fanboy može uzet Ryzena osim 5600X ovi ispod su lošiji.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
A gle sad ovo koliko si ti platio 10700k prije 3 mjeseca,njemu će sad cijena sletiti bit će kao 1700x koju ima trenutnu.Za manje od godinu dana izgubiš na cijeni preko 50% zalosno ali istinito, međutim amd 5600x zen3 će drzat dugo svoju cijenu čak će mu biti viša od 320€ koliko je preporučena.Ako se intel ne trgne amd će započeti svoj monopol jer to tako ide u krug.Tek sad će svim serijama od intela početi drastično padat cijena isto ono što je bilo sa amd.
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma 10700K će ostat na vrhu za gaming kakav Ryzen pa nemojte bit smješni.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Hahah ti si smiješan u okviri ovaj moj post, kad usrani 9900k gubi toliko na cijeni misliš da će ovaj biti imun na to.
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Budeš vidio da će to bit isto otprlike, taj Zen3 je ajmo reć isti kao Intel za gaming.
Ne znam zakaj ljudi očekuju spektakl na mrtvom socketu.
Prije par mjeseci sam napisao cilj će im biti izjednačit ili napravit sitni pomak od Intela i zatvorit Am4 socket.
Spektakl sigurno od 20+fps-a slobodno zaboravite.
To će bit hebeno natezanje sa klokanim K verzijama kako koja igra.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:14 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Hahah ti si smiješan u okviri ovaj moj post, kad usrani 9900k gubi toliko na cijeni misliš da će ovaj biti imun na to.

9900k toliko gubi jer je mrtvi socket i jasna stvar da ga nitko neće kupit novog po istoj cijeni kao 10700k.. Ali isto mislim da će intel još malo popustit cijene jer ryzen 5xxx serija će im preuzet i ovih 15ak% klijentele koliko im je preostalo, a koja je željela top performanse u igrama..

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 21:10 (Kaby).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kaby kaže...
dreadmoore kaže...
Hahah ti si smiješan u okviri ovaj moj post, kad usrani 9900k gubi toliko na cijeni misliš da će ovaj biti imun na to.

9900k toliko gubi jer je mrtvi socket i jasna stvar da ga nitko neće kupit novog po istoj cijeni kao 10700k.. Ali isto mislim da će intel još malo popustit cijene jer ryzen 5xxx serija će im preuzet i ovih 15ak% klijentele koliko im je preostalo, a koja je željela top performanse u igrama..

 Mislis oni koji su vec imali 260 fpsa a sa ryzenom bi dobivali 255 ? 

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Evo i gazde sa ipc-om od i5 2500k :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Evo i gazde sa ipc-om od i5 2500k :)

 Misliš na ovog

 

igram na low postavkama 1080p"

"imam 144lock apex legend i mw"

"1600 je jednak 2600"

"2600  je bolji od drugih"

"oces 1 v 1"

"200mhz mi daje samo 3 fpsa"

"nemrem iskoristit 1660ti "

"nemam problema s fps dropovima i fpsom"

"svjedno cu kupit Ryzena 3600"

"imat cu bolji AVG"

"voltaza = napon"

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Opa evo nam i 2 osobe sa iq sobne temp 

Moj PC  
0 2 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice