Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.466
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
marushin kaže...

Ma meni iskreno svejedno.. Mijenjam PC svakih cca 4 god i što je u tom trenutku najbolji omjer cijene-kvalitete prema trenutnim zahtjevima ću uzet..

Slagao sam komp za video editing i svi su preporučali Ryzen 3700X, razlog(zi) zamjene je bio pošto mi se nije dalo provoditi vrijeme u BIOSU i nisam imao pojma o tome zašto mi je procesor na 1.53V po defaultu, temperatura skakala na 98 stupnjeva uz popratnu buku ventilatora kad nisam imao niti jednu aplikaciju uključenu, a najgore mi je bilo to što mu je trebalo faking pola minute da se boota (ili probudi) što mi je bilo nepojmljivo jer mi se stari komp bootao za 10 sekundi..

Jadan onaj tko ti je za to dao i7 10700.........

3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
marushin kaže...

Ma meni iskreno svejedno.. Mijenjam PC svakih cca 4 god i što je u tom trenutku najbolji omjer cijene-kvalitete prema trenutnim zahtjevima ću uzet..

Slagao sam komp za video editing i svi su preporučali Ryzen 3700X, razlog(zi) zamjene je bio pošto mi se nije dalo provoditi vrijeme u BIOSU i nisam imao pojma o tome zašto mi je procesor na 1.53V po defaultu, temperatura skakala na 98 stupnjeva uz popratnu buku ventilatora kad nisam imao niti jednu aplikaciju uključenu, a najgore mi je bilo to što mu je trebalo faking pola minute da se boota (ili probudi) što mi je bilo nepojmljivo jer mi se stari komp bootao za 10 sekundi..

Jadan onaj tko ti je za to dao i7 10700.........

 Ma u dučanu su mi zamjenili uz nadoplatu, nisam nikom uvalio proc bez brige.. sve sam novo uzimao zato sam i pop*zdio kad nije radilo kako sam očekivao..

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...

moj ide na 5.4 u full loadu ako izvadim diskretnu graficku, i zapamti sto ti je jaca grafa to ces manje moci overclockirati procesor to jest to ces teze dobit vecu frekvenciju procesora jer ga operecuje grafa.

 jesi probao do pola šarafe od kućišta odšarafit, kažu da bolje struji zrak pa radi procesor na 5.4 i bez da vadiš grafičku

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
neampojma kaže...
LeoSponza kaže...

moj ide na 5.4 u full loadu ako izvadim diskretnu graficku, i zapamti sto ti je jaca grafa to ces manje moci overclockirati procesor to jest to ces teze dobit vecu frekvenciju procesora jer ga operecuje grafa.

 jesi probao do pola šarafe od kućišta odšarafit, kažu da bolje struji zrak pa radi procesor na 5.4 i bez da vadiš grafičku

 

Ma to ide 5.4 zbog MS napajanja, da stavi neki Seasonic Focus Plus ili Enigmu G2 odmah bi pao na 5GHz ako ne i ispod.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Navodno ide i preko 5.5 ako krOmpir staviš na WI FI antenu.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...
ibme74 kaže...
neampojma kaže...
LeoSponza kaže...

moj ide na 5.4 u full loadu ako izvadim diskretnu graficku, i zapamti sto ti je jaca grafa to ces manje moci overclockirati procesor to jest to ces teze dobit vecu frekvenciju procesora jer ga operecuje grafa.

 jesi probao do pola šarafe od kućišta odšarafit, kažu da bolje struji zrak pa radi procesor na 5.4 i bez da vadiš grafičku

 

Ma to ide 5.4 zbog MS napajanja, da stavi neki Seasonic Focus Plus ili Enigmu G2 odmah bi pao na 5GHz ako ne i ispod.

 ma koja ti je to logika, aj mi obijasni, zasto bi sa MS napajanjem dao vecu frekvenciju procesoru, ako i sam kazes da MS su sranjska napajanja i da su losije kvalitete, a kao Seasonic i Corsair su dobra, sta po logici nebi trebalo bit obrnuto, to bi znacilo posto sa MS-u mogu postic 5.4 ghz, sa seasonicom bi mi isao na 5.6 ghz ili tako nesto, ali ok , mislio sam promijenit napajanje da , namijera mi je bila uzet jace napajanje tipa 700-800w i ramove 2*8gb 3600-4000mhz , 

 

guglaj "sarkazam"

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...

evo exkluziva samo za tebe , i to zahvaljujuci MS napjanju...

 Ajde jos 200mhz i oborit ces rekord 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

super, aj sad upali Prime95 za cpu i FurMark za gpu u isto vrijeme na cca pola-sata sat i pripremi protupožarni aparat pa nam javi koliko je trebalo prije nego se zadimilo 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:27 (ibme74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...

evo exkluziva samo za tebe , i to zahvaljujuci MS napjanju...

 smanji malo tu voltazu skurit ces si cpu za godinu dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Znao sam 😅 Evo idem ja stavit r5 1600 na 4.5ghz i 1.55v i hvalit se svima kak su r5 1600 dobri za klokanje, nema veze sto ce mi riknut za godinu dana. Moze ici i na 4.7 sa tom voltazom ali samo kad izvadim 1660ti van. Da imam neko 750-850w napajanje vjerovatno bi mogao navuc i 5.0 bez beda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:05 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Neće njemu niko govorit koliko će njegov CPU voltaže popit...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 14:24 (Riot).
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

 Pa ja bi ga stavio i na 1.7v prijatelju da mogu, samo sto mi maticna ne dozvoljava, limiteri su na 1.52v i zastite, cuo sam da bi se moglo kad bi se fleshao bios od maticne, a to me malo strah, neznam kako se to radi, nemogu vise od toga, 5.5ghz je max sto sam uspio, vijerovatno jer je samo 1.52v , probao sam sve variante i opcije, sve vise do 5.5ghz blokira se komp. Ako neko zna kako postic vise, neka mi obijasni. 

 Mislim da trebas drugu maticnu, moja preporuka da odma narucis Z390 Godlike, cijena je sitnica kao i voltaza.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

 Pa ja bi ga stavio i na 1.7v prijatelju da mogu, samo sto mi maticna ne dozvoljava, limiteri su na 1.52v i zastite, cuo sam da bi se moglo kad bi se fleshao bios od maticne, a to me malo strah, neznam kako se to radi, nemogu vise od toga, 5.5ghz je max sto sam uspio, vijerovatno jer je samo 1.52v , probao sam sve variante i opcije, sve vise do 5.5ghz blokira se komp. Ako neko zna kako postic vise, neka mi obijasni. 

 pa ti ko da se trudis da zapalis to. te zastite su napravljene bas zbog takvih kao ti 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

 Pa ja bi ga stavio i na 1.7v prijatelju da mogu, samo sto mi maticna ne dozvoljava, limiteri su na 1.52v i zastite, cuo sam da bi se moglo kad bi se fleshao bios od maticne, a to me malo strah, neznam kako se to radi, nemogu vise od toga, 5.5ghz je max sto sam uspio, vijerovatno jer je samo 1.52v , probao sam sve variante i opcije, sve vise do 5.5ghz blokira se komp. Ako neko zna kako postic vise, neka mi obijasni. 

 

Znači nije te strah spržiti procesor sa tolikim naponom ali te strah ažurirati BIOS? 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

a ok mozda ima jako dobro hlađenje pa mu se moze :D

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa ako ima viska para nema nikakvih problema , ali obicno izade jedtinije tako klokat na starijem procesoru od 200kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
LeoSponza kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

 Pa ja bi ga stavio i na 1.7v prijatelju da mogu, samo sto mi maticna ne dozvoljava, limiteri su na 1.52v i zastite, cuo sam da bi se moglo kad bi se fleshao bios od maticne, a to me malo strah, neznam kako se to radi, nemogu vise od toga, 5.5ghz je max sto sam uspio, vijerovatno jer je samo 1.52v , probao sam sve variante i opcije, sve vise do 5.5ghz blokira se komp. Ako neko zna kako postic vise, neka mi obijasni. 

Decko jel vidis da si pisanjem idiotarija postao predmet zajebancije na forumu? Sta ti to treba, igraj igrice i gledaj baku praseta...

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
LeoSponza kaže...
hahhaajaads kaže...
cvaja997 kaže...

Ajde, može on još, samo treba napon trunku povećat. 1.55V je za njega ništa.

 Pa i cuo sam da je 1.55v nista, kao navodno idu do 2v bez nekih velikih problema.

 Pa ja bi ga stavio i na 1.7v prijatelju da mogu, samo sto mi maticna ne dozvoljava, limiteri su na 1.52v i zastite, cuo sam da bi se moglo kad bi se fleshao bios od maticne, a to me malo strah, neznam kako se to radi, nemogu vise od toga, 5.5ghz je max sto sam uspio, vijerovatno jer je samo 1.52v , probao sam sve variante i opcije, sve vise do 5.5ghz blokira se komp. Ako neko zna kako postic vise, neka mi obijasni. 

Decko jel vidis da si pisanjem idiotarija postao predmet zajebancije na forumu? Sta ti to treba, igraj igrice i gledaj baku praseta...

 Ovako je Stjepko isto znao zezat. Nafrlji napon i screenshota cpu Z i kao jebite se hahahaha moj Miško ide do xyz.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Glupa ti je Mbo još asus evo i kod mene z170-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Što ste dečka mladog forumaša napali, pa više nema ekipe na MS napajanjima, trebamo ga čuvat!!

 

 

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ako ćemo ga čuvat, treba zvat vatrogasce da budu u pripravnosti...
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...
Ako ćemo ga čuvat, treba zvat vatrogasce da budu u pripravnosti...

Ako ostane na forumu, naučit će on sam, a mislim da je siguran sad zimi.

Znaš one fore, komp kraj prozora, OC-erski raj.

 

BTW ako nisu gorili mining rigovi sa radeon 290-kama, onda smo sigurni.

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Više sam mislio na ms platinum njesra od napajanja nego na ostatak konfe, pogotovo pri nabijanju potrošnje pretjeranim ocanjem
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Gdje se taj MS proizvodi jel negdje u hrv ili isto kina
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 22:40 (dreadmoore).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kina , MSan grupa uvoznik.

10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

MS je spaljivao i komponente koje ne trose 100w, kamoli nece ovo, ali naucit ce kad tad 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ajme, čovjek vas trolla na najjače i vi ne kužite.

Ne znam kako vam se samo da odgovarati mu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 5:29 (Valentin17).
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Ajme, čovjek vas trolla na najjače i vi ne kužite.

Ne znam kako vam se samo da odgovarati mu.

 Uspio je totalno a oni ne kuže i misle da su oni njega uhvatili u krug 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice