Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.114.006
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 Imao jednog pa mi je to bilo bolno iskustvo, uostalom mogao si stavit slike negdje gdje su tajmingi malo ustimani a ne ovak. Eto onaj gore video je iz 2018, tad je ram koji se stimao na 3400 cl14-15 kostao dosta, sad se prodaje za sicu. Gore imas sliku jedne igre (bf5) koja je uvijek na intel strani, i tu ga jedan R5 2600 na 1ghz manje sustize sa twikanim ramima, zamisli kakvo je tek stanje u igrama kao apex/cod/rust/rainbow i slicne  Za deryja i njegovom 2700x ne mora nit pricat, cova malo klokne, ustima tajminge i eto ga ispred jednog 8700K na 5.2ghz (ili po vasim rijecima, 10700k), fuckaj ga sad 

Pazi sad, HU isti protal ne koristi te brojke Ryzena nego druge brojke i tu u 2020 godini zasto? 

 

Btw Ryzen 2600 sucka big D u Apexu, to je valjda igra koju igram od sezone 1..... ali nvm ti znas bolje jer eto imao si i Ryzena 2600 i Intela....

pogledaj  si malo Ryzene 2600 u apexu gledaj kako ogromne oscilacije u frejmovima ima od low 0.1 do low 1% izuzeztno lose.. ne moze nahraniti niti ovu tvoju 1660ti kako treba, ima povremene padove na 90% gpu usagea... ali ne to je do igre ne moze biti da je do Ryzena....

 

 

 

 pazi mene bi bilo sram da Ryzen 2600 u kombu s 2070 daje manje frejmova nego intel i5 8600k i 1660ti... sramota

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

Ti si sa tom svojom konfom igrao u 144fps lock?

Koja reza koji detalji?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jessi ti toksičn čovjek koristi tvoj procesor i ima bolje rezultate nego dok si ga ti imao de mu malo vjeruj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...
Rhodin:
Na b460 ne može 11th gen,tu smo završili.
Jel problem priznat da si ispalio glupost?
I da je ibmeov kombo iz neke daleke budućnosti?

Nisam ja izvalio glupost nego ti.

 

Rasprava mjesecima traje sa ibmeom zašto slaže samo AMD konfiguracije na temama za slaganje računala u cijenovnim rangovima.

Rasprava se nastavila danas na ovoj temi

ibme odgovara ne znam koji put zašto slaže AMD, a ne Intel kombinacije, osim u slučajevima kad onaj kojem se slaže inzistira na Intelu.

Na ibmeovu konfiguraciju odgovaraš ti svojom

Na to je kažem da je ibmeova B450 konfiguracija nadogradiva, da svoju možeš u tom obliku uokvirit na zidu

 

Na to krenu z390, 8700k i slično bombardiranja.

 

Dakle mijenjate premisu u pola rasprave.

 

ibmeov kombo je b450, ram na 3200 mhz i 3600, koliko znam barem godinu dana dostupan, ali ispravi me ako griješim, možda izlazi 2021. ii smo sada u 2018.?

tvoj kontra konbo je 10400 na b460.

 

Da korisnik a) uzme ibmeov kombo i stavi za 3 godine na njega 5800x ili 5700x dobio je cca 30% , ima otključanu ploču, može raditi sa njom što hoće. Da korisnik b) uzme tvoj kombo, 10400 i b460 ploču, šta može za 3 godine sa njom? Hoće stavljati 10/20 11th gen i9 K procesor? Hoće Đoku Jovanića i dobro to znaš. Može, ali... pola će mu biti zaključano. Mora sad ić na Z ploču, a onda se vraćamo na ono što ibme tvrdi da je znatno skuplje i opet njegov argument drži vodu.

 

Sve ostalo što ste izjavili je pričam ti priču jer se uključujem u raspravu zašto ibme slaže AMD i podržavam njegovu premisu da je AMD isplativiji trenutno i u buduće, naspram tvoje kako si ju složio iz nosa da i ibmeu očitaš lekciju, ako i meni očitavaš sa 8700k.

Da smo u startu spominjali rabljene komponente, njuškalo i slično, o čemu apsolutno rasprava nije bila, onda imamo želje, željice i što tko bolje nađe po boljoj cijeni. Moguće bi tada i ja složio Intel, moguće baš taj 8700k. Ponavljam to uopće nije bila tema rasprave, niti ono što je ibme reko, niti ono što sam ja rekao.

 

 

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

 Ti u svakoj igri imas lokano 144fpsa s Ryzenom 1600, koga ti muljas bokte dragi? 

Taj Ryzen 2600 ne odere apsolutno nista...a ako odere onda taj isti Ryzen 2600 odere apsolutno sve procesore u seriji 3 s Ryzen strane... dakle Ryzen 3 serija takoder sucka,  ajmo svi po Ryzena 2600 

 

 

sta je onda ovo ?  alo ultra klokani 3600 s timinzima i nije bolji.. koji r ti pricas non stop bajke i kome?


 

 Opet nesta izmisljas a ? Ajde moras kad vec ne vjerujes videima sa YTa, isto ko i prosli put sa MWom, tvrdio si da je R5 2600 puno bolji proc od 1600 i na kraju sa par videa popusio k, ko i tvoj 10700k vs 2600 

14 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

b460 ploče su na ovoj generaciji znatno fazno pojačane tako da bez problema mogu tjerati najžednije procesore, trenutne ali one koje dolaze. jedino ograničenje je klok memorije. za K procersore nemaju smisla. za non K procesore su sasvim OK. ako je netko kubio b460 i i5 10400 može nadograditi sa i7 i i9 procesorom kao i 11. serijom.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

 Ti u svakoj igri imas lokano 144fpsa s Ryzenom 1600, koga ti muljas bokte dragi? 

Taj Ryzen 2600 ne odere apsolutno nista...a ako odere onda taj isti Ryzen 2600 odere apsolutno sve procesore u seriji 3 s Ryzen strane... dakle Ryzen 3 serija takoder sucka,  ajmo svi po Ryzena 2600 

 

 

sta je onda ovo ?  alo ultra klokani 3600 s timinzima i nije bolji.. koji r ti pricas non stop bajke i kome?


 

 Opet nesta izmisljas a ? Ajde moras kad vec ne vjerujes videima sa YTa, isto ko i prosli put sa MWom, tvrdio si da je R5 2600 puno bolji proc od 1600 i na kraju sa par videa popusio k, ko i tvoj 10700k vs 2600 

referiraj se na gore navedeni link..

 

pogledoa sam 1660ti u apex legend na low i padovi ispod 100 fpsa smoke itd... laze salo lazu ljudi...a pogledao sam ih upravo sada nekoliko s puuuno boljim procesorom od ovog kojeg ti imas...

Dakle tvrdis da Ryzen 5 2600 rastura sve i jedan Ryzen 3 serije i da svi Ryzeni 3 serije suckaju i dodatno tvrdis da je tvoj r5 1600 bolji ili jednak  2600...

 

koji si ti komedijas... haha

 

 

cim dode do nekakve akcije pada ispod 144 sve low.... ali tvoj 1600 to moze bez problema...

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:02 (toxic).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...
mislioc kaže...
Rhodin:
Na b460 ne može 11th gen,tu smo završili.
Jel problem priznat da si ispalio glupost?
I da je ibmeov kombo iz neke daleke budućnosti?

Nisam ja izvalio glupost nego ti.

 

Rasprava mjesecima traje sa ibmeom zašto slaže samo AMD konfiguracije na temama za slaganje računala u cijenovnim rangovima.

Rasprava se nastavila danas na ovoj temi

ibme odgovara ne znam koji put zašto slaže AMD, a ne Intel kombinacije, osim u slučajevima kad onaj kojem se slaže inzistira na Intelu.

Na ibmeovu konfiguraciju odgovaraš ti svojom

Na to je kažem da je ibmeova B450 konfiguracija nadogradiva, da svoju možeš u tom obliku uokvirit na zidu

 

Na to krenu z390, 8700k i slično bombardiranja.

 

Dakle mijenjate premisu u pola rasprave.

 

ibmeov kombo je b450, ram na 3200 mhz i 3600, koliko znam barem godinu dana dostupan, ali ispravi me ako griješim, možda izlazi 2021. ii smo sada u 2018.?

tvoj kontra konbo je 10400 na b460.

 

Da korisnik a) uzme ibmeov kombo i stavi za 3 godine na njega 5800x ili 5700x dobio je cca 30% , ima otključanu ploču, može raditi sa njom što hoće. Da korisnik b) uzme tvoj kombo, 10400 i b460 ploču, šta može za 3 godine sa njom? Hoće stavljati 10/20 11th gen i9 K procesor? Hoće Đoku Jovanića i dobro to znaš. Može, ali... pola će mu biti zaključano. Mora sad ić na Z ploču, a onda se vraćamo na ono što ibme tvrdi da je znatno skuplje i opet njegov argument drži vodu.

 

Sve ostalo što ste izjavili je pričam ti priču jer se uključujem u raspravu zašto ibme slaže AMD i podržavam njegovu premisu da je AMD isplativiji trenutno i u buduće, naspram tvoje kako si ju složio iz nosa da i ibmeu očitaš lekciju, ako i meni očitavaš sa 8700k.

Da smo u startu spominjali rabljene komponente, njuškalo i slično, o čemu apsolutno rasprava nije bila, onda imamo želje, željice i što tko bolje nađe po boljoj cijeni. Moguće bi tada i ja složio Intel, moguće baš taj 8700k. Ponavljam to uopće nije bila tema rasprave, niti ono što je ibme reko, niti ono što sam ja rekao.

 

 

 

 Ja tom čovijeku nikad napisao ništa protiv njegovih slaganja konfi osim ovog danas.

Da je i ovaj moj kombo alternativa. 

Opet ti kažem nadogradi po tom principu sad sa b450 na 3950X od 5000kn. Pričate gluposti s tim upgrade pathom i sam znaš da će nove serije biti bolje u kombu sa 800kn pločom i nekim 7600X. Mrtav socket i jedno i drugo. 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

 Ti u svakoj igri imas lokano 144fpsa s Ryzenom 1600, koga ti muljas bokte dragi? 

Taj Ryzen 2600 ne odere apsolutno nista...a ako odere onda taj isti Ryzen 2600 odere apsolutno sve procesore u seriji 3 s Ryzen strane... dakle Ryzen 3 serija takoder sucka,  ajmo svi po Ryzena 2600 

 

 

sta je onda ovo ?  alo ultra klokani 3600 s timinzima i nije bolji.. koji r ti pricas non stop bajke i kome?


 

 Opet nesta izmisljas a ? Ajde moras kad vec ne vjerujes videima sa YTa, isto ko i prosli put sa MWom, tvrdio si da je R5 2600 puno bolji proc od 1600 i na kraju sa par videa popusio k, ko i tvoj 10700k vs 2600 

referiraj se na gore navedeni link..

 

pogledoa sam 1660ti u apex legend na low i padovi ispod 100 fpsa smoke itd... laze salo lazu ljudi...a pogledao sam ih upravo sada nekoliko s puuuno boljim procesorom od ovog kojeg ti imas...

Dakle tvrdis da Ryzen 5 2600 rastura sve i jedan Ryzen 3 serije i da svi Ryzeni 3 serije suckaju i dodatno tvrdis da je tvoj r5 1600 bolji ili jednak  2600...

 

koji si ti komedijas... haha

 

 

 To sad vadimo neke scenarije ? Ajmo onda izvadit i da 10900k na 2080ti nemre drzat 60 fpsa u 50x50 u Rustu. 

14 godina
online
Intel i7/i9 Club

slažem se onima koji pišu kako je netko prije tri godine mogao kupiti i7 8700k za 2700 kn i cijelo vrijeme uživati u premium gejmerskim performansama, a može i dalje jer će biti podjednak, do 10% sporiji od najnovijeg ryzena. znači procesor od 5-6 godina, možda i duže bez ikakvih nadogradnji i zajebancija.

nakon toliko godina svaka takva platforma je pošteno iskorištena. čak ju prodaš za neku paru.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim hi end procesorima u egalu danas.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:11 (dery).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

 Meni se najvise cini da ti suckas a ne 2600, ali dok sam igrao apexa nisam imao nikakvih problema, non stop lockano 144 i nit manje nit vise od toga se nije pomaklo, 0.1% su mi bili odlicni. Da te obavijestim, ja niti u jednoj igri nemam 90% gpu usagea jer ne igram na tvoj rezoluciji nit postavkama, da imam i 99999k na 50ghz opet nebi imao 95-100% usage. Ali mene bi iskreno bilo sram da kombo od 1500kn odere big brothera 8700k, na 5.2ghz trazi trafostanicu i 2x nh-d15, ploca bude drzala godinu dana osim ako ne uzmes neku od 2k kuna.

 Ti u svakoj igri imas lokano 144fpsa s Ryzenom 1600, koga ti muljas bokte dragi? 

Taj Ryzen 2600 ne odere apsolutno nista...a ako odere onda taj isti Ryzen 2600 odere apsolutno sve procesore u seriji 3 s Ryzen strane... dakle Ryzen 3 serija takoder sucka,  ajmo svi po Ryzena 2600 

 

 

sta je onda ovo ?  alo ultra klokani 3600 s timinzima i nije bolji.. koji r ti pricas non stop bajke i kome?


 

 Opet nesta izmisljas a ? Ajde moras kad vec ne vjerujes videima sa YTa, isto ko i prosli put sa MWom, tvrdio si da je R5 2600 puno bolji proc od 1600 i na kraju sa par videa popusio k, ko i tvoj 10700k vs 2600 

referiraj se na gore navedeni link..

 

pogledoa sam 1660ti u apex legend na low i padovi ispod 100 fpsa smoke itd... laze salo lazu ljudi...a pogledao sam ih upravo sada nekoliko s puuuno boljim procesorom od ovog kojeg ti imas...

Dakle tvrdis da Ryzen 5 2600 rastura sve i jedan Ryzen 3 serije i da svi Ryzeni 3 serije suckaju i dodatno tvrdis da je tvoj r5 1600 bolji ili jednak  2600...

 

koji si ti komedijas... haha

 

 

 To sad vadimo neke scenarije ? Ajmo onda izvadit i da 10900k na 2080ti nemre drzat 60 fpsa u 50x50 u Rustu. 

ne prijatelju ne vadimo neke scenarije nego pazi sto pricas....

 

144fpsa lock znaci 144fpsa + konstantno.. to su bajke.

 

dakle pocni pucat s bilo kojm puskom u pokretu fps ti pada ispod 144 to nije to Ryzena nego do 1660ti a s tvoj Ryzenom to je jos gore...

da bi mogao imati lock 144 trebas bolju graficku prije svega...

 

mozes  gledat u nebo trcat okolo bez ikog i imati 200 frejmova no kada dode do akcije to pada u hrpu scenarija a s ovim hodanje uokolo mozes si nabiti avg fps ... no ne mozes sakriti 0.1low i 1% low da oces...

 

nego sto kazes na ovaj link ? 

 

nemas komentara ? 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:06 (toxic).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Sad sam skužio zakaj ima 144 fps lock, pa on je kamper samo u mjestu stoji.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

 

 

 

od sada te zovem "144 lock" ali sve si mislim da ti ne kuzis sto znaci "lock"

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:14 (toxic).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

 

 

 

od sada te zovem "144 lock" ali sve si mislim da ti ne kuzis sto znaci "lock"

 

 Zovi me slobodno, ti si svoje dokazao kakvo znanje imas  Ja te odsad zovem "2600 je puno bolji od 1600"

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

 

 

 

od sada te zovem "144 lock" ali sve si mislim da ti ne kuzis sto znaci "lock"

 

 Zovi me slobodno, ti si svoje dokazao kakvo znanje imas  Ja te odsad zovem "2600 je puno bolji od 1600"

 pa i je .. evo derry roka s svojim sve zive...dakle kazes da ipak nije?

cak niti trollat neznas..

izgubio si se totalno..

 

govoris kako je r5 2600 s super latencijama brzi od svih a ovdje govoris kako nije puno bolji od 1600, daj se vise odluci...

 

144lock my ass haha to je bolje

 

evo ti link tvojih laznis sranja ponovo : 

 

sto se tice znanja, dovoljno mi je bilo prodati retardni proc tebi.. vise od toga mi niti ne treba.

 

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:20 (toxic).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Da ali dok prodas taj i5 i dok uzmes polovni 10700f nema racunice jer rabljeni i7 vrijedi samo 50kn manje nego dok je bio na polici u Linksu/Instaru/Futuri ipak nemojmo zaboravit Thor ga je kovao u Asgardu (sam Intel je to potvrdio).

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

 

 

 

od sada te zovem "144 lock" ali sve si mislim da ti ne kuzis sto znaci "lock"

 

 Zovi me slobodno, ti si svoje dokazao kakvo znanje imas  Ja te odsad zovem "2600 je puno bolji od 1600"

 pa i je .. evo derry roka s svojim sve zive...dakle kazes da ipak nije?

cak niti trollat neznas..

izgubio si se totalno..

 

govoris kako je r5 2600 s super latencijama brzi od svih a ovdje govoris kako nije puno bolji od 1600, daj se vise odluci...

 

144lock my ass haha to je bolje

 

evo ti link tvojih laznis sranja ponovo : 

 

sto se tice znanja, dovoljno mi je bilo prodati retardni proc tebi.. vise od toga mi niti ne treba.

 

 

Cek ti si prodao proc njemu?

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

Zen 2 nema toliki dobitak obzirom na ram dok je obrnuta stvar kod zen+ to je svima jasno od starta. Sa ovim ramom svog 2700x sam utegao za 10ns odnosno 13%na latenciji gdje su oni najslabiji zbog njihove arhitekture.Koliko god ga utegneš toliko % dobiješ, tako ispada po testu. Plus ga ocnem i tu dojdem do 15%. Time sam sa svim procesorima u egalu danas.

 Ne kuze oni jebiga... Ali dobro nema veze, to ipak govori lik koji misli da je 2600 puno bolji od 1600 (puno bolji vjerovatno misli na razliku kao sa 2600 na 3600). 

 

 

 

od sada te zovem "144 lock" ali sve si mislim da ti ne kuzis sto znaci "lock"

 

 Zovi me slobodno, ti si svoje dokazao kakvo znanje imas  Ja te odsad zovem "2600 je puno bolji od 1600"

 pa i je .. evo derry roka s svojim sve zive...dakle kazes da ipak nije?

cak niti trollat neznas..

izgubio si se totalno..

 

govoris kako je r5 2600 s super latencijama brzi od svih a ovdje govoris kako nije puno bolji od 1600, daj se vise odluci...

 

144lock my ass haha to je bolje

 

evo ti link tvojih laznis sranja ponovo : 

 

sto se tice znanja, dovoljno mi je bilo prodati retardni proc tebi.. vise od toga mi niti ne treba.

 

 

Cek ti si prodao proc njemu?

yep, steta sto nisam znao kakav je tip malo prije...pa makar samo 2 min prije...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 19:23 (toxic).
14 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

to je onda dvosjekli mač, jer ako prodaješ polovni i7 znači da drži vrijednost koliko je to moguće, praktički ko ulaganje u zlatne poluge :D

12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

 Tako ti je to kad si imao govno od ploće, ma ustvari prva riza je test platforma. R5 2600 u mom drugom kompu na asusovoj bez greške, 2700x uz msi bez greške na 3400ram 14-14-14-34 za novi gpu spreman u borbi protiv svih intela.

 

Mislioc kad udre validaciju iskopine fosila i5 2500K na 4ghz, a ja im Ubio i7 7700K -492skore sa R5 2600 4.2ghz-492.2 skore cpuZ. Zen+ je moćan uz b die vidio si na mojoj slici od steve koji kaže da je skok impresivan.

 Dery svaka ćas! Kad uzmem Ryzena 5600X ako se pokaže boljim ima da ga uštelimo da tare fps. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ja da sad uzimam novo uzeo bi 10600kf i diga ga na 5ghz. Taj 5600x je skup nema ti smisla.Ako izbace jeftinji R5 5600 e to je več nešto.Neće amd to uskoro uradit jer onda sve drugo otpada osim njeg.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 20:14 (dery).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ali ako će bit bolji i oko 2400kn sa X570 tipa TUF,opasno će to bit za gaming. Uzimam 240hz monitor sigurno 1080p, igram na low taj bi mogao opasno gurat. Hebe mi se za 500kn. B ploču nebi mora sve bit X.
Jedino rame ne znam koji su e-die sigurno na 3600mhz.
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 20:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma testovi kad dođu tek će se tad znati jel 5600x skup ili ima opravdanu cijenu.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Ma testovi kad dođu tek će se tad znati jel 5600x skup ili ima opravdanu cijenu.

Zasigurno ima opravdanu cijenu ali ne za prosjecnog amd kupca koji ocekuje "dzabe" cijenu,koliko sam vidio najeftiniji ce bit oko 300eu sto znaci da ce  ga rijetki amd fanovi kupit posto je za njih sweet spot oko 199eu za top end 8/16 modele a ne 300eu za pocetne modele.

Ovo sam napisao sarkasticno ali puno je istine u napisanome.

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ali nije to više onaj i5 kao nekad.Kad se klokne u vrhu je sa svima i sam stevo je reko da je to best gaming cpu.Ma to će bit par fps-a razlike nebitno bar meni bi bilo.Mislim da će to bit sve tu negdje blizu svi serija zen3 i  10600 pa naviše.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 21:00 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kada imamo takvu megakorporaciju koja je zapela na 14nm dok konkurencija gleda prema 5nm tesko je bit optimistican ali da se nije ovako odigralo AMD ne bi dobio sansu i dalje bi imali monopol Intela i nenormalne cijene.

Ja cu uzet novi Intel ali kad to uistinu bude novi Intel i kada ce mi imat smisla mjenjat maticnu,cpu,ram...

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo i mene sa OC novostima. Dakle...

 

Želio sam postići 5 GHz, a pratio sam Gigabyteove upute. Isključio sam sve one "C" stateove, tj. metode uštede energije + Intel speed shift. Također sam isključio MCE. Onaj boost u biti. Uncore sam stavio na 46, bez obzira što je preporuka od strane Gigabytea 47. Jer koliko sam shvatio niže je bolje i stabilnije. Sam napon procesora na 1.3V uz LLC na Turbo. AVX offset sam ostavio na "Auto". Koliko shvaćam kada se postavi na 2 ili 3, tada se frekvencija snižava za 200, odnosno 300 MHz uz programima koji koriste AVX, koji je inače vrlo zahtjevan za procesor. I nakon možda minutu Prime-a 95 - plavi ekran! Napomena, Prime sam pokrenuo uz isključen AVX. Također, prije koji dan sam pokrenuo Prime95 (sve je "stock" bilo) isto bez AVX-a i temperature su išle do 78, ali 77°C je u biti bilo gotovo stalno.

 

Koliko mi se čini, LLC dok je na Turbo, daje veći napon nego je inače preporučeno - negdje 1.4V je bio max. zabilježen (HW info koristim). No, to je čini mi se bio tzv. spike više. Ne znam sada koliko je bilo prosječno tijekom te minute testa. Temperatura čini mi se 84°C... Što i nije nešto previše s obzirom da je 100 max. koliko može podnijeti prije nego se aktivira zaštita.

 

Nakon toga sam ušao u UEFI/BIOS i množitelj stavio na 49, za 4.9GHz i LLC sam snizio sa Turbo na High (iz razloga što sam stekao dojam da on puno podiže napon pri opterećenju). Regularni napon procesora sam ostavio na 1.3V. I evo, Prime95 (AVX off) radi ima već skoro sat vremena. Temperatura je oko 80°C uz max. zabilježeno 82°C. Napon je od 1.366-378V koliko vidim, a max. zabilježeno je 1.391V. Držati ću ga otprilike sat vremena pod Prime95, a onda mogu tražiti najniži napon za tih 4.9GHz. Kada nađem, kao završni test ću ga testirati na 3 sata sa Prime95. I naravno, kasnije sa raznim benchmarkovima i igrama.

 

Imate li kakav savjet? Da li da još snižavam i LLC? Čisto da mi napon ne prelazi 1.35V u konačnici...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 21:50 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Upali Intel burn test na high 10 krugova ako je tamo stabilan to je to.
Probaj 5.0ghz 1.35v bez da ti LLC diže napon, traži u postavkama da drži fixno 1.35v.

https://www.google.com/amp/s/www.techpowerup.com/download/intelburntest/%3famp

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.10.2020 21:58 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice