Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.104.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel spustio cijene procesora poprilicno i vec su i ovdje u Njemackoj nize.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-desktop-unlocked-cpu-promo-price-cuts-9900k-9700k-9600k/

Moj PC  
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Intel spustio cijene procesora poprilicno i vec su i ovdje u Njemackoj nize.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-desktop-unlocked-cpu-promo-price-cuts-9900k-9700k-9600k/

 Od prošlog tjedna su i kod nas niže za pojedine procesore...ja kupio za 2370kn i7 9700f koji je bio kada sam gledao prije mjesec dana 2800 najjeftiniji, a sada ih na nabavi ima za 2200 za keš.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 10:20 (lobotomac90).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
Thinker kaže...

Nisam imao ništa protiv postavljenog pitanja već je rasprava otišla u krivom smjeru

Da moderatori gledaju na svaki post kako ti gledaš, 99 posto forumaša bi dobilo ban, a ja npr. bi dobio ban još tamo 2010 godine.

ps. vjerujem da si mlad i nadobudan, ne mogu ti zamjeriti, budeš i ti odustao s vremenom jer protiv vjetrenjača nemaš šanse.

Kolega, o čemu ti briješ? Tko zagovara banove? Jesi li pročitao zašto sam savjetovao da se rasprava prebaci u temu koja bi bila daleko prikladnija?

I hvala na ovome mlad i nadobudan, ispada da sa svojih 5 desetlječa života imam više mladalačkog elana nego neki mlađi članovi.  

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Samo neka spustaju, zivjela konkurencija ❤️❤️❤️❤️

 

Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...
Valentin17 kaže...
Thinker kaže...

Nisam imao ništa protiv postavljenog pitanja već je rasprava otišla u krivom smjeru

Da moderatori gledaju na svaki post kako ti gledaš, 99 posto forumaša bi dobilo ban, a ja npr. bi dobio ban još tamo 2010 godine.

ps. vjerujem da si mlad i nadobudan, ne mogu ti zamjeriti, budeš i ti odustao s vremenom jer protiv vjetrenjača nemaš šanse.

Kolega, o čemu ti briješ? Tko zagovara banove? Jesi li pročitao zašto sam savjetovao da se rasprava prebaci u temu koja bi bila daleko prikladnija?

I hvala na ovome mlad i nadobudan, ispada da sa svojih 5 desetlječa života imam više mladalačkog elana nego neki mlađi članovi.  

 Godine stvarnog zivota nisu presudne s obzirom na godine provedene na forumu, a sve sto je reko dobro ti je odgovorio jos si ti zelen i ako imas 50g.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...

Jesi li pročitao zašto sam savjetovao da se rasprava prebaci u temu koja bi bila daleko prikladnija?

99 posto postova na ovom forumu su off-topic, 99 posto ove teme je off-topic, ti si dugo spavao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 10:27 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

kako neće spavat kad prati intel temu u kojoj ništa novo 5god

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

kako neće spavat kad prati intel temu u kojoj ništa novo 5god

Kako nije, pa nedugo smo radili preporuke ljudima za AMD Ryzen 3600 ako se sjećam dobro.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ajde valentin u k...

 

 

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...

Ajde valentin u k...

Gablec je gotov, moram na natrag na granu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Intel spustio cijene procesora poprilicno i vec su i ovdje u Njemackoj nize.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-desktop-unlocked-cpu-promo-price-cuts-9900k-9700k-9600k/

 Naravno da moraju. Štancaju svako pola god refresh koji je jeftiniji od prethodnog tako da sad jednak msrp 9gen i jačeg 10gen.Tko uzima novo, 9gen ne gleda-mrtva platforma.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 11:23 (dery).
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dery kaže...
MEGATAMA kaže...

Intel spustio cijene procesora poprilicno i vec su i ovdje u Njemackoj nize.

 

https://wccftech.com/intel-9th-gen-desktop-unlocked-cpu-promo-price-cuts-9900k-9700k-9600k/

 Naravno da moraju. Štancaju svako pola god refresh koji je jeftiniji od prethodnog tako da sad jednak msrp 9gen i jačeg 10gen.Tko uzima novo, 9gen ne gleda-mrtva platforma.

Bitno je da cijene idu dolje zar ne a sto se tice ostalog mislim da onaj tko uzme recimo i9 9900 nece morat mjenjat godinama proc.

Ja sam imao i5 2500k gooodinama i jos je uvjek u staroj konfi u spremistu i gurao je igre odlicno sve te godine. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...
 preskačem teme koje me ne zanimaju i pregledam one koje me zanimaju.

Zato ću postaviti pitanje na koje očekujem pametan i konstruktivan odgovor - koliko kolega koji su vlasnici Ryzen procesora gleda/prati Intel i7/i9 temu?

Ja također pratim teme koje me zanimaju i preskačem one koje me ne zanimaju.

 

Kako sam zaljubljenik u tehnologiju i informatiku, tako pratim i ovu Intel temu iako sam momentalno vlasnik 3 AMD PC konfiguracije.

 

Naravno da bih volio imati i barem jedan Intel stroj, pogotovo onaj koji je sastavljen od top komponenti, ali to nažalost nije moguće, jasno, zbog budgeta.

 

No, to me ne spriječava da popratim Intel, pa i na ovom forumu. Istina je, da na ovoj temi isto nije zgodno pisati o AMD-u kao što nije ni na AMD temi dobrodošlo pisati o Intelu.

 

Osobno izbjegavam to činiti u obje teme jer je to nekakav ajmo reći, konsenzus koji je s vremenom postignut pa je i nekakav red da se toga pridržavamo.

 

Al' nije baš da će nekom kruna s glave pasti ako se tu i tamo potkrade i pokoji takav post.

 

Vidimo svi, koliko je forum u zadnje vrijeme mrtav, pogotovo na hardwerskim i bench temama, u odnosu na koju godinu prije,

 

a sve zbog toga što je gro ekipe koja je bila aktivna na istima dobila izgon s foruma ili su otišli svojom voljom dalje.

 

Jbg, stvorila se toxična atmosfera i ovo su posljedice iste.

 

Eto, nisam siguran da je post baš nešto pametan, ali to je moje osobno mišljenje koje sam poželio podijeliti baš sad i na ovom mjestu.

 

Pozz svima 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MEGATAMA kaže...

Bitno je da cijene idu dolje zar ne a sto se tice ostalog mislim da onaj tko uzme recimo i9 9900 nece morat mjenjat godinama proc.

Ja sam imao i5 2500k gooodinama i jos je uvjek u staroj konfi u spremistu i gurao je igre odlicno sve te godine. 

 Nebitno šta idu dolje 9gen, bolje bi im bilo da ovu sad spuštaju jer stiže tigar.Spustili bi desetku da imaju veči dobitak po waferu.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
fromcelltohell kaže...

Ja također pratim teme koje me zanimaju i preskačem one koje me ne zanimaju.

 

Kako sam zaljubljenik u tehnologiju i informatiku, tako pratim i ovu Intel temu iako sam momentalno vlasnik 3 AMD PC konfiguracije.

 

Naravno da bih volio imati i barem jedan Intel stroj, pogotovo onaj koji je sastavljen od top komponenti, ali to nažalost nije moguće, jasno, zbog budgeta.

 

No, to me ne spriječava da popratim Intel, pa i na ovom forumu. Istina je, da na ovoj temi isto nije zgodno pisati o AMD-u kao što nije ni na AMD temi dobrodošlo pisati o Intelu.

 

Osobno izbjegavam to činiti u obje teme jer je to nekakav ajmo reći, konsenzus koji je s vremenom postignut pa je i nekakav red da se toga pridržavamo.

 

Al' nije baš da će nekom kruna s glave pasti ako se tu i tamo potkrade i pokoji takav post.

 

Vidimo svi, koliko je forum u zadnje vrijeme mrtav, pogotovo na hardwerskim i bench temama, u odnosu na koju godinu prije,

 

a sve zbog toga što je gro ekipe koja je bila aktivna na istima dobila izgon s foruma ili su otišli svojom voljom dalje.

 

Jbg, stvorila se toxična atmosfera i ovo su posljedice iste.

 

Eto, nisam siguran da je post baš nešto pametan, ali to je moje osobno mišljenje koje sam poželio podijeliti baš sad i na ovom mjestu.

 

Pozz svima 

 

Sve super samo sam ja postavio pitanje tko od vlasnika Rayzena preti ovu temu u smislu tko može od njih dati konkretne odgovore vezane uz toxicovo pitanje vezano uz brzinu memorije. On i još nekolicina kolega se čude kako je rasprava siromašna odgovorima i ja opet skrećem pozornost da je kriva tema i da bi u drugoj temi bilo više odgovora. Ali neka, ja spavam, kako kaže Valentin17 dok mu ostali plješču i opet ne videći ni poantu niti smisao mojih komentara čudeći se i nadalje kako je sve nešto zamrlo na forumu. Glavno je da kolega ispalio da je "99 posto postova na ovom forumu su off-topic, 99 posto ove teme je off-topic" a ja spavam pa neka se kolege i dalje čude kako je sve zamrlo. Pitam se zašto...

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mislioće eto i tebe offtopićariš sve u šesnaest na tri stranice. Ti kao ponosni vlasnik i7 ili znalac jer pratiš to trebao si prvi dati savjet toksiku. Mole se moderatori da otkljućaju temu chat ljubitelja hardwera i vrate sve koje su izbacili da se možemo svađat. Iako su bili bezobrazni u toj svađi si mogao nešto i naučit jer je bilo stvarno znalački dobrih savjeta.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 12:36 (dery).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...
fromcelltohell kaže...

Ja također pratim teme koje me zanimaju i preskačem one koje me ne zanimaju.

 

Kako sam zaljubljenik u tehnologiju i informatiku, tako pratim i ovu Intel temu iako sam momentalno vlasnik 3 AMD PC konfiguracije.

 

Naravno da bih volio imati i barem jedan Intel stroj, pogotovo onaj koji je sastavljen od top komponenti, ali to nažalost nije moguće, jasno, zbog budgeta.

 

No, to me ne spriječava da popratim Intel, pa i na ovom forumu. Istina je, da na ovoj temi isto nije zgodno pisati o AMD-u kao što nije ni na AMD temi dobrodošlo pisati o Intelu.

 

Osobno izbjegavam to činiti u obje teme jer je to nekakav ajmo reći, konsenzus koji je s vremenom postignut pa je i nekakav red da se toga pridržavamo.

 

Al' nije baš da će nekom kruna s glave pasti ako se tu i tamo potkrade i pokoji takav post.

 

Vidimo svi, koliko je forum u zadnje vrijeme mrtav, pogotovo na hardwerskim i bench temama, u odnosu na koju godinu prije,

 

a sve zbog toga što je gro ekipe koja je bila aktivna na istima dobila izgon s foruma ili su otišli svojom voljom dalje.

 

Jbg, stvorila se toxična atmosfera i ovo su posljedice iste.

 

Eto, nisam siguran da je post baš nešto pametan, ali to je moje osobno mišljenje koje sam poželio podijeliti baš sad i na ovom mjestu.

 

Pozz svima 

 

Sve super samo sam ja postavio pitanje tko od vlasnika Rayzena preti ovu temu u smislu tko može od njih dati konkretne odgovore vezane uz toxicovo pitanje vezano uz brzinu memorije. On i još nekolicina kolega se čude kako je rasprava siromašna odgovorima i ja opet skrećem pozornost da je kriva tema i da bi u drugoj temi bilo više odgovora. Ali neka, ja spavam, kako kaže Valentin17 dok mu ostali plješču i opet ne videći ni poantu niti smisao mojih komentara čudeći se i nadalje kako je sve nešto zamrlo na forumu. Glavno je da kolega ispalio da je "99 posto postova na ovom forumu su off-topic, 99 posto ove teme je off-topic" a ja spavam pa neka se kolege i dalje čude kako je sve zamrlo. Pitam se zašto...

 Mozes mi objasnit kakve ovo veze ima sa "Intel i7/i9 Club" ? Znaci samo tu offtopicaris, ima tu nekih ljudi koji prate ovu aktivnu temu pa mozda zele nesto naucit, ovako gledaju samo tebe kak offtopicaris 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 12:34 (hahhaajaads).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
hahhaajaads kaže...

 Mozes mi objasnit kakve ovo veze ima sa "Intel i7/i9 Club" ? Znaci samo tu offtopicaris, ima tu nekih ljudi koji prate ovu aktivnu temu pa mozda zele nesto naucit, ovako gledaju samo tebe kak offtopicaris 

 

Bravo, stari moj, hvala ti što si našao zgodan trenutak da to baš mene pitaš u ovom Intel i7/i9 threadu. Evo ti ovdje dolje citat tvog posta kojim je sve započelo pa molim te lijepo prouči i objasni mi što nije jasno u mojim pitanjima.

 

 

 

hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Ekipa necu previse spamat ali mislim da je vrijeme za upgrade cpu\maticne s moje strane...

Razmisljam malo da se vratim na Intel

 

sto uzeti.. dakle htio bih iskoristi svaki moguci frejm.

 

Treba mi kombinacija CPU\MBO ajmo reci ne top of the top da mi proc kosta npr 5000kn i maticna 3000kn vec onako pristojno a da osjetim pomak... Mislim ako bi isao na Ryzen npr 3700x nisam siguran da bi dobio nesto previse a u tom slucaju mozda ne bih trebao mjenjati plocu... ovo je nedoumica... sve ostale komponente bi ostale iste.

 

Dodatno, vjerovatno bih trebao mijenjati ovaj zracni hladnjak : Hyper 212x ?

 

 

 Ides sa 2600 jel ? 2600 na 3700X je ogroman pomak, em sto se tice 0.1 i 1% i avg fpsa koji zna varirat po 30-40 fpsa po igri (ako se igras na manjim postavkama posto si rekao da ganjas svaki moguci fps). Ako si tip koji igra na nizim postavkama (i nizoj rezi) onda ti je i R5 3600 velik pomak jer on pojede i 2600 i 2700x u gamingu, no ja da sam na tvom mjestu, strpio bi se jos koji mjesec pa si uzmes Zen 3 (potencijalno veci klok, bolji ipc i manje CCXa) kojeg ces vjerovatno moc stavit na ovu svoju plocu. Jedino ti je problem sporiji ram, jer intel i amd (pogotovo zen 2) voli brz ram u vecini mp igara tako da ti ne skodi nit uzet novi 2x8 3600 CL16 (cca 700kn), a ovog svog bi vjerovatno mogao nekom utopit za 500kn jer je LED  

 

No ako jos nisi cuo nesto u vezi R5 3600, ovi koji su u trgovini su novi bin, tj. nisu vise one ljencuge koje idu 4.2ghz na 1.35+v, sad lagano mozes natjerat na tom svakom novom 4.4ghz na bar 1.3v (iako vecina koje sam vidio na 4.4 idu i po 1.25v) tak da ti on bude cak davao bolji fps od 3700x ili bilo kojeg ryzena na trzistu.

 

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Imate kakvu preporuku za OC, sto gasim sto ne gasim, jel sve isto ko i s 8xxx serijom?

 

Mislim 5ghz iz profila ucitano i radi ko od sale, sad gledam cpuz i napon varira. od 1.35 pa do 1.368 mislim da nije isao preko toga... ali nisam iskljucivao nikakve specturm c&q opcije itd..

 

uhvatio sam vremena i zamijenio sam i pastu na evgi gtx 1080ti s mx4 novom.. ja ne znam kaj ovi po defaultu stavljaju ali brat bratu skinuo sam 10 stupnjeva u loadu.....

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 13:11 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Imate kakvu preporuku za OC, sto gasim sto ne gasim, jel sve isto ko i s 8xxx serijom?

 

Mislim 5ghz iz profila ucitano i radi ko od sale, sad gledam cpuz i napon varira. od 1.35 pa do 1.368 mislim da nije isao preko toga... ali nisam iskljucivao nikakve specturm c&q opcije itd..

 

Nisam shvatio, na koji procesor se odnosi pitanje?

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...
hahhaajaads kaže...

 Mozes mi objasnit kakve ovo veze ima sa "Intel i7/i9 Club" ? Znaci samo tu offtopicaris, ima tu nekih ljudi koji prate ovu aktivnu temu pa mozda zele nesto naucit, ovako gledaju samo tebe kak offtopicaris 

 

Bravo, stari moj, hvala ti što si našao zgodan trenutak da to baš mene pitaš u ovom Intel i7/i9 threadu. Evo ti ovdje dolje citat tvog posta kojim je sve započelo pa molim te lijepo prouči i objasni mi što nije jasno u mojim pitanjima.

 

 

 

hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

Ekipa necu previse spamat ali mislim da je vrijeme za upgrade cpu\maticne s moje strane...

Razmisljam malo da se vratim na Intel

 

sto uzeti.. dakle htio bih iskoristi svaki moguci frejm.

 

Treba mi kombinacija CPU\MBO ajmo reci ne top of the top da mi proc kosta npr 5000kn i maticna 3000kn vec onako pristojno a da osjetim pomak... Mislim ako bi isao na Ryzen npr 3700x nisam siguran da bi dobio nesto previse a u tom slucaju mozda ne bih trebao mjenjati plocu... ovo je nedoumica... sve ostale komponente bi ostale iste.

 

Dodatno, vjerovatno bih trebao mijenjati ovaj zracni hladnjak : Hyper 212x ?

 

 

 Ides sa 2600 jel ? 2600 na 3700X je ogroman pomak, em sto se tice 0.1 i 1% i avg fpsa koji zna varirat po 30-40 fpsa po igri (ako se igras na manjim postavkama posto si rekao da ganjas svaki moguci fps). Ako si tip koji igra na nizim postavkama (i nizoj rezi) onda ti je i R5 3600 velik pomak jer on pojede i 2600 i 2700x u gamingu, no ja da sam na tvom mjestu, strpio bi se jos koji mjesec pa si uzmes Zen 3 (potencijalno veci klok, bolji ipc i manje CCXa) kojeg ces vjerovatno moc stavit na ovu svoju plocu. Jedino ti je problem sporiji ram, jer intel i amd (pogotovo zen 2) voli brz ram u vecini mp igara tako da ti ne skodi nit uzet novi 2x8 3600 CL16 (cca 700kn), a ovog svog bi vjerovatno mogao nekom utopit za 500kn jer je LED  

 

No ako jos nisi cuo nesto u vezi R5 3600, ovi koji su u trgovini su novi bin, tj. nisu vise one ljencuge koje idu 4.2ghz na 1.35+v, sad lagano mozes natjerat na tom svakom novom 4.4ghz na bar 1.3v (iako vecina koje sam vidio na 4.4 idu i po 1.25v) tak da ti on bude cak davao bolji fps od 3700x ili bilo kojeg ryzena na trzistu.

 

 Sta je zapocelo ? Covjek si je mislio izmedju Ryzena i intela. Ja sam mu rekao kakve su stvari i sta tu ima lose ? Ili bi se mi sad trebali prebacivat u AMD temu, pa onda opet u Intel, pa onda u slaganje konfi, pa onda u humor ? 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Thinker kaže...
toxic kaže...

Imate kakvu preporuku za OC, sto gasim sto ne gasim, jel sve isto ko i s 8xxx serijom?

 

Mislim 5ghz iz profila ucitano i radi ko od sale, sad gledam cpuz i napon varira. od 1.35 pa do 1.368 mislim da nije isao preko toga... ali nisam iskljucivao nikakve specturm c&q opcije itd..

 

Nisam shvatio, na koji procesor se odnosi pitanje?

 10700k

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
toxic kaže...

Imate kakvu preporuku za OC, sto gasim sto ne gasim, jel sve isto ko i s 8xxx serijom?

 

Mislim 5ghz iz profila ucitano i radi ko od sale, sad gledam cpuz i napon varira. od 1.35 pa do 1.368 mislim da nije isao preko toga... ali nisam iskljucivao nikakve specturm c&q opcije itd..

 

uhvatio sam vremena i zamijenio sam i pastu na evgi gtx 1080ti s mx4 novom.. ja ne znam kaj ovi po defaultu stavljaju ali brat bratu skinuo sam 10 stupnjeva u loadu.....

 

Baci pogled na https://www.reddit.com/r/intel/comments/gvxid9/i7_10700k_overclocking/ i malo prosurfaj, ima korisnih iskustava realnih korisnika (a ne silnih Youtubera).

 

 

hahhaajaads kaže...

 Sta je zapocelo ? Covjek si je mislio izmedju Ryzena i intela. Ja sam mu rekao kakve su stvari i sta tu ima lose ? Ili bi se mi sad trebali prebacivat u AMD temu, pa onda opet u Intel, pa onda u slaganje konfi, pa onda u humor ? 

 

Zašto se onda svi čude kako je tako malo odgovra bilo? I što ne štima u mom objašnjenju? Mislim od početka da je trebalo tu raspravu staviti u drugu temu, ne mogu zamjeriti toxicu što je postavio pitanje ovdje jer je vezano uz i7 proc ali i dalje tvrdim da bi bilo više odgovora u drugoj temi a ne ovdje u i7/i9, pogotovo što se traži usporedba Intela i AMD-a. Opet ću postaviti pitanje, tko od vlasnika Ryzena koji su mogli dati još odgovora prati ovu temu? I onda se još čudite kako nema aktivnosti na forumu... 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa ova tema je ispricana vec jako dugo i vecina je u temi amd-a.Tako sto ti je dery rekao isti procesor plasiraju zadnjih 5 godina pa se nema sta puno mudrovati, jedina prednost intela je plug and play za razliku amd i njegovih mušica sa biosima, memorijom, naponom itd... Vidiš da je toxic u dva klika dosao na 5ghz dok sa amd kad ga klokas xy problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 13:47 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Pa ova tema je ispricana vec jako dugo i vecina je u temi amd-a.Tako sto ti je dery rekao isti procesor plasiraju zadnjih 5 godina pa se nema sta puno mudrovati, jedina prednost intela je plug and play za razliku amd i njegovih mušica sa biosima, memorijom, naponom itd... Vidiš da je toxic u dva klika dosao na 5ghz dok sa amd kad ga klokas xy problema.

 Pa i Intel ga je overvoltao vjerovatno gore, 5.0 na 10700k i 1.35 - 1.368, ovisi kakav je primjerak dobio ali ako je vec max izvuceno iz 10gen onda bi na 1.35v morao radit na bar 5.2ghz. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pa eto ajde ti ryzen u dva klika klokuj na 4.5ghz all core sa napornom 1.3v
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Pa eto ajde ti ryzen u dva klika klokuj na 4.5ghz all core sa napornom 1.3v

 No pa stavis clock na 4.5ghz, voltazu na 1.3v i eto...

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Vrlo poucno tebe treba predložiti za nobelovu nagradu, za dodjelu koja je najveća glupost izrečena.
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Pa ova tema je ispricana vec jako dugo i vecina je u temi amd-a.Tako sto ti je dery rekao isti procesor plasiraju zadnjih 5 godina pa se nema sta puno mudrovati, jedina prednost intela je plug and play za razliku amd i njegovih mušica sa biosima, memorijom, naponom itd... Vidiš da je toxic u dva klika dosao na 5ghz dok sa amd kad ga klokas xy problema.

 za ryzen 5 2600 misija nemoguca niti na 4.2 samo tako... imao sam hrpu nekakvih nuspojava gasi,pali gasi pali non stop no to su cari :)

 

sad sam spustio na 1.33 za 5ghz stavio stress test i to radi sasvim lijepo.... pa cu onako postepeno to spustat i vidjet kako radi neda mi se sve odmah....

btw ovako to sada izgleda jos to malo trebam posloziti... trebam kupiti jos 3 venta 2 gorinja i straznji da mogu biti u nekoj drugoj boji osim crvenoj....

 

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...
Vrlo poucno tebe treba predložiti za nobelovu nagradu, za dodjelu koja je najveća glupost izrečena.

 Pa ne kuzim a sta trebas drugo radit ? Ja sam sa svojim isto dva klika, namjestio klok voltazu i napravio stress test, mogu ja stavit vecu voltazu i znam da ce mi bit 100% stabilan, ali ako testiras najbolju i najmanju voltazu za neki klok morat ces palit/gasit komp i radit stress test dok nije stabilan. Mislim, nisi imao ryzena pa vidim da ne znas ali eto, ljudi sa godinama stalno uce 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice