Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.101.219
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...
Govorim o tome da zakrpe, sto preko windowsa sto preko biosa, nemaju nikakav udar na performanse jednom kucnom korisniku. To sto jos nije zabiljezen nijedan napad koji je iskoristio te rupe je oak druga prica...

A čuj, meni je prije nadogradnje BIOSa RAM radio bez problema na 3600 MHz CL16 na 1.35 Volti, nakon nadogradnje BIOSa na tim postavkama

mogu do sutra gledati u crni ekran, sad mu nije dosta ni 1.38 Volti, ovo je nakon nadogradnje BIOSa koji je zatvorio prvi propust,

procesor i7 7700k, ASUS XI Formula, GSkill TridentZ 3600 MHz CL17 RGB.

ps. za ove druge propuste ja nisam ni čuo da su nešto krpali, već su preporučili gašenje HT opravdavajući da se ne gubi ništa, dok su prije

HT opisivali kao golemi dobitak i prednost, toliko o poštenju.

ps. 2 kako god da bilo, da mi treba mašina koja mi donosi stvarnu dobit, mašina koja traži pouzdanost bez i jednoga zastoja,

bez razmišljanja bih uzeo Intela, kad vidim ove koji moraju gasiti napajanja, kabele sve otpajati i spajati ponovno, mrak mi pada na oči,

to da meni napravi, čekićem bi ga stukao u komade, Intel prodaje jednu te istu stvar više puta, a bome nikoga se ne sili da nadograđuje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.10.2019 20:36 (Valentin17).
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

To kod tebe je specifican slucaj sa ramom jbg, moze se svakome desiti i nema veze sa zakrpama, a osim toga tako ti svejedno dal si na 3600 mhz cl16 il na 3400 mhz cl16...

 

Prvo nikad nisu rekli da se gasenjem hta ne gubi nista, drugo to je vec rijeseno kroz zakrpe i trece daj mi molim te nadi genijalca koji je ugasio ht. 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...
Prvo nikad nisu rekli da se gasenjem hta ne gubi nista, drugo to je vec rijeseno kroz zakrpe i trece daj mi molim te nadi genijalca koji je ugasio ht. 

Vjerujem da idem tražiti da bi se sigurno našlo ljudi koji su to pogasili, ja nigdje nisam vidio da su objavili da su propusti pokrpani,

pokrpan je prvi pronađeni propust preko BIOSa, ali ova dva ili tri kasnije pronađena koliko ja znam nisu pokrpana.

ps. vidio sam na početku kad su propusti otkriveni da je netko iz Intela izjavio da HT ne znači ništa, pa su ljudi pop... zbog reklama

koje su plasirane godinama gdje je HT prezentiram kao revolucija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...

Vjerujem da idem tražiti da bi se sigurno našlo ljudi koji su to pogasili, ja nigdje nisam vidio da su objavili da su propusti pokrpani,

pokrpan je prvi pronađeni propust preko BIOSa, ali ova dva ili tri kasnije pronađena koliko ja znam nisu pokrpana.

ps. vidio sam na početku kad su propusti otkriveni da je netko iz Intela izjavio da HT ne znači ništa, pa su ljudi pop... zbog reklama

koje su plasirane godinama gdje je HT prezentiram kao revolucija.

Taj koji je ugasio ht je toliko glup ad drugacije niti ne zasluzuije...

 

Sto se zakrpe za zombieload (gasenje hta) tice uguglaj si "intel zombieload patch" pa ce ti izbaciti brdo linkova gdje pise kako su sve platforme izbaciel zakrpe jos u svibnju.

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Pozz trebala bi mi jedna pomoc oko virtualizacije da mi istovremeno rade 2 OS-a 2 tipkovnice 2 misa jel se netko upuštao u takvu avanturu.Kao sto je jednom linus radio video na tu temu mislim da mi moj i7 danasnji i3 moze biti od koristi i moguce izvesti to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

pitanjee za vlasnike i9 9900K procesora, kolika vam je temperatura max, recimo u CB20?

 

Susjed kupio malom novo racunalo da se "igra", ne bitno sto je naravno overkill za Fortnite , novac mu nije bitan, htio je najbolje kaj moze kupit

 

uglavnom, isao sam mu instalirati windoze i gaming servise, pa sam iskoristio priliku da zavrtim par bencheva cisto da vidim koliko je bolji od moga

 

CB20 - stock postavke temperatura 80 stupnjeva, 4700Mhz all core

 

Arctic 240 vodeno hladenje

 

Jel moguce da su to normalne temperatre procesora?

 

Znam da hladnjak nije smece sigurno, pastu sam stavio novu, u kucistu ima 120 mm ispuh od nazad i odozgora, vodeno je od naprijed i ima push/pull 

 

OC nisam niti pokusao raditi, voltazu sam probao sniziti, ne ide ispod 1.3v i temp se nista ne smanjuje

 

inace u idelu je 31, u igrama ne prelazi 60 stupnjeva, frotnite, apex, overwatch i slicno

 

graficka 70 stupnjeva, maticna 54 , uglavnom jedino proc odskace temperaturom

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ono kad te zanima na cemu se igras a vidis da sve ide ko podmazano 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa sve je to normalno i ok su temperature. Visoke temperature su za taj CPU normalne s obzirom da je to već prenapucani i naclockani 8 core procesor na zastarjelom proizvodnom procesu. Ali ono, te temperature su dobre i nema nikakvog razloga za brigu oko toga s tim coolerom.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

pitanjee za vlasnike i9 9900K procesora, kolika vam je temperatura max, recimo u CB20?

 

Susjed kupio malom novo racunalo da se "igra", ne bitno sto je naravno overkill za Fortnite , novac mu nije bitan, htio je najbolje kaj moze kupit

 

uglavnom, isao sam mu instalirati windoze i gaming servise, pa sam iskoristio priliku da zavrtim par bencheva cisto da vidim koliko je bolji od moga

 

CB20 - stock postavke temperatura 80 stupnjeva, 4700Mhz all core

 

Arctic 240 vodeno hladenje

 

Jel moguce da su to normalne temperatre procesora?

 

Znam da hladnjak nije smece sigurno, pastu sam stavio novu, u kucistu ima 120 mm ispuh od nazad i odozgora, vodeno je od naprijed i ima push/pull 

 

OC nisam niti pokusao raditi, voltazu sam probao sniziti, ne ide ispod 1.3v i temp se nista ne smanjuje

 

inace u idelu je 31, u igrama ne prelazi 60 stupnjeva, frotnite, apex, overwatch i slicno

 

graficka 70 stupnjeva, maticna 54 , uglavnom jedino proc odskace temperaturom

 

 

 

Dosta poznata stvar, taj proc je pećnica. Jedino što možeš napraviti je isljučiti MCE koji dolazi upaljen po defaultu na većini ploča i u biti diže potrošnju sa 95 na 140 W.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Zasto bi ista gasio ako su u gamingu, za koji ga klinac jedino koristi, temperature oko 60 stupnjeva?

Osim toga ako je napon 1.31v u cb20 koji koristi avx to su cak i ok temperature za taj cpu...
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

pitanjee za vlasnike i9 9900K procesora, kolika vam je temperatura max, recimo u CB20?

 

Susjed kupio malom novo racunalo da se "igra", ne bitno sto je naravno overkill za Fortnite , novac mu nije bitan, htio je najbolje kaj moze kupit

 

uglavnom, isao sam mu instalirati windoze i gaming servise, pa sam iskoristio priliku da zavrtim par bencheva cisto da vidim koliko je bolji od moga

 

CB20 - stock postavke temperatura 80 stupnjeva, 4700Mhz all core

 

Arctic 240 vodeno hladenje

 

Jel moguce da su to normalne temperatre procesora?

 

Znam da hladnjak nije smece sigurno, pastu sam stavio novu, u kucistu ima 120 mm ispuh od nazad i odozgora, vodeno je od naprijed i ima push/pull 

 

OC nisam niti pokusao raditi, voltazu sam probao sniziti, ne ide ispod 1.3v i temp se nista ne smanjuje

 

inace u idelu je 31, u igrama ne prelazi 60 stupnjeva, frotnite, apex, overwatch i slicno

 

graficka 70 stupnjeva, maticna 54 , uglavnom jedino proc odskace temperaturom

 

 

 Normalne su to temperature za taj procesor. 

Moj pod Arctic 360 u CB20 testu dođe do oko 75c a u igrama se vrti oko 50c

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

pitanjee za vlasnike i9 9900K procesora, kolika vam je temperatura max, recimo u CB20?

 

Susjed kupio malom novo racunalo da se "igra", ne bitno sto je naravno overkill za Fortnite , novac mu nije bitan, htio je najbolje kaj moze kupit

 

uglavnom, isao sam mu instalirati windoze i gaming servise, pa sam iskoristio priliku da zavrtim par bencheva cisto da vidim koliko je bolji od moga

 

CB20 - stock postavke temperatura 80 stupnjeva, 4700Mhz all core

 

Arctic 240 vodeno hladenje

 

Jel moguce da su to normalne temperatre procesora?

 

Znam da hladnjak nije smece sigurno, pastu sam stavio novu, u kucistu ima 120 mm ispuh od nazad i odozgora, vodeno je od naprijed i ima push/pull 

 

OC nisam niti pokusao raditi, voltazu sam probao sniziti, ne ide ispod 1.3v i temp se nista ne smanjuje

 

inace u idelu je 31, u igrama ne prelazi 60 stupnjeva, frotnite, apex, overwatch i slicno

 

graficka 70 stupnjeva, maticna 54 , uglavnom jedino proc odskace temperaturom

 

 

To ti je do toga sto ima vrlo dobru plocu, to jest dobar VRM, koji hrani taj procesor do maksimuma, pa s time i tako veliko zagrijavanje, a to je vidljivo iz toga sto na stock postavkama boosta all core na 4700Mhz

 

da je recimo kupio neku "low end" Z390 sa 4 faznim VRM-om, procesor se ne bi ni blizu toliko zagrijavao, 65 stupnjeva maksimum, ali bi takoder stock all core boost bio max 4200Mhz

 

tako je i meni bilo na Gigabyte Z390UD, stock 62 stupnjeva all core 4200Mhz, CB20, a na Asrock Z390 Taichi 78 stupnja all core 4700Mhz sa NZXT X52 hladenjem

 

kao sto su ti gore rekli, to je normalno i ne treba brinuti oko toga. Posto si napisao da mali samo igra igre, ne trebas nista dirati ostavi tako i neka uziva

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Istina da vrm moze biti problem, ali cak i na losoj ploci to se nece dogoditi u aplikacijama kao cb gdje procesor ne vuce ne znam kolko wata. Mislim da je kod tebe prije problem bio taj sto je ta giga po defaultu imala iskljucen enhanced turbo, a taichi ga je imala upaljenog pa su sve jezgre boostale na 4.7ghz.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...

Istina da vrm moze biti problem, ali cak i na losoj ploci to se nece dogoditi u aplikacijama kao cb gdje procesor ne vuce ne znam kolko wata. Mislim da je kod tebe prije problem bio taj sto je ta giga po defaultu imala iskljucen enhanced turbo, a taichi ga je imala upaljenog pa su sve jezgre boostale na 4.7ghz.

gotovo sam siguran da je do vrm-a, pri stock postavkama, ako je losiji/manji to jest 4 fazni, nece hraniti 9900k na full koliko on moze ici, imaju nekakav limiter do 95W, pri stock postavkama

 

i onda na stock postavkama nece prelaziti 4200Mhz all core

 

nisam dovoljno strucan da objasnim sto kako i zasto to radi tako, samo mogu prenjeti sto mi se desavalo u slucaju ove dvije ploce koje sam gore naveo, obje su bile na default biosu, jedino sto smo ukljucili je bio XMP, i na obje je bi upaljen enhanced turbo.

 

ovo je samo iskljucivo slucaj kod stock postavki procesora, da nece ici vise od 4200Mhz, a pri tome imas temperature oko 60 u CB20, kod "losijih" Z390 ploca

 

i na gigy i na asrocku je OC naravno moguc i obje su bez problema omogucile 5Ghz.

 

rekao bih da sam 99% siguran da je do toga kakvu plocu imas, takav ces imati all core takt i temperature, manje ili vise ovisno o ploci, kada govorimo o stock postavkama

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mitohondri kaže...

gotovo sam siguran da je do vrm-a, pri stock postavkama, ako je losiji/manji to jest 4 fazni, nece hraniti 9900k na full koliko on moze ici, imaju nekakav limiter do 95W, pri stock postavkama

 

i onda na stock postavkama nece prelaziti 4200Mhz all core

 

nisam dovoljno strucan da objasnim sto kako i zasto to radi tako, samo mogu prenjeti sto mi se desavalo u slucaju ove dvije ploce koje sam gore naveo, obje su bile na default biosu, jedino sto smo ukljucili je bio XMP, i na obje je bi upaljen enhanced turbo.

 

ovo je samo iskljucivo slucaj kod stock postavki procesora, da nece ici vise od 4200Mhz, a pri tome imas temperature oko 60 u CB20, kod "losijih" Z390 ploca

 

i na gigy i na asrocku je OC naravno moguc i obje su bez problema omogucile 5Ghz.

 

rekao bih da sam 99% siguran da je do toga kakvu plocu imas, takav ces imati all core takt i temperature, manje ili vise ovisno o ploci, kada govorimo o stock postavkama

 Ovo boldano je upravo ono sto sam pricao, na plocama na kojima je po defaultu enhanced turbo iskljucen procesor ce raditi u okviru specki tj boostat ce slabije. Kasnije kazes da je to iskljucivo vezano za default sto pobija tvoju tvrdnju za vrm, jer ako vrm moze izdrzati kad se procesor oc onda to automatski znaci da on nije bottleneck na stocku.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...
Mitohondri kaže...

gotovo sam siguran da je do vrm-a, pri stock postavkama, ako je losiji/manji to jest 4 fazni, nece hraniti 9900k na full koliko on moze ici, imaju nekakav limiter do 95W, pri stock postavkama

 

i onda na stock postavkama nece prelaziti 4200Mhz all core

 

nisam dovoljno strucan da objasnim sto kako i zasto to radi tako, samo mogu prenjeti sto mi se desavalo u slucaju ove dvije ploce koje sam gore naveo, obje su bile na default biosu, jedino sto smo ukljucili je bio XMP, i na obje je bi upaljen enhanced turbo.

 

ovo je samo iskljucivo slucaj kod stock postavki procesora, da nece ici vise od 4200Mhz, a pri tome imas temperature oko 60 u CB20, kod "losijih" Z390 ploca

 

i na gigy i na asrocku je OC naravno moguc i obje su bez problema omogucile 5Ghz.

 

rekao bih da sam 99% siguran da je do toga kakvu plocu imas, takav ces imati all core takt i temperature, manje ili vise ovisno o ploci, kada govorimo o stock postavkama

 Ovo boldano je upravo ono sto sam pricao, na plocama na kojima je po defaultu enhanced turbo iskljucen procesor ce raditi u okviru specki tj boostat ce slabije. Kasnije kazes da je to iskljucivo vezano za default sto pobija tvoju tvrdnju za vrm, jer ako vrm moze izdrzati kad se procesor oc onda to automatski znaci da on nije bottleneck na stocku.

gle ovako je bilo:

 

gigabyte ploca - XMP aktiviran, i all core enhance ili kako god ih vec koji proizvodac zove ukljucen - CB20 4200Mhz sve jezgre, 62 stupnja temperatura, ne sjecam se koliki je bio power draw

 

asrock ploca - XMP aktiviran, i all core enhance ili kako god ih vec koji proizvodac zove ukljucen - CB20 4700Mhz sve jezgre, 78 stupnja temperatura, ne sjecam se koliki je bio power draw

 

sve druge postavke u biosu su bile identicne, jedino sto mogu zakljuciti da je 9900k kod asrocka dobio vise "soka" nego kod gige, a to je ziher do VRM-a

 

ne znam, kao sto rekoh nisam isao u dubinsko istrazivanje i testiranje, a niti nisam neki veliki strucnjak u pogledu maticnih ploca, sklopova, struje i kako to sve radi 

 

samo prenosim iskustvo sa ove dvije ploce

www.youtube.com/TerabitTV
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

pitanjee za vlasnike i9 9900K procesora, kolika vam je temperatura max, recimo u CB20?

 

Susjed kupio malom novo racunalo da se "igra", ne bitno sto je naravno overkill za Fortnite , novac mu nije bitan, htio je najbolje kaj moze kupit

 

uglavnom, isao sam mu instalirati windoze i gaming servise, pa sam iskoristio priliku da zavrtim par bencheva cisto da vidim koliko je bolji od moga

 

CB20 - stock postavke temperatura 80 stupnjeva, 4700Mhz all core

 

Arctic 240 vodeno hladenje

 

Jel moguce da su to normalne temperatre procesora?

 

Znam da hladnjak nije smece sigurno, pastu sam stavio novu, u kucistu ima 120 mm ispuh od nazad i odozgora, vodeno je od naprijed i ima push/pull 

 

OC nisam niti pokusao raditi, voltazu sam probao sniziti, ne ide ispod 1.3v i temp se nista ne smanjuje

 

inace u idelu je 31, u igrama ne prelazi 60 stupnjeva, frotnite, apex, overwatch i slicno

 

graficka 70 stupnjeva, maticna 54 , uglavnom jedino proc odskace temperaturom

 

 

kao sto su gore naveli ljudi, VRM je razlog, bolje ploce veci boost - vece temperature, losije ploce manji boost - manje temperature

 

imaju ugradene limitere, bar po ovom videu

 

 

 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mitohondri kaže...

 

Timo kaže...

kao sto su gore naveli ljudi, VRM je razlog, bolje ploce veci boost - vece temperature, losije ploce manji boost - manje temperature

 

imaju ugradene limitere, bar po ovom videu

 

 

 

 

 

Na videu Steve objasnjava da 9900k boosta bas na tih 4.2 ghz o kojima je kolega pricao kad se ukljuci limit na ploci, sto bi ukazivalo da je isti taj limit bio ukljucen i na gigi o kojoj kolega prica te da mozda ipak nije problem u vrmu. Nije iskljucivo da na nekim plocama vrm moze biti problem, ali sumnjam da je to slucaj kod ove gige jer se ona pokazala najboljom od entry z390 ploca po pitanju vrma.

 

 

Ukoliko se ploca nalazi u kucistu sa air flowom ona moze podnjeti cak i 1.38v bez da vrm throttla (9:15 min), isto tako vrm bez problema drzi i manualni oc 5.0ghz sa 1.3v (14:40 min).

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DonOscar kaže...

 

 

 

 

Na videu Steve objasnjava da 9900k boosta bas na tih 4.2 ghz o kojima je kolega pricao kad se ukljuci limit na ploci, sto bi ukazivalo da je isti taj limit bio ukljucen i na gigi o kojoj kolega prica te da mozda ipak nije problem u vrmu. Nije iskljucivo da na nekim plocama vrm moze biti problem, ali sumnjam da je to slucaj kod ove gige jer se ona pokazala najboljom od entry z390 ploca po pitanju vrma.

 

 

Ukoliko se ploca nalazi u kucistu sa air flowom ona moze podnjeti cak i 1.38v bez da vrm throttla (9:15 min), isto tako vrm bez problema drzi i manualni oc 5.0ghz sa 1.3v (14:40 min).

 mozda se treba rucno iskljuciti taj limiter, jer all core enhance ga na gigy ocigledno ne iskljucuje

 

nemam nazalost te ploce vise, pa ne mogu probati ovako kako je na videu

 

uglavnom mozemo zakljuciti da se ne treba OP brinuti za temperature, sve je ok 

www.youtube.com/TerabitTV
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Upravo tako. Kolega je napisao da im novci nisu problem pa pretpostavljam da ionako ima neku malo bolju plocu. 

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hvala svima na brzoj i opsirnoj pomoci 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Hm bogme zanimljivo, jer obično procesori dolaze sa trogodišnjom garancijom.Ali eto ne i ova KS verzija, samo jednogodišnja garancija dakle kvaliteta je garantirana ili preciznije srozana.

 

https://www.tomshardware.com/news/intel-special-edition-core-i9-9900ks-dollar513-launch-october-30-price-specifications-performance

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav,


Planiram neki upgrade uskoro, pa me zanima par stvari. Naime trenutna konfa je:

MBO: Asus H81M-R

CPU: i3 4170

GPU: GTX 1070 Strix 8GB
RAM: 2x4 GB Kingston HyperX Fury
PSU: XFX TS Series 450 W 80+ Bronze
1xSSD + 2xHDD

Monitor: stari EIZO 19" (i on bi bio zamijenjen sa nekim 1440p monitorom)

 

Prije nepunih godinu dana sam kupio ovu Strixicu, naravno znajući da je overkill. Na oglasima sam našao i7 4790 za nekih 700 kn, pa me zanima da li je to danas previše za takav proc.? Gledao sam na YT da je taj proc još uvijek moćan i nije blottleneck za jednu 2060-ku.
Ako ga i kupim, trebam li upgrade i PSU-a.. jer ova grafa kad se "nategne" može povući i 180 W? Ili na kraju ipak da skupljam pare za novu platformu.. ma da dok i prikupim nešto love, izaće i DDR5 RAM a i okašnjeli 10 nm inteli  Namjena PC-a je all-around, doskora je bilo 3D modeliranje za faks. Međutim pošto sam već apsolvent, filmovi i igrice su preovladali :-)

Hvala, lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:01 (Gandza).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Uzmi i7 , ja sam neki dan uzeo 3770 za 70e.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Uzmi i7 , ja sam neki dan uzeo 3770 za 70e.

I to si dao nekih 40 eura previše. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
MGloc kaže...

Uzmi i7 , ja sam neki dan uzeo 3770 za 70e.

 Ima na aliju xeon e3-1270 isti kao i7-2600  za 37usd ili 250kn free shipping

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:40 (dejo74).
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sa jednim sam se dogovorio 60 , nije se vise javljao a ima i5 2400 , 3330 za 20e ali necu 4/4 cpu.A ima i 2600K za 200e sta je suludo.

Edit : Nisam jos nikad kupovao na ali expresu , hvala za info.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 14:43 (MGloc).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Gandza kaže...

Pozdrav,

 

Prije nepunih godinu dana sam kupio ovu Strixicu, naravno znajući da je overkill. Na oglasima sam našao i7 4790 za nekih 700 kn, pa me zanima da li je to danas previše za takav proc.? Gledao sam na YT da je taj proc još uvijek moćan i nije blottleneck za jednu 2060-ku.
Ako ga i kupim, trebam li upgrade i PSU-a.. jer ova grafa kad se "nategne" može povući i 180 W? Ili na kraju ipak da skupljam pare za novu platformu.. ma da dok i prikupim nešto love, izaće i DDR5 RAM a i okašnjeli 10 nm inteli  Namjena PC-a je all-around, doskora je bilo 3D modeliranje za faks. Međutim pošto sam već apsolvent, filmovi i igrice su preovladali :-)

Hvala, lp

  To ti je ko upgrade s obzirom na i3 koji imaš i bit će ti sasvim ok za 1440p, mada se nikako ne može reći da je stari i7 i danas "moćan" CPU . No, za tvoju situaciju je to svakako najpovoljniji put za poboljšati performanse. Drži to napajanje ok ako nije već staro više godina, tada je malo nategnuto već. Još bi ti dobro došlo da imaš više rama i ok si.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
Gandza kaže...

Pozdrav,

 

Prije nepunih godinu dana sam kupio ovu Strixicu, naravno znajući da je overkill. Na oglasima sam našao i7 4790 za nekih 700 kn, pa me zanima da li je to danas previše za takav proc.? Gledao sam na YT da je taj proc još uvijek moćan i nije blottleneck za jednu 2060-ku.
Ako ga i kupim, trebam li upgrade i PSU-a.. jer ova grafa kad se "nategne" može povući i 180 W? Ili na kraju ipak da skupljam pare za novu platformu.. ma da dok i prikupim nešto love, izaće i DDR5 RAM a i okašnjeli 10 nm inteli  Namjena PC-a je all-around, doskora je bilo 3D modeliranje za faks. Međutim pošto sam već apsolvent, filmovi i igrice su preovladali :-)

Hvala, lp

  To ti je ko upgrade s obzirom na i3 koji imaš i bit će ti sasvim ok za 1440p, mada se nikako ne može reći da je stari i7 i danas "moćan" CPU . No, za tvoju situaciju je to svakako najpovoljniji put za poboljšati performanse. Drži to napajanje ok ako nije već staro više godina, tada je malo nategnuto već. Još bi ti dobro došlo da imaš više rama i ok si.

 Pa dobro, nije možda Moćan ali je sasvim solidan s obzirom da je čip star već 5 godina :D Zaključak je na osnovu

 videa. Koliko ja vidim, u rangu je 7700 i nešto slabiji od i5 9400f. Ispravite me ako griješim.
Napajanje je staro tačno 4 godine, je li to već prestaro? PC je radio na integrirki sve do prošle godine, a ni ove se nisam nešto pretjerano igrao. BF4 sam igrao malo MP i neke kampanje pored. Btw, ne patim od ultra postavki na igricama, a i koliko sam čitao, kresanjem postavki na 1440p reži se ne gubi previše na kvaliteti same slike. Tako da na high postavkam će za mene biti sve i više nego odlično na nekom 27" monitoru 
Hvala na pomoći

 

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 Tako je, s tom GTX 1070 Ti (ako se ne varama) ćeš se bez problema igrati na 1440p, ovisno od igre do igre od ultra do high ili medium postavki, to je klasika. Pogotovo ako je 60Hz ili 75Hz, nemaš brige. Taj CPU nije u rangu ni i5 9400f ni i7 7700 ali nije ni daleko te je taman sasvim ok za mid range grafe i monitor tipa 1440p 60/75Hz. Napajanje ti je ok, set up će ti bit ispod 300W u gamingu. Ako primjetiš da se pod loadom gasi ili restartira, onda možda i je na izdisaju pa to treba provjeriti i promijeniti napajanje. Uglavnom, i7 4790 i GTX 1070 Ti su ok combo za 1440p 60/75Hz .

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 18:03 (itomic009).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice