Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.526
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Kaj je da je, sapunanje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dajte ljudi uozbiljite se pa normalno je da svatko goni vodu na svoj mlin

***********
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A kaj su se sad Amd fanboyi tak uzhebali. Ako vam ne paše to što se čovijek trudi da istestira i pokaže tu na forumu, imate tamo nisko frekventnu temu i tamo si tepajte. 

 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
XXX kaže...

Znači sad više ne valja kad netko osobno ovdje nekaj testira i to pokaže? Pa to se uvijek tražilo i cijenilo.

Sve je to već testirano i pokazano, sve to je poznato, ne kužim čemu trkeljanje stalno ispočetka. Jel se može ovdje nešto pametno saznati.

Istina, ali ciklički se to pitanje otvara konstantno. Npr. u novim igrama situacija je drugačija, sa novim driverima na ovakvim ili onakvim uvjetima. Takve usporedbe su uvijek žive jer uvjek je netko sabije informiran

ili tvrdoglav da tvrdi drugačije.

Ako je ovo hardverski forum onda bi trebalo biti pohvalno kad se netko potrudi stvarno testirati taj hardver. Na kraju postoji mogućnost interesa raznih jubito kanala, znastveno je uvijek sve provjeravati.

A istina će nas osloboditi 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

imate tamo nisko frekventnu temu i tamo si tepajte. 

Pa ti i ekipa trkeljate o jednim te istim stvarima i u toj temi kako kakva dječica koja stalno imaju potrebu nešto dokazivati. Žalosno.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Zaboravio, isto tak je Ryzen armada gurala pod nos konstantno CPUZ benchmark rezultate, svakih par dana bi se netko pohvalio kak ima puno bodova.

Sad Intel huligani pokazuju da su kupili nisku frekvenciju i nek si vrte tam taj CPU Z ili nek pokažu kako im rade igre.

 

To je obračun od kojeg žive mnogi jubito kanali danas, i t6o dobro. Zakaj nitko ne pita ove sa hardware unboxeda zakaj konstantno nekja testiraju iznova  sve je poznato? Zao jer ljudi to vole iznova gledati, ali i raspravljati.

Ako je tema samo zato da bi nas netko obavijestio da se počastio sa novim procesorom ili da bi služilanpr. ova kao promocija intelu kad izlazi novi proizvod, onda hebiga, pustoš bi to bila od foruma.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Intel po meni i dalje ima najbrže gaming procesore.. ali Amd ima dovoljno dobre procesore za veliku vecinu nezahtjevne i mogucnostima skromnije populacije.. srati danas da se jedino mozes igrat na intelu je ravno sranju da na intelu nemozes igrati i imat otvoren browser. Jedino je činjenica da je fanboy tax daleko brutalniji i viši ako pogledamo Intel balavurdiju nego AMD fanboye.. 

 

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

hladnjak: kraken x52,

ram: viper patriot 16gb 2800mhz

ploca: gigabyte z390 aorus pro. 

gpu: gtx1080ti

 

Samo zanima me samo dali cu moci temperaturu imat pod kontrolom do nekih 4.7ghz s obzirom da se prica da je taj cpu jako vruc.

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

dreadmoore

GPU utilization oko 65%, slabo optimizirana igra i za Intel, kamoli AMD. Ovaj zadnji video jos iz 2018. Imas neku normalno optimiziranu igru.. po mogucnosti da nije od Ubisofta, Witcher ili nesto slicno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 18:09 (The_Fichek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
The_Fichek kaže...

GPU utilization oko 65%, slabo optimizirana igra i za Intel, kamoli AMD. Ovaj zadnji video jos iz 2018. Imas neku normalnu optimiziranu igru, po mogucnosti da nije od Ubisofta, Witcher ili nesto?

 Wicher je GPU bound pod uvjetom da nisi na nečemu slabijem poput 2/4 proca.

 

Eventualno zadnja Lara Croft.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ploca: gigabyte aourus z390 pro

Ram: viper patriot 4 2800mhz

Gpu: gtx 1080ti

Hladnjak: kraken x52

Zanima me dali cu moc imat temperaturu pod kontrolom u stres testu na normalnom taktu 4.6-4.7. S obzirom da se prica kako se taj cpu dosta grije.

Koristim kompm za sve i svasta ne samo za igrice.

 

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Sto je kasnije snimljen video to je bolji GPU utilization u AC Odyssey, bilo sa Intelom ili AMDom..

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Acidkiller kaže...

Ploca: gigabyte aourus z390 pro

Ram: viper patriot 4 2800mhz

Gpu: gtx 1080ti

Hladnjak: kraken x52

Zanima me dali cu moc imat temperaturu pod kontrolom u stres testu na normalnom taktu 4.6-4.7. S obzirom da se prica kako se taj cpu dosta grije.

Koristim kompm za sve i svasta ne samo za igrice.

 

na stocku nemas niti najmanje brige.lp

Intel Core™ i7 Forever
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Acidkiller kaže...

Ploca: gigabyte aourus z390 pro

Ram: viper patriot 4 2800mhz

Gpu: gtx 1080ti

Hladnjak: kraken x52

Zanima me dali cu moc imat temperaturu pod kontrolom u stres testu na normalnom taktu 4.6-4.7. S obzirom da se prica kako se taj cpu dosta grije.

Koristim kompm za sve i svasta ne samo za igrice.

 

  Ja nisam uhvatio za koji CPU ti to pitaš uopće ?

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...
Acidkiller kaže...

Ploca: gigabyte aourus z390 pro

Ram: viper patriot 4 2800mhz

Gpu: gtx 1080ti

Hladnjak: kraken x52

Zanima me dali cu moc imat temperaturu pod kontrolom u stres testu na normalnom taktu 4.6-4.7. S obzirom da se prica kako se taj cpu dosta grije.

Koristim kompm za sve i svasta ne samo za igrice.

 

  Ja nisam uhvatio za koji CPU ti to pitaš uopće ?

 Da nije ni spomenuo.

8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Kako to da je uloženo-dobiveno na strani intela? Može li mi netko objasniti?

 

R5 1600X počinje već od 1050kn, R5 2600 za 1300kn i i5 9400f na 1350kn (ne gledajući edigital i slične trgovine, uključujući njih 50kn manja cijena), ryzen overklokan i s nešto boljim ramom (mada se ne može baš uzet nešto bolje za tu razliku u cijenama) sustiže intela u igrama + u skoro svemu ostalom je bolji.

 

Naravno, intel će uzeti oni koji žele da im sve radi out of the box (mada je opet i ryzen dovoljan za sve, kao i intel, takvi ljudi se ionako igraju na 60hz pa im svedno), ostali koji znaju što rade (a takvih je puno manje) ako će gledati to uloženo-dobiveno uzimaju ryzen.

 

Zašto bi netko uzeo npr. i7 9700k ili i5 9600k ako su razlike u cijenama u odnosu na R7 1700 2000kn i 800kn i ako za te novce mogu uzeti bolju grafičku i sustići zaostatak u igrama i tako imati zvijerku za sve moguće poslove? To naravno ovisi o budžetu i ostalome ali općenito govorim

Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 13:06 (petarjukic).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
petarjukic kaže...

Kako to da je uloženo-dobiveno na strani intela? Može li mi netko objasniti?

 

R5 1600X počinje već od 1050kn, R5 2600 za 1300kn i i5 9400f na 1350kn (ne gledajući edigital i slične trgovine, uključujući njih 50kn manja cijena), ryzen overklokan i s nešto boljim ramom (mada se ne može baš uzet nešto bolje za tu razliku u cijenama) sustiže intela u igrama + u skoro svemu ostalom je bolji.

 

Naravno, intel će uzeti oni koji žele da im sve radi out of the box (mada je opet i ryzen dovoljan za sve, kao i intel, takvi ljudi se ionako igraju na 60hz pa im svedno), ostali koji znaju što rade (a takvih je puno manje) ako će gledati to uloženo-dobiveno uzimaju ryzen.

 

Zašto bi netko uzeo npr. i7 9700k ili i5 9600k ako su razlike u cijenama u odnosu na R7 1700 2000kn i 800kn i ako za te novce mogu uzeti bolju grafičku i sustići zaostatak u igrama i tako imati zvijerku za sve moguće poslove? To naravno ovisi o budžetu i ostalome ali općenito govorim

sta vam znaci ulozeno dobiveno, ozbiljno pitam? na koji nacin kvantificirate tu vrijednost, da li ima neka formula, gdje se moze matematicki izracunati tocno, brojem sta je bolje ulozeno/dobivno?

 

da li u racunicu stavljamo samo cijenu procesora, ako su sve druge stavke iste, te njegovu isplativost u tome koliko nam kuna/satu donese u godinu dana, uz to koliko nam je trosak njegove potrosnje energije i ulaganje u hladenje istoga?

 

sto je to sve ostalo u cemu je ryzen bolji? koja su to softverska rjesenja koja bug forum korisnici koriste, uz igranje da im je tu ryzen neophodan a da intel nije ni blizu?

 

jos uvijek ne razumijem ove neprekidne rasprave o jedno te istome.

 

bez emocija, realno, intel procesori, bez obzira na cjenovni rang, su bolji gaming procesori od amd procesora, i kostaju vise, to je valjda jedino u cemu se mozete sloziti ili ni to nije jasno svima?

 

zasto je to problem? pa mora biti nesto sto je skuplje i nesto sto je jeftinije, to je sasvim normalno kod bilo kakvog proizvoda

 

opcije su uvijek dobro dosle, i trebamo se valjda baviti testiranjima i razgovarati u smjeru, e vidis super ti radi taj xxx proc u toj xxx igri, i dobro si prosao sto  si ga kupi za xxx manje love nego da si isao na xxx proc koji kosta vise, a ne treba ti njegova brzina/jezgre/snaga i slicno iz ko zna kojeg xxx razloga

 

ja sam jedan od onih koje je otisao i obrisao racun sa bug foruma, vratih se i napravih ovaj, i stvarno pokusavam biti normalan i pristojan, a ne prije kada sam bio bahati i nisam razmisljao da u raspravi postoji netko s druge strane tko moze biti ozbiljno povrijeden s time sto cu ja napisati, a vise namjerno ne idem zivcirati ljude, jer cemu sve to

 

fali zajebancije i fali rasprave u kojima pomazemo jedni drugima, usporedujemo strojeve komponente, testiramo, savjetujemo bez emocija i glupih ponavljanja tantri i ljecenja frustracija na ovim stranicama

 

jebiga starim pa pokusavam biti dobar prema svima, pogotovo prema onima koji imaju drugacije misljenje ili pogled na stvari od mene 

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 13:37 (Mitohondri).
15 godina
moderator
offline
Intel i7/i9 Club

Off topic obrisan,ovaj put bez kartona.

Ako nakon ovog upozorenja i dalje krenete po starom bit će i kartona.

سمندری ڈاکو
Moj PC  
5 0 hvala 5
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Mitohondri kaže...

sta vam znaci ulozeno dobiveno, ozbiljno pitam? na koji nacin kvantificirate tu vrijednost, da li ima neka formula, gdje se moze matematicki izracunati tocno, brojem sta je bolje ulozeno/dobivno?

 

da li u racunicu stavljamo samo cijenu procesora, ako su sve druge stavke iste, te njegovu isplativost u tome koliko nam kuna/satu donese u godinu dana, uz to koliko nam je trosak njegove potrosnje energije i ulaganje u hladenje istoga?

 

sto je to sve ostalo u cemu je ryzen bolji? koja su to softverska rjesenja koja bug forum korisnici koriste, uz igranje da im je tu ryzen neophodan a da intel nije ni blizu?

 

jos uvijek ne razumijem ove neprekidne rasprave o jedno te istome.

 

bez emocija, realno, intel procesori, bez obzira na cjenovni rang, su bolji gaming procesori od amd procesora, i kostaju vise, to je valjda jedino u cemu se mozete sloziti ili ni to nije jasno svima?

 

zasto je to problem? pa mora biti nesto sto je skuplje i nesto sto je jeftinije, to je sasvim normalno kod bilo kakvog proizvoda

 

...

Da prekinem muk nakon moderatorove intervencije :)

 

Uloženo/dobiveno ima smisla kad se hardver koristi za posao, i tada se to vrlo jednostavno može staviti u omjer (koliko posla nekakav komp konkretne cijene može napraviti, odnosno kada će se u konačnici isplatiti).

Kod igara, osim ako netko nije profi gamer, smisla baš i nema iako se i dalje može uspoređivati, nije problem izračunati omjere Intelove veće cijene i razlike u igrama. Problem je kad se počne pretjerivati do mjere da ispadne da je nešto red veličine skuplje ili bolje iako se na kraju radi o par postotaka razlike ... pa bar je matematika prilično egzaktna znanost :).

 

Ono što je meni malo otužno za jedan IT-forum, da je došlo dotle da je spominjanje virtualizacije ili 3D renderinga postala sprdnja iako je ovo drugo često samo sinonim za softver (i poslove) koji imaju ogromne koristi od modernih višejezgrenih procesora, odnosno omogućili i običnim smrtnicima alate koje su prije imali samo velike tvrtke i računalni centri. Osim toga, sve više se mijenja i pojam kućnog korisnika jer se mijenjaju i poslovi, odnosno puno toga se može raditi i doma (ili remote) pa granica između kućnog i kompa za posao sve više blijedi.

 

Možda se može odvojiti gaming hardver u drugu temu, ali to bi bilo besmisleno jer razvoj procesora opće namjene (AMD, Intel ili netko treći), GPUa, OpenGLa/CLa/CUDAe su potakle upravo te "ozbiljne" primjene i "nehotice" računalne igre pretvorio u industriju koja danas ima i bitan utjecaj na daljnji razvoj.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

i9 9900k

5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

i9 9900k

16 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže......

Da prekinem muk nakon moderatorove intervencije :)

 

Uloženo/dobiveno ima smisla kad se hardver koristi za posao, i tada se to vrlo jednostavno može staviti u omjer (koliko posla nekakav komp konkretne cijene može napraviti, odnosno kada će se u konačnici isplatiti).

Kod igara, osim ako netko nije profi gamer, smisla baš i nema iako se i dalje može uspoređivati, nije problem izračunati omjere Intelove veće cijene i razlike u igrama. Problem je kad se počne pretjerivati do mjere da ispadne da je nešto red veličine skuplje ili bolje iako se na kraju radi o par postotaka razlike ... pa bar je matematika prilično egzaktna znanost :).

 

Ono što je meni malo otužno za jedan IT-forum, da je došlo dotle da je spominjanje virtualizacije ili 3D renderinga postala sprdnja iako je ovo drugo često samo sinonim za softver (i poslove) koji imaju ogromne koristi od modernih višejezgrenih procesora, odnosno omogućili i običnim smrtnicima alate koje su prije imali samo velike tvrtke i računalni centri. Osim toga, sve više se mijenja i pojam kućnog korisnika jer se mijenjaju i poslovi, odnosno puno toga se može raditi i doma (ili remote) pa granica između kućnog i kompa za posao sve više blijedi.

 

Možda se može odvojiti gaming hardver u drugu temu, ali to bi bilo besmisleno jer razvoj procesora opće namjene (AMD, Intel ili netko treći), GPUa, OpenGLa/CLa/CUDAe su potakle upravo te "ozbiljne" primjene i "nehotice" računalne igre pretvorio u industriju koja danas ima i bitan utjecaj na daljnji razvoj.

 

Realno pa nisi niti trebal odgovorit, ili ako se netko nije rodio baš jučer onda zna kaj znači omjer uloženo-dobiveno.

 

Žuto zeleni sukob nema smisla komentirat, osim pitanja da li je 10 000 kupaca znatno skuplji i5 8400 kupilo samo zbog gejmanja?Za kakvu namjenu čak 42 000 kupaca kupuje R5 2600?"Dakle to su na papiru konkurentski procesori"(ali kad vidiš razliku u cijeni......), ali eto prodajne brojke se blago rečeno drastično razlikuju.Dakle šta je AMD proc, ako to opčenito nije uloženo-dobiveno najbolji proc+daleko najprodavaniji AMD proc?

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2600-6x-3-40GHz-So-AM4-BOX_1233732.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-8400-6x-2-80GHz-So-1151-BOX_1199331.html

 

Realna logika je vrlo jasna, "a sve ostalo spada pod vjerovali ili ne raspravu u zadimljenoj birtiji".

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
rambox kaže...
Mladen kaže......

Da prekinem muk nakon moderatorove intervencije :)

 

Uloženo/dobiveno ima smisla kad se hardver koristi za posao, i tada se to vrlo jednostavno može staviti u omjer (koliko posla nekakav komp konkretne cijene može napraviti, odnosno kada će se u konačnici isplatiti).

Kod igara, osim ako netko nije profi gamer, smisla baš i nema iako se i dalje može uspoređivati, nije problem izračunati omjere Intelove veće cijene i razlike u igrama. Problem je kad se počne pretjerivati do mjere da ispadne da je nešto red veličine skuplje ili bolje iako se na kraju radi o par postotaka razlike ... pa bar je matematika prilično egzaktna znanost :).

 

Ono što je meni malo otužno za jedan IT-forum, da je došlo dotle da je spominjanje virtualizacije ili 3D renderinga postala sprdnja iako je ovo drugo često samo sinonim za softver (i poslove) koji imaju ogromne koristi od modernih višejezgrenih procesora, odnosno omogućili i običnim smrtnicima alate koje su prije imali samo velike tvrtke i računalni centri. Osim toga, sve više se mijenja i pojam kućnog korisnika jer se mijenjaju i poslovi, odnosno puno toga se može raditi i doma (ili remote) pa granica između kućnog i kompa za posao sve više blijedi.

 

Možda se može odvojiti gaming hardver u drugu temu, ali to bi bilo besmisleno jer razvoj procesora opće namjene (AMD, Intel ili netko treći), GPUa, OpenGLa/CLa/CUDAe su potakle upravo te "ozbiljne" primjene i "nehotice" računalne igre pretvorio u industriju koja danas ima i bitan utjecaj na daljnji razvoj.

 

Realno pa nisi niti trebal odgovorit, ili ako se netko nije rodio baš jučer onda zna kaj znači omjer uloženo-dobiveno.

 

Žuto zeleni sukob nema smisla komentirat, osim pitanja da li je 10 000 kupaca znatno skuplji i5 8400 kupilo samo zbog gejmanja?Za kakvu namjenu čak 42 000 kupaca kupuje R5 2600?"Dakle to su na papiru konkurentski procesori"(ali kad vidiš razliku u cijeni......), ali eto prodajne brojke se blago rečeno drastično razlikuju.Dakle šta je AMD proc, ako to opčenito nije uloženo-dobiveno najbolji proc+daleko najprodavaniji AMD proc?

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2600-6x-3-40GHz-So-AM4-BOX_1233732.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-8400-6x-2-80GHz-So-1151-BOX_1199331.html

 

Realna logika je vrlo jasna, "a sve ostalo spada pod vjerovali ili ne raspravu u zadimljenoj birtiji".

evo ja sam se rodio jucer i ne znam kaj znaci omjer ulozeno-dobiveno?

 

mozes mi napisat, napraviti izracun brojkama gdje je neupitno cinjenicno izvedeno brojkom, to jest vrijednoscu ova tvrdnja, da je nesto bolje ulozeno-dobiveno od necega drugoga, u ovome slucaju R5 2600 vs i5 8400.

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
3dfx kaže...

evo ja sam se rodio jucer i ne znam kaj znaci omjer ulozeno-dobiveno?

 

mozes mi napisat, napraviti izracun brojkama gdje je neupitno cinjenicno izvedeno brojkom, to jest vrijednoscu ova tvrdnja, da je nesto bolje ulozeno-dobiveno od necega drugoga, u ovome slucaju R5 2600 vs i5 8400.

 

 

Ne budi naivan, to je Rambox, to se ignorira, ne zelis valjda da jos koju sarenu porukicu napise?

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Acidkiller kaže...

i9 9900k

  Pa ne bi trebao imati problema na tom taktu jer ju je to stock takt s tim coolerom. Ako ga ne možeš držati ispod 90C s tim vodenim na stock boost naponu, ona hebeš taj CPU.

8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

LOLOOOOOOOOOOOOOOOOLOLOL

#YOLO
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.tomshardware.com/news/intel-disable-hyper-threading-spectre-attack,39333.html

 

Intel’s New Spectre-Like Flaw Affects Chips Made Since 2008

 

 

vise informacija na intelovom sajtu:

 

https://www.intel.com/content/www/us/en/security-center/advisory/intel-sa-00233.html

 

popis zahvacenih procesora (i 8. i 9. generacija je zahvacena za razliku od onog sto pise u tomshardware clanku):

 

https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/corporate-information/SA00233-microcode-update-guidance_05132019.pdf

 

 

ocekuje se novo smanjenje performansi na intelovim procesorima (preporuca se disejblanje hyper threadinga LoL)

 

 

- Researchers from the VU University Amsterdam have found an extensive data breach that is present in all Intel processors. These chips are in more than 80 percent of all computers and servers.

 

- On Tuesday evening, Intel and VU announced the details of RIDL (Rogue In-Flight Data Load), a vulnerability that allows malicious parties to "steal almost all data" from computers. Unauthorized persons can view the data that the processor is currently processing.

 

- The vulnerability is in all Intel processors of the last ten years - including the very latest. Hackers can exploit the vulnerability by hiding code in a web advertisement.

 

 

https://www.wired.com/story/intel-mds-attack-speculative-execution-buffer/

 

Intel had asked all the researchers—who split into two groups working independently—to keep their findings secret, some for more than a year, until it could release fixes for the vulnerabilities.

 

I sa jednog drugog clanka:

 

According to the VU, Intel tried to downplay the severity of the leak by officially paying $40,000 in reward and "$80,000" in addition to VU University Amsterdam. That offer was politely refused.

"If it were up to Intel, they would have wanted to wait another six months"

 

 

 

oglasio se i Apple i izdao nove updejtove za MacOS:

 

https://support.apple.com/en-us/HT210107

 

Full mitigation requires using the Terminal app to enable an additional CPU instruction and disable hyper-threading processing technology. This capability is available for macOS Mojave, High Sierra, and Sierra in the latest security updates and may reduce performance by up to 40 percent2, with the most impact on intensive computing tasks that are highly multithreaded.

 

smanjenje performansi od 40%, omg

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 9:28 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 10:01 (dreadmoore).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Fanu kaže...
smanjenje performansi od 40%, omg

Vrijeme je za prodaju znači lagano.

Ako je to tako, AMD niti ne treba ništa izdavati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 10:04 (Valentin17).
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

i sta sad mi kao kucni korisnici mozemo? apsolutno nista, ove velike firme ce se naplatit nekako a mi, kome da reklamiram i7 koji je sada i5, manje vise, da mi vrate pare, jer nije to sto sam bio kupio kada sam kupovao, di je odsteta za dusevne boli, nadoknada za vjernost koja sada pada u ocima svakog intel fanboja 

 

siguran sam da kao i do sada sve te rupetine, nece imati nikakvog efekta za gaming, tako da me boli racku iskreno

Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice