Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.114.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
5 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Ima li smisla prec sa i5 9600k na 9900k i dali je kraken x52 dovoljan da hladi i9 bez overkloka?

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Acidkiller kaže...

Ima li smisla prec sa i5 9600k na 9900k i dali je kraken x52 dovoljan da hladi i9 bez overkloka?

 

 Ak je za igre na visokom framerateu ne, dobit ces par fps-a dakle ulozeno dobiveno 0 bodova, za ostalo postoji Ryzen.lp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Acidkiller kaže...

Ima li smisla prec sa i5 9600k na 9900k i dali je kraken x52 dovoljan da hladi i9 bez overkloka?

 

Kako ce ti netko odgovorit jel ima smisla ako nisi napisao sta ces radit s tim nit si naveo ostatak komponenti 

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pilimo naopako ...koji me je vrag tjerao da pogledam stanje u kokošinjcu 

Poželjno skraćeno jamstvo bez grafike Poželjno skraćeno jamstvo bez grafike
IIII
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ZGamer kaže...

Pilimo naopako ...koji me je vrag tjerao da pogledam stanje u kokošinjcu 

 nes vjerovat sinoc sam sebi gledao neki *F model s vise od 6 jezgri, kod nas ih niti nema osim onog i5 8400, cijene sumanutelp

Intel Core™ i7 Forever
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pozdrav svima

 

Imam par pitanja, nedavno sam dobio od sestre ovu maticnu asus motherboard h81m-c, unutra je neki pentium uglavnom dosta spor. Htio bih malo nadograditi pc, imam dvije opcije, ici na novu amd konfu jer mi je cijenom pristupacniji ili max iskoristiti ovu asusovu plocu. Stavio bi na nju neki i7 i najacu grafu koja ide uz njega, max mogu imati 16 giga ddr3 a mislim da polovni i7 nije losa opcija, inace imam i amd konfu sa fx6300 cpu i tu nema pomaka nikakvih jer 8500 cpu je slab pomak zato sam malo razocaran amd-om pa bi probao malo intel. Se isplati to ? Gledam malo isporedbe i7 za tu maticnu pojede fx 6300, i taj ddr3 me muci, jel zastario ili vrijedi sta to ?

Inace nisam neki nub sam si sve slazem ali malo sam van tokova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ediedi kaže...

Pozdrav svima

Ma nemoj gubiti vrijeme na stari socket i na precjenjene procesore.

Pričekaj Ryzen 2 ili si uzmi neki i5 8 ili 9 generacije, neku jeftinu ploču za njega te 16 GB RAMa čim jeftinije,

nakon toga u sljedećoj turi si nadogradi grafičku karticu, napajanje i kućište ako treba.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Da, s time bi dobio i ddr4. A ne znam bas za ryzen jako sam razocaran sa fx serijom, mislim cpu nije stucnuo sve ove godine i super me sluzi ali frustrira me to sto imam dve asusove ploce jedna intel jedna amd i koja je to razlika u nadogradnji ne mozes vjerovat. Na amd imas 8500 srednja zalost a na intelu i7 koji ubija, a otprilike ista generacija godina gore dole. Zato me amd bas odbija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ediedi kaže...

Da, s time bi dobio i ddr4. A ne znam bas za ryzen jako sam razocaran sa fx serijom, mislim cpu nije stucnuo sve ove godine i super me sluzi ali frustrira me to sto imam dve asusove ploce jedna intel jedna amd i koja je to razlika u nadogradnji ne mozes vjerovat. Na amd imas 8500 srednja zalost a na intelu i7 koji ubija, a otprilike ista generacija godina gore dole. Zato me amd bas odbija.

 To je zato jer živiš u prošlosti. U sadašnjosti je prilično obrnuto, AMD ima platformu sa super procesorima koja će se moći nadograđivati sa još dvije generacije procesora (ryzen 2 i ryzen 2 plus).

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Pa dobro ima i Intel, evo na z370 ce sad ici i 3 generacija...lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 21:23 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Stjepanj kaže...

Pa dobro ima i Intel, evo na z370 ce sad ici i 3 generacija...lp

 Vidjet ćemo, do sada su uvijek išle max dvije. Iako se u zadnje vrijeme dosta toga mijenja zahvaljujući pritisku od strane konkirencije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Jakov nisi daleko od istine, zahrdjao jesam ali 15 god imam amd konfe, otkljucavao jezgre, phenom955, tuban 6core pa fx itd itd ali uvijek ih ta nadogradnja pokopa. Sto se ryzena tice nisam u toku, ne zelim biti povrsan uvijek dobro proucim sve ali sad mi se fakat neda, doduse cinjenica je da amd polako uzima sve vise trzista. Nista ocito cu morat zaroniti duboko 😁

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ediedi kaže...

Jakov nisi daleko od istine, zahrdjao jesam ali 15 god imam amd konfe, otkljucavao jezgre, phenom955, tuban 6core pa fx itd itd ali uvijek ih ta nadogradnja pokopa. Sto se ryzena tice nisam u toku, ne zelim biti povrsan uvijek dobro proucim sve ali sad mi se fakat neda, doduse cinjenica je da amd polako uzima sve vise trzista. Nista ocito cu morat zaroniti duboko 😁

 Zaroni, ugodno ćeš se iznenaditi :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo nesto novo, iskreno prvi put sam se susreo sa ovakovom obradom videa  nisam se trudio da to izgleda ljepo i slatko  jer sam video na brzinu sklepa samo za forumu.Kad sam vidio testove nisam mogao vjerovati.Inace sam sa youtube skinio video i napravio svoj .Usporedba zelenas ryzen 2700x rtx 2070 vs zutanjka i7 6700K gtx 1070 Far Cry New Dawn je zapanjujuca sami benchmark sam uspio koliko toliko sinkronizirati sto mi je i bilo najbitinije pa eto za obradu videa od ocjene mi nemojte davati jer je nisam ni zasluzio cak sto vise ovo je velika sramota.

 

 

 

 

 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 0:07 (dreadmoore).
Moj PC  
2 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...

 Zaroni, ugodno ćeš se iznenaditi :)

 Dolje se lijepo vidi kako ce se ugodno iznenaditi, 6700k iz 2015. uparen sa slabijom karticom posrami trenutno najjaceg mainstream ryzena tj 2700x uparenog sa jacom karticom. 

dreadmoore kaže...

Evo nesto novo, iskreno prvi put sam se susreo sa ovakovom obradom videa  nisam se trudio da to izgleda ljepo i slatko  jer sam video na brzinu sklepa samo za forumu.Kad sam vidio testove nisam mogao vjerovati.Inace sam sa youtube skinio video i napravio svoj .Usporedba zelenas ryzen 2700x rtx 2070 vs zutanjka i7 6700K gtx 1070 Far Cry New Dawn je zapanjujuca sami benchmark sam uspio koliko toliko sinkronizirati sto mi je i bilo najbitinije pa eto za obradu videa od ocjene mi nemojte davati jer je nisam ni zasluzio cak sto vise ovo je velika sramota.

 

 

 

 

 

 Pa ok si ti to slozio, jedino sto se vidi da nisi uspio oba videa rastegnuti na originalnu velicinu pa se slabo vide brojke iz afterburnera. Na kraju je ipak najvaznije da se vide brojke koje pokazuju dominaciju "drloga" kako su ga neki ovdje nazvali. 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Ma smjesno eto drlog od procesora dere guzove zelenasu plus ima lik jacu kartu za 35% ajd nek njegova i nije klokana opet je tu bolja u preformasama  bar 20% eto pametnom dosta.

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Evo nesto novo, iskreno prvi put sam se susreo sa ovakovom obradom videa  nisam se trudio da to izgleda ljepo i slatko  jer sam video na brzinu sklepa samo za forumu.Kad sam vidio testove nisam mogao vjerovati.Inace sam sa youtube skinio video i napravio svoj .Usporedba zelenas ryzen 2700x rtx 2070 vs zutanjka i7 6700K gtx 1070 Far Cry New Dawn je zapanjujuca sami benchmark sam uspio koliko toliko sinkronizirati sto mi je i bilo najbitinije pa eto za obradu videa od ocjene mi nemojte davati jer je nisam ni zasluzio cak sto vise ovo je velika sramota.

 

 

 

 

 

 Ali ali ali ali ....napredna platforma ? Uloženo dobiveno ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

uloženo dobiveno sam sa i3 8100 (650 kn) i gtx 1060 6gb (1500 kn dok je bila aktualna, sada 1000 kn) na ultra desetak fpas ispod ryzen+2070 i dvdesetak ispod i7+1070 u principu preko 60 isto kao i obe konfe koje su užasno skupe.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

 

 

 Ali ali ali ali ....napredna platforma ? Uloženo dobiveno ?

 Šta ali ali ali nema tu ali ali ali jer sve je jasno, koliko je uloženo toliko je i dobiveno. 

***********
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

A joj ovo je baš ružno kako se i7 sprda sa Ryzenom.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
mislioc kaže...

A joj ovo je baš ružno kako se i7 sprda sa Ryzenom.

 Nije ružno nego uloženo dobiveno

***********
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
XXX kaže...

Obje konfiguracije su pretjerivanje za FHD, na 1440P bi stvar bila malo drugačija kad se Ryzen pogleda.

Kolega mi je pronašao idealan balans, TR za obradu videa i RTX 2080 Ti za 4k 60 Hz gaming, Intel ne može ponuditi

tako nešto po toj, pa ni sličnoj cijeni.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 10:08 (Valentin17).
16 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Jedino kaj nije dobro složio komp za full hd 144 hz gaming. To je super komp za multitasking i 1440p 75 hz gaming. Da je tako složio i za te potrebe super uloženo dobiveno ako zažmirimo da je nvidija nabila cijene.

Osim kaj je ovaj multitasking/streaming malo nategnut pojam pa je pitanje koliko ti je u stvari bitan.

 

Uglavnom nije problem u hardveru, dobivenom po uloženoj kuni nego u neznanju vlasnika kompa. Ako se itko sijeti prezentacije za prvi ryzen upravo su to i naglašavali...

 

rendering a u gamingu glatko 60 hz igranje i istovrermeni streaming kad je u pitanju puni 8/16 desktop ryzen.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo jos jedna usporedba far cry 5 opet zelenas ryzen 2700x rtx 2070 i zutanja  i7 6700k @4.0Ghz opet nisam video dobro napravio ali sam bench dobro sinkronizirao sto je najbitnije od svega uzivajte.Stim da sam kasno  vidio da je on radio high quality a ja ultra quality sto se tice grafike pa  test sam po sebi i nije mjerodavan ali eto postat cu sliku 

Evo na high jbg nisam odmah ni vidio Evo na high jbg nisam odmah ni vidio
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 12:42 (dreadmoore).
Moj PC  
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pitas li onog kome uzmes originalni video za dozvolu? Fakat los edit. Fps graf je nerelevantan, npr. random na 1:25 lijevo je krivulja grafa skroz gore i pokazuje 90fps, a desno je dosta nize i pokazuje 96fps. Ova reklama je ogavna za gledat tokom citavog videja. Ne razumijem zasto jednostavno ne linkas originalni video. Npr:

i7-6700K je svakako super, steta sto se nadje 1 polovni ispod 1900kn u godinu dana na Njuski. Btw. ne znam tko je normalan isao kupovat 2700X ili npr. 1700 za gaming. To su uglavnom videji iz 2017., 2018. kad se islo usporedjivat high-end ponuda Intela vs Ryzena, cisto da se vidi kak se odnose u gamingu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 12:55 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
The_Fichek kaže...

Pitas li onog kome uzmes originalni video za dozvolu? Fakat los edit. Fps graf je nerelevantan, npr. random na 1:25 lijevo je krivulja grafa skroz gore i pokazuje 90fps, a desno je dosta nize i pokazuje 96fps. Ova reklama je ogavna za gledat tokom citavog videja. Ne razumijem zasto jednostavno ne linkas originalni video. Npr:

 

i7-6700K je svakako super, steta sto se nadje 1 polovni ispod 1900kn u godinu dana na Njuski. Btw. ne znam tko je normalan isao kupovat 2700X za gaming. To su uglavnom videji iz 2017., 2018. kad se islo usporedjivat high-end ponuda Intela vs Ryzena, cisto da se vidi kak se odnose u gamingu.

 Relevantan je avrg FPS na kraju i cinjenica da sa slabijom karticom nabijes bolji avrg jer 2700x stvara monstruozan bn.

 

Pa ima hrpetna genijalaca samo na ovom forumu koji su 2700x uzimali za gaming, a onda se pravdali kak usput mogu upaliti diskort dok gejmaju (sto mozes i na pentiumu) i kako imaju supac cb score. 

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa rekao sam da video nije mjerodavan stim da sam kasno vidio da je covjek benchmark radio na high a ja na ultra.Opet je bilo deranja guzova, nemam ga sto pitati samo mu se mogu zahvaliti na videu sto je ga postavio i pokazao pravo stanje.Za razliku od stiva i ostalih youtubera gdje postavljaju video pa se ta razlika ni ne vidi a pogotovo ne na hw gdje je 35% bolja u nekim stavrima.Sto znaci ulozeno dobiveno nakon svih ovih godina.

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Dupli post

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 13:02 (dreadmoore).
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Mislim zbog copyrighta da ga pitas, ali oke, nema tu puno pregleda, nebu te nitko tuzio.

 

Videi pokazuju nesto sto je odavno poznato, da Ryzeni trenutno nisu za igranje na high refresh rate-u, znaci iznad 75Hz (jer prvi iduci monitor s vecim RR ima 100 ili 144Hz).

 

Da, sa rtx 2070 bome pokazuje BN, ako je vjerovat prvom videju. Jel to stvarno bio i7-6700K sa gtx 1070, a 2700X sa 2070 u prvom videu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 13:20 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Jest bio je i jedan i drugi zasto bih lagao cak imam i video gdje je ryzen 2600x sa gtx 1070ti pa opet  losije rezultate daje od moje konfe kod njega memorija na 3200 procesor klokan 4.2ghz i graficka klokana.Evo ako nevjerujes moja konfa 

AMD AntiBoy
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice