Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.099.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mitohondri kaže...

Pregled svi Z690 ploca i njihovih razlika

I kažu nema Z ploča pristupačnih. Od 170 USD do 1200 USD. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 23:35 (Envy).
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Timo kaže...

jel netko slozio stroj na novoj platformi vec? da baci neku usporedbu sa starijim

 

Evo danas naručio konačno sve tako da mi sada ostaje samo nervozno čekanje.

Trenutno sam od 2014 na Xeon intel xeon e3 1231 v3, 16GB DDR3, gforce 1060 6GB (nju ne mjenjam dok se god ovo sranje sa grafuljama ne smiri)

Naručio:

i7 12700k - 437€

Crucial Ballistix 32GB DDR4 Kit (2x16GB) - 102€

MSI PRO Z690-A DDR4 - 199€

Samsung SSD 980 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 V-NAND MLC 1TB - 112€

Noctua NH-U12S - 65 € (naručio odmah besplatni nosač la lga1700 na njihovoj stranici jer nije u paketu)

Sve skupa: 915€

Tražio sam neki optimum, a sad za trenutni budžet ovo je bio najbolje što sam iskopao i uštedio danas cca 100 eur (na cijene prije 2 tjedna) na BF akcijama Amazon, Caseking, Computer universe. Da sam ovo sve kupio u SLO kesnio bi cca 200 eur više.

 

Ostalo selim iz starog kompjutera (grafična, diskovi, kučište, napajanje..)

 

Sad ostaje najgori dio, čekanje 

 

P.S. Ako koga zanima mogu napravit usporedbu, iako neznam koliko je fer :)

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
nikonja kaže...
Timo kaže...

jel netko slozio stroj na novoj platformi vec? da baci neku usporedbu sa starijim

 

Evo danas naručio konačno sve tako da mi sada ostaje samo nervozno čekanje.

Trenutno sam od 2014 na Xeon intel xeon e3 1231 v3, 16GB DDR3, gforce 1060 6GB (nju ne mjenjam dok se god ovo sranje sa grafuljama ne smiri)

Naručio:

i7 12700k - 437€

Crucial Ballistix 32GB DDR4 Kit (2x16GB) - 102€

MSI PRO Z690-A DDR4 - 199€

Samsung SSD 980 NVMe M.2 2280 PCIe 3.0 V-NAND MLC 1TB - 112€

Noctua NH-U12S - 65 € (naručio odmah besplatni nosač la lga1700 na njihovoj stranici jer nije u paketu)

Sve skupa: 915€

Tražio sam neki optimum, a sad za trenutni budžet ovo je bio najbolje što sam iskopao i uštedio danas cca 100 eur (na cijene prije 2 tjedna) na BF akcijama Amazon, Caseking, Computer universe. Da sam ovo sve kupio u SLO kesnio bi cca 200 eur više.

 

Ostalo selim iz starog kompjutera (grafična, diskovi, kučište, napajanje..)

 

Sad ostaje najgori dio, čekanje 

 

P.S. Ako koga zanima mogu napravit usporedbu, iako neznam koliko je fer :)

Čim si složiš taj dragulj treba nam doooobra recencija i to recencija Workstation vs. Desktop ili točnije Xeon vs Core.

Potrudi se ako ti nije mrsko, jer ja kako sam prije 10-tak godina prešao na Workstation, blage veze ne'am kako u dubini duše funkcionišu Desktop računari. Dobro malo karikiram ali skontat ćeš ti o čemu pričam.

Bitno mi je da sve ono što ti je Xeon pružao a sada možda i ne - to mi je bitno. Brzina manje više. ;-)

PS: Možda da probaš prvo sa grafuljom iz tog K procesora pa onda da ubaciš Nvidiju prije nego što UHD 770 disejblaš. Častim pivom za dobru recenziju. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 23:14 (Envy).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...


Potrudi se ako ti nije mrsko, jer ja kako sam prije 10-tak godina prešao na Workstation, blage veze ne'am kako u dubini duše funkcionišu Desktop računari. Dobro malo karikiram ali skontat ćeš ti o čemu pričam.

I ja sam imao dual Xeon 16/32 stroj... Sad ga AMD laptop rastavi na proste faktore... Ti stari workstationi su stare krame i ne vrijede ni ono malo sta za njih pitaju...

 

 

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
ansha kaže...

I ja sam imao dual Xeon 16/32 stroj... Sad ga AMD laptop rastavi na proste faktore... Ti stari workstationi su stare krame i ne vrijede ni ono malo sta za njih pitaju...

 

 

Misliš kao što Alder Lake sada išamara Shytzena? Ili mobilni Tiger ono smeće od 4800H. To nije poanta, poanta je da ako si imao Xeon valjda si znao što trebaš raditi sa njim i što ti je omogućio a ne da pričamo o tome da će 2038. godine jedan telefončić u džebu biti snažan kao današnja farma servera.

Bilo kako bilo stiže mi dva AMD-a, imam ovaj pod MOJ PC, jedan Xeon iz SSSR doba, i još 5-6 računara pa ću napraviti jedan zanimljiv test. Nikakve CGI gluposti nego neki realan test.

I baš šamara ? :) i u heavy multi-threadu ? Intelovi marketinški bs-eri su opet prešutjeli taj dio priče.

 

Da 12900K toliko ne troši (i ne grije) i da ne treba skuplje ploče, ne bi bio loš, bar je po prvi put cijena pristojna.

 

Budući da spominjanje V-Raya ili Corone mnogima uzrokuje duševne boli, za promjenu stress test sa CPU minerom (RTM), ploča B550 Tomahawk, uz laganih 1.0825-1,125V gusli već par dana.

Da mu ne bude lako, sve to u jednom starom BigDragon Ćufteku koji i nije primjer dobro ventiliranog kućišta, a često služi i kao stolica :)

 

5950X, 24+ sati 100% load, Noctua D14, max. 71°C 5950X, 24+ sati 100% load, Noctua D14, max. 71°C
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...

I baš šamara ? :) i u heavy multi-threadu ? Intelovi marketinški bs-eri su opet prešutjeli taj dio priče.

Da 12900K toliko ne troši(i ne grije) i da ne treba skuplje ploče, ne bi bio loš, bar je po prvi put cijena pristojna.

 

Budući da spominjanje V-Raya ili Corone mnogima uzrokuje duševne boli, za promjenu stress test sa CPU minerom (RTM), ploča B550 Tomahawk, uz laganih 1.0825-1,125V gusli već par dana.

Da mu ne bude lako, sve to u jednom starom BigDragon Ćufteku koji i nije primjer dobro ventiliranog kućišta, a često služi i kao stolica :)

 

Pa zato je žuto i jeftinije, pa mora bit jeftinije ako hoče konkurirat znatno boljem i efikasnijem/štedljivijem Zen 3 procesoru.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=366&jumpto=6438089&sort=asc&view=flat

 

Intel je zaboravio dizajnirat dobre i štedljive procesore, i to se sad ili ubuduče gadno če se odrazit na debelom padu Intel serverskog CPU udjela.

 

Serverska ili HPC rješenja na AMD hardveru, takve kombinacije po svuda rastu kao gljive nakon kiše.Posebno sad nakon kaj je AMD predstavio ove monstrume ili serverske CDNA2 MI200X grafetine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-vlak-napokon-krece-pravom-smjeru/238615.aspx?page=2&jumpto=6441580&sort=asc&view=flat

 

Alder Lake K modeli su silovani za Desktop, i tu je priči kraj nema se više kaj dodati.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/intel-core-i9-12900k-i7-12700k-i5-12600k-impe/285799.aspx?page=1&jumpto=6442748&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 13:44 (rambox).
10 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
@Ansha
Apsolutno!
Do skora sam imao mac pro sa dual x5650 xeonima i iskreno ne vrijede marku pored jednog starog 4790k procesora.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...



I baš šamara ? :) i u heavy multi-threadu ? 

 

 

 

Laptop ~2200cb, dual Xeon ~2000cb, to je R15, u novijima je veca razlika... Da ne pricamo o single core-u... 

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Mladen kaže...



I baš šamara ? :) i u heavy multi-threadu ? 

 

 

 

Laptop ~2200cb, dual Xeon ~2000cb, to je R15, u novijima je veca razlika... Da ne pricamo o single core-u... 

Da, znam, imao sam par dana Asusov laptop TUF FA506 sa 4800H, zato su mi i smiješne ove bombastične izjave kako AlderLake nešto šamara.

Dobro je da AlderLake u dosta stvari dostiže a u nekim i prestiže Ryzene ali daleko je to od nekog šamaranja, a 3Dcache i Zen 4 modeli su blizu.

 

Glede ovih starih makina, da, kad ih vrijeme pregazi su beskorisni, preveliki i prebučni za neki kućni ili uredski komp a slabi za posao.

Npr. jedan dual 10-core E5-2650 (ukupno 20/40) se ne isplati ni paliti pored ovi malih mainstream kantica tipa 3900X ili, da budem ontopic, AlderLakea i7 ili i9.

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
ansha kaže...
Mladen kaže...



I baš šamara ? :) i u heavy multi-threadu ? 

 

 

 

Laptop ~2200cb, dual Xeon ~2000cb, to je R15, u novijima je veca razlika... Da ne pricamo o single core-u... 

Da, znam, imao sam par dana Asusov laptop TUF FA506 sa 4800H, zato su mi i smiješne ove bombastične izjave kako AlderLake nešto šamara.

Dobro je da AlderLake u dosta stvari dostiže a u nekim i prestiže Ryzene ali daleko je to od nekog šamaranja, a 3Dcache i Zen 4 modeli su blizu.

 

Glede ovih starih makina, da, kad ih vrijeme pregazi su beskorisni, preveliki i prebučni za neki kućni ili uredski komp a slabi za posao.

Npr. jedan dual 10-core E5-2650 (ukupno 20/40) se ne isplati ni paliti pored ovi malih mainstream kantica tipa 3900X ili, da budem ontopic, AlderLakea i7 ili i9.

 

 

 

E5 2650 isto biva pregazen od laptopa, da ne spominjemo desktop cpu-ove... To je razina ryzena 1600..

 

Edit - nisam vidio da spominjes dual, onda je to razina 5800X u multiju...

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2021 15:59 (ansha).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
* * *

 

 

 

E5 2650 isto biva pregazen od laptopa, da ne spominjemo desktop cpu-ove... To je razina ryzena 1600..

 

Edit - nisam vidio da spominjes dual, onda je to razina 5800X u multiju...

Pregažen od čega? Kada trebaš da simuliraš cijelu DMVPN mreži i hvatanja pomoći Wiresharka određene pakete, onda i ovih mojih sićušnih 1 TB RAM-a postaje usko grlo.

Na stranu što ti Desktop CPU pružaju "crvenu tabletu" iz matrixa, pa ti se sve čini kao da leti, ali u ozbiljnim proračunina, sve pada u vodu sa 2 x 16 GB-RAM-a. CPU je ne bitan. Kao i prošlogodišnji ZEN ili ako ćeš preciznije "lanjski snijeg". Bitan je je ako želiš 1 TB RAM-a. A bankama i TV mrežema gdje su linkovi po 40 gbps, sve pada u vodu.

PS: Iskustvo iz jedne (već sam pričao) BG tvrtke koja se bavi vizualizacijom malih stanova. Na pitanje koliko bi vam novi ZEN procesori mogli pomoći u tome. Dobio sam sledeći odgovor: "Za jednu vizualizaciju da li je potrebno 20 ili 120 minuta nama nije bitno - mi to naplaćujemo 1500€ a da li će se vizualizacija trajati pola sata ili cijelu noć - nas nije briga, ionako je pola posla odlazak na lice mjesta, skeniranje prostora sa Boschovim laserom i sl. to je glavni dio posla".

Eto što su rekli za ZEN. Da budem precizniji briga ih i za Intela, šef ne da za novu opremu a i da dâ sve se svodi na glavni dio posla - do u milimetar skenirati stan i predložiti koje pločice koje skrive rasvjete gdje idu itd. itd, yeah, upravo se na to svodi.

Ja juče slikao hranu za jedan Menu sa hranom, sa profi Nikonom i flagship Mobitelom iz 2019, potpuno je nebitno da li koristim ovaj Xeon iz MOJ PC sa 1 TB-RAM-a ili X5680 sa 24 GB-RAM-a... bitno je naći program koji će to sve da sredi a da ja ne moram po staroj školi laso toolom u PS-u ručno blendati slike sa nekakvom pozadinom od drveta ili nekim specijal tanjurima.

Poanta: ljudi uzimaju pare sa Core 2 Quad ili sa Ryzen Threadripperom!

Cilj testa ako kolega zna što mu je omogućio Xeon da to usporedi sa Alderom Dektopu, za AMD ionako nas nije brije već mjesec i pol dana.

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

10 godina stare Xeone usporedivat danas sa novim procesorima nema smisla.Svatko neka si kupuje sto hoce i po potrebi.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
ansha kaže...
* * *

 

 

 

E5 2650 isto biva pregazen od laptopa, da ne spominjemo desktop cpu-ove... To je razina ryzena 1600..

 

Edit - nisam vidio da spominjes dual, onda je to razina 5800X u multiju...

Pregažen od čega? Kada trebaš da simuliraš cijelu DMVPN mreži i hvatanja pomoći Wiresharka određene pakete, onda i ovih mojih sićušnih 1 TB RAM-a postaje usko grlo.

Na stranu što ti Desktop CPU pružaju "crvenu tabletu" iz matrixa, pa ti se sve čini kao da leti, ali u ozbiljnim proračunina, sve pada u vodu sa 2 x 16 GB-RAM-a. CPU je ne bitan. Kao i prošlogodišnji ZEN ili ako ćeš preciznije "lanjski snijeg". Bitan je je ako želiš 1 TB RAM-a. A bankama i TV mrežema gdje su linkovi po 40 gbps, sve pada u vodu.

PS: Iskustvo iz jedne (već sam pričao) BG tvrtke koja se bavi vizualizacijom malih stanova. Na pitanje koliko bi vam novi ZEN procesori mogli pomoći u tome. Dobio sam sledeći odgovor: "Za jednu vizualizaciju da li je potrebno 20 ili 120 minuta nama nije bitno - mi to naplaćujemo 1500€ a da li će se vizualizacija trajati pola sata ili cijelu noć - nas nije briga, ionako je pola posla odlazak na lice mjesta, skeniranje prostora sa Boschovim laserom i sl. to je glavni dio posla".

Eto što su rekli za ZEN. Da budem precizniji briga ih i za Intela, šef ne da za novu opremu a i da dâ sve se svodi na glavni dio posla - do u milimetar skenirati stan i predložiti koje pločice koje skrive rasvjete gdje idu itd. itd, yeah, upravo se na to svodi.

Ja juče slikao hranu za jedan Menu sa hranom, sa profi Nikonom i flagship Mobitelom iz 2019, potpuno je nebitno da li koristim ovaj Xeon iz MOJ PC sa 1 TB-RAM-a ili X5680 sa 24 GB-RAM-a... bitno je naći program koji će to sve da sredi a da ja ne moram po staroj školi laso toolom u PS-u ručno blendati slike sa nekakvom pozadinom od drveta ili nekim specijal tanjurima.

Poanta: ljudi uzimaju pare sa Core 2 Quad ili sa Ryzen Threadripperom!

Cilj testa ako kolega zna što mu je omogućio Xeon da to usporedi sa Alderom Dektopu, za AMD ionako nas nije brije već mjesec i pol dana.

Zašto onda ne uzmeš Epyc i 4TB a ne se tu mučiš  sa 1 ? :)

 

Ovo za vizualizacije, bez konteksta je beskorisna informacija, ako koriste GPU render-engine onda naravno da im ne treba jak CPU a to da im je nebitan rok dovoljno govori o njima, ili još gore da im je pola posla izmjeriti prostor :).

Za nekakvu prosječnu novu kolekciju nekih proizvoda (namještaj, sanitarije, stolarija ...) treba izbaciti na desetke rendera dnevno, razne kombinacije scenografije, materijala, kuteva gledanja itd. a onda ti još na kraju dođe napušeni art director pa promijeni pola jučer dogovorenih stvari :) Da ne duljim, danas je i više od 80% svega toga CGI jer je klasično fotografiranje presporo i skupo . I onda ti ispališ da je procesor nebitan ? :))

 

Da budem ontopic, meni je nekad gore spomenuti dual Xeon (imali smo ih 5 kom, 2 još stoje za ukras) u usporedbi sa tadašnjim mainstream ili HEDT kompovima omogućavao kraće rokove posebno za velike rezolucije rendera ili animacije.

Osim cijene, mana je i puno manje fleksibilnosti u odnosu na mainstreama/HEDT za koje komponente nabaviš i isti dan ako treba. Danas veću snagu imam sa 3 puta jeftinijim R9 ili teoretski i9 AlderLakeom, teoretski zato jer ga uz ovoliku potrošnju i grijanje ne bi izabrao za tu primjenu.

Ali bar su gameri zadovoljni, i to je nešto :).

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
* * *

Zašto onda ne uzmeš Epyc i 4TB a ne se tu mučiš  sa 1 ? :)

 

* * *

 

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

 

A Lenovo je jedini proizvođač workstationa ? Može to puno jeftinije, pratim cjenike jer mi nitko ne kupuje ili poklanja opremu.

 

Da si priložio neku donaciju svaki put kad si ovako dramatično najavio odlazak ovo bi bio najbogatiji forum svemira :).

Ako te toliko smetaju moji postovi, probaj ne pisati netočne i paušalne postove pa ja neću imati što demantirati i ispravljati. Posebno za CGI što mi je posao pa sigurno neću prešutjeti kad ispališ nekakvu glupost i srozavaš forum na razinu birtijaških tračeva.

 

Isto tako, ne moraš ni omaložavati ostale forumaše kao par stranica prije, https://forum.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/intel-i7i9-club/6438304.aspx

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
Envy kaže...

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

 

A Lenovo je jedini proizvođač workstationa ? Može to puno jeftinije, pratim cjenike jer mi nitko ne kupuje ili poklanja opremu.

 

Da si priložio neku donaciju svaki put kad si ovako dramatično najavio odlazak ovo bi bio najbogatiji forum svemira :).

Ako te toliko smetaju moji postovi, probaj ne pisati netočne i paušalne postove pa ja neću imati što demantirati i ispravljati. Posebno za CGI što mi je posao pa sigurno neću prešutjeti kad ispališ nekakvu glupost i srozavaš forum na razinu birtijaških tračeva.

 

Isto tako, ne moraš ni omaložavati ostale forumaše kao par stranica prije, https://forum.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/intel-i7i9-club/6438304.aspx

 

Da - jedini je vendor mog partnera i ne pada mi na pamet da iskeširam 90k USD samo za 2 TB  memorijre, Jasno?! Nema ni drugog ni trećeg a ni tebe. Kupuju mi i poklanjaju opremu. Neki problem?

 

Moj odlazak je simbolične prirode jer vidim da je Ryzen tema, ne na aparatima, nego u komi pa ste svi došli trolati ovdje.

 

A dotičnom kolegi to je kompliment ne samo od mene nego od još desetak kolega, a podršku imaju takvi kao ti: Ryzen umro kolege došle na Alder club.

 

l.p.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...
Mladen kaže...
Envy kaže...

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

 

A Lenovo je jedini proizvođač workstationa ? Može to puno jeftinije, pratim cjenike jer mi nitko ne kupuje ili poklanja opremu.

 

Da si priložio neku donaciju svaki put kad si ovako dramatično najavio odlazak ovo bi bio najbogatiji forum svemira :).

Ako te toliko smetaju moji postovi, probaj ne pisati netočne i paušalne postove pa ja neću imati što demantirati i ispravljati. Posebno za CGI što mi je posao pa sigurno neću prešutjeti kad ispališ nekakvu glupost i srozavaš forum na razinu birtijaških tračeva.

 

Isto tako, ne moraš ni omaložavati ostale forumaše kao par stranica prije, https://forum.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/intel-i7i9-club/6438304.aspx

 

Da - jedini je vendor mog partnera i ne pada mi na pamet da iskeširam 90k USD samo za 2 TB  memorijre, Jasno?! Nema ni drugog ni trećeg a ni tebe. Kupuju mi i poklanjaju opremu. Neki problem?

 

Moj odlazak je simbolične prirode jer vidim da je Ryzen tema, ne na aparatima, nego u komi pa ste svi došli trolati ovdje.

 

A dotičnom kolegi to je kompliment ne samo od mene nego od još desetak kolega, a podršku imaju takvi kao ti: Ryzen umro kolege došle na Alder club.

 

l.p.

Zato i ima Ryzen tema ~27700 postova, a i7/i9 ~11000 postova 

Stvarno so teza komedija od lika... Ti i rambox pod ruku...

10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Envy kaže...
Mladen kaže...
Envy kaže...

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

 

A Lenovo je jedini proizvođač workstationa ? Može to puno jeftinije, pratim cjenike jer mi nitko ne kupuje ili poklanja opremu.

 

Da si priložio neku donaciju svaki put kad si ovako dramatično najavio odlazak ovo bi bio najbogatiji forum svemira :).

Ako te toliko smetaju moji postovi, probaj ne pisati netočne i paušalne postove pa ja neću imati što demantirati i ispravljati. Posebno za CGI što mi je posao pa sigurno neću prešutjeti kad ispališ nekakvu glupost i srozavaš forum na razinu birtijaških tračeva.

 

Isto tako, ne moraš ni omaložavati ostale forumaše kao par stranica prije, https://forum.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/intel-i7i9-club/6438304.aspx

 

Da - jedini je vendor mog partnera i ne pada mi na pamet da iskeširam 90k USD samo za 2 TB  memorijre, Jasno?! Nema ni drugog ni trećeg a ni tebe. Kupuju mi i poklanjaju opremu. Neki problem?

 

Moj odlazak je simbolične prirode jer vidim da je Ryzen tema, ne na aparatima, nego u komi pa ste svi došli trolati ovdje.

 

A dotičnom kolegi to je kompliment ne samo od mene nego od još desetak kolega, a podršku imaju takvi kao ti: Ryzen umro kolege došle na Alder club.

 

l.p.

Zato i ima Ryzen tema ~27700 postova, a i7/i9 ~11000 postova 

Stvarno so teza komedija od lika... Ti i rambox pod ruku...

 Rxzen tema ima triput više postova čisto zato što ima i trista puta više problema, te ne radi ovo ne radi ono pa veliki stručnjaci daju gomilu objašnjenja od kojih većina nema nekog smisla i eto kako se skupi gomila postova.

 

Ajte lipo svi skupa s tim debilnim raspravama u3 hm Ryzen teme pa tamo spamajte

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa logično da večina koja je kupila Ryzena u zadnjih 2-3 mjeseca sada pokušava opravdat investiciju jer bi radije gonila Alder lake-a, iako je po drugoj strani blesavo "čekat" jer uvijek će doč novi i bolji i brži i.... procesor.

Ali činjenica je da se Intel "vratio i preuzeo tron", a kako će bit krajem sljedeće godine kad dođe AMD-ova Zen3 platforma i novi Intelovi procesori nitko nezna, ali bit će jako zanimljivo definitivno.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
nikonja kaže...

Pa logično da večina koja je kupila Ryzena u zadnjih 2-3 mjeseca sada pokušava opravdat investiciju jer bi radije gonila Alder lake-a, iako je po drugoj strani blesavo "čekat" jer uvijek će doč novi i bolji i brži i.... procesor.

Ali činjenica je da se Intel "vratio i preuzeo tron", a kako će bit krajem sljedeće godine kad dođe AMD-ova Zen3 platforma i novi Intelovi procesori nitko nezna, ali bit će jako zanimljivo definitivno.

Meni je logično opravdati investiciju prije a ne poslije kupnje, ali da, dobro da se Intel vratio u igru (imho, ovo o tronu je malo nategnuto), jer nedostatak konkurencije vodi u stagnaciju.

(Zen 3 je generacija arhitekture predstavljena otprilike lani u ovo doba, na istoj AM4 platformi iz 2017. a uskoro se očekuje Zen 3+ (3Dcache) i Zen 4 na novoj, AM5 (PCI-E 5.0 i DDR5).

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 19:02 (Mladen).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...
Envy kaže...
Mladen kaže...
Envy kaže...

Lenovo nema tu ponodu u Workstation segmetu samo neku srednju P610.. pričao sam davno ali ti nisi slušao. Znaš li koliko je para 1 TB RAM-a. HP ima Radnu stanicu sa 2 TB čija je doplata 90k USD.

..bla bla bla.. izlazim iz ovih Clubova kao kolega Nixass, protiv vjetrenjača se teško boriti.

Tu i tamo ću se uključivati - što je pošteno - pošteno je. ;-)

 

A Lenovo je jedini proizvođač workstationa ? Može to puno jeftinije, pratim cjenike jer mi nitko ne kupuje ili poklanja opremu.

 

Da si priložio neku donaciju svaki put kad si ovako dramatično najavio odlazak ovo bi bio najbogatiji forum svemira :).

Ako te toliko smetaju moji postovi, probaj ne pisati netočne i paušalne postove pa ja neću imati što demantirati i ispravljati. Posebno za CGI što mi je posao pa sigurno neću prešutjeti kad ispališ nekakvu glupost i srozavaš forum na razinu birtijaških tračeva.

 

Isto tako, ne moraš ni omaložavati ostale forumaše kao par stranica prije, https://forum.bug.hr/forum/post/procesori-mbo/intel-i7i9-club/6438304.aspx

 

Da - jedini je vendor mog partnera i ne pada mi na pamet da iskeširam 90k USD samo za 2 TB  memorijre, Jasno?! Nema ni drugog ni trećeg a ni tebe. Kupuju mi i poklanjaju opremu. Neki problem?

 

Moj odlazak je simbolične prirode jer vidim da je Ryzen tema, ne na aparatima, nego u komi pa ste svi došli trolati ovdje.

 

A dotičnom kolegi to je kompliment ne samo od mene nego od još desetak kolega, a podršku imaju takvi kao ti: Ryzen umro kolege došle na Alder club.

 

l.p.

Zato i ima Ryzen tema ~27700 postova, a i7/i9 ~11000 postova 

Stvarno so teza komedija od lika... Ti i rambox pod ruku...

Šta ti nije jasno?

Dam momku posao u ruke (čitaj: kruh) da snima dvosatnu konferenciju preko Zooma, lik ima najnoviji AMD-ov laptop i 4 tjedna mi kuka da nešto nije u redu i da su mu snimci po 6-8 sati veliki. ja za njim moram editovati. Kažem mu donesi taj laptop da vidim šta radiš i kako radiš nakon XY sati objašnjavanja. Je li tako i tako radiš pitam ga ja ovdje u ovoj mojoj sobi on - upravo tako. Vrati se kući i navečer snima konferenciju i opet ujutru mi govori 6 sati videa.

Šta se desilo. Booom! Zoom problem sa AMD-ovim procesorima
Uzmem stari Xeon i dam liku da radi. Vražija Quadrovka FX1800 od 50 kuna na njušakula odradila je bolje svoj posao nego ona njegova Vega. A njemu fino kažem da uzme onaj laptop i da ga baci kroz prozor.

Evo ti link: Zoom crashing on Ryzen???????? : Zoom (reddit.com)

A i Zoom je objavio na službenoj stranici i opisao sam i u Ryzen temi problem i nitko se nije ni osvrnuo, osim trolova koji spominju Spectre imagninarni problem. Jedini koji temu drži živom je Friday koj samo što nije skrenuo sa pameti od AMD-a. Eto skoro 10 dana tamo nitko ništa ne piše.

Svaki problem koji sam opisao tamo jednostavno se ignorira  iako linkam problem sa službenih AMD-ovih stranica.


Ne možeš protiv velikih kao što je Intel i to je to. A usporedba ti je smiješna "bolja Ryzen tema jer ima više postova". Tema će biti aktivna kada nam kolega flowmaster počne pričati o AMD-u i 3D kešu, i počne najavljivati procesore za treći milenijum, kao da Intel neće istu stvar napraviti.

Nemam ja ništa protiv AMD-a i vremena kada sam imao Athlona 5000+ i HD4670. Da budem iskren još čuvam tu kutiju i uživao sam u Euro Truck simulatoru i sl. čak sam i svom Vendoru rekao da razmišljam o onoj P610 sa Ryzenom i Threadripperom.. ali uperi mi pištolj sada da uzmem AMD-a i reću ti samo: "pucaj to ne ide u moju kuću".

Ajde da ne trolamo više, čuvaj mi se: 

14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Čeka se još samo Z690 Formula...

 

i9 12900K

Asus ROG Z690 Formula

4x16 GB 4800 MHz Kingston Fury Beast DDR5 RAM

2x1TB Samsung 970 EVO Plus NVME SSD

2x2TB Samsung QVL SATA SSD

2x10 TB WD Gold

Corsair H150i Elite Capellix White

Lian Li O11 Dynamic XL White

2x Corsair QL120 Tri Pack White

 

GPU je stari GTX 1080, čekam RTX 40xx seriju, pa nešto uzimam...

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 23:14 (softwaremaniac).
Moj PC  
12 0 hvala 3
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club

Zašto 4x16 ? Ima nekih prednosti nad 2x32 ili cijena/dobavljivost ?

14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Dobavljivost. Nije bilo drugih opcija za 64 GB RAM.

5 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

DDR5 performanse test

 

izgleda da dok se ne pojavi DDR5 8000 DDR5 memoriju, treba preskociti, onako opcenito

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
softwaremaniac kaže...

Čeka se još samo Z690 Formula...

 

i9 12900K

Asus ROG Z690 Formula

4x16 GB 4800 MHz Kingston Fury Beast DDR5 RAM

2x1TB Samsung 970 EVO Plus NVME SSD

2x2TB Samsung QVL SATA SSD

2x10 TB WD Gold

Corsair H150i Elite Capellix White

Lian Li O11 Dynamic XL White

2x Corsair QL120 Tri Pack White

 

GPU je stari GTX 1080, čekam RTX 40xx seriju, pa nešto uzimam...

Ne kuzim, uzeo si Formulu a ne mislis radit custom loop? 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Ne kuzim, uzeo si Formulu a ne mislis radit custom loop? 

Nekada je Formula imala i više faza, ne znam kako je danas.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa piše na stranici ploče

 

  • Robust Power Solution: 20+1 teamed power stages rated for 105 A, ProCool II power connectors, MicroFine alloy chokes and premium metallic capacitors 
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
forumaš kaže...

Pa piše na stranici ploče

 

  • Robust Power Solution: 20+1 teamed power stages rated for 105 A, ProCool II power connectors, MicroFine alloy chokes and premium metallic capacitors 

Zašto da sam tražim kad mi ovako netko drugi može pronaći??? Daj kad si već tamo napiši kako je to kod Hero i Extrema, da znam kaj kupujem kad dođe vrijeme.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Kad budeš kupovao pomognem ti, sam se javi.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice