Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.098.541
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

ljudi jedno pitanje vezano za Socket 1700.

 

ja trenutno imam Corsair H150i Pro i kako vidim na njegovoj stranici podrzan je za LGA 1200 hoce li biti onda podrzan i za 1700 ?

 

necu valjda morati mjenjati CPU Cooler? nisam o tome bas ni razmisljao i sjetio se odjednom. 

 

ja se nadam da necu i to sad morati uzimati ... 

 

EDIT: 

 

vidm da ima da se uzmu 1700 Kit ovi sarafi pa bi ih mogao uzeti za svaki slucaj. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2021 8:45 (_itsmoriarty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

hoce li biti onda podrzan i za 1700 ?

Koju ploču si uzeo?

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
_itsmoriarty kaže...

hoce li biti onda podrzan i za 1700 ?

Koju ploču si uzeo?

 Asus Maximus Hero z690.

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

 Asus Maximus Hero z690.

Sve ti odgovara i ništa više ne moraš kupovati, ASUS Z690 ploče sve imaju izbušene rupe kako za stari socket, tako i za novi.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
_itsmoriarty kaže...

 Asus Maximus Hero z690.

Sve ti odgovara i ništa više ne moraš kupovati, ASUS Z690 ploče sve imaju izbušene rupe kako za stari socket, tako i za novi.

 ehhh super, hvala puno, popravio si mi dan haha. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

 ehhh super, hvala puno, popravio si mi dan haha. 

 

Bome je bilo blizu. Skoro si potrosio 3 dodatna eura na svoju budget konfu...

Freak Show Inc.
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Friday kaže...
_itsmoriarty kaže...

 ehhh super, hvala puno, popravio si mi dan haha. 

 

Bome je bilo blizu. Skoro si potrosio 3 dodatna eura na svoju budget konfu...

 bome ... i 3 eura je nesto! 

2 godine
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...
Friday kaže...
_itsmoriarty kaže...

 ehhh super, hvala puno, popravio si mi dan haha. 

 

Bome je bilo blizu. Skoro si potrosio 3 dodatna eura na svoju budget konfu...

 bome ... i 3 eura je nesto! 

 Uzmi te sarafe, neces imati dobar Pritisak. Mozda su rupe iste, ali heatspreader nije. 

 

Edit: zapravo da netrebas te sarafe, ali imat ces svejedno problema sa pritiskom zbog asimetricnog dizajna i razlicite visine heatspreadera na starim coolerima. I Steve od HWU je isto to ustanovio. 

ps://wccftech.com/older-cpu-coolers-might-have-mounting-pressure-distribution-issues-with-intels-alder-lake-desktop-cpus/

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2021 9:58 (UltrasVinkovci).
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Nzn u koju temu bi pitao pa ću ode :) Zna li ko kako se otključava power limit na asrock z590 pro4
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_itsmoriarty kaže...

* * *

 

ja trenutno imam Corsair H150i Pro i kako vidim na njegovoj stranici podrzan je za LGA 1200 hoce li biti onda podrzan i za 1700 ?

 

necu valjda morati mjenjati CPU Cooler? nisam o tome bas ni razmisljao i sjetio se odjednom. 

 

ja se nadam da necu i to sad morati uzimati ... 

 

* * *

A to je Cooler, ja mislio ploča pa mi naziv Corsair bio malo čudan za ploče.

Nego što će nego podržavati, da li službeno a prije neslužbeno za par dolara neke nadogradnje. l.p. 

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

https://www.reddit.com/r/AyyMD/comments/qxtpzg/upon_release_of_intel_alder_lake_amd_dropped_the/
300 dolara u USA. Vau. Ok, to je i bez poreza, bla, bla, bla. Al 300 dolara novi cpu i AMD je spustio rižu na 300. Znači imali su maržu boli glava. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Moraju kad rulja previše govori o Alder Lejku :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

https://www.reddit.com/r/AyyMD/comments/qxtpzg/upon_release_of_intel_alder_lake_amd_dropped_the/
300 dolara u USA. Vau. Ok, to je i bez poreza, bla, bla, bla. Al 300 dolara novi cpu i AMD je spustio rižu na 300. Znači imali su maržu boli glava. 

 Brutalno!krece medusobno klanje

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

https://www.reddit.com/r/AyyMD/comments/qxtpzg/upon_release_of_intel_alder_lake_amd_dropped_the/
300 dolara u USA. Vau. Ok, to je i bez poreza, bla, bla, bla. Al 300 dolara novi cpu i AMD je spustio rižu na 300. Znači imali su maržu boli glava. 

 

Boris grozni kaže...
cvaja997 kaže...

https://www.reddit.com/r/AyyMD/comments/qxtpzg/upon_release_of_intel_alder_lake_amd_dropped_the/
300 dolara u USA. Vau. Ok, to je i bez poreza, bla, bla, bla. Al 300 dolara novi cpu i AMD je spustio rižu na 300. Znači imali su maržu boli glava. 

 Brutalno!krece medusobno klanje

 

Na kojoj je to planeti trenutno 12700K 300 USD? I koji pametnjaković bi uzeo Shytzena naspram Aldera?

Možda na toj sličici gdje piše UNAVAIBLE ONLINE.

U međivremenu: The high-performance gaming champ! Izvor: ovdje.

6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Microcenter, USA. Bilo tada, tako radi ta trgovina. Sad je opet oko 400 dolara. Imaju akcije, vjerojatno nije bila redovna cijena. Ipak, u EU takve stvari se nikad neće vidjet. Najnoviji CPU sa popustom. 

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Volume kaže...
Zna li ko kako se otključava power limit na asrock z590 pro4

BIOS advanced - OC tweaker - base frequency boost, podesi na max. W koliko ti je ponuđeno (mislim da bi trebalo biti 170W max).

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 11:44 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
cvaja997 kaže...

Microcenter, USA. Bilo tada, tako radi ta trgovina. Sad je opet oko 400 dolara. Imaju akcije, vjerojatno nije bila redovna cijena. Ipak, u EU takve stvari se nikad neće vidjet. Najnoviji CPU sa popustom. 

Marketinški trik, da tko namjerno Screnshota. Tko će ga kupiti kupit će ga sada dok ga ima. Ameri ako nemaju 400 USD za čip neće imati niti da je 300 USD a niti da je 30 USD.
Onaj tko ima za 300, ima i za 400 USD. To ti je čisto razmišljanje iz glave konzumenata.

Zar vam svaki put kao papagaj moram ponavljati.
Intel si sa tim Intel 7 litografijom sam sebi pravi cijene, ako ima bolji produkt držat ćeš ih daleko iznad cijene koji mogu da spuste ili čitaj to ovako. Kada AMD udari u donji prag sa cijenama a Intel ima bolji produkt, Intel to može još niže, ali neće. Može i jednako ili malo bolje jer imaju daleko bolji produkt. Mogu besplatno davati čipove dok AMD ne propadne, ali to bi bilo u suprotnosti sa mnogim USA zakonima.

Marketing 101, što bi amerikaci rekli, svako drugo razmišljanje bi bilo kao da ideš protiv gravitacije.

6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Boris grozni kaže...
cvaja997 kaže...

https://www.reddit.com/r/AyyMD/comments/qxtpzg/upon_release_of_intel_alder_lake_amd_dropped_the/
300 dolara u USA. Vau. Ok, to je i bez poreza, bla, bla, bla. Al 300 dolara novi cpu i AMD je spustio rižu na 300. Znači imali su maržu boli glava. 

 Brutalno!krece medusobno klanje

 Koliko vidim to je samo ta trgovina i pitanje je dali uopće imaju kojeg po toj cijeni - iskreno nema smisla da bi 2 tjedna nakon početka prodaje Intel spustio cijenu za 30%

9 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Sve je to preskupo ...  U slučaju da idem na upgrade, morat ću mijenjat cooler, memoriju, ploču, napajanje. DDR5 memorije nema za kupiti nigdje, procesora ima i cijena je ok (za ono što daju), ploče su od 250 eura nadalje (bolje su preko 300 eura), treba i dobar hladnjak... Pola toga ne radi na novim procovima. Uglavnom, mislim da je pametno malo još pričekat ...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 20:54 (Emilio Estavez).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Alder ima AVX-512 instrukcije iako Intel tvrdi da nema. Izvor: ovdje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Emilio Estavez kaže...

Sve je to preskupo ...  U slučaju da idem na upgrade, morat ću mijenjat cooler, memoriju, ploču, napajanje. DDR5 memorije nema za kupiti nigdje, procesora ima i cijena je ok (za ono što daju), ploče su od 250 eura nadalje (bolje su preko 300 eura), treba i dobar hladnjak... Pola toga ne radi na novim procovima. Uglavnom, mislim da je pametno malo još pričekat ...

Pa ako imaš cooler mlađi od 2-3 godine velika šansa je da moraš samo dokupit donji dio za zašarafit na ploču (5-6 eur), ako imaš DDR4 RAM onda ti treba samo ploča i naravno procesor. Ploča ima i za 200 eur sasvim ok, a one za 300 i više iskreno neznam šta ti nude da ove jeftinije nemaju. DDR5 ako češ čekat onda kako stvari stoje češ se načekat bar do polovice sljedeće godine plus to da su cijene duplo od DDR4 razlike u performansama sa ovim latencijama jako male. A od stvari koje ne rade je ako se ne varam točno 25 igara sa kur... denuvo zaštitom (navodno rade ako onesposobiš E jezgre, ako su ti baš te igre jako bitne). Sve ostalo radi savršeno dobro.

 

Kupujem i7, a za godinu dvije prodam matičnu pa kupim drugu sa DDR5 kada malo sazrije sve skupa i padnu cijene, do tada DDR4 više nego dovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 20:36 (nikonja).
9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa neću ići na DDR4 jer je to jedan od razloga da se ide na novi proc. Kome ću prodat tu matičnu za 3 godine, proc za DDR5, a ploča za DDR4 ... Imam hladnjak star godinu dana, ali nema nikakav adapter za njega tako da niti to mi ne odgovara. Uglavnom, malo ću još pričekat ...

Emilio Estavez
10 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Emilio Estavez kaže...

Pa neću ići na DDR4 jer je to jedan od razloga da se ide na novi proc. Kome ću prodat tu matičnu za 3 godine, proc za DDR5, a ploča za DDR4 ... Imam hladnjak star godinu dana, ali nema nikakav adapter za njega tako da niti to mi ne odgovara. Uglavnom, malo ću još pričekat ...

 Koliko sam ja razumio materiju Asus ploče imaju uz rupe za 1700 socket i rupe za stari socket. 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Emilio Estavez kaže...

Pa neću ići na DDR4 jer je to jedan od razloga da se ide na novi proc. Kome ću prodat tu matičnu za 3 godine, proc za DDR5, a ploča za DDR4 ... Imam hladnjak star godinu dana, ali nema nikakav adapter za njega tako da niti to mi ne odgovara. Uglavnom, malo ću još pričekat ...

Zar nema hybridne ploče koja ima dva utora za DDR4 i još 2 za DDR5? Mislim da bi ti to bilo ono najbolje rješenje. Ili čekaj.

9 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Envy kaže...

Zar nema hybridne ploče koja ima dva utora za DDR4 i još 2 za DDR5? Mislim da bi ti to bilo ono najbolje rješenje. Ili čekaj.

 Nema. 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
pqweasdyxc kaže...
Envy kaže...

Zar nema hybridne ploče koja ima dva utora za DDR4 i još 2 za DDR5? Mislim da bi ti to bilo ono najbolje rješenje. Ili čekaj.

 Nema. 

Nisam googlao ali šteta, bio bi to još bolji potez Intela. 

11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

jel netko slozio stroj na novoj platformi vec? da baci neku usporedbu sa starijim

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel i7/i9 Club
nicky.sl kaže...
Emilio Estavez kaže...

Pa neću ići na DDR4 jer je to jedan od razloga da se ide na novi proc. Kome ću prodat tu matičnu za 3 godine, proc za DDR5, a ploča za DDR4 ... Imam hladnjak star godinu dana, ali nema nikakav adapter za njega tako da niti to mi ne odgovara. Uglavnom, malo ću još pričekat ...

 Koliko sam ja razumio materiju Asus ploče imaju uz rupe za 1700 socket i rupe za stari socket. 

Da, Asus to ima i na Crosshair VI, rupe za AM3 i AM4 socket, ali za s1700, dosta usera po forumima spominje loše nalijeganje na IHS, kao da je procesor niži pa ovisno o mouinting mehanizmu nema dovoljno pritiska.

 

A što se tiče hibridnih ploča, teško da će itko raditi takvu ploču jer su razlike između DDR4 i 5 puno veće nego ranije, možda se teoretski i može ali bi bilo preskupo.

DDR5, za razliku od DDR2, 3, 4, ima naponsku regulaciju na sebi.

 

5 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Pregled svi Z690 ploca i njihovih razlika

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Mladen kaže...
* * *

DDR5, za razliku od DDR2, 3, 4, ima naponsku regulaciju na sebi.

 

Možda je ovo ključni elemenata zašto nemamo Hybridne ploče sa memorijom na sebi.

Ali meni je svejedno, probudi me u po noći i ja znam što želim. Next gen. Xeon - puta 2!

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice