Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.391
|
čitano: 2.350.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
9 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

3D ryzen procesori su jedina nada za AMD. 7000 serija je ogroman flop trenutno. A i grafičke im se ne prodaju baš dobro. Teta Lisa je stavila ogromne marže i sad se čudi zašto nitko ne kupuje.

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Pored jednog i5 13600k netreba gledati uopce 7xxx seriju od amd-a

Moj PC  
6 3 hvala 0
16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Gledam cijene 12400 procesora, koje su skoro pa odlične a i ploče su po dobrim cijenama, RL je neznatno skuplji od AL..

 

Intelova mana je, što čipsete mjenja svako malo, a i socketi se mjenaju svakih dvije godine, ak se ne varam, tak da imat ga dugovječno kao amd sa am4 socketom, to možemo zaboravit..

 

Mislio sam da je ZEN 4 to to i da je odabir konačan i da ne postoji alternativa, ali, intel je tvrdoglav, a i cijenovno se spustio među ljude do te mjere, da više nije sinonim za "skup procesor"..

Šteta što intel svako malo izbacuje neki "refresh procesor" s malim pomacima u perfomansama, ali, čovjeka u zadnje vrijeme, intel ugodno iznenadi, evo, nabolji primjer tomu je, 12400 a za koje čitam i gledam, slove kao jedni od boljih best buy kupnji, a s kojim će čovjek još dugo vremena bit miran, a izgleda da tu tradiciju i nastavlja 13400 model, naravno to buđenje iz dubokog zimskog sna, treba zahvalit AMDu, da nema njih, ko zna, intel bi možda još dan danas bio na 6core procesorima s cijenom od 2tkn+ i bili bi bezidejni na najjače..

 

AMD sa ZEN 2/3 je napravio odličan posao, a intel se do tad gubio u bespućima svojih marketinških gluposti i živio u oblacima, kao da se to njih ne tiče, a amd fino grabio napred i "krao" kupce a koji su do jučer bili na intel platformi, potonji dok je vidio kaj se događa, i da vrag šalu nosi, počeo je polako zasukavat rukave, danas imamo to što imamo, dva konkurenta i oba su dobra.. Oba imaju i mana i prednosti, a na ljudima je da procjene što je jeftinije, odnosno tko nudi puno za malo novaca.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

Pored jednog i5 13600k netreba gledati uopce 7xxx seriju od amd-a

 Pored 12400F ne treba gledati toga ili ajdemo još dalje pored amd 5600 ne treba ništa gledati.Eto npr šta fali R5 7600 non x? Fali mu B650 mbo.Riješit će se i to.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2023 19:38 (dery).
3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...
Boris grozni kaže...

Pored jednog i5 13600k netreba gledati uopce 7xxx seriju od amd-a

 Pored 12400F ne treba gledati toga ili ajdemo još dalje pored amd 5600 ne treba ništa gledati.Eto npr šta fali R5 7600 non x? Fali mu B650 mbo.Riješit će se i to.

13600k ima 20 thredova vs 12 kod 7600, rade bi uzeo onda obicni 13500, 12400f je stara generacija!

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...
dery kaže...
Boris grozni kaže...

Pored jednog i5 13600k netreba gledati uopce 7xxx seriju od amd-a

 Pored 12400F ne treba gledati toga ili ajdemo još dalje pored amd 5600 ne treba ništa gledati.Eto npr šta fali R5 7600 non x? Fali mu B650 mbo.Riješit će se i to.

13600k ima 20 thredova vs 12 kod 7600, rade bi uzeo onda obicni 13500, 12400f je stara generacija!

 Svi do 13500 uključujući i njega su Alder Lake. 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Boris grozni kaže...

13600k ima 20 thredova vs 12 kod 7600, rade bi uzeo onda obicni 13500, 12400f je stara generacija!

 Te opuške od E cores objesi mačku o rep, stoga dojde na isto.

kradem mine iz minskog polja
9 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...
Boris grozni kaže...

13600k ima 20 thredova vs 12 kod 7600, rade bi uzeo onda obicni 13500, 12400f je stara generacija!

 Te opuške od E cores objesi mačku o rep, stoga dojde na isto.

 Gle da su stavil prave jezgre ona plastika na socketu bi se rastopila pa su stavili te mini jezgre. Fino izgleda u tablici za marketing

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Intel KS serija je uvjerljivo najgluplji i najgori deal već generacijama. To je baš ono, bez konkurencije teški flop. Ali dans sve ide, što se kaže pa tako i ovakve podvale. 

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
3 capazanera koji si ni u svom socijalnom amd taboru ne mogu priustiti priblizno konkurentan cpu intelovima, konstantno hejtaju intel u intel temi , cisti OT, pa djeco dokle ces vas moderatori trpit, stvarno ste jadni do bola , unistavate forum , tj ovo malo sto je ostalo od nekad dobrog foruma.
Moj PC  
5 6 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja sam komentirao Intel CPU u Intel temi, to nije OT. Ovaj tvoj jadni iskompleksirani izljev već i je OT. Ali ono, ne bum te tužakal nikome, nismo djeca.

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Mi smo ontopic nema trolanja možda je bilo od kolege jedna mala zafrkancija svezi otapanja plastike. Zar si toliko emocioanalno vezan za intel pa takva reakcija nije ti to dobro za zdravlje.

Evo ti reci argumentirani smisao izbacivanja KS procesora osim šta služi za prezentaciju uz reklamu"ako nemate grijalicu dobijete dva za jedno"

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2023 13:49 (dery).
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Razlog je jedan i to samo da AMD-u pokaže tko ima večega, i eto Intel ima večega.

 

Ali svejedno obožavam kako se svi objese na potrošnju 12 i 13 generacije kao da vam CPU radi 24/7 na 100%, iako je 90% dana na idlu gdje troše manje od 10W.

Evo samo za usporedbu moj stari Xeon E3-1231 v3 i novi i7 12700K (kojeg imam godinu dana) i razlika u 12 mjeseci u potrošnji je približno 25KW * 0,14eur/kw = 3,5 eur !!! Još uvijek sam van sebe od troška!

11 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

stevo testira budget procesore

zasad samo i3, no lijepo je vidjeti da imamo konkurenciju u oba tabora i na nižim cjenovnim razinama

 

 

bit će zanimljivo vidjeti i5 testove, pogotovo za 13500

 

EDIT

evo i drugog stevana

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 12:28 (picajzla0707).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

svi su oni manje više nagnuti prema nekoj od firmi, jedni zbog nekakve koristi, drugi zbog osobnih sklonosti

hu jest malkoc nagnut amd-u i vole blago namjestit rezultate u njihovu korist, no s druge strane amd je još uvijek underdog i bolje da netko od tako popularnih recenzenata blago navija za njih nego li protiv

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ovaj R5 5500 mašina i pol uz njega Gigabyte A520 DS3H i vozi grafičke do tipa 6700XT za 185 eura kombo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...

Ovaj R5 5500 mašina i pol uz njega Gigabyte A520 DS3H i vozi grafičke do tipa 6700XT za 185 eura kombo.

Kak te nije sramota, veličat AMD proc u Intel temi i to vs Intel i3 Alder Lake procova.

 

A produktiviti testovi ili izvan gejminga, kakva je tu situacija na tom polju.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-4000g-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=4&jumpto=6495424&sort=asc&view=flat

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
9 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Je... 99% ljudi na ovom forumu koristi komp za renderiranje i slično... apsolute performer, price/perf, perf/W... (dopuni niz) a sad je perf u odabranim aplikacijama... daj se više dogovori šta gledaš...

3 godine
neaktivan
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

i5 13500 se čeka da ima više testiranja. pogotovo usporedno sa 12600k

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
igofanatic kaže...

i5 13500 se čeka da ima više testiranja. pogotovo usporedno sa 12600k

Ako netko misli klokat, e pa nema više pod 13 oznakama ili još jedan novi Raptor Lake refresh pod kraj ove godine.

 

https://www.tomshardware.com/news/rip-overclockable-non-k-intel-chips-we-hardly-knew-ye

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
rambox kaže...
igofanatic kaže...

i5 13500 se čeka da ima više testiranja. pogotovo usporedno sa 12600k

Ako netko misli klokat, e pa nema više pod 13 oznakama ili još jedan novi Raptor Lake refresh pod kraj ove godine.

 

https://www.tomshardware.com/news/rip-overclockable-non-k-intel-chips-we-hardly-knew-ye

kako sam i naveo, prvenstveno će biti zanimljiv realan test između i5 13500 i 12600k.

klokanje neko bjesno mi nikada nije primarno, već imat kvalitetnu z ploču i koliko si ona odvrti idealni scenario tako i držim.

a kod 13500 prvenstveno je zanimljivo što nije toliki potrošač i nebi trebao toliko grijati kao 12600k.

k tome u idle i u baznim dnevnim potrebama bi 13500 trebao biti efikasniji.

mislim da je vrijeme da cijena 12600k kod nas napokon strmoglavo ode dolje.

spustio se sada na razinu cijena iz 3mj/2022 (prvenstveno zbog pada $), ali i dalje je to previše, kad se vidi da bi 13500 mogao biti podjednak ovome ako ne i bolji.

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pa da, ta dva procesora što spominješ imaju manje više iste performanse i i5 12600K je postao obsolite i dead product. Imaš taj i5 13500 ili ako hoćeš nešto brži i5 13600K. Tu nema više mjesta za i5 12600K, pogotovo ne po toj cijeni.

12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
itomic009 kaže...

Pa da, ta dva procesora što spominješ imaju manje više iste performanse i i5 12600K je postao obsolite i dead product. Imaš taj i5 13500 ili ako hoćeš nešto brži i5 13600K. Tu nema više mjesta za i5 12600K, pogotovo ne po toj cijeni.

  ali ga ti tučeš pa to su strahi.

14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
mislioc kaže...
itomic009 kaže...

Pa da, ta dva procesora što spominješ imaju manje više iste performanse i i5 12600K je postao obsolite i dead product. Imaš taj i5 13500 ili ako hoćeš nešto brži i5 13600K. Tu nema više mjesta za i5 12600K, pogotovo ne po toj cijeni.

  ali ga ti tučeš pa to su strahi.

 Znači kupio si amd na kraju, jel to cijena prevagnula u korist amd-a. Evo imam i ja lijepu ponudu za 5600g samo neznam koju mbo da uzmem b450 tomohawk ili neku drugu.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
16 godina
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

Definitivno i5 13500 treba DDR5, ili bez DDR5 memorije jednostavno nije optimalno iskorišten.Ali tko če za i5 non K proc kupit skupu DDR5 6400mhz memoriju, s obzirom na cijenu takve memorije ništa od toga.S obzirom da je R5 7600 testiran sa DDR5 6000mhz, "za gejming sve se vidi tu se više nema kaj napisat".

 

 

Dalje vidimo, gdje ima ikakve vidljive koristi od tih silnih malih 8E Cores.Klasičan CPU rendering i slično, ali ne sa stock Intel CPU hladnjakom koji je očito preslab za takve poslove.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Oba su neisplativo sranje i treba ih ignorirati dok postoji ryzen 5600 za 150E i jeftine B450/B550 ploče. Ovo su prekupi drlozi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Oba su neisplativo sranje i treba ih ignorirati dok postoji ryzen 5600 za 150E i jeftine B450/B550 ploče. Ovo su prekupi drlozi.

Dodaj na listu AL+ jeftine b660 ploče..

 

 

Nego, koja je svrha ddr5 memorije, koje su razlike u performansama uopće, a da ddr5 značajno odskače od ddr4. Uz upitne performanse i visoku cijenu i dalje će ddr4 bit dobra kupnja.. Tehnologija napreduje, uz upitne benefite koja donosi ista, ali zato cijene se manijakalno dižu s naglaskom na "porast performansi" da, u najboljem slučaju, kolko ono, 4-5% u stvarnosti, a marketinški 15-20%.

 

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ima par igara koje traže veliku brzinu u propusnosti na ralaciji CPU/RAM, poput dva Spidermana i vjerojatno još poneka, moguće u buduće neke igre...vrlo vjerojatno vremenom...

U tim igrama je osjetna razlika DDR 5 vs DDR 4 ali opet nije neigrivo na DDR 4 i ostaje pitanje isplativosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Osjetna razlika nije sigurno osim ako si vidoviti milan pa vidiš razliku ozmeđu 134 i 128fpsa. Ddr5 polako dolazi ali je jos uvijek neisplativ pored ddr4. Intel B660 + dd4 sa adler ili raptor je trenutno najbolja kupnja.
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 

razlika je 175 vs 150 fpsa ddr 4 vs ddr 5 kad nije upaljen RT

 

 

a kad je upaljen RT 96 fpsa vs 131 fps

 

Koji su tvoji podaci o neosjetnoj razlici? Što se ispaltivosti tiče ponavljaš ono što sam čovjeku već napisao. E sad ako si vidioviti milan ne bi se tu miješao.

 

 

Spider-Man Remastered CPU Benchmark | TechSpot

 

 

Despite that, the DDR5-enabled Core i9-12900K runs away with the prize, delivering almost 20% more performance than the 5800X3D and a massive 36% improvement over its DDR4 configuration.

 

 

MASIVNIH 36% 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2023 16:01 (forumaš).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice