Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.725
|
čitano: 2.102.952
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Zwer54 kaže..

 

Bitno da sam ja jucer prodao cijeli sistem za 2500e, a ti sad pricaj o prodaji ryzena za perec  

 

 Kupio za perec prodam za perec. Dok za onog tko je kupio tvoj sistem za tu lovu, trostruko potvrđuje pravilo kupnje polovnih intel sistema:

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 18:50 (dery).
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ja kupio plovni i7 10700F za 1500kn prije više od godinu dana, dao bog da bio idiot i kupio polovni i7 za tu lovu i drugi puta :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
R5 5600 = 1200kn
Asrock B450 Pro4 = 650kn
Ram 16 gb 3600mhz = 500kn
Molim da mi složite Intel kombo koji je brži za tu lovu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 19:17 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Ja kupio plovni i7 10700F za 1500kn prije više od godinu dana, dao bog da bio idiot i kupio polovni i7 za tu lovu i drugi puta :D

 lijepo je kad se čovijek pronađe

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
forumaš kaže...

Ja kupio plovni i7 10700F za 1500kn prije više od godinu dana, dao bog da bio idiot i kupio polovni i7 za tu lovu i drugi puta :D

 ja sam čopio svoj 10700kf na alzi novi za 2100kn prije godinu i 2mj. 

 

kompletno sve sam si tad novo nakupovao, vidio sam kud sve ovo ide 

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Neeee!!! Buhuhuu... Užas, 9900K je pregažen... Prodajem sve!

 

 

Zezam se, ne prodajem. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Bas te briga, bar nisi grizao nokte zbog loše kupnje tih par godina i gledao konkurenciji u leđa, izašao iz cijele priče kao zdrav covjek 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2022 22:15 (Zwer54).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 Kupio za perec prodam za perec. Dok za onog tko je kupio tvoj sistem za tu lovu, trostruko potvrđuje pravilo kupnje polovnih intel sistema:

 jesi, zato jer kupuješ pametno i pametno si uzeo b450 ploču

da si kupovao po amd marketingu, kad je 5600x bio 3k+ kuna, bio bi još gori bedak od tog idiot inside

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Totalno gaženje, ovako nešto nije viđeno odavno

 

https://openbenchmarking.org/embed.php?i=2210011-PTS-7600XGAM91&sha=5f7aa3663de9&p=2

 

12900k u mišjoj rupi

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 0:37 (segregator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ponovo intel nosi nagrade kuci vec drugu godinu za redom... Opet stavljaju AMD gdje im je mijesto 

 

 

Ako im i grafe ispadnu mlake bit ce ovo godina u kojoj ce de morati ponovo crtati poslovne puteve... Dotle neka uzivaju u serverskim riješenjima dok ih i tu preko noci ne zatekne vrela šamarčina kao u desktopu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.11.2022 10:40 (Zwer54).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
A dobro... necemo sad bas biti toliki fanovi.
Konkurencija je dobra (vidi amd snizenja cijena procesora od koji dan a prije toga je bio bundle amd+ploca do 90€ snizenje akcija - barem ovdje u DE). Nije da su teski srot... ali cijena/perf omjer je bio los.

Zadovoljan sam bio s 3900x no sada cekam dostavu velike noctue pa ide promjena na 13900k

U Bugu su jednom dobro opisali Intel, nesto poput: oni su poput starog battleshipa... treba im da promjene kurs ali kada ga promijene onda ih je tesko zaustaviti.

.
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Mogu oni koliko hoće spuštat cijene.

Realne su sljedeće stvari razlika u brzini memorije 5200mh i 6000 je doslovno jadna.

Procesori se malo jače griju imaju predznak x a ništa od oc a doslovno malo viši takt koji donosi jako malo.

Ista stvar bila 3600/3600x  5600/5600x, samo birani hladnjaci odgovaraju na  soccet.

Matične  preakupe za ono šta nude, b650srotek verija bezobrazno preskupa.

Nisam intel funboy ali 5800x3d je amd ova ubojica zato mu i jesu vratili cijenu da se novo prodaje.

Intel prednosti hladniji  već na ddr4 memoriji jednak sa 7600x i to na stocku.

Clocka se jako lijepo i razlike su vidljive.

Nedostatak kao i kod amd a cijene Matičnih ploča, tu nek bude nekog pada amd nema kuda svakako će opet pokušat kasnim vlakom x3d modelim sustic intel

 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Tržište će kazniti AMD jer su odugvlačili sa izbacivabjem non X procesora, B550 ploče su se čekale godinu dana, do zadnjeg trenutka se nije znalo da li će biti bios nadogradnji za ryzene 5XXX za B350/370 ploče.

I sad su izdali novu seriju po cijenama za procesore i ploče da se usereš od smijeha...naravno gase požar sa spuštanjem cijena ali problem je ako se potencijalni kupac okrene konkurenciji.

Tu je i zasičenje tržišta...ne treba nam baš svake godine novi CPU.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

AMD-ov problem je cijena definitivno. sada kada su dropali cijene mozda krene malo prodaja.

Sto se tice zasicenja trzista... ne znam bas. u DE skoro pa nema z790 ploca za naci (boljih), osim onih ekstremnih Asus rog hero maximum perversius etc etc. DDR5-5200 na akciji planuo u dva dana. 13900k za 660€ na akciji - nestala zaliha do 17h.

Korona je sve bila uspavala i sada ljudi ponovno rade upgrade nakon sto su dvije godine ga stavili na hold.

Ide roba. 

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Littlemanbeingerased kaže...

AMD-ov problem je cijena definitivno. sada kada su dropali cijene mozda krene malo prodaja.

Sto se tice zasicenja trzista... ne znam bas. u DE skoro pa nema z790 ploca za naci (boljih), osim onih ekstremnih Asus rog hero maximum perversius etc etc. DDR5-5200 na akciji planuo u dva dana. 13900k za 660€ na akciji - nestala zaliha do 17h.

Korona je sve bila uspavala i sada ljudi ponovno rade upgrade nakon sto su dvije godine ga stavili na hold.

Ide roba. 

Nebi bio baš siguran jer prema zadnjim podatcima prodaja IT opreme u zadnjih 6 mjeseci je poprilično pala, zaboravljaš na inflaciju i da narod ima realno manje para pošto plače niti blizu ne prate rast cijena. Po meni je to veči problem jer če ih se dosta odlučit zadržat stari sistem ili nać nešto staro i jeftino...

 

13900K je u istom paketu kao i 4090, taj segment se uvjek relativno dobro prodaje jer nije namjenjen večinskoj populaciji, nego gornjem segmentu kojem nije problem kesnit 4000eur za komp jer para imaju... a kad se taj dio oborouža onda će krenit borba za volumen koji je na donjem dijelu oko 13600/13500 sa 4060....

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 11:54 (nikonja).
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Prvo dojam se ostavlja samo jednom, a AMD-ovo bahačenje cijenama jer svom silom žele imati statusni simbol Intela i Nvidia-e ih je ozbiljno naštetio cijenama, a prvenstveno oskudnim performansama.

 

I malo po malo sve više ljudi počinje razmisljati o tome sta kupuje jer vide kako su popušili na vrijednostima starijih generacija, pa onda u 2 mjeseca izgubili 1000-2000kn vrijednosti na ZEN4 modelima...

I sada netko vidi 7600x za 270-300e kako su im se formirale nove cijene više nije blesav da skače pod vlak kada sredinom prvog mjeseca dolaze non X modeli (a i trenutne cijene ce dotle jos malo dolje u međuvremenu) pa ces r5 7600 model imati za cca 230-240e  i onda opet u manje od dvs mjeseca popušiš na tom 7600x 100e vrijednosti, na skupljim modelima i vise.

 

Ploče isto moraju dolje, bome su se fino zakopali 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 18:02 (Zwer54).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Budimo pošteni, AMD je digao cijenu i zbog toga što im je proizvodna porasla https://optocrypto.com/a-5nm-wafer-from-tsmc-costs-almost-twice-as-much-as-a-7nm/

I izgleda da će to biti sve skuplji i skuplji sport kako se smanjuje litografija, ne vjerujem da će Intel tu biti jeftiniji.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

LOL o cem ti pricas, pa intel ima monolitan dizaj koji je puno skuplji za proizvesti, sva fora oko chipleta je i bila kod AMD-a da moze ponuditi jeftine procesore ali cim dođe prilika za money grab su pikazali da su samo još jedna firma koja gleda na profit, ko to do sada nije shvatio ni nece niti se isplati objasnjavati.

 

Sad odjednom preko noci mogu spustiti cijene za 20-30%, i onda jos oko 20% za iste procesore bez X prefiksa u naslovu, hahah pričaj mi priču 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Pobrko si kruške i jabuke, rekoh "ne vjerujem da ĆE Intel tu biti puno jeftiniji", tu sam mislio na Intelovih dolazećih 5nm koji također neće biti monolitni dizajn.

Može monolitni biti skuplji, ali nije ni chiplet jeftiniji kad se radi o 5nm i 7nm chipletima koji su skuplji od 7nm i 14nm iz prethodnih gen.

A da su (edit: AMDovci) moneygrabberi korporacijski - jesu, slažem se, i prestao sam ih favorizirat.

 

Da zaključim - skup sport postaju high end i procesori i mobiteli.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 20:23 (EricCartman).
7 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

Pobrko si kruške i jabuke, rekoh "ne vjerujem da ĆE Intel tu biti puno jeftiniji", tu sam mislio na Intelovih dolazećih 5nm koji također neće biti monolitni dizajn.

Može monolitni biti skuplji, ali nije ni chiplet jeftiniji kad se radi o 5nm i 7nm chipletima koji su skuplji od 7nm i 14nm iz prethodnih gen.

A da su (edit: AMDovci) moneygrabberi korporacijski - jesu, slažem se, i prestao sam ih favorizirat.

 

Da zaključim - skup sport postaju high end i procesori i mobiteli.

Intel je na vlastitih 10nm, iduca generacija ide na 7nm to je mrvicu bolje od TSMC-ovih 5nm. Ali njima trošak izrade procesa je manji jer imaju internu proizvodnju ne outsource-aju ko AMD.

 

Puno skuplje je raditi monolitne čipove nego stackati chiplete kao AMD. Na kraju ce cijene diktirati performanse, iako računam da intel nece divljati cijenama sve dok u potpunosti ne preokrenu prodaju na svoju stranu, a sa chipletima ce sigurno imati jos lufta za manje cijene.

 

Onda cemo vidjeti i koliko im treba da uhvate HEDT od AMD-a u tom multi core segmentu.

 

13 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Bero_ng95 kaže...

Mogu oni koliko hoće spuštat cijene.

Realne su sljedeće stvari razlika u brzini memorije 5200mh i 6000 je doslovno jadna.

Procesori se malo jače griju imaju predznak x a ništa od oc a doslovno malo viši takt koji donosi jako malo.

Ista stvar bila 3600/3600x  5600/5600x, samo birani hladnjaci odgovaraju na  soccet.

Matične  preakupe za ono šta nude, b650srotek verija bezobrazno preskupa.

Nisam intel funboy ali 5800x3d je amd ova ubojica zato mu i jesu vratili cijenu da se novo prodaje.

Intel prednosti hladniji  već na ddr4 memoriji jednak sa 7600x i to na stocku.

Clocka se jako lijepo i razlike su vidljive.

Nedostatak kao i kod amd a cijene Matičnih ploča, tu nek bude nekog pada amd nema kuda svakako će opet pokušat kasnim vlakom x3d modelim sustic intel

 O čemu ti pričaš za boldano?? Intel i5 je podjednak ili sporiji u plejadi gaming testova s R5 7600X SA DDR5, s DDR4 je nedvojbeno sporiji. Druga stvar je što je to sve realno na akademskom levelu da je jedan brži od drugog, ali ako hoćeš baš tako, R5 7600X je brži, točka. Druga stvar, olvo za "grije" se i "hladniji" je? O čem ti pričaš i kakve veze to ima sa skokom u dalj?? 

 

Samo da pojasnim, mislim da je i5 13600K bolji deal od R5 7600X iz razloga što je puno brži CPU u aplikacijama koje koriste više jezgara efikasno i s obzirom na cijenu komba za i5 ili R5. Ali ovo što sam ti boldao su gluposti. Isto tako, overclock je potpuno nebitna stavka i kod jednog i kod drugog. To je stvar prošlosti osim za extreme clockere.

10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ti mene prozivaš jer sam pogriješio mozda što u 4 od 100000 igara 7600x ima bolje rezultate od 13600k na ddr4 platformi i to za mizeriju. Ako imaš vremena provjeravaj pa se informiraj ako ne prestanimo spamat jer sumnjam da ćemo se naći na pola puta. I da ovo za oc nemogu vjerovati da si izjavio s obzirom koliko si dugo na forumu...

Bero
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Hvatate se za konac ali i ja bi rekao da OC nije bas nesto bitan danas, bitno samo za pro clockere kao der8auer.

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Lijepo pročitajte ime teme . Nigde ne piše intel gaming...

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Daj da vidimo tu plejadu naslova...

Zna se zasto se kupuje k proc... da mu se vadi mast do granica, tako da je oc itekako bitan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.11.2022 23:37 (sfc_PsychQ).
10 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Zanimljivo mi je kad se izjavi da se k procesori drze na stocku.

Msm i to ima smisla jer si škrt ko kuga ili pak nemaš love a moraš imat najjače, pa kupuš najjači procesor i staviš ga na ploču od 600kn

Evo nek se jave intelaši koji imaju k procesor da ga drže na stocku ja magarac sam bio jedan od tih.

Također nek se jave AMD ovci i nek kažu koliki je bio cpu clock i koliko su skočile performanse.

Amd već godinama ganja prošlu intelovu seriju i na 5 posto budu bolji stoga valja pojest govno i spustit cijenu 

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Šta se hvatate na provale AMD laika, logično da njima OC nema veze kad na Ryzenu sa overklokom cak popušiš ST perfmanse, a sam dobitak kao dobitak je u 2% u MT.

 

AMD mora imat u startu 10% jači proc na stocku da moze konkurirati intelu iz kojeg se sa komolet platformom izvlači do 15% pod normalno.

 

A ove fatamorgane da je 7600x na stocku jači u gamingu od 13600k su da pogodim iz prve u ni manje ni više nego iz plačeničkog HW unboxeda koji je cak i za bang for buck kategoriju išao uspoređivati 12400f sa ddr5 ramom i skupljom ddr5 pločom vs ryzen 5600 sa ddr4 i jeftinom matičnom 

 

Prema tome držte se teme niskih frekvencija i visokih latencija, ovo je napredna tema za vas.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Evo ti jednog F sapunatora haha

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2022 9:24 (MGloc).
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Gargoyle kaže...

Znači laganih cca 30% se može izvuci iz tog procesora sta znamo odavno i onda nam dolaze prodavat maglu da je overklok nebitan, a taj 12400f na 5GHz+ opere precijenjeni i duplo skuplji 7600x iz najnovije katastrofe zvane AM5

 

 

Well done 

 

 

Kako gdje

 

Moj PC  
0 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
i9 12900k slabiji od ryzen 5500.. stvarno znanje temeljiš na tom grafu?
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice